صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 61

موضوع: تحصیل در رشته فاینانس در مقطع فوق لیسانس

Banned
    رشته و دانشگاه
    shiraz uni

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته فاینانس در مقطع فوق لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    بستگی به تمرکزت داره ولی‌ برای کلاس‌های پایه corp finance و valuation یا financial statement analysis رو میتونی‌ بخونی.

چند نمونه:

https://www.amazon.com/Principles-Co.../dp/1259144380

https://www.amazon.com/Investment-Ba.../dp/1118656210

به جای دومیه اینم بد نیست:

https://www.amazon.com/Damodaran-Val...0028879&sr=1-1
    دوست گرامی با تشکر
    من میخوام financial economics بخونم ولی بک گراندم معمدسیه هر چند ریاضیم خوبه مثلا gre من 169 است.
    میخواستم ببینم پس همین کتابارو بخونم کافیه ؟ چون من هیچ پیش زمینه ای ندارم در این موارد فقط احساس میکنم علاقه دارم.
    به نظرتون بهتر نیس کسی چند سال بره تو کار ترید و بورس د اوراق و سهام و بیمه و حساب و اینها بعد اپلای کنه یا گپ میفته. البته من پله پله میخوام بیام. مثلا از ترکبه یا ایتالیا برم کانادا اگر شد

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Rana20868 نمایش پست ها
    دوست گرامی با تشکر
    من میخوام financial economics بخونم ولی بک گراندم معمدسیه هر چند ریاضیم خوبه مثلا gre من 169 است.
    میخواستم ببینم پس همین کتابارو بخونم کافیه ؟ چون من هیچ پیش زمینه ای ندارم در این موارد فقط احساس میکنم علاقه دارم.
    به نظرتون بهتر نیس کسی چند سال بره تو کار ترید و بورس د اوراق و سهام و بیمه و حساب و اینها بعد اپلای کنه یا گپ میفته. البته من پله پله میخوام بیام. مثلا از ترکبه یا ایتالیا برم کانادا اگر شد
    financial economics که انتخاب خیلی‌ عجیبیه مخصوصاً برای کسی‌ که پیش زمینه هیچ کدوم رو نداره ولی‌ به فرض اینک واقعا تحقیقتو کردی و تصمیمت اینه، اگر پیش زمینه نداری باید از مبانی اقتصاد خرد و کلان شروع کنی‌، یک چیزی مثل این: https://www.amazon.com/Naked-Economi...۳۳۳۷۶۴۲

در مورد کار هم هرچی‌ بیشتر با این مباحث آشنا بشی‌ بهتره چون کلا زمینه نداشتی، البته اگر سنت اجازه میده. پلّه پلّه بالا رفتن به کانادا رو واقعا نمیدونم ولی‌ برای آمریکا درس خوندن یا کار کردن تو ترکیه یا ایتالیا کمکی‌ نمی‌کنه و کسایی‌ که هدفشون کار کردن اینجاست از همینجا باید فارغ‌التحصیل شن. اگر منظورت اینه که اونجا بری ماسلن فوق بگیری بعد بری کانادا دکترا البته می‌شه.

سلام من 12ساله تو بازار سرمایه مشغول به کارم،علاقه زیادی هم به مدیریت مالی ویا اقتصاد دارم،به نظرتون کدومش بیشتر کاربد داره؟

ایا فاینانس همو میدیریت مالیه؟چون دانشگاهها هر کدوم یه اسمی می زارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboobe135700 نمایش پست ها
    سلام من 12ساله تو بازار سرمایه مشغول به کارم،علاقه زیادی هم به مدیریت مالی ویا اقتصاد دارم،به نظرتون کدومش بیشتر کاربد داره؟
    یه بورس باز موفق باید از همه چی سر در بیاره و از علوم مختلف اطلاع داشته باشه تا اندازه ای . از روانشناسی و تاریخ گرفته تا اقتصاد و سیاست و چیزای دیگه

- مدیریت مالی بیشتر درباره اداره سیستم مالی شرکت ها ست و یه مقدار خشک و غیر منعطف و زیاد به کار فعالین بازار سرمایه که لازمش تحرک و خلاقیت هست نمیاد.

- اقتصاد یه رشته علمی هست که بیشتر درباره ریشه ها و علت ها هست و از ریاضی خیلی استفاده میشه.

چیزی که شما دنبالشید کارشناسی ارشد مالی(Finance) هست که به بورس ربط بیشتری داره. در ضمن رشته MBA گرایش مالی هم هست که بیشترین ارتباط رو داره چون بیشتر کاربردی هست.

بی نوشت:
    - ۸ ساله شغله اولمه بورس
    - هر چی ار محاسبه و ریاضی دورتر بشید در بورس قوی تر میشید. اگه به حله ۴ تا فرمول بود همه موفق میشدن. بورس سختیش به اینه که فرمول نداره. شمه اقتصادی میخواد.

Junior Member

salam bebakhsid man mitonam emaile shomaro dashte bsham?

نقل قول نوشته اصلی توسط saye695 نمایش پست ها
    salam bebakhsid man mitonam emaile shomaro dashte bsham?
    در قسمت مشخصات میتونید پیدا کنید

سلام دوستان من میخام فاینانس تو کانادا بخونم ولی اکثرن جی مت میخان . میشه دانشگاهی معرفی کنین که جی مت نخواسته باشه یا اینکه دانشگاهی هست که کاندیشنال قبول کنه بدون جی مت ؟؟؟
    ایلتس 6.5 دارم و 7 سال سابقه کار توی بورس ایران

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1122003 نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخام فاینانس تو کانادا بخونم ولی اکثرن جی مت میخان . میشه دانشگاهی معرفی کنین که جی مت نخواسته باشه یا اینکه دانشگاهی هست که کاندیشنال قبول کنه بدون جی مت ؟؟؟
    ایلتس 6.5 دارم و 7 سال سابقه کار توی بورس ایران
    این رو بخون.

جواب میشه: بله میشه ولی اون دانشگاهی که با این شرایط پذیرش داد 2 سال از بهترین سالهای عمر شما رو تلف میکنه !
    تو کانادا ، هر دانشگاهی که از متوسط بالاتر باشه خیلی ناز داره و کلی درخواست سالانه میگیره.
    تنها راهی که بعضی دانشگاه ها حاضرن جیمت رو حذف کنن اینه که شما هر 3 سطح CFA رو پاس کرده باشین (که یکمی مسخره اس)

من به شما قول میدم که 2 تا امتحان هستن که وقت گذاشتن براشون اصلا اتلاف وقت نیست:
    1. جیمت
    2. CFA

اینقدر این امتحان ها خوب و دقیق و استاندارد طراحی شدن که شما با پاس کردن یا نمره بالاتر گرفتن توشون به خوبی متوجه رشد تو خودتون میشین...
    ویرایش توسط KavehKaveh : March 20th, 2018 در ساعت 01:06 AM
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ممنون از شما . منتها من همينطور هم دو سال وقت گذاشتم واسه ايلتس و اينكه الان ٣٤ سالمه يذره سخته واسم مجدد واسه جي مت زمان بزارم . برا همين ميخاستم بدون ازمون جي مت پذيرش بگيرم . فقط اون دانشگا هاي كه جي مت نميخان رو از كسي ميشناسه چون من خودم هر چي گشتم پيدا نكردم . ايا امكان داره اگر استادي ما رو قبول كنه دانشگاه شرايط جي مت رو لحاظ نكنه تو ادميشن ؟ ممنون ميشم اگر كسي ميدونه راهنماييم كنه .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)