صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 61

موضوع: تحصیل در رشته فاینانس در مقطع فوق لیسانس

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته فاینانس در مقطع فوق لیسانس

بر اساس Bologna Process چندین ساله که تو اروپا به غیر از اسپانیا تمام دوره های لیسانس سه ساله شده. مدت دوره مشکلی نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NewGiordano نمایش پست ها
    بر اساس Bologna Process چندین ساله که تو اروپا به غیر از اسپانیا تمام دوره های لیسانس سه ساله شده. مدت دوره مشکلی نداره.
    با توجه به اینکه من ی لیسانس مکانیک از ایران دارم مشکلی برای اپلای دکترا یا فوق لیسانس Mathematical Finance و Financial Engineering به وجود نمیاد. چون ارشد Financial Engineering پذیرش نگرفتم به لیسانس اکتفا کردم. نظرتون چیه؟ سپاس

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MOSF17 نمایش پست ها
    با توجه به اینکه من ی لیسانس مکانیک از ایران دارم مشکلی برای اپلای دکترا یا فوق لیسانس Mathematical Finance و Financial Engineering به وجود نمیاد. چون ارشد Financial Engineering پذیرش نگرفتم به لیسانس اکتفا کردم. نظرتون چیه؟ سپاس
    یه مقدار ذهنتون رو بهم بریزم

چرا برای رشته هایی نظیر، ریاضی کاربردی، اقتصادسنجی، اقتصاد اپلای نکردید؟

چون محتوای سال اول دکتری مالی تو بیشتر دانشگاهها درسای سال اول اقتصاد هستش ( اقتصاد خرد چندین واحد، تئوری بازیها، یه واحد کلان، چنید ریاضی و سنجی)
    رشته ی ریاضی برید،هم خیلی محتوا و واحد و حتی گرایش علمی مالی، ریاضی هستش.
    اقتصادسنجی هم هم ماهیت دیتا و مقالات و هم گرایش تحقیقاتی فایننس روش سوار میشه.

این رشته ها رو از این جهت گفتم ک یه موقع شاید برای فوق بهتون پذیرش بدن و دیگه نرید لیسانس بخونید!
    عوضش یه فوق لیسانس یه ساله بگیرید و ...

من یادمه خودم، تو کنکور رشته های آمار و ریاضی در دانشگاه تهران/بهشتی پذیرش گرفتم! ولی اشتباه کردم و رفتم مدیریت مالی!

نه مشکلی سر دکتری نیست. شما یه فوق داشته باشید یا لیسانسشو اکی هستش. منظورم لیسانس یا فوق مالی یا اقتصاد. ترجیحا مالی.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    یه مقدار ذهنتون رو بهم بریزم

چرا برای رشته هایی نظیر، ریاضی کاربردی، اقتصادسنجی، اقتصاد اپلای نکردید؟

چون محتوای سال اول دکتری مالی تو بیشتر دانشگاهها درسای سال اول اقتصاد هستش ( اقتصاد خرد چندین واحد، تئوری بازیها، یه واحد کلان، چنید ریاضی و سنجی)
    رشته ی ریاضی برید،هم خیلی محتوا و واحد و حتی گرایش علمی مالی، ریاضی هستش.
    اقتصادسنجی هم هم ماهیت دیتا و مقالات و هم گرایش تحقیقاتی فایننس روش سوار میشه.

این رشته ها رو از این جهت گفتم ک یه موقع شاید برای فوق بهتون پذیرش بدن و دیگه نرید لیسانس بخونید!
    عوضش یه فوق لیسانس یه ساله بگیرید و ...

من یادمه خودم، تو کنکور رشته های آمار و ریاضی در دانشگاه تهران/بهشتی پذیرش گرفتم! ولی اشتباه کردم و رفتم مدیریت مالی!

نه مشکلی سر دکتری نیست. شما یه فوق داشته باشید یا لیسانسشو اکی هستش. منظورم لیسانس یا فوق مالی یا اقتصاد. ترجیحا مالی.
    راستش ریاضی کاربرذی برای ارشد اینجا، چندین واحد آمار واحتمالات پیش نیاز میخواد.. من متاسفانه پاس نگردم تو لیسانسم.
    متاسفانه برای ارشد اقتصادسنجی و اقتصاد شانسی نداشتم به خاطر پیش نیازهای اجباریش.
    با نفر مشورت میکردم. گفتن اگر دوباره لیسانس بخونید استادهای دانشگاههای امریکای شمالی برداشتتون اینه که لیسانس قبلی شما در حد دبپلم ارزش داره و گرفتن لیسانس دوباره چیزی به شما اضافه نمیکنه.

راستش این رشته که پذیرش داده در دانشکده ریاضی ارائه میشه. از طرفی به این فکر کردم که با لیسانس قبلیم که چهار ساله هست دیگه مشکلی از لحاظ سه ساله بودنش نیست واسه پذیرش در ارشد. با توجه به اینکه واحداش جوری چیده شده که هم ریاضیات و پروگرمینگ خوبی داره و هم کلی درسای اقتصاد و مالی. حالا واقعا نمیدونم همش خیالبافی دارم میکنم و این جور فکر میکنم که بعد این لیسانس و TOEFL و GRE عالی بتونم از 10 تا دانشگاه اول اروپا یا کانادا و امریکا برای ارشد پذیرش بگیرم. به خاطر آینده شغلهایی که هست درآمد و ... .

راستش میخوام تصمیم بگیرم بین ارشد همون مکانیک و مسیر جدبد مهندسی مالی که میگن آیندش از مهندسی بهتره تصمیم گیری کنم. انقدر هم فکر کردم مغزم سوخت

ممنون میشم نظرتون بدونم. با تشکر فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط MOSF17 نمایش پست ها
    راستش ریاضی کاربرذی برای ارشد اینجا، چندین واحد آمار واحتمالات پیش نیاز میخواد.. من متاسفانه پاس نگردم تو لیسانسم.
    متاسفانه برای ارشد اقتصادسنجی و اقتصاد شانسی نداشتم به خاطر پیش نیازهای اجباریش.
    با نفر مشورت میکردم. گفتن اگر دوباره لیسانس بخونید استادهای دانشگاههای امریکای شمالی برداشتتون اینه که لیسانس قبلی شما در حد دبپلم ارزش داره و گرفتن لیسانس دوباره چیزی به شما اضافه نمیکنه.

راستش این رشته که پذیرش داده در دانشکده ریاضی ارائه میشه. از طرفی به این فکر کردم که با لیسانس قبلیم که چهار ساله هست دیگه مشکلی از لحاظ سه ساله بودنش نیست واسه پذیرش در ارشد. با توجه به اینکه واحداش جوری چیده شده که هم ریاضیات و پروگرمینگ خوبی داره و هم کلی درسای اقتصاد و مالی. حالا واقعا نمیدونم همش خیالبافی دارم میکنم و این جور فکر میکنم که بعد این لیسانس و TOEFL و GRE عالی بتونم از 10 تا دانشگاه اول اروپا یا کانادا و امریکا برای ارشد پذیرش بگیرم. به خاطر آینده شغلهایی که هست درآمد و ... .

راستش میخوام تصمیم بگیرم بین ارشد همون مکانیک و مسیر جدبد مهندسی مالی که میگن آیندش از مهندسی بهتره تصمیم گیری کنم. انقدر هم فکر کردم مغزم سوخت

ممنون میشم نظرتون بدونم. با تشکر فراوان

مشکل اینجاست ک
    شما gre/gmat ندارید و اینکه خارج از شهر یا کشور فعلی تون نمیفتونید برید!
    بنابراین دستتون بسته ست. وگرنه خیلیها ار رشته ی شما برای فوق، میرن فایننس/اقتصاد/بیزنس/بنکییگ و ....
    یه جایی ک تضمینی میگیره، ایتالیاست و خیلیا با لیسانس غیر مرتبط رفتن مالی.

شما صحبت کنید و بگید ک پیش نیاز رو پاس میکنید، مثلا میرید سر کلاسشون میشنید و پول اون واحدارم میدید و ...
    باهاشون صحبت کنید حتما!

برای کار مالی، نیاز به رشته و حتی دانش مالی هم شاید نباشه!
    یعنی یه نفری ک ریاضی مالی خونده، یا ریاضی خالی، مدلسازی اماری و ریاضی بلده.
    تو صندوقهای هج یا hedge fund شاید 5 تا دکتری یا ریاضی خونده باشه و یکی دوتا حسابدار.

به نظرم خیلی بحث رو پیچیده نکنید.

یه تجربه زندگی! هیچ وقت خیلی بلند مدت تصمیم گیری نکنید. مقطعی جلو برید بهتره!
    الان برای دو-سه سال اینده.
    بلند پروازم نباشید ک فقط 10 تا اول.
    هارواد، mit, اکسفورد، کمبریج، چندتا کالیفورنیا، کالج سلطنتی، چندتا لندنی.
    اینا قاطبه 10 تا اولن ک از ایران چند نفر با فوق شریف رفتن کمبریح و بهتر از اون. همین الانم هیئت علمی اقتصاد شریف هستن. ولی
    یادتون باشه، زندگی مهمتر از علمه!

Junior Member

سلام من سال دوم حسابداری هستم با معدل 19 میخواستم بدونم اگر جی مت 700 و تافل 100 داشته باشم و سابقه کار چقدر شانس برای گرفتن بورسیه برای فوق لیسانس فایننس دارم؟

سلام
    من کارشناسی اقتصاد با معدل (13.62) و ارشد صنایع با معدل (15.45) دارم . دو تا سوال دارم:
    1- بهتر است اقتصاد بخونم یا Finance .
    2- بهتر است ارشد رو ایران بخونم بعد برای دکتری در خارج اقدام کنم یا تلاش کنم ارشد در دانشگاه های اروپائی بگیرم.
    با تشکر
    ویرایش توسط mostafa18357 : July 22nd, 2018 در ساعت 12:56 PM

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa18357 نمایش پست ها
    سلام
    من کارشناسی اقتصاد با معدل (13.62) و ارشد صنایع با معدل (15.45) دارم . دو تا سوال دارم:
    1- بهتر است اقتصاد بخونم یا Finance .
    2- بهتر است ارشد رو ایران بخونم بعد برای دکتری در خارج اقدام کنم یا تلاش کنم ارشد در دانشگاه های اروپائی بگیرم.
    با تشکر
    سخت میشه به این سوالها جوابی داد که جهانشمول باشه.
    1. اقتصاد امکان پذیرش و بورسش بیشتر هست ، فاینانس آینده کاری بهتری داره و کارهایی که انجام میده جذاب تر از اقتصاد هست.
    2. مگه ارشد ندارین؟ میگین یه ارشد اقتصاد ایران بخونین؟ به نظرم شما اگه برای ارشد اقتصاد دانشگاه تاپ اقدام کنین امکان پذیرش ممکنه کم باشه چون لیسانس خوبی ندارین (معدل). شاید یه ارشد اقتصاد با معدل فوق العاده خوب و یه GRE عالی کمک بکنه به پذیرش دکتری اقتصاد
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

سلام ببخشید با لیسانس مهندسی شهرسازی میشه برای فاینانس از آمریکا و کانادا برای مستر پذیرش گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed086 نمایش پست ها
    سلام ببخشید با لیسانس مهندسی شهرسازی میشه برای فاینانس از آمریکا و کانادا برای مستر پذیرش گرفت؟
    سلام
    بله میشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)