صفحه 36 از 38 نخستنخست ... 26272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 378

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها نحوه اقدام در ژاپن و وزارت علوم MEXT

دوره Research Student در ژاپن مانند دوره دانشجوی مهمان هست یعنی شما دانشجوی رسمی دانشگاه محسوب نمیشوید. اگر دوره آزموش زبان ژاپنی دارید، ممکنه دانشگاه عنوان شما را Japanese Language Student ثبت کند که دانشجوی رسمی دانشگاه محسوب میشه ولی بازم موقته و مانند ارشد یا دکترا نیست.

من سربازی رفته بودم و این مشکل را نداشتم. ولی دیدم کسانیکه مشمول بودند و وارد ژاپن شدند. حتما راهکاری هست و وزارت علوم قعطاً این موضوع MEXT را میداند چون شما نفر اول نیستی.

از سفارت ژاپن در ایران، نامه ای بگیرین که اعلام کند شما وارد دوره تحصیل ارشد یا دکترا میشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirtafrishi نمایش پست ها
    با سلام به همه،
    خیلی ممنون می شم از بچه هایی که تجربه دارن راهنمایی بگیرم. به طور خلاصه، من بورس MEXT University Recommendation از دانشگاه Kyushu گرفتم ولی علان خیلی خیلی گیج و نگرانم. ممنون میشم به این سولات جواب بدید:
    1. بعد چندین بار گشت گذار در نت و صحبت با ادمیشن فهمیدم داشگاهای ژاپن در اول 6 ماه دکترا ،دانشجو رو به نام Research student قبول میکنه و نامه اکسپتانسم (Letter of Acceptance) انگار اونجورمیدن. حالا به من این نامه مکس و دانشگاه رو 2-3 هفته میدن. الان من نگرانم که وزارت علوم بگه خوب ما از کجا بدونیم این Research Student رو به مستر یا دکترا دادن؟ می شه کسی که مشمول هست و مثل شرایت من به Japan دانشگاه رفته یا میدونه ،راهنمایی کنه؟
    2. من علان 1 سال حق مطالعه بعد انصراف از دکترا دانشگاه ترکیه داره تمموم میشه June 20 2017 و باید مثل بالا گفتم صبر کنم و هفته بعد برگه سبز پر کنم ، کسی هست که با نامه از استاد در ژاپن نامه گرفته باشه تا برگه سبز پر نکنم و فعلا وزارت علوم اونو قبول کنه؟ ممنونم از راهنماییاتون. Sorry for grammatical mistakes
    نکته:انگار ژاپن بعد از 6 ماه دوره Research Student و قبول شدن در یه Entrance Exam and Oral exam افر دکترا رو میده..... حالا اینقده زحمت و تلاش یک سال ام هیچ شد ؟☹ ببخشید پست رو در چند جا گذاشتم محدودیت زمانی دارم به خاطر اون...

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مر

میانگین هزینه زندگی دانشجویی برای فرد مجرد 100000 ین در ماه هست. برای متاهلین ممکنه تا دو برابر بشه. البته بستگی به سبک زندگی هم داره.

هر ترم میتوانید برای معافیت شهریه هم درخواست بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeram نمایش پست ها
    سلام به همگیخسته نباشید اگر امکان داره بر حسب تجربیات خودتون منو راهنمایی کنید ممنون میشممن از دانشگاه اوساکا اکسپت گرفتم و نامه اکسپتم برام ارسال شده و درحال انجام کارای ویزا هستممشکلی که دارم مقدار حقوقی که استاد قبول کرده ب من بده 83000 هزار ین در ابتدا به صورت ماهانه است و من متاهلم و البته بهم گفتند همسرم میتونه کار کنه و مقدار شهریه اولیه 20000000 تومان است که امکان حذف ان به صورت رقابتی وجود داره ولی نتایج این رقابت در ماه نوامبر اعلام میشه ینی من اونموقع ژاپنم. البته امکان گرفتن بورسیه های شرکتی مختلف نیز وجو داره که اول باید برسم ژاپن بعد اقدام کنمنظرتون چیه به نظرتون با این مقدار درامد در ابتدا میتونیم زندگی کنیم؟هزینههای مسکن و خوراک و ... البته ی مقدار پول با خودمون میبریم من تصمیم گیری برام خیلی سخت شده و نمیخوام این فرصت از دست بدم ولی نمیخوام اونجا هم کم بیاریم و مجبور به برگشت بشیم به نظرتون امکان داره این موقعیت برای من رزرو بشه برایسال بعد این از استاتدم بپرسم؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید مچکرم

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

من همان بنده خدا هستم. من بعد از کارشناسی ارشد، سربازی رفتم . کار هم میکردم بنابراین بین ارشد و دکترا 4 سال فاصله افتاد.

در مصاحبه ، 4 نفر بودند. 2 نفر ژاپنی کارمند سفارت و 2 نفر ایرانی که فکر کنم استاد دانشگاه بودند. معمولا 2 تیپ سوال مپرسند.

در مورد ژاپن، چرا میخواهی به ژاپن بروی، چقدر ژاپنی بلدی ....

در مورد زمینه تحقیقات در ایران و برنامه شما در ژاپن. سوالات کلی در مورد زمینه کاری شما میپرسند. و اینکه با استادی در ژاپن تماس داشتین یا خیر (که من نداشتم).

البته احتمالا این بیشتر برای مقاطع ارشد و دکتراست.

نقل قول نوشته اصلی توسط naser22 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون .....اینکه گفتید اون فرد فارغ التحصیل بوده منظور از دبیرستانه ؟اونم 4 سال....یعنی 22 سالگی شرکت کرده؟.... واینکه من دیپلمه متولد 21 دسامبر 1995 هستم و باتوجه به اینکه پارسالم شرکت کردم و دوباره میخوام تقاضای بورس برای 2018 بدم آیا سن من مورد قبول است؟ ...و کسی بوده که حتی بالاتر از سنی که اونها مجاز کردن هم شرکت کرده و قبول شده ؟کسی میدونه؟

سلام
    تو فرمای پارسال در قسمت Fields of study همون صفحه اول، واسه بورسیه دو تا هشدار (Note 1&2) نوشته بود; اگر میشه برام توضیح بدین رشته حسابداری هم مشمول بورسیه میشه یا نه؟ برای فوق لیسانس
    خیلی ممنون

Social Sciences and Humanities-B: Economics, Business Administration.
    Note1: Applicants who wish to major in fields other than those listed above (“others”) may have difficulties in finding universities that can accept them.
    Note 2: Any fields related to “Economics”and “Business Administration”in Humanities B are not included in “others.”

Junior Member

سلام كسي هست بورس گرفته باشه؟ ميشه معرفي كنيد؟

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی رشته نفت گرایش بهره برداری هستم
    امسال کارشناسیم تموم میشه
    میخاستم بدونم با معدل 17.2 و اتمام کارشناسی در 3 سال (7 ترم )
    1 ثبت اختراع و 1 مقاله و تسلط eclipse و cmg شانس فاند برای کارشناسی ارشد دارم؟
    زبان انگلیسی رو مسلط هستم و مدرک cpe دارم برای آیلس هم اقدام کردم و فکر میکنم از 7 کمتر نشم
    به زبان تورکی استانبول هم تسلط دارم و 2 زبان برنامه نویسی #c و ++c
    به کارهای انیمیشن و طراحی هم واردم و شکسته مفداری ژاپنی میفهمم
    و یکسری مدارک ورزشی و مهارتی دیگه

شرایط بورس چطوریه
    حالا که ژاپن به نیروی متخصص جوان نیاز داره ؟؟
    من میخوام برای ارشد عمران اقدام کنم نحوه اقدام به طور جداگانه از اپلای مستر فوق لیسانس هست یا نه
    وقتی فوق لیسانس اپلای کنیم در صورت پذیرش فاند هم میدند

Always remember, It has to be dark for the stars to appear.

سلام دوستان.

ارشد مهندسی کامپیوتر: معدل 16.5 دانشگاه آراد

لیسانس مهندسی کامپیوتر معدل 13.5 دانشگاه آزاد

آیلس 6

مقاله :0

GRE: ندارم.

5سال سابقه کار بازرگانی خارجی

از کدوم دانشگاه میتونم فاند بگیرم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آزاد کرج

سلام، برای درخواست بورس مونبوکاگاکوشو حتماگ باید دوره لیسانس رو تموم کرده باشیم؟یعنی مدرک لیسانس رو گرفته باشیم چون من ترم آخر لیسانس هستم و میخواستم برای بورس اقدام کنم ولی زمان اقدام کردن برای بورسیه قبل از پایان ترم تحصیلی و مسلماگ مدرک لیسانس موقت تا اواسط تابستان آماده نمیشه،می تونم با ریز نمرات اقدام کنم بدون اینکه مدرک لیساسن رو گرفته باشم و بعدا" مدرک لیسانس رو برای سفارت بفرستم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورس دولت ژاپن 2012

ببخشید این لینک دوم کار نمیکنه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)