دوره Research Student در ژاپن مانند دوره دانشجوی مهمان هست یعنی شما دانشجوی رسمی دانشگاه محسوب نمیشوید. اگر دوره آزموش زبان ژاپنی دارید، ممکنه دانشگاه عنوان شما را Japanese Language Student ثبت کند که دانشجوی رسمی دانشگاه محسوب میشه ولی بازم موقته و مانند ارشد یا دکترا نیست.

من سربازی رفته بودم و این مشکل را نداشتم. ولی دیدم کسانیکه مشمول بودند و وارد ژاپن شدند. حتما راهکاری هست و وزارت علوم قعطاً این موضوع MEXT را میداند چون شما نفر اول نیستی.

از سفارت ژاپن در ایران، نامه ای بگیرین که اعلام کند شما وارد دوره تحصیل ارشد یا دکترا میشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirtafrishi نمایش پست ها
با سلام به همه،
خیلی ممنون می شم از بچه هایی که تجربه دارن راهنمایی بگیرم. به طور خلاصه، من بورس MEXT University Recommendation از دانشگاه Kyushu گرفتم ولی علان خیلی خیلی گیج و نگرانم. ممنون میشم به این سولات جواب بدید:
1. بعد چندین بار گشت گذار در نت و صحبت با ادمیشن فهمیدم داشگاهای ژاپن در اول 6 ماه دکترا ،دانشجو رو به نام Research student قبول میکنه و نامه اکسپتانسم (Letter of Acceptance) انگار اونجورمیدن. حالا به من این نامه مکس و دانشگاه رو 2-3 هفته میدن. الان من نگرانم که وزارت علوم بگه خوب ما از کجا بدونیم این Research Student رو به مستر یا دکترا دادن؟ می شه کسی که مشمول هست و مثل شرایت من به Japan دانشگاه رفته یا میدونه ،راهنمایی کنه؟
2. من علان 1 سال حق مطالعه بعد انصراف از دکترا دانشگاه ترکیه داره تمموم میشه June 20 2017 و باید مثل بالا گفتم صبر کنم و هفته بعد برگه سبز پر کنم ، کسی هست که با نامه از استاد در ژاپن نامه گرفته باشه تا برگه سبز پر نکنم و فعلا وزارت علوم اونو قبول کنه؟ ممنونم از راهنماییاتون. Sorry for grammatical mistakes
نکته:انگار ژاپن بعد از 6 ماه دوره Research Student و قبول شدن در یه Entrance Exam and Oral exam افر دکترا رو میده..... حالا اینقده زحمت و تلاش یک سال ام هیچ شد ؟☹ ببخشید پست رو در چند جا گذاشتم محدودیت زمانی دارم به خاطر اون...