صفحه 11 از 38 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 378

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

سلام من معدل دیپلمم 18.17 و پیش دانشگاهیم 16.66 به نظرتون اینکه پیشم یکم پایین هست فبول می کنن ؟
    مرسی

Junior Member

با سلام
    امتحانی که گرفته میشه برای بورسیه برای مقطع دکترا از رشته تحصیلی خودمونه و آیا امتحان به زبان انگلیسی است؟ یا فارسی؟هزینه آزمون چقدره؟

سلام!
    این بورسیه شامل رشته های هنر در مقطع کارشناسی هم میشه؟ بعد full fund هست یا یه چیزی مثه اسکالرشیپه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط etien نمایش پست ها
    من چند تا سوال داشتم که ممنون میشم اگر اطلاع داشتید جواب بدید:
    1)اینکه میگن باید معدل بالای 16 باشه معدل کل هست یا هر ترم؟ من ترم 6 هستم و تاالان معدل کلم 18.5 بوده و این ترم به دلایل شخصی ممکنه معدلم کمتر از 16 بشه اما میدونم که میتونم تا ترم 8 معدل کلم رو بالای 18 نگه دارم.حالا اگر معدل کل من بالا باشه این معدل یک ترم برای من مشکل ساز میشه؟
    2)من چند تا چیزتو سایت های مختلف خوندم که کمی گیج شدم.توی یک سایت گفته که هزینه دانشگاه 800000ین و زندگی مجردی80000ین هست و مونبوشو مبلغ خوبی میده که حدود 185000ین هست!!اگر قراره که این پول هم برای هزینه دانشگاه و هم زندگی باشه کجاش خوبه؟؟یعنی بورس مونبوشو هزینه ی دانشگاه رو نمیده؟
    3)یکی از دوستان گفته بودند که در فرم های سفارت گفته بعد از قبولی در مرحله دوم تا خرداد وقت دارید که از دانشگاه مورد نظر در ژاپن پذیرش بگیرید.(که زمان بین اعلام نتایج و پذیرش خیلی کمه) یعنی ما از قبل باید دنبال پذیرش باشیم؟اما خود درخواست پذیرش حدود 17000 ین خرجشه...بازم این شامل بورس نمیشه نه؟

حقوق مونبوشو به شرح زیر است:

Research Student: 146000 yen / month

Master Student: 147000 yen / month

Doctoral Student: 148000 / yen / month

185000 ین برای چند سال قبل بود. خدا بیامرزتش. حقوق مونبوشو به تدریج کم شد بخصوص بعد از سونامی که مشکلات اقتصادی برای ژاپن ایجاد کرد.

هزینه زندگی: من در توکیو زندگی میکنم البته در حومه شهر. برای من میانگین هزینه های اساسی زندگی حدودا 90000 ین در ماهه. اگر بخوام تفریح کنم مثلا سینما برم یا برم گردش بیشتر میشه مثلا 100000 ین در ماه. البته برای کسانیکه در مرکز شهر زندکی میکنن بالاتره. مثلا 110000 ین در ماه یا کمی بیشتر.

در شهرهای کوچکتر احتمالا هزینه ها کمتره مگر اینکه بخواهید خانه ای بزرگتر اجاره کنید.

از این حقوق مالیات بر درامد کسر نمیشه چون بورس در تحصیلی در ژاپن حقوق محسوب نمیشه. ضمنا چون حقوق شما صقر در نظر گرفته میشه حداقل حق بیمه را میدهید که حدودا ماهی 1100 ین هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Materials

سلام من معدل دیپلمم 18.17 و پیش دانشگاهیم 16.66 به نظرتون اینکه پیشم یکم پایین هست فبول می کنن ؟
    مرسی
    اولین چیزی ک در مدارک بررسی میشه معدله و16.99هم پذیرفته نیست.این موضوع روسفارت پرسیدم.

با سلام
    امتحانی که گرفته میشه برای بورسیه برای مقطع دکترا از رشته تحصیلی خودمونه و آیا امتحان به زبان انگلیسی است؟ یا فارسی؟هزینه آزمون چقدره؟
    برای مقاطع ارشدودکترا فقط شما باید امتحان زبان انگلیسی و ژاپنی بدین ک البته از اون حدود350نفری ک اومده بودن تعداد انگشت شماری برازبان ژاپنی موندن وتاثیر چنانی نداره.انگلیسی مهمه،خود آزمون برای شما هزینه ای نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

پیش فرض پاسخ : بورس دولت ژاپن 2012

با سلام
    من لیسانس برق- الکترونیک دارم با معدل 17.5 از دانشگاه دولتی. ta خیلی از درسا هم بودم. با خیلی از نرم افزار های رشتمونم اشنایی دارم تو بعضی هاشونم قوی.
    برا سال بعد میخوام درخواست بدم.
    اگه میشه لطف کنید بگید چی کارایی باید بکنم . چی رو باید به رزومه ام اضافه کنم .. در کل چیکارا میتونم بکنم؟؟؟
    اگه بخوام دوباره برا لیسانس بخونم باید چیکار کنم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Materials

سلام
    داشتن مقاله ( علمی پژوهشی داخلی،کنفرانس و ISI)هرکدوم امتیازمحسوب میشن وکسی اگه تو مقطع لیسانس مقاله داشته باشه وبخوادبرافوق اقدام کنه شانس بالایی داره
    به نظرم اینکه بخواین دوباره لیسانس بخونین به نفعتون نیست چون حتی اگه فرض کنیم شما همین امسال هم لیسانس گرفتین دوباره حدود5سال وقت بذارین تااونجالیسانس بگیرین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط nanocrystal نمایش پست ها
    سلام
    داشتن مقاله ( علمی پژوهشی داخلی،کنفرانس و ISI)هرکدوم امتیازمحسوب میشن وکسی اگه تو مقطع لیسانس مقاله داشته باشه وبخوادبرافوق اقدام کنه شانس بالایی داره
    به نظرم اینکه بخواین دوباره لیسانس بخونین به نفعتون نیست چون حتی اگه فرض کنیم شما همین امسال هم لیسانس گرفتین دوباره حدود5سال وقت بذارین تااونجالیسانس بگیرین.
    اخه یه جا خوندم نوشته بود واحدهای مرتبط معادل سازی میشن؟؟
    فک کردم شاید بشه با همین رشته برق کار کنم و یه رشته دیگه هم بخونم . یعنی هم انجام پروژه تو دانشگاه و هم کار بیرون . اینجوری شاید بتونم از پس هزینه هاش بر بیام..میشه؟؟

با سلام می خواستم بدانم با شرایط زیر
    فوق لیسانس مهندسی مکانیک ساخت و تولید دانشگاه آزاد نجف آباد معدل 16.92
    لیسانس مهندسی مکانیک ساخت و تولید دانشگاه آزاد نجف آباد معدل 15.81
    مقاله 2 عدد ISI
    مقاله کنفرانس بین المللی 1 عدد
    کنفرانس داخلی 5 عدد
    مقاله ژورنالی غیر ای اس ای 1 عدد
    ثبت اختراع داخلی 1 عدد
    مدرک زبان آیلتس آکادمیک 7
    سابقه تدریس 2 سال در دانشگاه علمی و کاربردی
    سابقه کار 4 سال
    می خواستم ببینم از نظر پذیرش و فاند در دانشگاه های ژاپن چقدر شانس دارم
    با تشکر بسیار

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in medical biotechnology

نقل قول نوشته اصلی توسط etien نمایش پست ها
    من چند تا سوال داشتم که ممنون میشم اگر اطلاع داشتید جواب بدید:
    1)اینکه میگن باید معدل بالای 16 باشه معدل کل هست یا هر ترم؟ من ترم 6 هستم و تاالان معدل کلم 18.5 بوده و این ترم به دلایل شخصی ممکنه معدلم کمتر از 16 بشه اما میدونم که میتونم تا ترم 8 معدل کلم رو بالای 18 نگه دارم.حالا اگر معدل کل من بالا باشه این معدل یک ترم برای من مشکل ساز میشه؟
    2)من چند تا چیزتو سایت های مختلف خوندم که کمی گیج شدم.توی یک سایت گفته که هزینه دانشگاه 800000ین و زندگی مجردی80000ین هست و مونبوشو مبلغ خوبی میده که حدود 185000ین هست!!اگر قراره که این پول هم برای هزینه دانشگاه و هم زندگی باشه کجاش خوبه؟؟یعنی بورس مونبوشو هزینه ی دانشگاه رو نمیده؟
    3)یکی از دوستان گفته بودند که در فرم های سفارت گفته بعد از قبولی در مرحله دوم تا خرداد وقت دارید که از دانشگاه مورد نظر در ژاپن پذیرش بگیرید.(که زمان بین اعلام نتایج و پذیرش خیلی کمه) یعنی ما از قبل باید دنبال پذیرش باشیم؟اما خود درخواست پذیرش حدود 17000 ین خرجشه...بازم این شامل بورس نمیشه نه؟
    معدل همه مقاطع باید بالای 16 باشه نه معدل ترم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)