صفحه 1 از 38 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 378

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

Post بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

سلام.

من دانش آموز پیش دانشگاهی ریاضی هستم و خودم امسال تصمیم دارم برای مقطع لیسانس اقدام کنم. هدفم از ایجاد این تاپیک این هست که اطلاعاتی رو که در اینترنت در زمینه ی این بورس وجود داره رو این جا قرار بدم و تا جایی که در حد اطلاعاتم هست به سوالات دوستان جواب بدم.

خوش حال می شم اگر دوستان با تجربه تر از من هم در بحث شرکت فعال داشته باشند و به من و بقیه در این زمینه با تجربه و اطلاعاتشون کمک کنند. در صورتی که تمایل داشتید می تونیدخودتون رو معرفی کنید مراحلی که تا الان پیش بردید و مشکلاتی رو که بهشون برخوردید این جا اعلام کنید تا بلکه شاید کسی بتونه را حلی عنوان کنه.

البته همین اول اعتراف می کنم که بنده پارسال با این بورس آشنا شدم و اطلاعاتم فقط به اطلاعات موجود در اینترنت و یک جلسه ی توجیهی و تجربه های شخصی خیلی اندکم ختم میشه و به همین خاطر مسلما به کمک دیگر دوستان هم نیازدارم.امیدوارم که این تاپیک مکانی برای حل مشکل های موجود بر سر راه باشه که خودم هم الان گرفتارشم.

پیش فرض پاسخ : بورس دولت ژاپن 2012

مهمترین منابع(برای کسایی که تازه با این بورس آشنا شده اند خواندنشان ضروری به نظر می رسد)

قسمت بورس سفارت ژاپن http://www.ir.emb-japan.go.jp/fa/jic...holarship.html

انجمن دانش آموختگان ایرانی بورس دولت ژاپنhttp://www.monbu.ir/

این دو منبع رو کاملا مطالعه کنید و به تمام لینک ها و قسمت های مختلفش مراجعه کنید.حتما فایل پاورپوینت موجود در منبع دوم که در منوی سمت راست سایت با عنوان(راهنمای زندگی و تحصیل در ژاپن) وجود داره رو دانلود کنید و مطالعه کنید.
    ویرایش توسط parsa7bala : April 26th, 2011 در ساعت 12:43 PM

با سلام
    این بورس شامل ارشد هم می شود یا فقط مربوط به کارشناسی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoorelec نمایش پست ها
    با سلام
    این بورس شامل ارشد هم می شود یا فقط مربوط به کارشناسی است؟
    برای ارشد هم هست.

سلام

کسی رو میشناسین کهاز این بورس استفاده کرده باشه؟ آیا راضی بوده؟ از ضرایط بورس، دانشگاه کشور و ....؟

بله.یک نفر رومیشناسم که بورس کالج تکنولوژی گرفته و راضی بود. در ضمن اگر خواستید اطلاعات بیشتری به دست بیارید در سایت انجمن دانش آموختگان ایرانی بورس دولت ژاپن و در قسمت اخبار گزارش کاری بورس 2010 رو دانلود کنید و اسم و فامیل افرادی رو که در بورس قبول شدند رو توی گوگل و فیس بوک سرچ کنید احتمالا کمکتون می کنه.البته اینم بگم که مهلت تحویل مدارک 25 اردیبهشت هست.

ApplyAbroad Hero

دوستان چرا کسی اطلاعات نمیده؟ این بورس شرایطش چیه؟ لینکی چیزی نداره؟ 614 جان من هم برای دکترا اپلای میکنم اگه چیزی دستگیرت شد خبرم کن مرسی

Junior Member

سلام دوستان تا جایی که من شنیدم یه بورسیه ی تحصیلی در ژاچن هست به اسم مونبوشو (Munbo kaga Kusho) که از طرف دولت ژاپن به دانشجوها داده می شه و از کمک مالیش از بقیه ی برسیه ها (خصوصی و ...) در ژاپن بیشتره.
    فگر کنم حدود 4 و نیم میلیون ایران در ماه بدون هزینه ی دانشگاه که برای ادامه تحصیل در مقطع فوق و دکترا اختصاص داده شده اوطوری که من دو سال پیش اطّلاع گرفتم سالی 18 نفر از ایران قبول می شن ولی خوب تو این چند ساله به خاطر زیاد شدن متقاضی از طرف خود سفارت از متقاضیا در رشته ی تحصیلیشون ازشون امتحان گرفته می شه و 18 نفر انتخاب می شن.
    همچنین قبلاً برای قبول شدن باید معدّل کلّتون از 16 بالاتر بود ولی شنیدم که بعد از سیل و مشکلات مالی اخیر ژاپن گفتن معدّل باید بالای 18 باشه تا بتونید قبول شید .
    نمره ی تافل گرفتن(اونجوری که سعید شیری سفیر سابق ایزان در ژاپن تو مقالش گفته بود) اهمّیّتش تقریباً صفره.

خوب اگه خوب بود یه تشکّر بدید ببینم برا چند نفر مفید بود.
    ویرایش توسط nima_AA : June 22nd, 2012 در ساعت 09:54 AM

پیش فرض پاسخ : بورس تحصیلی ژاپن

برای بورس دولت ژاپن، ظاهرا سفارت آزمون زبان ژاپنی هم می‌گیره. در چه حد باید ژاپنی بدونیم؟

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

پیش فرض پاسخ : بورس تحصیلی ژاپن

نقل قول نوشته اصلی توسط akarimi2011 نمایش پست ها
    برای بورس دولت ژاپن، ظاهرا سفارت آزمون زبان ژاپنی هم می‌گیره. در چه حد باید ژاپنی بدونیم؟
    برای چه مقطع؟من تاحالا این حرف رو نشنیدم.هدف از این بورس اینه که زبان ژاپنی رواج داده بشه.وقتی بورس میشین اونا خودشون زبانشون رو بهتون یاد میدن.اگه قرار بود که مثل المان و ایتالیا و فرانسه قبل از رفتن امتحان زبانشون رو بگیرن مطمئنا هیچ کس نمی رفت ژاپنی یاد بگیره که بره ژاپن!ملت می رفتن همون فرانسوی و المانی رو یاد می گرفتن که اسونترم هست.

صفحه 1 از 38 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)