صفحه 14 از 38 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 378

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ocean_Space Systems Yokohama National University

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط perseverence نمایش پست ها
    با سلام

من برای دانشگاه Yokohama National University دارم اقدام میکنم و سوالات زیر برای من مطرح هست، لطفا من را راهنمایی نمایید:

1- فرآیند اپلای این دانشگاه کاغذی است (پست مدارک)، آیا من میتوانم کپی برابر اصل ترجمه مدارک رو پست کنم (همون دارالترجمه قبلی این کار رو انجام میده) آیا اینجوری معتبره یا باید یک بار دیگه ترجمه بشه؟

2- دو نامه ریکام برای این دانشگاه نیاز است. یکی از استادهای من در استرالیاست و نمیدونم که بتونه نامه رو به من پست کنه، آیا میتونم به استاد بگم که من پاکت نامه رو از طرف تو امضا میکنم و از ایران پست میکنم (!) . (استاد قبلا به من ریکام رو داده). نکته: پاکت ریکام ها باید توسط استاد امضا شده باشه تا مورد قبول دانشگاه قرار بگیره.

با تشکر
    1- بله میتونی
    2-خودت امضا کن! مهم اینه که اگر استعلام کردن طرف نگه من نمیشناسم!!
    در ضمن من YNU هستم. خوشحال میشم ببینمت!!

Junior Member

سلام
    من بهشتیبرق میخونم با معدل 17
    تافلم تازه دادم ولی به امید خدا 90-100 میشم
    TAهم بودم ...7 ترمه هم تموم دارم میکنم و اینکه رنک 1 گرایشمم
    میخواستم بورس کامل از یکی از دانشگاه های ژاپن بگیرم ترجیحا برای بهار چون واقعا توان مالی پایینی دارم /و اینکه هیچ اطلاعی راجع به نحوه ی پذیرش و مقدار فاند ها مینیمم معدل و نمره ها و حتی پول لازم برای زندگی تو زاپن ندارم لطف میکنین کمکم کنین...اصلا ایا شزایط گرفتن فاند کامل دارم؟و اینکه اصلا دانشگاهی هست که انگلیسی درس بده چون من ژاپنی ام خیلی ضعیفه مخصوصا تو نوشتن.............

Junior Member

میشه به سوال من هم جواب بدین!!!!؟
    اولا اینکه میخواستم ببینم اسلا به رشته ی حسابداری بورسیه تو مقطع ارشد تعلق میگیره؟؟؟؟؟ اخه من تو سایت سفارت دیدم تو مقطع ارشد فقط زیرشاخه های مهندسی و ریاضی و تجربی گفته بود. اگر تعلق میگیره با توجه به شرایط زیر بهم بگین اصلا امیدی به موفقیت تو این بورسیه دارم یا نه؟؟؟؟
    من دانشجوی رشته ی حسابداری مقطع کارشناسی ناپیوسته ی دانشگاه فنی شریعتی هستم و 23 سالمه. دوره ی کاردانیم هم دانشگاه سراسری بودم و با معدل 18.75 مدرک کاردانیم و گرفتم الان هم ترم سوم دوره کارشناسی ناپیوسته ام و معدلم 17.50 است فعلااااا که تا ترم بعد که ترم اخرم میشه بالاتر هم میشه. رتبه امم تو کنکور 30 بود. دانشگاه ما درسته که فنی یه اما تنها دانشگاه سراسری فنی هاست. در مورد زبان انگلیسی درک مطلبم خیلی خوبه اما مکالمه ام در حد متوسطه و اشنایی با زبان ژاپنیم هم در حد مکالمه های روزمره و متوسطه. مقاله علمی نداشتم اما برای پروژه ی مالی که ترم اخر داریم از ترم پیش دارم کار میکنم میخواستم ببینم اصلا امیدی به قبولیم تو این بورسیه هست یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarinalu نمایش پست ها
    سلام
    من بهشتیبرق میخونم با معدل 17
    تافلم تازه دادم ولی به امید خدا 90-100 میشم
    TAهم بودم ...7 ترمه هم تموم دارم میکنم و اینکه رنک 1 گرایشمم
    میخواستم بورس کامل از یکی از دانشگاه های ژاپن بگیرم ترجیحا برای بهار چون واقعا توان مالی پایینی دارم /و اینکه هیچ اطلاعی راجع به نحوه ی پذیرش و مقدار فاند ها مینیمم معدل و نمره ها و حتی پول لازم برای زندگی تو زاپن ندارم لطف میکنین کمکم کنین...اصلا ایا شزایط گرفتن فاند کامل دارم؟و اینکه اصلا دانشگاهی هست که انگلیسی درس بده چون من ژاپنی ام خیلی ضعیفه مخصوصا تو نوشتن.............
    هم از طریق سفارت اقدام کن هم به استادا ایمیل بزن.شرایطش رو داری. معمولا انگلیسی تدریس میشه

Junior Member

دوستان سلام !

دوست عزیز arionfard : شما در چه مقطعی مشغول به تحصیل هستید !؟
    بعضی ها در سال 2012 نوشته بودند محدودید 15 نفری و... دارن کمی گمراه کننده شد ! آیا این محدودیت برای دوره دکتری هم وجود داره ؟
    اگر زمان ثبت نام اسفند و فرودرین هر سال هست اون دسته از بچه های کارشناسی ارشدی که شهریو دفاع میکنن وپایان نامه میدن کی باید اقدام کنن ؟ می تونن برای نیمه دوم سال به قول خودمون برای بهمن درخواست داشته باشند ؟

Junior Member hourya آواتار ها

سلام دوستان حالتون خوبه؟؟؟
    دوستان یه سوالی دارم که بدجور ذهنمو درگیر کرده
    این سایته گفته که از طریق استاد برای لیسانس نمیشه بورسیه مونبوشو رو دریافت کر د گویا فقط یه جا نوشته آره local acceptance داریم منتهی تو پرانتز اضافه کرده for the final only حالا گیج شدم مگه نمیگن تو ژاپن استاد همه کارس؟ من رزومم نسبت به یه دانش آموز دبیرستانی خوبه ازکارای پژوهشی بگیرید تا سایقه کار و .....
    یعنی من حالا نمیتونم بورسیه رواز طریق استاد در ژاپن دریافت کنم؟ استادا تو لبشون دانشجوی 4 B دارن
    یا اینکه حداقل نمیشه استاده بهم بگه که آقا بیا و واسه مونبوشو اقدام کن و یه جورایی تشویقم کنه؟ دوستان منظورمو متوجه میشید؟ منظورم اینه که آقا در یک کلام اینی که تو این لیست گفته شده از طریق دانشگاه به اونایی که تازه میخوان لیسانسو شروع کنن لوکال اکسپتنس میدیم ولی فقط برای مرحله نهایی یعنی اینکه من اول باید از طریق سفارت اقدام کنم برای بورس بعد به استاده ایمیل بزنم و بگم من قبول شدم بیا به من پذیرش بده؟ یانه قبل از اینکه واسه بورسیه اقدام کنم از طریق سفارت، میتونم به استاد ایمیل بزنم و بعد از اینکه تشویقم کرد برم سراغ سفارت؟ آخه شنیدم تو
    زاپن استادهمه کارست این همه کاربودن استاد برای دوره لیسانس هم صدق میکنه؟ یا فقط واسه دکتری و فوق صدق میکنه؟
    من خییییییلی گیج شدم
    خواهشا کمک کنید
    این لینکش http://www.studyjapan.go.jp/en/toj/toj0302e-10.html

اینم همون جدوله که گفتم اگر یه وقتی حوصله نکردید لینکو باز کنید قسمت مورد نظرو قرمز کردم

Japanese Government Scholarships and Their Content
    (Fiscal 2015)

Research student Teacher training student Undergraduate student Japanese studies student College of technology student Special training college student
    Level of studies Graduate school level Undergraduate level
    Eligibility requirement University or college graduate University, college graduate or equivalent Secondary school graduate or equivalent University student (undergraduate level) Graduates of secondary schools or equivalent
    Age limit (at time of granting) Under 35 At least 17 and under 22 At least 18 and under 30 At least 17 and under 22
    Duration Maximum 2 years including Japanese-language training Maximum 1 year 6 months including Japanese-language training 5 years including Japanese-language training (7 years for medicine, dentistry, pharmacy and veterinary science) One academic year 4 years including Japanese-language training(4 and a half years for merchant marines studies) 3 years including Japanese-language training
    Preliminary Japanese-language training 6 months (54 universities such as Hokkaido University)
    Those with sufficient Japanese proficiency are not required to go through preliminary Japanese- language training.
    1 year
    (Tokyo University of Foreign Studies and Osaka University)
    None 1 year
    (Independent Administrative Institution: Japan Student Services Organization, Tokyo Japanese Lanugage Education Center)
    1 year
    (Bunka Institute of Language, Independent Administrative Institution: Japan Student Services Organization, Osaka Japanese Lanugage Education Center)
    Fields of study Major in field of specialty at a graduate school Special training at a teacher training department Undergraduate education Japanese language or special training related to Japan Third year college of technology courses Post secondary courses
    Designated countries Worldwide (168 countries and regions) Developing countries, etc. (64 countries and regions) Worldwide (100 countries and regions) Worldwide (74 countries and regions) Developing countries (40 countries and regions) Developing countries, etc. (49 countries and regions)
    Planned number of new scholarship recipients 4,042 people 89 people 460 people 190 people 86 people 90 people
    Scholarship stipend ¥143,000~148,000 per month ¥117,000~120,000 per month
    Tuition Tuition for national universities and Institute of National College of Technology waived; tuition for public and private universities paid for by the Ministry of Education, Culture, Sports, Science and Technology
    Travel allowance Roundtrip fare (air ticket) provided
    Embassy recommendation Yes Yes Yes Yes Yes Yes
    University recommendation (overseas application) Yes No No Yes No No
    University recommendation (local acceptance) Yes No Yes (For the final only) No No No
    Examination Questions Click here - Click here - Click here Click here

فقط خواهشا زود کمک کنید
    خیلی فوری و ضروریه.
    ممنون لطف میکنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hourya نمایش پست ها
    سلام دوستان حالتون خوبه؟؟؟
    دوستان یه سوالی دارم که بدجور ذهنمو درگیر کرده
    این سایته گفته که از طریق استاد برای لیسانس نمیشه بورسیه مونبوشو رو دریافت کر د گویا فقط یه جا نوشته آره local acceptance داریم منتهی تو پرانتز اضافه کرده for the final only حالا گیج شدم مگه نمیگن تو ژاپن استاد همه کارس؟ من رزومم نسبت به یه دانش آموز دبیرستانی خوبه ازکارای پژوهشی بگیرید تا سایقه کار و .....
    یعنی من حالا نمیتونم بورسیه رواز طریق استاد در ژاپن دریافت کنم؟ استادا تو لبشون دانشجوی 4 B دارن
    یا اینکه حداقل نمیشه استاده بهم بگه که آقا بیا و واسه مونبوشو اقدام کن و یه جورایی تشویقم کنه؟ دوستان منظورمو متوجه میشید؟ منظورم اینه که آقا در یک کلام اینی که تو این لیست گفته شده از طریق دانشگاه به اونایی که تازه میخوان لیسانسو شروع کنن لوکال اکسپتنس میدیم ولی فقط برای مرحله نهایی یعنی اینکه من اول باید از طریق سفارت اقدام کنم برای بورس بعد به استاده ایمیل بزنم و بگم من قبول شدم بیا به من پذیرش بده؟ یانه قبل از اینکه واسه بورسیه اقدام کنم از طریق سفارت، میتونم به استاد ایمیل بزنم و بعد از اینکه تشویقم کرد برم سراغ سفارت؟ آخه شنیدم تو
    زاپن استادهمه کارست این همه کاربودن استاد برای دوره لیسانس هم صدق میکنه؟ یا فقط واسه دکتری و فوق صدق میکنه؟
    من خییییییلی گیج شدم
    خواهشا کمک کنید
    این لینکش http://www.studyjapan.go.jp/en/toj/toj0302e-10.html

اینم همون جدوله که گفتم اگر یه وقتی حوصله نکردید لینکو باز کنید قسمت مورد نظرو قرمز کردم

Japanese Government Scholarships and Their Content
    (Fiscal 2015)

Research student Teacher training student Undergraduate student Japanese studies student College of technology student Special training college student
    Level of studies Graduate school level Undergraduate level
    Eligibility requirement University or college graduate University, college graduate or equivalent Secondary school graduate or equivalent University student (undergraduate level) Graduates of secondary schools or equivalent
    Age limit (at time of granting) Under 35 At least 17 and under 22 At least 18 and under 30 At least 17 and under 22
    Duration Maximum 2 years including Japanese-language training Maximum 1 year 6 months including Japanese-language training 5 years including Japanese-language training (7 years for medicine, dentistry, pharmacy and veterinary science) One academic year 4 years including Japanese-language training(4 and a half years for merchant marines studies) 3 years including Japanese-language training
    Preliminary Japanese-language training 6 months (54 universities such as Hokkaido University)
    Those with sufficient Japanese proficiency are not required to go through preliminary Japanese- language training.
    1 year
    (Tokyo University of Foreign Studies and Osaka University)
    None 1 year
    (Independent Administrative Institution: Japan Student Services Organization, Tokyo Japanese Lanugage Education Center)
    1 year
    (Bunka Institute of Language, Independent Administrative Institution: Japan Student Services Organization, Osaka Japanese Lanugage Education Center)
    Fields of study Major in field of specialty at a graduate school Special training at a teacher training department Undergraduate education Japanese language or special training related to Japan Third year college of technology courses Post secondary courses
    Designated countries Worldwide (168 countries and regions) Developing countries, etc. (64 countries and regions) Worldwide (100 countries and regions) Worldwide (74 countries and regions) Developing countries (40 countries and regions) Developing countries, etc. (49 countries and regions)
    Planned number of new scholarship recipients 4,042 people 89 people 460 people 190 people 86 people 90 people
    Scholarship stipend ¥143,000~148,000 per month ¥117,000~120,000 per month
    Tuition Tuition for national universities and Institute of National College of Technology waived; tuition for public and private universities paid for by the Ministry of Education, Culture, Sports, Science and Technology
    Travel allowance Roundtrip fare (air ticket) provided
    Embassy recommendation Yes Yes Yes Yes Yes Yes
    University recommendation (overseas application) Yes No No Yes No No
    University recommendation (local acceptance) Yes No Yes (For the final only) No No No
    Examination Questions Click here - Click here - Click here Click here

فقط خواهشا زود کمک کنید
    خیلی فوری و ضروریه.
    ممنون لطف میکنید
    اینکه استاد همه کارست معنیش این نیست که میتونه قانون رو عوض کنه! لوکال یعنی برای اونایی که الان تو ژاپن هستند. اگر سفارت برای مقطع لیسانس بورس میده میتونید اقدام کنید. بعد که بورس گرفتید به استاد ایمیل بزنید.

با عرض سلام خدمت همه دوستان
    ممنون میشم اگر به سوال منم پاسخ بدید
    من میخوام تازه فروردین امسال برای بورسیه ژاپن ( مونبوشو) مقطع لیسانس اقدام کنم
    استادی رو در دانشگاه هیروشیما پیدا کردم که کارش خیییلی با مقاله من میخونه
    معدل دیپلمم 19 به بالاست و مقاله ای که دارم در یکی از جشنواره ها مقام نخست رو کسب کرده
    سابقه کار هم دارم
    و به مدت 1 سال کار های پژوهشی انجام دادم
    میخواستم ازتون بپرسم امکانش هست من تا فروردین که 4 ماه وقت دارم به همین استادی که در هیروشیما پیدا کردم ایمیل بدم و رزومه و مقاله ام را ارسال کنم و اگر از کار من خوشش اومد باتوجه به اینکه در مقایسه با فردی که تا الان دبیرستانی بوده و تازه میخواد مقطع کارشناسی رو شروع کنه رزومم قوی هست شانسی هست قبل ازاینکه برای مونبوشو اقدام کنم از شخص استاد (با زمینه کاری کاملا مچ ) بارزومه قوی فول فاند بگیرم؟ اساتید در ژاپن به دانش آموزان دبیرستانی که سابقه کار پژوهشی و رزومه قوی دارن فاند میدن از طرف خودشون؟
    یاسپاس فراوان از همه هم وطنان عزیزم که منو یاری خواهند کرد

سوفیا
    ویرایش توسط soudgar : November 7th, 2015 در ساعت 12:19 AM

Junior Member

سلام
    در ارتباط با اپلای PhD ژاپن سوال داشتم:

من شامل بورس دولتی ژاپن از طریق سفارت ایران به دلیل معدل کارشناسی نمیشم
    اولا اینکه اصلا دوره ای به نام Research student که در سایت دانشگاهای ژاپنی به اون اشاره شده به طور مستقل وجود داره؟ یا صرفا مقدمه ای برای شروع دکترا محسوب میشه؟
    دوم اینکه من فقط از طریق فول فاند میتونم ادامه تحصیل بدم و ساپورت مالی شخصی ندارم، ایا چنین چیزی در ژاپن مثل امریکا و اروپا رواج داره که از طریق استاد فول فاند گرفت؟

پیشاپیش از پاسختون ممنونم

Junior Member

سلام دوستان
    خسته نباشید
    من امسال پیش دانشگاهیم رشته ریاضی الان که دارم این پست رو میزارم اول دی میباشد حالا برای ایندگانم اینو بگم که اول دی سال نود و چهاره
    من تصمیم گرفتم که همین امسال از طریق سفارت واسه بورسیه مونبوشو اقدام کنم برای کارشناسی دیگه......
    حالا دوستان سوالم اینه......
    شما میدونید من کی باید مدارک خواسته شده رو به سفارت تحویل بدم؟؟؟؟
    از کی باید شروع کنم به ترجمه کردن مدارکم؟؟؟؟؟؟
    میدونید شماها؟؟؟؟

ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)