صفحه 2 از 38 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 378

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : بورس تحصیلی ژاپن

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    برای چه مقطع؟من تاحالا این حرف رو نشنیدم.هدف از این بورس اینه که زبان ژاپنی رواج داده بشه.وقتی بورس میشین اونا خودشون زبانشون رو بهتون یاد میدن.اگه قرار بود که مثل المان و ایتالیا و فرانسه قبل از رفتن امتحان زبانشون رو بگیرن مطمئنا هیچ کس نمی رفت ژاپنی یاد بگیره که بره ژاپن!ملت می رفتن همون فرانسوی و المانی رو یاد می گرفتن که اسونترم هست.
    امتحان از دو تا زبان ژاپني و انگليسي گرفته ميشه ، هر كدوم رو دوست دارين شركت مي كنين !سوالتون قبلا تو فروم هم بود !

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط sh.m نمایش پست ها
    امتحان از دو تا زبان ژاپني و انگليسي گرفته ميشه ، هر كدوم رو دوست دارين شركت مي كنين !سوالتون قبلا تو فروم هم بود !
    درسته.اون ازمونی که میگیره ریاضیه که به هر دو زبان ژاپنی و انگلیسیه.منظور این دوستمون اینه که باید برای بورس مدرک زبان ژاپنی داشته باشیم.که من تاحالا همچین چیزی رو در شرایطی که سفارت گذاشته ندیدم.البته قسمتی از فرمها هستن که میگه اگه زبان ژاپنی بلدید و مدرکش رو دارین نیازی به یاد گرفتنش در حین تحصیل نیست.یعنی یه راست میرن دانشگاه!سفارت حتی مدرک تافل هم خواسته.

رشته و دانشگاه

سلاماز اونجایی که اطلاعات فروم در مورد این بورس خیلی کم بود.تصمیم گرفتم یه خرده اطلاعات بهش اضافه کنم.امروز سفارت بودم.یه جلسه با دکتر یوسفی و چند نفر دیگه که میخواستن برای این بورس اقدام کنن.البته جالب این جا بو د برای مقطع لیسانسش من بودم بقیه تحصیلات تکلمیلی بودن.اگه خواستین میتونین با سفارت هماهنگ کنین و برای پنج شنبه ها 9صبح تا 11توی این جلسات شرکت کنین خیلی مفیدن!بگذریم اطلاعاتی که گفتن خیلی هاش روی سایت سفارت هست.اما یه سریش تکلمیلیه.

رشته و دانشگاه

هرسال 15نفر برای این بورس انتخاب میشن که 13نفرشون برای مقاطع GRADUATEو 2نفر برای UNDERGRADUATEهستن.بعد برای مقطع خودم سن باید حداکثر 23سال باشه حداقل17سال.برای مقاطع بالاتر تا 35سال.معدل تمام مقاطع هم باید بالای 17باشه بجز بورس تحقیقاتی که بالای 16هست.به پول خودمون یه چیزی حدود ماهینانه 4.5میلیون میدن بلیط رفت و برگشتتون رو هم حساب میکنن.اونجا هم که میرسین یه راهنما دارین که میاد دنبالتون همه جا رو بهتون نشون میده.کارهای ثبت نام و همه چیز..ماهانه هم یه چیزی حدود 155000ین بهتون میدن (بعنوان پول توجیبی) علاوه بر خوابگاه و این چیزا.هرسال حدود 60نفر برای لیسانس و 20-300نفر برای فوق به بالا اقدام میکنن.تاریخ اکادمیکش هم به این صورتهفروردین هر سال فرمها میاد روی سایتدو هفته ی اول اردیبهشت:تحویل مدارکخرداد:برگزاری امتحان زبانتیر:مصاحبهشهریور:اعلام نتایج به مونبوشوبهمن:اعلام نتایجفروردین سال بعد»اولین مهلت رفتنبهمن:دومین مهلت اعزامامتیاز برای مدارک :30%مدارک30%زبان40%مصاحبه.البت برای مقطع لیسانس تمام اینا 10روز جلوتره.یه سری امتحان شیمی-ریاضی-فیزیکم میگیرن که نمونه هاش رو سایت هست.کلا جلسه ی خیلی خوبی بود خیلی اطلاعات دیگه هم در مورد غذا و خوابگاه و چیزای دیگه م دادن که جاش اینجا نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NANOELECTRONICS

سلام!! من خودم از کسایی هستم که بورسه مونبوشو در مقطعه لیسانس گرفتند. موارد امتحانی برای رشته ریاضی فیزی
    Math, Phys, Chem, Eng, Jap
    معمولان بچه ها ایرانی ژاپنی بلد نیستن. ولی رقیبها ی اصلی ویتنامی، مغولی، برزیلی ... هستند که ژاپنی رو از بچگی یاد میگیرن . باید با انگلیسی خوبتون جبرانش کنید!

درسا به ژاپنی خواهند بود. بترسید از این زبان مردم !! بترسید !!!
    سالی یکی دو نفر انتخاب میشن. شایدم هیچی.
    یک سری بورس جدید مطرح شده به نامG30 . حتما Google کنید و اگه تونستید انجا پذیرش بگیرید. چونکه درسها به زبان انگلیسی هستن و زندگی شیرینتر میشه.

من پارسال این بورس رو برای اولین بارشرکت کردم مرحله ی اول قبول شدم ولی توی مصاحبه رد شدم .(دیگه ناامید شدم امسال شرکت نکردم.مصاحبش خیلی مهمه.مثلا از من یه سوالایی پرسید که من اصلا راجع بهش فکر نکرده بودم.با یه دختر ژاپنی ازدواج می کنی؟ تا حالا غذای ژاپنی رو واقعا امتحان کردی؟آیا می تونی با درون گرا بودن و سر بودن مردم ژاپن کنار بیای؟ و اینکه ازم پرسید بهترین دانشگاه توی رشته ای که اول انتخاب کرده بودم توی ژاپن چیه و چرا(مثلا چه استادا و امکانات خاصی داره که برتر هست)؟
    گفتم اینا رو بگم شاید بعدا از شماها هم همینا رو پرسیدن جواب بدین!

البته لازم به ذکره که خودم برای خودم توصیه نامه نوشته بودم و امضا کرده بودم و مهرم نداشتم که مطمئنا تاثیر منفی گذاشت.دوبارم توی مصاحبه زبان فعل رو سوتی دادم. 11 سالم درس خونده بودم(یه سال جهشی زدم) که یه جورایی با این قانون که باید 12 سال کامل خونده باشم گیر داشت.کلا بدی این بورس اینه که نه نمرات رو اعلام می کنن نه اعلام میشه که چرا تو مصاحبه رد شدین.یهویی با شیب 90 درجه از عرش به فرش می رسین!

G30 هم دانشگاه KYUSHU شرکت کردم که در جا رد شدم(در مرحله ی بررسی مدارک).نمی دونم شاید به خاطر این که تافل نداشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد زمین شناسی مهندسی

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

سلام

اینطور که من امروز تو سایت دانشگاه نوکیو دیدم، ددلاین تا 30 نوامبر بوده، آره؟؟؟خیلی بده که اینطور باشه...اینطوری نیست که مثلاً استاد (برای مقطع دکتری) بخواد باهات کار کنه و بتونی هر زمانی بری؟ البته با بورس.
    مرسی

Member Iverson آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Film Editing - Elmi Karbordi University

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

دوستان من رشته فیلمسازی گرایش تدوین میخونم، خواستم بدونم برای فیلمسازی هم بورسیه دارند یا خیر؟
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa7bala نمایش پست ها
    من پارسال این بورس رو برای اولین بارشرکت کردم مرحله ی اول قبول شدم ولی توی مصاحبه رد شدم .(دیگه ناامید شدم امسال شرکت نکردم.مصاحبش خیلی مهمه.مثلا از من یه سوالایی پرسید که من اصلا راجع بهش فکر نکرده بودم.با یه دختر ژاپنی ازدواج می کنی؟ تا حالا غذای ژاپنی رو واقعا امتحان کردی؟آیا می تونی با درون گرا بودن و سر بودن مردم ژاپن کنار بیای؟ و اینکه ازم پرسید بهترین دانشگاه توی رشته ای که اول انتخاب کرده بودم توی ژاپن چیه و چرا(مثلا چه استادا و امکانات خاصی داره که برتر هست)؟

البته لازم به ذکره که خودم برای خودم توصیه نامه نوشته بودم و امضا کرده بودم و مهرم نداشتم که مطمئنا تاثیر منفی گذاشت.دوبارم توی مصاحبه زبان فعل رو سوتی دادم. 11 سالم درس خونده بودم(یه سال جهشی زدم) که یه جورایی با این قانون که باید 12 سال کامل خونده باشم گیر داشت.کلا بدی این بورس اینه که نه نمرات رو اعلام می کنن نه اعلام میشه که چرا تو مصاحبه رد شدین.یهویی با شیب 90 درجه از عرش به فرش می رسین!

G30 هم دانشگاه KYUSHU شرکت کردم که در جا رد شدم(در مرحله ی بررسی مدارک).نمی دونم شاید به خاطر این که تافل نداشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa7bala نمایش پست ها

سلام

ببخشید چند تا سوال ازتون داشتم

مصاحبه به چه زبانی برگزار میشه؟ در سفرات ژاپن برگزار میشه؟

برای دریافت بورس تحصیلی چه مستقیم از خود دانشگاه چه بورس دولتی باید ژاپنی بلد باشیم؟

تدریس در دانشگاه های ژاپن به چه زبانی است؟ اگه ژاپنی باشه که من کلا بی خیال میشم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    سلام

ببخشید چند تا سوال ازتون داشتم

مصاحبه به چه زبانی برگزار میشه؟ در سفرات ژاپن برگزار میشه؟

برای دریافت بورس تحصیلی چه مستقیم از خود دانشگاه چه بورس دولتی باید ژاپنی بلد باشیم؟

تدریس در دانشگاه های ژاپن به چه زبانی است؟ اگه ژاپنی باشه که من کلا بی خیال میشم.
    سلام انگلیسیه و توی کتابخونه ی سفارت برگزار میشهبورس تحصیلی در چه مقطعی ؟مقطع لیسانسش بهترینش همون سفارته.برای مقطع لیسانس یکسال میرید اونجا ژاپنی یاد میگیرید.برای مقاطع بالاتر در حد همون صحبت کردن و ایناست.ولی فکر نمی کنم تمام کورس های دانشگاه به ژاپنی باشه.کسی که توی سفارت در این باره توضیح میداد میگفت وقتتون رو برای یادگیری زبان ژاپنی نذارید بهتره این وقت رو برای تکمیل رزومه بزارین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)