صفحه 26 از 38 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 378

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

سلام

از بچهای مقطع دیپلم اگر کسانی به دلایلی نتوانسند خودشون را به مراحل بعدی برسونند..

حالا یاد دلیل شخصی یا انصراف یا هر چیز دیگر..

ایا امکانش است از کسانی که زنگ نزدن دعوت به عمل بیارند در صورت نداشتن نفر..

چون مقطع دیپلم فقط 4 نفر بودند..

نظر دهی برای غموم آزاد است..

ممنونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hikari نمایش پست ها
    الان تعطیلات اوبون در ژاپن است و معمولا این ایام اساتید نیستن.
    اما در مورد متن شما البته که از قبلی خیلی بهتر شده اما باز هم اشکالات گرامری بسیاری دارد لطفا سعی کنید بدون اشتباه بنویسید. و نکته مهمتر اینکه من شخصا از متن شما این برداشت را کردم که ترجیح می دهید فقط برای مکست اقدام کنید. بهتر است بگید با تشکر از پیشنهاد شما حتما ساپورت شما را قبول می کنم و چنانچه توانستم بورس مکست را بگیرم آنوقت دیگر نیازی به ساپورت شما ندارم.
    اما لطفا روی متن انگلیسی تون کار کنید و بسیار مودبانه و با احترام و بدون اشکال گرامری ارسال کنید. با آرزوی موفقیت شما
    سلام
    من مطالبی که فرمودید را درست نموده و برای استاد فرستادم و ایشون در پاسخ این طور جواب دادند :
    You can apply to MEXT scholarship. Since the number of applicants are not so many from Iran, yo
    u may have chance to receive it. The application should be made in this December or the beginning of 2017. Please check the home page of MEXT in October or November.
    راستش من میخواستم با معرفی استاد در این بورسیه شرکت کنم اصلا هدفم از تماس با استاد این بوده و گرنه خودم که میتونستم چک کنم سایت مربوطه رو.
    میخوام ازتون راهنمایی بگیرم که چطوراینو ب استاد بگم و یا ازشون بخوام حمایت مالی 50 درصدی که گفتند رو میتونن بیشتر کنن.
    ی سوال دیگه تفاوت مکست با مونبوشو پیه همونه ایا؟
    خیلی ممنون و سپاسگذارم

Junior Member

سلام
    ممنون از جواب ها تون
    ببخشید ی سوال داشتم خدمتتون
    آیا کارشناسی ناپیوسته هم میگیرند؟؟ یا خیر, فقط پیوسته رو صحیح میدونند؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeram نمایش پست ها
    سلام
    من مطالبی که فرمودید را درست نموده و برای استاد فرستادم و ایشون در پاسخ این طور جواب دادند :
    You can apply to MEXT scholarship. Since the number of applicants are not so many from Iran, yo
    u may have chance to receive it. The application should be made in this December or the beginning of 2017. Please check the home page of MEXT in October or November.
    راستش من میخواستم با معرفی استاد در این بورسیه شرکت کنم اصلا هدفم از تماس با استاد این بوده و گرنه خودم که میتونستم چک کنم سایت مربوطه رو.
    میخوام ازتون راهنمایی بگیرم که چطوراینو ب استاد بگم و یا ازشون بخوام حمایت مالی 50 درصدی که گفتند رو میتونن بیشتر کنن.
    ی سوال دیگه تفاوت مکست با مونبوشو پیه همونه ایا؟
    خیلی ممنون و سپاسگذارم
    شما به ایشون بگید که زمان درخواست بورس تموم شده و اگر امکان داشته باشد مطابق فرمایش شما با گرفتن کمک هزینه از لابراتوار ایشون به ژاپن برید تا زودتر تحقیقاتتون رو شروع کنید. وقتی پاتون برسه اونجا و استاد ببینه که شما واقعا مستعد هستید و دانشجوی پرکاری باشید حتما برای جذبتون هر چی از دستشون بر بیاد انجام می دن. فقط اینو بدونید که ژاپنی ها انسانهای بسیار سخت کوشی هستند. و خود اساتید اکثرا تا دیروقت در لابراتوار کار می کنند. ساعت کار اداری در ژاپن ساعت ۵ است اما هیج کس سر ساعت پنج محل کارش را ترک نمی کنه و تا دیروقت مثلا حتی تا ۱۱ و ۱۲ شب می مونند. و جالبه بدونید برای این اضافه کاری شون حقوق اضافه مثل ایران تحت عنوان اضافه حقوق دریافت نمی کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javad93 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از جواب ها تون
    ببخشید ی سوال داشتم خدمتتون
    آیا کارشناسی ناپیوسته هم میگیرند؟؟ یا خیر, فقط پیوسته رو صحیح میدونند؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    شما اگر برای مقطع کارشناسی ارشد بخواهید شرکت کنید که خب حتما باید مدرک کارشناسی داشته باشید و پیوسته و غیره اش مهم نیست فقط مدرک و معدل ملاک است. چنانچه برای قبل از این دوره بخواین شرکت کنید که باید حداقل دیپلم با معدل بالا داشته باشید و سنتون هم زیر ۲۲ باشه

Junior Member

شما اگر برای مقطع کارشناسی ارشد بخواهید شرکت کنید که خب حتما باید مدرک کارشناسی داشته باشید و پیوسته و غیره اش مهم نیست فقط مدرک و معدل ملاک است. چنانچه برای قبل از این دوره بخواین شرکت کنید که باید حداقل دیپلم با معدل بالا داشته باشید و سنتون هم زیر ۲۲ باشه

ممنون بابت پاسختون....
    با توجه به جوابتون اگر زحمتی نیست 2 سوال:
    1: داخل اطلاعات سایت سفارت نوشته اگر کسی کارشناسی رشته ای رو خونده باشه نمیتونه ارشد رشته دیگه ای رو اونجا بخونه حالا اگر یک نفر کاردانی مهندسی خونده باشه ولی کارشناسی مدیریت , میتونه ارشد رو مدیریت اونجا بخونه؟
    2: داخل اطلاعات سایت نوشته معدل باید بالای 16 باشه و تمام ریز نمرات ارسال بشه, اگر معدل کاردانی زیر 16 باشه ولی معدل کارشناسی بالای 16 آیا مورد قبول هستش؟
    ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javad93 نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسختون....
    با توجه به جوابتون اگر زحمتی نیست 2 سوال:
    1: داخل اطلاعات سایت سفارت نوشته اگر کسی کارشناسی رشته ای رو خونده باشه نمیتونه ارشد رشته دیگه ای رو اونجا بخونه حالا اگر یک نفر کاردانی مهندسی خونده باشه ولی کارشناسی مدیریت , میتونه ارشد رو مدیریت اونجا بخونه؟
    2: داخل اطلاعات سایت نوشته معدل باید بالای 16 باشه و تمام ریز نمرات ارسال بشه, اگر معدل کاردانی زیر 16 باشه ولی معدل کارشناسی بالای 16 آیا مورد قبول هستش؟
    ممنونم
    برای سوالات تخصصی بهتر است از خود بخش فرهنگی سوال بفرمایید یا در جلسات مشاوره هفتگی شرکت کنید. اما تا جایی که من اطلاع دارم و مطمين هستم رشته کارشناسی و ارشد می تونه متفاوت باشه.

Junior Member

شما به ایشون بگید که زمان درخواست بورس تموم شده و اگر امکان داشته باشد مطابق فرمایش شما با گرفتن کمک هزینه از لابراتوار ایشون به ژاپن برید تا زودتر تحقیقاتتون رو شروع کنید. وقتی پاتون برسه اونجا و استاد ببینه که شما واقعا مستعد هستید و دانشجوی پرکاری باشید حتما برای جذبتون هر چی از دستشون بر بیاد انجام می دن. فقط اینو بدونید که ژاپنی ها انسانهای بسیار سخت کوشی هستند. و خود اساتید اکثرا تا دیروقت در لابراتوار کار می کنند. ساعت کار اداری در ژاپن ساعت ۵ است اما هیج کس سر ساعت پنج محل کارش را ترک نمی کنه و تا دیروقت مثلا حتی تا ۱۱ و ۱۲ شب می مونند. و جالبه بدونید برای این اضافه کاری شون حقوق اضافه مثل ایران تحت عنوان اضافه حقوق دریافت نمی کنند.
    سلام
    من به ایشون ایمیل زدم و این جوابو بهم دادن:
    I support Ph.D. course students around 800,000 yen to 1,200,000 yen/year. You may cover the living expenses with this financial support. Although you have to pay the enrolment fees and tuition fees to our University, you can apply to the exemption program of our University. Indeed, most of the international students do not pay them.
    میخواستم ببینم میشه با این هزینه زندگی خوبی داشت؟
    و هزینه شهریه چقدر است؟ و واقعا میشه طبق فرمایش ایشون مقداری از این هزینه ها را باتخفیف کاهش داد؟
    سوال دومم اینکه این کمک مالی که فرمودند اصولا چطور پرداخت میشه؟ ماهانه یا سالانه؟به محض ورود یا بعد گذشت یک ماه یا سال؟
    من ازشون درخواست کنم که برای من بالاترین مقدار رو درنظر بگیرن؟میشه کمک کنین چطوری عنوان کنم بد نباشه.
    خیلی ممنون از راهنماییتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeram نمایش پست ها
    سلام
    من به ایشون ایمیل زدم و این جوابو بهم دادن:
    I support Ph.D. course students around 800,000 yen to 1,200,000 yen/year. You may cover the living expenses with this financial support. Although you have to pay the enrolment fees and tuition fees to our University, you can apply to the exemption program of our University. Indeed, most of the international students do not pay them.
    میخواستم ببینم میشه با این هزینه زندگی خوبی داشت؟
    و هزینه شهریه چقدر است؟ و واقعا میشه طبق فرمایش ایشون مقداری از این هزینه ها را باتخفیف کاهش داد؟
    سوال دومم اینکه این کمک مالی که فرمودند اصولا چطور پرداخت میشه؟ ماهانه یا سالانه؟به محض ورود یا بعد گذشت یک ماه یا سال؟
    من ازشون درخواست کنم که برای من بالاترین مقدار رو درنظر بگیرن؟میشه کمک کنین چطوری عنوان کنم بد نباشه.
    خیلی ممنون از راهنماییتون

فقط با این مقدار می تونید در ژاپن زندگی کنید ولی با سختی. اما به نظر من بهتر از هیچ است. و چنانچه خودتون هم توانایی داشته باشید که از پس سایر هزینه ها برآیید خیلی موقعیت خوبی است. مهم اینه که بتونید به ژاپن برید و بعدا وقتی دانشجو باشید می تونید برای بورسهای دیگه هم اقدام کنید. من اگه جای شما بودم قبول می کردم. شهریه دانشگاه هم بستگی به این داره که دانشگاه دولتی باشه یا خصوصی. دولتی ها تا چند سال پیش ترمی ۲۶۰ هزار ین بود به اضافه شهریه اولیه حدود ۵۰۰ هزار تا. اما فقط یه بار اون ۵۰۰ تا میدید. برای شهریه ها همیشه می تونید درخواست تخفیف بدید. کمک مالی را هم نمیدونم که ماهیانه یا ترمی یا سالیانه باشه؟!

Junior Member

فقط با این مقدار می تونید در ژاپن زندگی کنید ولی با سختی. اما به نظر من بهتر از هیچ است. و چنانچه خودتون هم توانایی داشته باشید که از پس سایر هزینه ها برآیید خیلی موقعیت خوبی است. مهم اینه که بتونید به ژاپن برید و بعدا وقتی دانشجو باشید می تونید برای بورسهای دیگه هم اقدام کنید. من اگه جای شما بودم قبول می کردم. شهریه دانشگاه هم بستگی به این داره که دانشگاه دولتی باشه یا خصوصی. دولتی ها تا چند سال پیش ترمی ۲۶۰ هزار ین بود به اضافه شهریه اولیه حدود ۵۰۰ هزار تا. اما فقط یه بار اون ۵۰۰ تا میدید. برای شهریه ها همیشه می تونید درخواست تخفیف بدید. کمک مالی را هم نمیدونم که ماهیانه یا ترمی یا سالیانه باشه؟!
    خیلی ممنون از پاسختون
    دانشگاه مد نظر اوزاکاست.
    اینکه گفتید میتونم زندگی کنم باید بگم من متاهلم و تقریبا هزینه اجاره مسکن تو 5 سال رو خودمون تامین میکنیم.
    باز هم میتونیم زندگی متاهلی داشته باشیم حتی ساده؟
    و ینکه از کجا اطلاعات در مورد شهریه ها بدست بیارم؟
    از استاد ببرسم سالانه ترمی یا ماهانه پرداخت میکنن زشته؟
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)