صفحه 3 از 38 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 378

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : بورس تحصیلی ژاپن

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    سلام انگلیسیه و توی کتابخونه ی سفارت برگزار میشهبورس تحصیلی در چه مقطعی ؟مقطع لیسانسش بهترینش همون سفارته.برای مقطع لیسانس یکسال میرید اونجا ژاپنی یاد میگیرید.برای مقاطع بالاتر در حد همون صحبت کردن و ایناست.ولی فکر نمی کنم تمام کورس های دانشگاه به ژاپنی باشه.کسی که توی سفارت در این باره توضیح میداد میگفت وقتتون رو برای یادگیری زبان ژاپنی نذارید بهتره این وقت رو برای تکمیل رزومه بزارین.

خیلی ممنون

منظورم رده دکتری است.

از جمله مدارکی که سفارت ژاپن برای بورس در دوره دکترا میخواد، اطلاعات زیر هست:

Your research theme after arrival in Japan

Study program in Japan

ممکنه راهنمایی کنید در پاسخ به این سوالات چه بنویسیم. با SoP چقدر فرق داره؟

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

چند تا سوال در مورد بورس دولت ژاپن در دوره دکتری دارم. لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره به این سوالات پاسخ بده چون ممکنه سوال چند نفر دیگه هم باشه:

یکی مدارکی که سفارت ژاپن برای بورس در دوره دکترا میخواد:

ريز نمرات تمامی مقاطع لسیانس، فوق لیسانس و دکترا نیاز می باشد. ریز نمرات با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی صادر شده در 6 ماهه اخیر ارائه گردد. ريز نمرات بدون مهر دانشگاه فاقد اعتبار می‌باشد. معدل نمرات تمامی مقاطع بايد 16 به بالا باشد.

اینکه گفته ترجمه رسمی و بعد مهر دانشگاه کمی عجیبه. وقتی میدیم دارالترجمه، مهر دادگستری و وزارت امور خارجه داره ولی مهر دانشگاه دیگه نداره.

دانشگاه ما کارنامه انگلیسی داخل پاکت میده میتونم 3 نسخه از همون رو بدم به سفارت بدون ترجمه رسمی (3 نسخه بخاطر اینکه از هر مدرک 2 تا کپی هم میخوان)2. از چند تا استاد توصیه نامه باید بگیریم؟

3. فرم پزشکی: برای تکمیل این فرم باید آزمایش بدیم یا پزشک عمومی هم میتونه برامون پر کنه؟ چقدر هزینه داره؟

4. در بخش زمانبندی گفته شده:

اواخر مرداد 1391 فرصت دريافت پذيرش از دانشگاه هاي ژاپن براي متقاضياني كه در مرحله گزينش دوم قبول شده اند

یعنی پس از قبولی در مرحله دوم باید خودمون از یکی از دانشگاه های ژاپن پذیرش بگیریم. اینکه خودش زمان میبره تا استادی پیدا کنیم و اپلای کینم. مگه قرار نیست اینها به ما بورس بدن؟

5. یک فایل اکسل گذاشتن برای وارد لیست مقالات و کنفرانسها. مشکل در فایل نیست. مشکل در پرینت هست که عرضِ مطالب از صفحه A4 بیشتر میشه. یعنی تو کاغذ A4 جا نمیشه. در این مورد چه توصیه ای دارید؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    ريز نمرات تمامی مقاطع لسیانس، فوق لیسانس و دکترا نیاز می باشد. ریز نمرات با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی صادر شده در 6 ماهه اخیر ارائه گردد. ريز نمرات بدون مهر دانشگاه فاقد اعتبار می‌باشد. معدل نمرات تمامی مقاطع بايد 16 به بالا باشد.

اینکه گفته ترجمه رسمی و بعد مهر دانشگاه کمی عجیبه. وقتی میدیم دارالترجمه، مهر دادگستری و وزارت امور خارجه داره ولی مهر دانشگاه دیگه نداره.

دانشگاه ما کارنامه انگلیسی داخل پاکت میده میتونم 3 نسخه از همون رو بدم به سفارت بدون ترجمه رسمی (3 نسخه بخاطر اینکه از هر مدرک 2 تا کپی هم میخوان)2. از چند تا استاد توصیه نامه باید بگیریم؟
    ببینید من در ترجمه هایی که از مترجم (به زبانهای مختلف) گرفته بودم، درش قید میکنن فرضاً به انگلیسی که (signed by authorities (x که آقای x با فلان سمت از دانشگاه امضا کرده یا مهر خورده.. حتی در یک مدرکی علامت جمهموری اسلامی بالای دانشنامه رو هم ترجمه بصورت تکست نوشته بودند. کپی اصل مدارک هم که ضمیمۀ ترجمه ها هست. این موارد کافیه ضمن اینکه خود مترجمین و دادگستری و غیره هم مدارک بدون مهر و امضا رو تأیید رسمی نمیکنند وجای نگرانی نداره اگر به همین منوال به انجام رسیده باشه.
    ریز نمرات انگلیسی صادر شده از خود مرجع که اصلاً معتبرتر هم هست اگر با همون مهر و امضاها در سربرگ دانشگاه صادر بشه که قاعدتاً برای پرونده کفایت خواهد کرد...
    توصیه نامه معمولاً در پرونده های دانشجویی حداکثر 2مورد کفایت میکنه. حالا مورد ژاپن رو اطلاع بیشتری ندارم.
    5. یک فایل اکسل گذاشتن برای وارد لیست مقالات و کنفرانسها. مشکل در فایل نیست. مشکل در پرینت هست که عرضِ مطالب از صفحه A4 بیشتر میشه. یعنی تو کاغذ A4 جا نمیشه. در این مورد چه توصیه ای دارید؟
    اگر راهی داره فرضاً از excel به word کپی پیست کنین، و یا بجای حالت portrait (طولی) بشکل landscape (عرضی) پرینتش کنید.

Junior Member

یه سوال
    بورس ژاپن تازه شروع شده درسته ؟ پس چرا تاریخ تحویل رو زده تا اردیبهشت 91 ؟؟؟

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط sorii نمایش پست ها
    یه سوال
    بورس ژاپن تازه شروع شده درسته ؟ پس چرا تاریخ تحویل رو زده تا اردیبهشت 91 ؟؟؟
    یعنی چی تازه شروع شده؟این بورس 60ساله که هست!اون اردیبهشت 91هم ماله پارساله.فرمای امسالش فکر کنم تو ی اسفند یا فروردین میره رو سایت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    یعنی چی تازه شروع شده؟این بورس 60ساله که هست!اون اردیبهشت 91هم ماله پارساله.فرمای امسالش فکر کنم تو ی اسفند یا فروردین میره رو سایت
    من چند وقت پیش رفتم توی سایت سفارت دیدم لینک ای دانلود فعال نیست تماس گرفتم سفارت اطلاعات بگیرم گفتن هر وقت شروع بشه لینکای دانلود فعال میشه .
    که دو روز پیش رفتم سفارت دیدم لینکا فعال شدن ، ولی جدول زمان بندی تاریخش مربوط به اردیبهشته 91 هست. که بنده فکر کردم اشتباهی رخ داده و تماس گرفتم سفارت گفتن هنوز شروع نشده

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط sorii نمایش پست ها
    من چند وقت پیش رفتم توی سایت سفارت دیدم لینک ای دانلود فعال نیست تماس گرفتم سفارت اطلاعات بگیرم گفتن هر وقت شروع بشه لینکای دانلود فعال میشه .
    که دو روز پیش رفتم سفارت دیدم لینکا فعال شدن ، ولی جدول زمان بندی تاریخش مربوط به اردیبهشته 91 هست. که بنده فکر کردم اشتباهی رخ داده و تماس گرفتم سفارت گفتن هنوز شروع نشده
    درسته الان فعال نمیشه.گفتم که اسفند یا عید فعال میکنن.زیاد هم به حرفای پشت تلفنی سفارت اطمینان نکنین چون اکثر کسایی که گوشی رو برمیدارن نقش منشی یا نگهبان رو دارن و اطلاعات زیادی ندارن(سفارت کره من هر موقع زنگ میزدم شخص پشت تلفن می گفت بورس نداریم اصلا!!!!)

Junior Member

سلام.کسی راجع به MEXT اطلاعات داره ؟ ممنون ....

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط elham6120 نمایش پست ها
    سلام.کسی راجع به MEXT اطلاعات داره ؟ ممنون ....
    دوست عزیز.
    این عنوان وزارت علوم و تکنولوژی و اموزش کشور ژاپن هست که بورسهای مختلف از جمله منومبوشو رو کنترل و ارائه می ده.

با سلام ... لیسانس مهندسی بهداشت محیط با معدل 13.40 ... فوق لیسانس مهندسی آب و فاضلاب با معدل 17 از دانشگاه علوم و تحقیقات ... ielts 6 ... با 2تا مقاله isi و 1 علمی پژوهشی ... چقد شانس دارم ؟؟ کسی نیست جواب بده

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)