صفحه 9 از 38 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 378

موضوع: بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورسیه ها | فاند ها | نحوه اقدام در ژاپن و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط noch نمایش پست ها
    سلام یک سوال برای من پیش اومده، سی ام خرداد امتحان کتبی هست و هنوز با من تماسی گرفته نشده(برای دوره ی دکتری) اگر تا کی تماس نگرفتند دیگه به طور قطع میشه گفت که در مرجله پذیرش مدارک رد شدم؟
    با من دیروز بعد از ظهر تماس گرفتن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fatehi نمایش پست ها
    با من دیروز بعد از ظهر تماس گرفتن.
    با منم همون دیروز تماس گرفتند.

سلام
    من جدیدا بورس MEXT رو برا دوره PhDگرفتم و ادمیشن رو برام فرستادند.ولی برا استرالیا هم اپلای کردم و منتظر جواب هستم.حالا موندم سر دوراهی که بورس ژاپن رو قبول کنم و یا اینو دکلاین کنم و منتظر جواب استرالیا باشم. هدف من گرفتن اقامت بعد از اتمام تحصیلا هست و واقعا نمیدونم تو ژاپن امکان پیدا کردن کار و اقامت گرفتن چه جوریه.ممنون میشم یکی از دوستان منو راهنمایی کنه. رشته من مهندسی مواده

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

hi friends
    someone answer me my situation. it's crucial now. with bellow resume do i have any chance for taking full fund admission from the university of tokyo or kyoto university or inistitue of tokyo?????????????
    mechanical engineering of iran university of science & technology(IUST)
    GPA:17.38
    last two years GPA:18.15
    not taken toefl exam yet
    being advanced in using my major softwares

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad71 نمایش پست ها
    hi friends
    someone answer me my situation. it's crucial now. with bellow resume do i have any chance for taking full fund admission from the university of tokyo or kyoto university or inistitue of tokyo?????????????
    mechanical engineering of iran university of science & technology(IUST)
    GPA:17.38
    last two years GPA:18.15
    not taken toefl exam yet
    being advanced in using my major softwares
    Actually, the most significant case for your condition is how to make contact with professors and make convince them your resume is top. On the other hand, if you can recieve any good news from them it means you will pass half of your path on your education pursue for Master or Phd for those universities. Also, I got glimpse on your GPA that is great
    So if you would like to obtain any type of assistant or grants then you must consider to published at least one or two papers in special journals related to your major.
    hope you will get one position there

Junior Member

سلام
    یک پست گذاشتم اما کسی جوابی نداد. من برای دوره دکتری اقدام کردم که برای امتحان زبان بهم زنگ زدن. فارغ التحصیل دانشگاه تهران و بهشتی هستم. (لیسانس و فوق رشته معماری) چند تا مقاله کنفرانس ایران و خارج هم دارم. زبانم هم متوسطه عالی نیست. به نظرتون شامسی برای گرفتن بورس سفارت دارم؟ معدلم هم بالای 17/5 هست. ولی زبان حدود 40- 50 درصد بزنم گمونم.
    ممنون میشم جواب بدید. برای امتحان زبانش راهنمایی ندارید؟ (بغیر از نمونه سوالای خود سفارت)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط japan نمایش پست ها
    سلام
    یک پست گذاشتم اما کسی جوابی نداد. من برای دوره دکتری اقدام کردم که برای امتحان زبان بهم زنگ زدن. فارغ التحصیل دانشگاه تهران و بهشتی هستم. (لیسانس و فوق رشته معماری) چند تا مقاله کنفرانس ایران و خارج هم دارم. زبانم هم متوسطه عالی نیست. به نظرتون شامسی برای گرفتن بورس سفارت دارم؟ معدلم هم بالای 17/5 هست. ولی زبان حدود 40- 50 درصد بزنم گمونم.
    ممنون میشم جواب بدید. برای امتحان زبانش راهنمایی ندارید؟ (بغیر از نمونه سوالای خود سفارت)
    والله تو جلسه ای که برای توضیحات تو سفارت ژاپن برگزار شد گفتند که یک سوم معدل و سوابق پژوهشی مهمه یک سوم امتحان زبان و یک سوم مصاحبه
    البته در هر مرحله یه سریا که وضعیت خوبی ندارند حذف می شوند.
    پذیرش شما هم بستگی به وضعیت بقیه داره دیگه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

پیش فرض پاسخ : بورس تحصیلی ژاپن

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa7bala نمایش پست ها
    من پارسال این بورس رو برای اولین بارشرکت کردم مرحله ی اول قبول شدم ولی توی مصاحبه رد شدم .(دیگه ناامید شدم امسال شرکت نکردم.مصاحبش خیلی مهمه.مثلا از من یه سوالایی پرسید که من اصلا راجع بهش فکر نکرده بودم.با یه دختر ژاپنی ازدواج می کنی؟ تا حالا غذای ژاپنی رو واقعا امتحان کردی؟آیا می تونی با درون گرا بودن و سر بودن مردم ژاپن کنار بیای؟ و اینکه ازم پرسید بهترین دانشگاه توی رشته ای که اول انتخاب کرده بودم توی ژاپن چیه و چرا(مثلا چه استادا و امکانات خاصی داره که برتر هست)؟
    گفتم اینا رو بگم شاید بعدا از شماها هم همینا رو پرسیدن جواب بدین!

البته لازم به ذکره که خودم برای خودم توصیه نامه نوشته بودم و امضا کرده بودم و مهرم نداشتم که مطمئنا تاثیر منفی گذاشت.دوبارم توی مصاحبه زبان فعل رو سوتی دادم. 11 سالم درس خونده بودم(یه سال جهشی زدم) که یه جورایی با این قانون که باید 12 سال کامل خونده باشم گیر داشت.کلا بدی این بورس اینه که نه نمرات رو اعلام می کنن نه اعلام میشه که چرا تو مصاحبه رد شدین.یهویی با شیب 90 درجه از عرش به فرش می رسین!

G30 هم دانشگاه KYUSHU شرکت کردم که در جا رد شدم(در مرحله ی بررسی مدارک).نمی دونم شاید به خاطر این که تافل نداشتم.
    سلام،میشه بگی جوابت به سوال هایی که گفتی چی بوده؟ مخصوصا اون قسمت ازدواجه چون من شنیدم خیلی براشون مهمه که حتما بعد تحصیلت برگردی و اگر کلی چیز خوب هم تو رزومت باشه اگر مثلا بگی که آره ممکنه ازدواج کنم درجا ردت می کنن...درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

من چند تا سوال داشتم که ممنون میشم اگر اطلاع داشتید جواب بدید:
    1)اینکه میگن باید معدل بالای 16 باشه معدل کل هست یا هر ترم؟ من ترم 6 هستم و تاالان معدل کلم 18.5 بوده و این ترم به دلایل شخصی ممکنه معدلم کمتر از 16 بشه اما میدونم که میتونم تا ترم 8 معدل کلم رو بالای 18 نگه دارم.حالا اگر معدل کل من بالا باشه این معدل یک ترم برای من مشکل ساز میشه؟
    2)من چند تا چیزتو سایت های مختلف خوندم که کمی گیج شدم.توی یک سایت گفته که هزینه دانشگاه 800000ین و زندگی مجردی80000ین هست و مونبوشو مبلغ خوبی میده که حدود 185000ین هست!!اگر قراره که این پول هم برای هزینه دانشگاه و هم زندگی باشه کجاش خوبه؟؟یعنی بورس مونبوشو هزینه ی دانشگاه رو نمیده؟
    3)یکی از دوستان گفته بودند که در فرم های سفارت گفته بعد از قبولی در مرحله دوم تا خرداد وقت دارید که از دانشگاه مورد نظر در ژاپن پذیرش بگیرید.(که زمان بین اعلام نتایج و پذیرش خیلی کمه) یعنی ما از قبل باید دنبال پذیرش باشیم؟اما خود درخواست پذیرش حدود 17000 ین خرجشه...بازم این شامل بورس نمیشه نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Materials

سلام دوستانبرای مصاحبه با کسی تماس گرفته شده‏?‏

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)