صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34

موضوع: رشته ی Media

Junior Member esmaeeljam آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Graphic Design

پیش فرض پاسخ : رشته ی Media

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab65 نمایش پست ها
    دوستان من با ی تایلندی الان تو این رشته تو دانشگاه abac باهاش facebook بازی کردم اونم اینا رو بهم گفت : فک کنم منظورش اینه بیشتر با برنامه های میکس ویدیویی و جلوه های ویژه کار میشه درسته دوستان؟
    u mean bachelor of New Media in Assumption University?
    if yes, it about digital content production, like u said web tools,flash animation ,design but for game they teach only basic like flash game.
    this faculty focus on Movie production and editing, like making visual effect and sound effect. I don't know much about university in khoen koan, but i'm pretty sure that it better here, especially for gadget and tools.
    good luck
    درست متوجه شدی شهاب عزیز،
    اینطور که دوستتون نوشته ، دانشکده اونا بیشتر روی ادیت فیلم و جلوه های ویژه و طراحی صدا کار می کنن. اینجوری که به نظر میاد این رشته واقعا زمینه جالبیه هرچی که یه طراح دوست داره از کامپیوتر و برنامه های مختلف و جالب در بیاره رو یه جا با هم داره. و همینطور که تو ان میرین جلو ، تخصص خودتون رو تو زمینه مورد علاقه تون بیشتر میکنین... خیلی رشته جذابیه ، خیلی اکتیو و پر هیجانه.
    منظورت از دانشگاه abac همونه که تو جورجیا آمریکاس؟

مدیا یعنی رسانه
    new medias یعنی رسانه های جدید که فکر میکنم در مقطع فوق تعدادی از دانشگاهها و مراکز مطالعاتی ایران هم ارائه میکنند
    این رشته رشته جدیدی نیست ولی رشته همیشه بروزشونده ای هست!
    در مورد دانشگاه استرازبورگ که عرض کردم من اطلاعات دقیقی ندارم دوست خوبم ولی یکی از دوستانم همین رشته رو در اون دانشگاه خوانده بود، این دانشگاه در فرانسه هست و این رشته بزبان انگلیسی در اون تدریس میشه، آدرس سایت دانشگاه هم جهت بررسی بیشتر اینجاست: http://www.unistra.fr
    و اما باید این نکته رو اضافه کنم که فکر میکنم برخلاف انچه تصور میکنید معمولا ادیت فیلم یا تولید بازی فلش در سرفصلهای این رشته نیست! درواقع بنظرم بیشتر به مباحث نئوریک و نظری رسانه پرداخته میشه (مانند تاثیر رسانه، اهمیتش در جوامع مدرن و مکانیزمهای کارکرد رسانه) به بیان دیگر بیشتر به پرورش سیاستگذاران و ناظران رسانه میپردازه تا پرورش هنرمندان و تولید کنندگان محتوی؛

اما انچه گفتم در مورد رشته مدیا بود در مورد مولتی مدیا، قضیه میتونه کاملن متفاوت باشه
    A vaincre sans péril, on triomphe sans gloire.
    Corneille

Junior Member

نه دوست من abac تو تایلند شهر بانکوک هست

Junior Member

اقا من گفتم هزینه تحصیل چقدره با زندگی و دانشگاه اینا رو نوشت میشه یکی ترجمه کنه
    i think it around 110,000 Thai baht per year for 4 years. but i not sure that is it the same price for international students. because now i'm study in Australia and they have different price for local student and international student. It much more expensive for international student - -'.
    anyway I believe that Thailand have very cheap life expense. when i'm study there i rent a studio room for 6800 baht per month. (my room have 2 beds but i'm stay alone). about food it pretty cheap compare to australia too.
    one rice with sth on it for around 40 baht, 1 set of McDonald burger+frie+coke around 100 baht.

about 500$ per month I think it might be enough if you can find cheaper studio. it possible to find studio that just 4000 baht a month.

anyway this is just my point of view, it already 4 years since i graduated from there and now i'm living in Australia not in thailand too, a lot of thing might be chance but i'm sure that u can find more info on internet good luck.
    (1us dollar = 30 baht )
    ویرایش توسط shahab65 : April 30th, 2011 در ساعت 01:58 PM

رشته و دانشگاه
    Graphic Design

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab65 نمایش پست ها
    اقا من گفتم هزینه تحصیل چقدره با زندگی و دانشگاه اینا رو نوشت میشه یکی ترجمه کنه
    i think it around 110,000 Thai baht per year for 4 years. but i not sure that is it the same price for international students. because now i'm study in Australia and they have different price for local student and international student. It much more expensive for international student - -'.
    anyway I believe that Thailand have very cheap life expense. when i'm study there i rent a studio room for 6800 baht per month. (my room have 2 beds but i'm stay alone). about food it pretty cheap compare to australia too.
    one rice with sth on it for around 40 baht, 1 set of McDonald burger+frie+coke around 100 baht.

about 500$ per month I think it might be enough if you can find cheaper studio. it possible to find studio that just 4000 baht a month.

anyway this is just my point of view, it already 4 years since i graduated from there and now i'm living in Australia not in thailand too, a lot of thing might be chance but i'm sure that u can find more info on internet good luck.
    (1us dollar = 30 baht )
    چه با حاله این رفیقت ! همه چی هم با جزئیات توضیح می ده.
    این طور که نوشته این اطلاعات مال 4 سال پیشه که فارغ التحصیل شده ، الان دیگه استرالیا زندگی میکنه!
    " هزینه تحصیل برای هر سال تو دوره 4 ساله ، 3600 $ = 110,000 baht ، اما این قیمت برای دانشجو های خارجی بیشتره. ولی زندگی خیلی ارزونه مثلا یه آپارتمان داشته که هم برای زندگی و هم استودیو بوده ، 230 $ = 6800 baht ،اما حتی میشه از 130$ تا 500$ در ماه استودیو پیدا کرد!!
    اگه تو اینترنت بگردی چیزای بیشتری پیدا می کنی. "

ازش بپرس دقیقا چی میخوندن و با چه نرم افزارایی کار میکردن؟!

رشته و دانشگاه
    Graphic Design

نقل قول نوشته اصلی توسط mim_Armand نمایش پست ها
    مدیا یعنی رسانه
    new medias یعنی رسانه های جدید که فکر میکنم در مقطع فوق تعدادی از دانشگاهها و مراکز مطالعاتی ایران هم ارائه میکنند
    این رشته رشته جدیدی نیست ولی رشته همیشه بروزشونده ای هست!
    در مورد دانشگاه استرازبورگ که عرض کردم من اطلاعات دقیقی ندارم دوست خوبم ولی یکی از دوستانم همین رشته رو در اون دانشگاه خوانده بود، این دانشگاه در فرانسه هست و این رشته بزبان انگلیسی در اون تدریس میشه، آدرس سایت دانشگاه هم جهت بررسی بیشتر اینجاست: http://www.unistra.fr
    و اما باید این نکته رو اضافه کنم که فکر میکنم برخلاف انچه تصور میکنید معمولا ادیت فیلم یا تولید بازی فلش در سرفصلهای این رشته نیست! درواقع بنظرم بیشتر به مباحث نئوریک و نظری رسانه پرداخته میشه (مانند تاثیر رسانه، اهمیتش در جوامع مدرن و مکانیزمهای کارکرد رسانه) به بیان دیگر بیشتر به پرورش سیاستگذاران و ناظران رسانه میپردازه تا پرورش هنرمندان و تولید کنندگان محتوی؛

اما انچه گفتم در مورد رشته مدیا بود در مورد مولتی مدیا، قضیه میتونه کاملن متفاوت باشه
    جالبه ! پس مولتی مدیا به پرورش تولید کنندگان محتوی میپردازه؟
    راستی میشه ازون دوستتون اطلاعات بیشتری بگیرین ، مثلا امکان گرفتن فاند و ازین دسته!
    مدیا خوندن یا مولتی مدیا؟!
    ویرایش توسط esmaeeljam : April 30th, 2011 در ساعت 03:25 PM

Junior Member

میترسم ایندفه ازش سوال کنم با جارو بیوفته دنبالم بزار یکی دیگه رو پیدا کنم دیگه روم نمیشه الان میگه اینا چقد سمجن ولی تا اونجایی که خودش گفته بیشتر مرتبط با ادیت های ویدیویی و میکس هست به نظرم ارزش نداره ادم 4 سال وقتشو تو این رشته بگزرونه مولتی مدیا خیلی بهتره همه رو بهت یاد میدن میکس مونتاژ طراحی سایت برنامه نویسی فلش ساخت بازی و چیزای دیگه و شما در اخر اینا رو ترکیب می کنی و 1 چیز توپ از اب در می اد البته من اینطوری فک می کنم باشه ولی این هم بگم new media تئوری زیاد داره

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeeljam نمایش پست ها
    جالبه ! پس مولتی مدیا به پرورش تولید کنندگان محتوی میپردازه؟
    راستی میشه ازون دوستتون اطلاعات بیشتری بگیرین ، مثلا امکان گرفتن فاند و ازین دسته!
    مدیا خوندن یا مولتی مدیا؟!
    چشم، ایشون الان فرانسه هست، من یه چند روز دیگه احتمالا میبینمشون، حتما میخوام ازشون در صورت امکان اطلاعات کاملتری رو اینجا بزارن؛
    ولی بغیر از اون، شما اطلاعات کامل و موثقی رو میتونید از سایت دانشگاه بدست بیارید و اگر چیزی بود که اونجا نبود بنده بپرسم ازشون؛
    در مورد فاند، باید بدونید "دانشگاه"های فرانسه کاملا رایگان هستند و فقط هزینه بیمه از دانشجو گرفته میشه (وابسته به سن) که خیلی مبلغ ناچیزی خواهد بود (فکر میکنم حدود 300 تا)
    البته در مورد رشته های اینچنینی من توصیه نمیکنم "دانشگاه" رو انتخاب کنید، هرچند بسته به انتخاب و هدف شماست ولی در مورد رشته های هنری بنده سیستمهای آموزشی عملی یا پروژه بیس رو بهتر میبینم که در دانشگاهها خیلی بدین شکل نیست.
    در مورد مولتی مدیا بنده فکر میکنم اینطوره ولی احتمال اینکه دانشگاه یا کشور خاصی در مورد نام رشته جور دیگری فکر کنند و نه مثل من هست! چرا که نه!! )
    ضمنا بله تا جایی که یادم هست ایشون مالتی مدیا خونده بودن.
    باز هم عرض میکنم از سایت دانشگاه میتونید خیلی کمک بگیرید و اگر لازم بود حتی سوالاتتون رو از طریق ای میل ازشون بپرسید که خیالتون از بابت درستی اطلاعات راحت تر باشه(خیلی کمک میکنند)، فقط اگر خواستید ای میل بزنید حتما فرم رسمی و درست نگارش رو رعایت کنید چون بعضی دانشگاهها واقعا به این موضوع اهمیت میدن و شاید حتی به ای میلهای غیر این جواب ندن! (من این رو دیدم)

آرزوی موفقیت برای همه شما، میم
    A vaincre sans péril, on triomphe sans gloire.
    Corneille

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته هنر

من مدرک کارشناسی کامپیتر(نرم افزار) از دانشگاه آزاد دارم.اما تخصصم نرم افزار های گرافیکی
    ( Autocad,photoshop,After Effect , Premier , 3D max, maya. و .....) .هست_ بیشتر از 7 سال در این زمینه ها به صورت حرفه ای سابقه کار دارم.
    قصد دارم از یکی از دانشگاه های نروژ و فنلاند ( به علت رایگان بودن دانشگاه هایش) پذیرش بگیرم . رشته های مورد علاقه من به ترتیب : طراحی داخلی و تزیینات مبلمان ، انیمیشن ( گرافیک کامپیتری) ،مولتی مدیا، یا نهایتا اگه این رشته ها ارائه نمیشوند رشته های هنری دیگه مثل گرافیک . نقاشی ، طراحی صنعتی.....
    سوال من : آیا این رشته ها در دانشگاه های نروژ و فنلاند ارائه می شوند؟ اگه هستش لینک اش را می خوام ( با توجه به اینکه حاضرم از مقطع لیسانس شروع کنم و الزامی ندارم که واسه فوق اقدام کنم)

ممنون

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط memol58 نمایش پست ها
    من مدرک کارشناسی کامپیتر(نرم افزار) از دانشگاه آزاد دارم.اما تخصصم نرم افزار های گرافیکی
    ( Autocad,photoshop,After Effect , Premier , 3D max, maya. و .....) .هست_ بیشتر از 7 سال در این زمینه ها به صورت حرفه ای سابقه کار دارم.
    قصد دارم از یکی از دانشگاه های نروژ و فنلاند ( به علت رایگان بودن دانشگاه هایش) پذیرش بگیرم . رشته های مورد علاقه من به ترتیب : طراحی داخلی و تزیینات مبلمان ، انیمیشن ( گرافیک کامپیتری) ،مولتی مدیا، یا نهایتا اگه این رشته ها ارائه نمیشوند رشته های هنری دیگه مثل گرافیک . نقاشی ، طراحی صنعتی.....
    سوال من : آیا این رشته ها در دانشگاه های نروژ و فنلاند ارائه می شوند؟ اگه هستش لینک اش را می خوام ( با توجه به اینکه حاضرم از مقطع لیسانس شروع کنم و الزامی ندارم که واسه فوق اقدام کنم)

ممنون
    فکر کنم رشته مدیا برای شما مناسب تر باشد و نیازی نیست از لیسانس شروع کنید بلکه پیش نیاز می خورید توصیه من این است در ایران اگر تمایل دارید در گرافیک یا نقاشی ادامه دهید کارشناسی بگیرید و بعد اقدام کنید چون به یکباره خیلی دشوار است وارد ارشد شوید اما در انیمیشن ، مدیا کمی راحت تر است . اگر تمایل دارید دکوراسیون داخلی وارد شوید می توانید دوره های دکوراسیون داخلی در ایران برگزار می شود توسط دانگاه امیر کبیر یا فنی حرفه ای شرکت کنید سپس وارد این پروسه شوید . توصیه من به کسانی که تمایل به عوش کردن رشته و وارد شدن به هنر دارند این است که حتی اگر شده در موسسات علمی کاربردی، فنی حرفه ای یا .... دوره کوتاه مدتی را بگذرانید سپس اپلای کنید به این روش هم انگیزه و علاقه خودتان را به دانشگاه نشان می دهید و هم با سطح سواد بهتری وارد رشته جدید می شوید . البته بعضی دانشگاهها در قسمت اهداف تدریس اشاره می کنند این دوره می تواند برای چه کسانی مفید باشد و گاهی حتی اشاره می کنند کسانی که هنر نخوانده اند می توانند در این دانشکده آغاز با ]موختن کنند اما نظر اصلی من همان هست که خدمتتان عرض کردم و به هنر به صورت خیلی کلی نگاه نکنید با اینکه این رشته آسان به نظر می آید اما دشواری های خودش را دارد توانایی هاتان را بسنجید اگر در زمینه نرم افزار و کامپیوتر تخصص دارید می توانید برای ساخت کلیپ تدوین فیلم و صدا وارد شوید . در صورتی که خلاقیت و استعداد هنری دارید نقاشی و گرافیک برای شما مناسب تر است اگر از انجام پروژه های سنگین عملی لذت می برید و تصور و تجسم سه بعدی و حجم را دارید در غرفه سازی و دکوراسون وارد شوید و در بخش انیمیشن شاخه های متعددی دارد از طراحی شخصیت تا ساختن بک گراند و صدا گذاری و ایمیت کردن و متخرک سازی به صورت کلی به دنبال دانشگاه نگردید ابتدا رشته را معین کنید سپس در داخل خود را کمی قوی کنید به سایت وزارت علوم بروید و کشور مورد نظر را انتخاب و دانشگاهها را بر اساس دپارتمان هنر انخاب کنید در ضمن رشته های هنری بسیاری هستند که در ایران وجو ندارند به عنوان مثال گرافیک دارای هفت رشته درونیست پس اسامی را با دقت چک کنید. موفق باشید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین