صفحه 20 از 20 نخستنخست ... 1011121314151617181920
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 195 , از مجموع 195

موضوع: شوك فرهنگي / غم غربت - راهكارهاي آن

Senior Member

پیش فرض پاسخ : شوك فرهنگي / غم غربت - راهكارهاي آن

حالا اینکه مردم همون کشور بگن کی برمیگردی خوبه، این چینیا و هندیا هم به من میگن کی برمیگردی
    امضا نامرئی

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    حالا اینکه مردم همون کشور بگن کی برمیگردی خوبه، این چینیا و هندیا هم به من میگن کی برمیگردی
    بهشون بگو کانادایی هستی.
    گفتن «کی بر می گردی؟» مخصوص کسانی هست که از کشور داغون اومدن.‌ هیچ‌ کس به یک فرانسوی نمی گه کی بر می گردی خونه ات. عوضش‌ می گن: دخترخاله من مجرده، ببرش پاریس لطفن‌، حالا تولوزم‌ بد نیست. یک کم بیشتر بمونین لطفاً با هم آشنا بشین. حالا چرا عنقدر زود دارین بر می گردین، می موندید خب آخه.

یه خانم مسنی هوی جو‌ سرش را انداخت پایین اومد تو دانشگاه.‌ دید من نشستم، اومد تسمه سگش‌ را بست به پایه میز و‌ نشست.‌ بعد من باسش یخ در بهشت گرفتم. انگلیسیشم چند تا جمله بیشتر نبود. از تو جیبش، کیف کوچیک در آورد، چند تا کارت مک‌دونالد داد، گفت برو قهوه بگیر بیار من هم بوخورم.
    رفتم، برگشتم، چهار تا سگ شدن. هوی جو‌ به زبان چینی صحبت کردیم.‌ من رمز عبور اتاق تمرین پیانو را بهش دادم. گفتم دیروقت برو کسی دیگه نباشه، بشین با یاماها حال کن.‌

هیچی‌،‌ فقط می‌خوام بگم گفت: don't go, stay stay

خاک بر سر کسانیکه که انگلیسی بلدن ولی نمی تونن یه جمله محبت آمیز مثل این خانم مسن‌ بگن. یکی از سگهاشم‌ خیلی عوضی بود، هر وقت این زنه می رفت، بد جور به من نگاه می کرد. اگه نمی بستش قطعا من را می خورد.

من‌‌ از اونهایی‌ تعجب می کنم که مثلن‌ طرف ۱۹ سالشه، با انگلیسی مسلط داره همچین بهت نیش‌ می زنه انگار با Draco Malfoy طرفی. مثلن‌ میگه: این چیزها به من مربوط نیست، یه دختر با استاندارهای پایین پیدا کن که نگه ات داره برنگردی.... (عین حرفی که ماموت به sid گفت در عصر یخبندان)
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    سلام دوستان من اصلا تعبیر بدی از این سوال نمیکنم و برعکس احساس میکنم که علت این سوال این است که فکر میکنند کشور خودمان انقدر خوب هست که حتما میخواهیم برگردیم. کم نیستند کسانی که تصویرنوعی رفاه دوبی و قطر از ایران در ذهنشان هست به خصوص هندیها خیلی اینطور هستند .

هندیها کمتر ولی من بسیار چینی ها را میبینم که دلشان برای کشورشان پر میزند و اگر فرصت حتی معمولی شغلی /تحصیلی پیدا کنند به سرعت به چین برمیگردند.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوستان من اصلا تعبیر بدی از این سوال نمیکنم و برعکس احساس میکنم که علت این سوال این است که فکر میکنند کشور خودمان انقدر خوب هست که حتما میخواهیم برگردیم. کم نیستند کسانی که تصویرنوعی رفاه دوبی و قطر از ایران در ذهنشان هست به خصوص هندیها خیلی اینطور هستند .

هندیها کمتر ولی من بسیار چینی ها را میبینم که دلشان برای کشورشان پر میزند و اگر فرصت حتی معمولی شغلی /تحصیلی پیدا کنند به سرعت به چین برمیگردند.
    شاید دلیلش این باشه:
    هندی زبان مشترکشون انگلیسی هست. من سه تا هم اتاقی هندی داشتم که با همدیگه انگلیسی حرف می‌زدند، حتی وقتی من خواب بودم. پشت تلفن هر کدوم با زبان مختلفی با خانواده اشون حرف می زدن.

شاید چینی ها اینطور باشند، ولی هنگ کنگ سنگاپور تایوان اینطور نیست. بعضی ها هم هستند که از کشورشون متنفرند، هر چقدر هم که خوب باشه.

من علاقه به وطن را زیرمجموعه «خودخواهی» محسوب می کنم. و ارق ملی را همچون غیرت و ناموس پرستی جزو خصوصیات ناپسند به حساب می آورم. باید جهان و انسانیت را بیشتر از وطنی که توش بدون انتخاب شخصی به دنیا اومدیم دوست داشته باشیم. این را برای همه کشورها می گم، نه فقط اینکه بگم ایرانی نباید ایران را دوست داشته باشه، کلن هیچ کس نباید کشورش را دوست داشته باشه. باید همیشه به خارجی بیشتر علاقه نشون داد، شرایط آسایش خارجی (از جمله آفریقایی ها) را فراهم کرد، چه بیاد کشورت مهمانت باشه،‌ چه هرجای دیگه ببینیش، اینکه بچسبی به هموطنات و فقط به اونها کمک کنی و فقط به زبان خودت حرف بزنی و به نفع اونها سوت بزنی خیلی بده. اینکه به جای پیشرفت دنیا و خودت، هی بخوای برگردی کشورت را درست کنی.‌

بیشتر رفتار چینی ها به خاطر ترس از جامعه هست. اونها خیلی زیاد به این توجه می کنند که بقیه جامعه چه فکری راجبشون می کنن.‌ چینی ها هرچقدر هم یه چیزی را دوست داشته باشن،‌ آخرش می گن بقیه می گن زشته. از این می ترسند که توسط بقیه چینی ها طرد بشن.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

ApplyAbroad Superstar

درست میفرمایید حتما این میتواند یکی از دلایل باشد. اینکه هندیها به اندازه چینی ها به اقتصاد و اینده کشورشان امیدوار نیستند یک دلیل دیگر میتواند باشد. اینکه هندیها به هم برای ماندگاری و ماندن در کشورهای دیگر کمک میکنند ولی چینی ها معمولا خیلی با هم در این مساله مهربان نیستند - تا حدی شبیه ایرانیها هستند - شاید دلیل دیگر باشد. اینکه هندیها تحمل زندگی با فشار مالی به شکل فرهنگی برایشان راحت تر است باز شاید دلیل دیگر باشد.

واقعا موضوع پیچیده ای است.

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    شاید دلیلش این باشه:
    هندی زبان مشترکشون انگلیسی هست. من سه تا هم اتاقی هندی داشتم که با همدیگه انگلیسی حرف می‌زدند، حتی وقتی من خواب بودم. پشت تلفن هر کدوم با زبان مختلفی با خانواده اشون حرف می زدن.

شاید چینی ها اینطور باشند، ولی هنگ کنگ سنگاپور تایوان اینطور نیست. بعضی ها هم هستند که از کشورشون متنفرند، هر چقدر هم که خوب باشه.

من علاقه به وطن را زیرمجموعه «خودخواهی» محسوب می کنم. و ارق ملی را همچون غیرت و ناموس پرستی جزو خصوصیات ناپسند به حساب می آورم. باید جهان و انسانیت را بیشتر از وطنی که توش بدون انتخاب شخصی به دنیا اومدیم دوست داشته باشیم. این را برای همه کشورها می گم، نه فقط اینکه بگم ایرانی نباید ایران را دوست داشته باشه، کلن هیچ کس نباید کشورش را دوست داشته باشه. باید همیشه به خارجی بیشتر علاقه نشون داد، شرایط آسایش خارجی (از جمله آفریقایی ها) را فراهم کرد، چه بیاد کشورت مهمانت باشه،‌ چه هرجای دیگه ببینیش، اینکه بچسبی به هموطنات و فقط به اونها کمک کنی و فقط به زبان خودت حرف بزنی و به نفع اونها سوت بزنی خیلی بده. اینکه به جای پیشرفت دنیا و خودت، هی بخوای برگردی کشورت را درست کنی.‌

بیشتر رفتار چینی ها به خاطر ترس از جامعه هست. اونها خیلی زیاد به این توجه می کنند که بقیه جامعه چه فکری راجبشون می کنن.‌ چینی ها هرچقدر هم یه چیزی را دوست داشته باشن،‌ آخرش می گن بقیه می گن زشته. از این می ترسند که توسط بقیه چینی ها طرد بشن.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)