صفحه 10 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 195

موضوع: شوك فرهنگي / غم غربت - راهكارهاي آن

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : شوك فرهنگي / غم غربت - راهكارهاي آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Sam33 نمایش پست ها
    یکی از دوستان از تشخیص من عصبانی شده و پیغام خصوصی داده چرا در حیطه کار پزشکی دخالت کردم: در جواب ایشون عرض میکنم بنده با استناد معیارهای DSM- V
    http://en.wikipedia.org/wiki/DSM-5 اظهار نظر نمودم . در ضمن شما از کجا میدونید من پزشک یا روانپزشک نیستم. اگر هم میبیند لحن من با ایشون مودبانه نیست دلیلش اینه خود ایشون این طرز برخوردو انتخاب کرده:
    وابستگی فرهنگی هم به اینجا ندارم چون من کلا از فرهنگ خودمون بدم میاد
    خیلی از بچه های امروز اصولا بی ادب و بی مسوولیت بار اومدن . به یه تلنگر احتیاج دارن تا خودشونو اصلاح کنند. نمیشه به فرهنگ یک کشور راحت توهین کرد و در برابرشون سکوت کرد. این آدمها وقتی خارج هم میان دایم مشغول مسخره کردن کشور و فرهنگ خودشون میشن
    البته من به شما پیام خصوصی ندادم ولی اساسا با حرفتون موافق نیستم که دارین با قطعیت در مورد ایشون نظر میدین: http://www.tabnak.ir/fa/news/309432/...87%DB%8C%D9%85
    حتی ما اگه قبول کنیم که شما یک روانپزشک با تجربه هم هستین اصول اولیه طبابت حکم میکنه که بر اساس یک کامنت یک مریض نمیشه نظر داد و اپلی ابرود هم مطب دکتر نیست....این دوستمون که سن و سال زیادی هم نداره اومده و مشکلش رو اینجا گفته حالا چه طرز فکری داره و اینکه طرز فکرش درست یا غلط هست به خودش مربوط هست و نخواسته ما در موردش قضاوت کنیم.
    به نظر من این جور برخوردها باعث سرخورده شدنش میشه تا اینکه براش کمکی باشه در جهت اینکه حداقل یک خورده پخته تر بشه و بهتر بتونه تصمیم بگیره
    ویرایش توسط orang : February 1st, 2014 در ساعت 09:32 AM
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

ApplyAbroad Guru

یکی از دوستان از تشخیص من عصبانی شده و پیغام خصوصی داده چرا در حیطه کار پزشکی دخالت کردم: در جواب ایشون عرض میکنم بنده با استناد معیارهای DSM- V
    http://en.wikipedia.org/wiki/DSM-5 اظهار نظر نمودم . در ضمن شما از کجا میدونید من پزشک یا روانپزشک نیستم. اگر هم میبیند لحن من با ایشون مودبانه نیست دلیلش اینه خود ایشون این طرز برخوردو انتخاب کرده:
    وابستگی فرهنگی هم به اینجا ندارم چون من کلا از فرهنگ خودمون بدم میاد
    خیلی از بچه های امروز اصولا بی ادب و بی مسوولیت بار اومدن . به یه تلنگر احتیاج دارن تا خودشونو اصلاح کنند. نمیشه به فرهنگ یک کشور راحت توهین کرد و در برابرشون سکوت کرد. این آدمها وقتی خارج هم میان دایم مشغول مسخره کردن کشور و فرهنگ خودشون میشن
    ایشون توهینی نکرده. گفته از فرهنگ این مملکت بدش میاد. مگر قراره همه از همه فرهنگها خوششون بیاد؟ کجای اینکار بی ادبی و بی مسئولیتی است؟ شما همین دو تا پست بالاتر ادعا کردید که ایرانیها "عجیب و غریب شده اند" این را هم توهین تلقی میکنید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط orang نمایش پست ها
    البته من به شما پیام خصوصی ندادم ولی اساسا با حرفتون موافق نیستم که دارین با قطعیت در مورد ایشون نظر میدین: http://www.tabnak.ir/fa/news/309432/...87%DB%8C%D9%85
    حتا ما اگه قبول کنیم که شما یک روانپزشک با تجربه هم هستین اصول اولیه طبابت حکم میکنه که از یک کامنت یک مریض نمیشه نسخه براش پیچید و اپلی ابرود هم مطب دکتر نیست....این دوستون که سن و سال زیادی هم نداره اومده و مشکلش رو اینجا گفته حالا چه طرز فکری داره و اینکه طرز فکرش درست یا غلط هست به خودش مربوط هست و نخواسته ما در موردش قضاوت کنیم.
    شما کم لطفی میفرمایید اولا بنده از ایشون خواستم به روانپزشک مراجعه کنه. دلیل اینکه محکم صحبت کردم اینه که مردم علایم بیماریهای روحی را دست کم میگیرند و همیشه یک مقاومت برای مراجعه به پزشک است اطرفیان هم مدام اظهار نظر میکنند نمیزارن یه بیمار از دنیای تاریکش نجات کنه . ثانیا اگر در یک سایت آلمانی زبان هم اعلام کنه از فرهنگ آلمانی بیزار است توهین آمیز است و اصولا اشاعه تنفر جرم است در یک کشور آزاد هیچکس نمیتواند به دین ملیت نژاد یا فرهنگ کسی توهین کند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ایشون توهینی نکرده. گفته از فرهنگ این مملکت بدش میاد. مگر قراره همه از همه فرهنگها خوششون بیاد؟ کجای اینکار بی ادبی و بی مسئولیتی است؟ شما همین دو تا پست بالاتر ادعا کردید که ایرانیها "عجیب و غریب شده اند" این را هم توهین تلقی میکنید؟
    لطفا این لینکو مطالعه بفرمایید:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Hate_crime

ApplyAbroad Guru

شما کم لطفی میفرمایید اولا بنده از ایشون خواستم به روانپزشک مراجعه کنه. دلیل اینکه محکم صحبت کردم اینه که مردم علایم بیماریهای روحی را دست کم میگیرند و همیشه یک مقاومت برای مراجعه به پزشک است اطرفیان هم مدام اظهار نظر میکنند نمیزارن یه بیمار از دنیای تاریکش نجات کنه . ثانیا اگر در یک سایت آلمانی زبان هم اعلام کنه از فرهنگ آلمانی بیزار است توهین آمیز است و اصولا اشاعه تنفر جرم است در یک کشور آزاد هیچکس نمیتواند به دین ملیت نژاد یا فرهنگ کسی توهین کند
    ابراز تنفر نژادی در بعضی از کشورهای آزاد (و نه همه) جرم است ولی ابراز تنفر یا عدم علاقه یا توهین به دینها یا فرهنگها یا عقاید در کشورهای آزاد جرم نیست. آزادی بیان مبنای جامعه آزاد مدرن است. قوانین مربوط به اشاعه تنفر را در کشور خودتان مجددا چک کنید. عموما جرم اشاعه تنفر مربوط به گسترش تنفر بر علیه افراد بخاطرمذهب یا نژادشان است، و نه صرف ابراز تنفر از یک مذهب.
    ویرایش توسط ghlobe : February 1st, 2014 در ساعت 09:53 AM

ApplyAbroad Hero

دوستان من به بحث حقوقی و روانشناسی این قضیه کاری ندارم....منظور من اینکه این دوست 18 ساله که اومده اینجا و مشکلش رو بیان کرده باید طوری باهاش برخورد بشه که اولا از نگاه بالا به پایین نباشه و دوما بهش کمک کنه که خودشو بهتر پیدا کنه و با تجربه تر بشه....اینکه کسی بگه شما به روانپزشک مراجعه کن هر چه زودتر و یا اینکه هر چه زودتر این کشور رو ترک کن به هر طریقی که میتونی نمیتونه کمک حال این کاربر باشه..در واقع نباید ما به جای یک کاربر نتیجه گیری کنیم براش و نسخه بپیچیم....باید راه های جلوی پاشو براش توضیح بدیم که خودش با دید بازتر انتخاب کنه...مسئولیت درستی و نادرستی انتخابش هم با خودش هست
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

Junior Member

متاسفانه جامعه مراجعه به روانپزشکو تابو میدونه آدمیزاد همنطور که سرما میخوره ممکنه دچار اختلال روحی شود . یه سری آمار حکایت از این داره که 25 % جامعه ایران اختلال روانی دارند . . اگر افسردگی در مراحل اولیه درمان نشه و به صورت مزمن در بیاد درمانش خیلی مشکل میشه. حالا چه اشکال داره این دوستمون به روانپزشک مراجعه کنه اگه سالم باشه که عالیه اگر هم بیمار باشه شانس خوبی برای بهبودی داره. اونایی که درمان میشن همیشه حسرت یک چیزو میخورن : ای کاش زودتر اومده بودیم و این همه سال در دنیای سیاه و تاریک بسر نمیبردیم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ابراز تنفر نژادی در بعضی از کشورهای آزاد (و نه همه) جرم است ولی ابراز تنفر یا عدم علاقه یا توهین به دینها یا فرهنگها یا عقاید در کشورهای آزاد جرم نیست. آزادی بیان مبنای جامعه آزاد مدرن است. قوانین مربوط به اشاعه تنفر را در کشور خودتان مجددا چک کنید. عموما جرم اشاعه تنفر مربوط به گسترش تنفر بر علیه افراد بخاطرمذهب یا نژادشان است، و نه صرف ابراز تنفر از یک مذهب.
    دوست عزیز توهین به فرهنگ یک کشور ( آنهم به طور کلی) یک توهین نژادی و قومی محسوب میشود معلومه وقتی کسی میگه من از عربها بدم میاد منظورش در واقع فرهنگ عربها و اعمال رفتارشان است.
    در استرالیا اگر در فرم استخدامی در مورد سن یا جنسیت یا مذهب سوال شود جرم است دیگه چه برسه یه آدمی جرات کند در یک فروم عمومی مثل اینجا بیاد بگه من از فرهنگ ایرانی تنفر دارم. بله اینجا خیلی ها ممکنه از فرهنگ ایرانی و عرب و ... تنفر داشته باشند ولی جرات بیانشو ندارند.

حتی صحبت از اینه که پلیس استرالیا اگر ببینه راننده خانم محجبه است در خیلی از موارد ترجیح میده کاری به کارش نداشته باشه که یه وقتی طرف مدعی تبعیض و .. نشه جالبه بیمارستان زنان بریزبین برای زنان مسلمان اتاق خصوصی در نظر میگیره و ...
    ویرایش توسط Sam33 : February 1st, 2014 در ساعت 02:43 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط EhsanMousavi نمایش پست ها
    سلام دوستان ،
    من 18 سالمه . امسال دارم کارهام رو می کنم بعد کنکور برم آلمان (در واقع یه جورایی دارم از کنکور و سیستم بیخود آموزشی خودمون فرار می کنم اخه من خیلی به تحصیل اهمیت میدم و هدف های بزرگی رو هم دنبال می کنم.) البته نه اینکه تازه تصمیم گرفته باشم بلکه از بچگی رویام بود که برم. خداروشکر مشکل زبان هم اصلا ندارم و تا حدودی با اخلاقیات آلمانی ها آشنا هستم. وابستگی فرهنگی هم به اینجا ندارم چون من کلا از فرهنگ خودمون بدم میاد و اصلا عجین نیستم باهاش (حتی دوست صمیمی هم ندارم و نداشتم). احساس می کنم خیلی با دیگران تو این زمینه متفاوت هستم. ولی خیلی می ترسم!!!! موندم چیکار کنم !!! "بعضی ها به من سرکوفت می زنن که چرا می خوای بری؟ بشین برای کنکور بخون تا تو همین مملکت درس بخونی". خودم هم احساس خوبی ندارم زندگی برام مثل زهر شده!!! تو مملکت خودم احساس غربت دارم یعنی برم اونجا بدتر میشه؟؟؟ (من خیلی از فرهنگ آلمانی ها مثل : وقت شناس بودنشون ، مسئولیت پذیر بودنشون و . . . . . خوشم میاد ولی باز میترسم دچار بحران شم!!!!)
    تو رو خدا اگه کسی تجربه داشته منو راهنمایی کنه.
    ممنون
    تو فقط یک بار شانس زندگی کردن داری پس برای چیزی که واقعا می خوای ارزش قائل باش. با حوصله همه جوانب رو در نظر بگیر و براش برنامه ریزی کن. خیلی خوبه که توی این سن به فکرشی به نظر من اگه الان شرایطشو نداری لیسانستو بگیر بعد برو. اینجوری هم باتجربه تر میشی و هم وقت کافی برای تقویت زبانت داری
    مشکلاتی که با فرهنگ ایران داری تقریبا برای همه کسانی که قصد رفتن دارن وجود داره و تو تنها نیستی.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط EhsanMousavi نمایش پست ها
    سلام دوستان ،
    من 18 سالمه . امسال دارم کارهام رو می کنم بعد کنکور برم آلمان (در واقع یه جورایی دارم از کنکور و سیستم بیخود آموزشی خودمون فرار می کنم اخه من خیلی به تحصیل اهمیت میدم و هدف های بزرگی رو هم دنبال می کنم.) البته نه اینکه تازه تصمیم گرفته باشم بلکه از بچگی رویام بود که برم. خداروشکر مشکل زبان هم اصلا ندارم و تا حدودی با اخلاقیات آلمانی ها آشنا هستم. وابستگی فرهنگی هم به اینجا ندارم چون من کلا از فرهنگ خودمون بدم میاد و اصلا عجین نیستم باهاش (حتی دوست صمیمی هم ندارم و نداشتم). احساس می کنم خیلی با دیگران تو این زمینه متفاوت هستم. ولی خیلی می ترسم!!!! موندم چیکار کنم !!! "بعضی ها به من سرکوفت می زنن که چرا می خوای بری؟ بشین برای کنکور بخون تا تو همین مملکت درس بخونی". خودم هم احساس خوبی ندارم زندگی برام مثل زهر شده!!! تو مملکت خودم احساس غربت دارم یعنی برم اونجا بدتر میشه؟؟؟ (من خیلی از فرهنگ آلمانی ها مثل : وقت شناس بودنشون ، مسئولیت پذیر بودنشون و . . . . . خوشم میاد ولی باز میترسم دچار بحران شم!!!!)
    تو رو خدا اگه کسی تجربه داشته منو راهنمایی کنه.
    ممنون
    سلام دوست من؛با تجربه ای که من از چهار سال لیسانس از بهترین دانشگاه کشور (پلی تکنیک)داشتم و الان برای مستر میخوام از ایران برم؛بهت می گم اگه من شخصا از پروسه رفتن اطلاع داشتم یا توان مالی رفتن داشتم؛همون لیسانس برای اپلای اقدام میکردم.مخصوصا اگه شما رشته ی مهندسی باشی خیلی بیشتر برای شما صدق میکنه؛به نظر من اگه توان مالیشو داری و میتونی اونجا از پس خودت بربیای،و توی درس موفق باشی؛اصلا تردید به دلت راه نده؛کشورهای دیگه هم مد نظر داشته باش؛مثلا جاهایی که بتونی دوستای بیشتری پیدا کنی،و حس غربت نداشته باشی
    موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)