صفحه 13 از 20 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 195

موضوع: شوك فرهنگي / غم غربت - راهكارهاي آن

Banned

پیش فرض پاسخ : شوك فرهنگي / غم غربت - راهكارهاي آن

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmirh نمایش پست ها
    خوب این موضوعی که شما میگید تو مورد 3 هست دیگه...
    وقتی از کشور خارج بشید متوجه خواهید شد منظورم چیه!
    وفق دادن فرهنگ نوعی شعار هست چون فرهنگ مفهوم خودش رو در مهاجرت از دست میده!

موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    وقتی از کشور خارج بشید متوجه خواهید شد منظورم چیه!
    وفق دادن فرهنگ نوعی شعار هست چون فرهنگ مفهوم خودش رو در مهاجرت از دست میده!

موفق باشی
    میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟! شاید الان منظورتونو متوجه شدم...
    شما مهاجرتو تجربه کردین؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmirh نمایش پست ها
    میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟! شاید الان منظورتونو متوجه شدم...
    شما مهاجرتو تجربه کردین؟
    من به صورت دانشجویی اومدم و نمیدونم بشه مهاجرت فرض کردش؟ ولی این رو میدونم که این مواردی که شما نوشتین بستگی به روحیات و اخلاقیات فرد داره. در حالت کلی هم تمرین برای وفق دادن به نظر من اصلا مفهومی نداره، چون فردی که روابط اجتماعی قوی داشته قبلا زیاد مشکلی از نظر ارتباط پیدا نمیکنه حالا ملیتش مهم نیست ولی اینکه بگیم وفق دادن با اون فرهنگ به نظر من آنچنان مفهومی نداره. فرهنگ شما هر آدمی هم که بوده باشین در کشور خودتون وقتی مهاجرت میکنید همون هم باهاتون هست. ممکنه یه عده بگن اینطوری نیست ولی اگر کمی عمیق تر به مساله نگاه کنیم درک خواهید کرد که چی میگم. حالا بماند افرادی 30 سال پیش مثلا رفتن و من معیار رو اونها قرار نمیدم. هر چند بسیاری از اونها هم همون فرهنگ خودشون رو یه جورایی نتونستن دور بندازن.
    یک مساله ساده رو هم در مورد موارد 3 و 4 بگم: مثلا من از مشروب حالم بهم میخوره! چرا؟ چون حرامه؟ نه ، به هیچ وجه. چون باعث اذیت و آزار دیگران میشه.چطور؟
    همین دیشب که سرم رو گذاشته بودم رو بالش چند دختر و پسر نمیدونم از کجا پیداشون شد درست دم در داشتن داد و هوار میکشیدن. خوب این قسمتی از فرهنگ مهم اکثر آمریکایی ها به خصوص جوان هاست. من کاری ندارم به اینکه ایران اونطوری بود و آمریکا یه جور دیگست و مقایسه هم نمیکنم، ولی این رو میخوام بگم نمیتونین هیچ جا رو خونه خودتون بدونین. تنها بدبختی مساله اینجاست که اون خونه ای که ازش اومدین هم آخه خونه خودتون نیست!

موفق باشی

Junior Member sia_1991 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رباتیک

سلام
    کسی هست بتونه یه توضیح کامل راجع به فرهنگ آلمانی ها بده؟
    من قصد دارم برای تحصیل به این کشور برم. ولی یکی از بچه ها چیزایی گفت که تنم به لرزه افتاد
    می گفت به ایرانی ها به یک نگاه بد نگاه می کنن(پست، ترو-------ریستو ...) تازه مارو با عرب ها اشتباه می گیرن!!!!!!! فرض کن ما با 2500 سال تاریخ و تمدن همچین برخوردی باهامون بشه، ادم خورد میشه.
    من عاشق آلمانم دلیل هم زیاد هست. (علم بالا، فرهنگ خوب، بنز، BMW و...) و حاظرم با فرهنگشون کنار بیام و بپذیرمش ولی نمیتونم ایران رو هم نادیده بگیرم.
    این دوستم میگفت به ایرانی ها اول به دید ترو--ست نگاه میکنن بعد میشی شهرونددرجه 4 بعد میشی درجه3 و اگر خیلی نابغه باشی میشی درجه 2. تازه با اونا نمیتونی ازدواج کنی!!!! بحث ازدواج نیست بحث اینه که چقدر مارو پست میدونن که نمیزارن باهاشون قاتی بشیم. یکی بگه اینا درست نیست!!!!!
    ​راستی گفت اگه بفهمن مسلمانی زیاد خوب نمیشه!!!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sia_1991 نمایش پست ها
    سلام
    من قصد دارم برای تحصیل به این کشور برم. ولی یکی از بچه ها چیزایی گفت که تنم به لرزه افتاد
    می گفت به ایرانی ها به یک نگاه بد نگاه می کنن(پست، ترو-------ریستو ...) تازه مارو با عرب ها اشتباه می گیرن!!!!!!! فرض کن ما با 2500 سال تاریخ و تمدن همچین برخوردی باهامون بشه، ادم خورد میشه.
    من عاشق آلمانم دلیل هم زیاد هست. (علم بالا، فرهنگ خوب، بنز، BMW و...) و حاظرم با فرهنگشون کنار بیام و بپذیرمش ولی نمیتونم ایران رو هم نادیده بگیرم.
    این دوستم میگفت به ایرانی ها اول به دید ترو--ست نگاه میکنن بعد میشی شهرونددرجه 4 بعد میشی درجه3 و اگر خیلی نابغه باشی میشی درجه 2. تازه با اونا نمیتونی ازدواج کنی!!!! بحث ازدواج نیست بحث اینه که چقدر مارو پست میدونن که نمیزارن باهاشون قاتی بشیم. یکی بگه اینا درست نیست!!!!!
    درسته. همه جای دنیا الان دیدشون به ما همینه! حتی کانادا که مثلا نباید اینجوری باشه. دلایلشم معلوم و واضحه. ولی اینی که نمیتونید توی سیستمشون پیشرفت کنید و همچنان درجه 2 باقی میمونید رو قبول ندارم. اونا و همه ی دنیا هر چی که باشند به معنای واقع کلمه آدم هستند و بی دلیل از کسی یا چیزی بدشون نمیاد. بنابراین راه پیشرفت توی همه ی این کشورها بسته به ایرانی بازیهای ما ایرانیا بازه!! موفق باشید

ApplyAbroad Hero

سلام
    شما باید در تاپیک مناسبتری در بخش آلمان این موضوع را مطرح کنید. البته فکر می کنم قبلا بارها در موردش گفته شده. به تاپیک آلمان مراجعه بفرمایید.
    اما خیلی خلاصه بگم (من در آلمان زندگی کردم). اولا که روی پیشونی شما که ننوشته ایرانی هستید، ممکنه فکر کنند ترک هستین، یا هنید هستین یا شمال آفریقا یا آسیای مرکزی، آذربایجان یا شاید ترک.
    ثانیا خب اگر ما 2500 سال فرهنگ داریم، چرا دارید بلند می شوید تشریف می برید آلمان؟ خب همینجا بمونید و از آلمانی ها دعوت بفرمایید بیان از این 2500 سال بهره ای ببرند و بی نصیب نمیرند.
    توی دانشگاه، به خصوص اگر جایی تشریف ببرید که قبلا ایرانی بوده که خب میشناسند. من با یک خانواده آلمانی زندگی کردم. خانم خونه استاد دانشگاه بود و تعداد زیادی ایرانی شاگرد داشت. برای همین من را خوب تحویل گرفت.
    یک خانواده دیگه آلمانی: اولش پدر خانواده که استاد دانشگاه و پروفسور بود فهمید ایرانی هستم، گفت اینجا کار ت***** اینا نکنی. گفتم بابا خیالت راحت من کجا و ت**** کجا!! همین. یک بار هم نگفتند بالای چشمت ابرو هست.
    من از شما می پرسم: انتظار دارید می روید اونجا به شما به چشم شهروند درجه 1 نگاه کنند؟ خب اگر اینقدر سطح ما بالاست پس چرا اصلا میریم اونور دنیا. چرا اونها نمیان؟
    کی میگه نمیشه ازدواج کرد. آمراش را می تونید روی نت پیدا کنید تعداد ایرانی هایی که با آلمانی ازدواج کردند. اما خب وقتی فرهنگ ها خیلی متفاوت باشه چه انتظاری دارید؟
    نه دیگه اینقدر هم شور نیست که ما را پست بدونند و نگذارند ما قاطی بشیم باهاشون. من خودم همکلاسی آلمانی داشتم که باهاش کلی تمرین حل می کردیم و درد. دل های درسی و کاری داشتیم با هم. شاید اصلا با بقیه آلمانی ها اونقدر نزدیک نبود! به آدمش هم می خوام بگم ربط داره.
    اما بله، آلمان ... کشوری هست که خیلی هاشون خیلی سفت و سخت و سرد و حتی دوری گزین و بعضا بدجوری متکبر و با حالت دوری کننده. یعنی طرف نمیاد بگه شما بدی، صورتش را می چرخونه اونطرف!!
    اما این به اون معنا نیست که دیگه هر چی ایرانی اونجا هست بدبخت شدند. ایرانی هم کم نرفته آلمان و کم نیستند. اما اگر فکر می کنید این خصیصه هاشون اذیتتون می کنه، جاهای دیگه در اروپا را انتخاب کنید: ایتالیا، انگلستان، اسپانیا، هلند، فرانسه
    خارجی هم کم نیست تو آلمان به خصوص در بعضی شهرهاشون. اما برلین شنیدم فرق می کنند مردمش و گرمتر از جاهای دیگه هستند.
    کی گفته بفهمند مسلمانی خوب نمیشه؟! اینا دیگه شرمنده مزخرفات هستند. انگار اونها ابله یا ندید بدید هستند.
    بالاخره، این همون آلمانه که در جنگ جهانی دوم اون فاجعه ها را آفرید: میلیون ها انسان را سوزوند قساوت های دیگه در جنگ جهانی دوم. این همون آلمانه که علمش و تکنولوژی و بنز و فوتبال و نظم و دیسیپلین و ... در دنیا مطرحه. بالاخره هر کسی و هر ملتی هم خوبی داره و هم بدی!
    inactive account

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

سلام
    متاسفانه در اکثر اروپا وضع به همین منواله.
    اطلاعات شما درسته و کاریش هم نمیشه کرد.
    این واقعیت امروز.
    از خواب گذشته و اون تمدن 2500 ساله باید بیرون بیایم.

مساله مهم اینه که هر کدوم از جوونها آگاه باشن و با اگاهی و دید باز اقدام به سفر کنند که این مسائل در بین راه روی دستیابی به هدفشون اثر نگذاره.
    عزت نفس و شخصیتت رو با هیچ چیز عوض نکنی.
    میگم عزت نفس و شخصیت یعنی که به هیچ قیمتی حتی بخاطر یک اقامت مسخره اونها حاضر نشی به هر شرایط کاری تن بدی.
    تمام دنیا و تمام اساتید علمی دانشجوهای ایرانی را به باهوش بودن و موفق بودن میشناسن و دلیلش هم مثالهای فراوان فارغ التحصیلان نابغه ایرانی در سراسر دنیاست. این رو می دونن اما گاهی سعی می کنند از شرایط سیاسی موجود بعنوان نقطه ضعف و بهره کشی استفاده کنند. آگاهی خیلی مهمه.
    باید سعی کنید که توانایی هاتون رو اونقدر بالا ببرید که بهتون نیاز داشته باشن. آدم قوی همه جا و همیشه موفقه و حقش رو می گیره و اگه با اگاهی و دید باز همراه باشه برخوردها اون رو از مسیرش منحرف نمی کنه.

موفق باشید
    ویرایش توسط control : May 22nd, 2015 در ساعت 11:29 AM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

سلام
    من ایرانی میشناسم زن آلمانی داره بعد 23 سال هنوزم احساس غریبی می کنه تو آلمان. علم بالا و فرهنگ خوب و بنز و بی ام که تو آمریکا ریخته، دیگه جرا این همه فشار عصبی برای جا افتادن تو جامعه آلمان؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

من تو آمریکا دوست از کشورهای مختلف داشتم. واقعا بدترین رفتار رو باهام آلمانیها و سوئیسی ها داشتن! خیلی بد! ولی بقیه که از کشورهای ایتالیا, فرانسه, نیوزلند, ژاپن, چین, آفریقای جنوبی, ایرلند و آمریکا بودن خووووب بودن
    علم بهتر است یا ثروت؟!

ApplyAbroad Veteran

با احترام به دوستان...
    تمام مواردی که دوستان قید کردن مثل رفتار نامناسب با ایرانی، شهروند درجه 2 و 3، احساس غربت و .... !
    این یه مسئله شخصیه و نمیشه یه تز کلی راجع بهش داد.
    اکثر آلمانیهایی که باهاشون سر و کار داشتم، شناخت نسبتا خوبی از ایران داشتند.
    تا به حال رفتار نامناسبی از هیچ آلمانی ندیدم. اصلا چرا باید انتظار رفتار نامناسب داشته باشم ؟!
    من خودم کلی دوست آلمانی دارم، کلی تمرین با هم حل میکنیم و اینور اونور میریم.
    این جماعت آلمانی خیلی سریع باهات گرم نمیگیرن و همیشه یه فاصله ای رو باهات حفظ میکنن !مگه اینکه رفیق صمیمیش باشه.
    این فاصله گرفتن، بین دو تا آلمانی هم اتفاق میفته و مختص خارجی ها نیست.
    تسلط به زبان آلمانی هم این وسط نقش کلیدی بازی میکنه !
    اسم این آلمانیها بد در رفته...
    اگه تلاش باشه، راه پیشرفت همه جا میسره .
    یعنی تو فرانسه، کانادا و آمریکا رفتار تبعیض آمیز وجود نداره ؟
    به هر حال اینا تجربیات من هستش.
    خوشحال میشم نظر سایر دوستان رو هم بدونم.
    ویرایش توسط adrian : May 24th, 2015 در ساعت 01:59 AM

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)