صفحه 8 از 20 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 195

موضوع: شوك فرهنگي / غم غربت - راهكارهاي آن

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : شوك فرهنگي / غم غربت - راهكارهاي آن

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    فعلا که ایرانم. ولی یه ترم مالزی بودم و دو هفته دیگه هم برمیگردم باز.
    پس بریم مالزی!
    خب آدم به آدم فرق می کنه و کشور به کشور هم همینطور. شاید مالزی به خاطر دین مشترک و همینطور یک جامعه شرقی بودن و ضمنا تنوع فرهنگی برای ما ایرانی ها کمتر شوک فرهنگی ایجاد کنه چون فرهنگ نزدیکتری داره به فرهنگ خود ما تا مثلا کشور های غربی و مسیحی و صنعتی. به هر حال خوشحالم که شما تجربه خوبی داشتید از زندگی در خارج و اینکه این تجربه خودتون را اینجا منعکس کردید.
    به هر حال اگر دوست داشتید این شوک فرهنگی و غم غربت را تجربه کنید شاید با زندگی در کشور های اروپایی و آمریکا و کانادا بتونید از نزدیک لمسش کنید.
    inactive account

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شوك فرهنگي / غم غربت - راهكارهاي آن

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    سلام...من مطلبی رو در یک برنامه از یک استاد ایرانی در یک دانشگاه انگلیس شنیدم که بدم نمیاد اونرو اینجا مطرح کنم....(اگر کسی علاقه مند بود میتونم برنامه رو هم معرفی کنم)

مثالی زد در مورد استفاده از فیس بوک...گفت دانشجویان انگلیسی من تو فیسبوکشون در مورد جزئیات روابط جنسی شون یا نهایتا سفری که رفتن می نویسن. یا عکسی از خودشون در زمان مستی میذارن! ولی دانشجوهای ایرانی بیشتر برای اطلاع رسانی استفاده میکنن (فضای باز محسوب میشه براشون) یا شعر می نویسن و ....
    خب نکته جالبی بود از تفاوت استفاده مردم کشورهای پیشرفته و کشوری مثل ایران از یک شبکه اجتماعی....البته این تغییر میتونه به تدریج در کشورهای جهان سومی هم دیده بشه....ولی این بحث مربوط به زمان حال بود....
    نکته جالبی بود تو حرفاش... اشاره کرد که در جوامعی که در مرحله پست مدرنیسم هستن (جهان اولی ها) مفهوم شرم طی سالهای اخیر عوض شده بتدریج...نه اینکه شرم نباشه بلکه مفهومش تغییر کرده.

(یادآوری میکنم که قصدم فقط مطرح کردن این نکته بود و نه قضاوت در موردش)

خوب این موضوع اصلا رفرنس نمی خواد( برنامه و استاد انگلیسی و باقی قضایا) شما خیلی راحت میتونید به قیس بوک جوانان ابرانی و قشر تحصیلکرده غربی سر بزنید و محتوای اون رو مقایسه کنید. به نظرم ایرانیا مدت ها لازمه تا بتونن از کلیشه های ذهنی که در مورد غرب و علی الخصوص قشر جدی اونجا دارن رها بشن.

Senior Member blur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Horticulture-Medicinal Plants (Urmia University)

[QUOTE=mab;826250]خوب این موضوع اصلا رفرنس نمی خواد( برنامه و استاد انگلیسی و باقی قضایا) شما خیلی راحت میتونید به قیس بوک جوانان ابرانی و قشر تحصیلکرده غربی سر بزنید و محتوای اون رو مقایسه کنید. به نظرم ایرانیا مدت ها لازمه تا بتونن از کلیشه های ذهنی که در مورد غرب و علی الخصوص قشر جدی اونجا دارن رها بشن.[/QU

اونوقت شما می تونستید برین و صفحه بیس بوک سه هزار تا دانشجوی انگلیسی رو چک کنید و برید با مال ایرانیها مقایسه کنید و تحلیل جامع شناختی کنید؟؟! رفرنس واسه علمی شدن این مطلب بود که اگه شما توان این آمارگیری و تحلیل رو دارین، کلا دم شما گرم! بنابراین شما مخاطب این مطلب نیستین (چون کاملا بهش اشراف دارین)....مخاطبش آدمایی مثل من هستن که تفاوت جوامع پست مدرن و در حال توسعه رو میخوان از جنبه های مختلف و عمیق تر بشناسن که مستقیما رو درک و مواجهه ما با فرهنگ اونا اثر میگذاره. این نظر بنده ست البته
    ضمنا یه دلیل دیگه رفرنس دادن این بود که بحث در اون برنامه خیلی گسترده تر از این چندتا جمله بود...اینو نوشتم تا اگر کسی خواست بتونه بره کاملشو ببینه.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط blur : July 22nd, 2012 در ساعت 08:29 PM
    اگر آهسته از بال اين دره‌ی برهنه بر پنجه‌ی پا بگذريم،
    می‌بينی که همه‌ی چکاوک‌ها با دو چشم بسته می‌خوانند،
    پس بی‌جهت به هر شب تاريک شک مکن!
    گاه با پلک بسته هم می‌توان از پل به چشمه رسيد. س.ع صالحی

Junior Member

سلام من تمام پست های این موضوع را خوندم و واقعا باید از خانم مطهر تشکر کنم که اینقدر قشنگ و علمی موضوع را تحلیل کردند و برای استفاده بقیه هم گذاشتن. اون لینک هافستد هم برام جالب بود، مرسی از سیسکو.
    در مورد شوک باید بگم که تو همین ایرانم هست شاید کمرنگ تر. تجربه چندین سال دور بودن و دوباره بازگشتم، شوک بازگشت را شدیدتر نشان داده تا شوک اول؛ و زمان معجزه خودشو نشون میده به شرطی که انطباق پذیر باشی، این زمان برای رسیدن به ثبات که منجر به رشد بشه به نظر من یکساله.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

سلام دوستان در خصوص این شوک فرهنگی یه چیزی بگم که میتونه تجربه مفیدی برای همه باشه :

از خیلی ها میشنویم که ما میریم فلان کشور که سکوی پرتابی باشه برای کشور دیگه . اما دوستان تجارب تلخ اولیه شوک فرهنگی آنچنان در ذهن باقی میمونه که پای رفتن شما را به یه کشور دیگه لنگ میکنه . پس اگر واقعا از رفتن به فلان کشور قصدتون رفتن به جایی دیگه هست یا از اول برای رفتن به کشور مورد نظرتون سرمایه گذاری کنید که دچار این مشکل نشید یا واقعا خودتون را برای این مساله از نظر ذهنی و روحی آماده کنید که برای رفتن و رسیدن به هدفتون سست نشید

موفق باشید.

Junior Member

من دارم روی یک پروژه داده کاوی با موضوع عوامل موثر بر موفقیت در مهاجرت تحصیلی کار می کنم ، که شوک فرهنگی هم دراون تاثیر داره . مسلما افرادی که مهاجرت کردند توانستند از پس شوک فرهنگی و غم غربت بر بیان ، با خوندن این مطلب راهکار های زیادی یاد گرفتم اما بیشتر می خوام بدونم کسانی که مهاجرت کردند و تونستد از پس این شوک یر بیان جه ویژکی هایی داشتند؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sargordi نمایش پست ها
    ما بیشتر می خوام بدونم کسانی که مهاجرت کردند و تونستد از پس این شوک یر بیان جه ویژکی هایی داشتند؟
    نژاد پرست نباشی همه چی اوکیه و هیچ دوشواریی نداره
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

رشته و دانشگاه
    MBA

من دارم روی یک پروژه داده کاوی با موضوع عوامل موثر بر موفقیت در مهاجرت تحصیلی کار می کنم ، که شوک فرهنگی هم دراون تاثیر داره . مسلما افرادی که مهاجرت کردند توانستند از پس شوک فرهنگی و غم غربت بر بیان ، با خوندن این مطلب راهکار های زیادی یاد گرفتم اما بیشتر می خوام بدونم کسانی که مهاجرت کردند و تونستد از پس این شوک یر بیان جه ویژکی هایی داشتند؟
    دوستم پیمی جون تو یه جمله کل مطلب را ادا کرد . واقعا همینطوره . ببین اونهایی که بیشتر می چسبند به ملیت و گذشته خودشون و حاضر نیستند خودشون را با شرایط جدید از نظر ذهنی وفق بدهند بیشتر آسیب میبییند. سوء تفاهم نشه منظورم این نیست که رنگ ببازی منظورم اینه باید پی یه سری چیزها را توی یه مکان جدید به تنت بمالی. تو همین ایرانم اگر بخواهی جابجا بشی ولی نتونی خودت را با شهر جدید و یا محله جدید وفق بدی و مدام بگی قبلا اونجا اینطور اونطور بود که دیگه نمیتونی زندگی کنی. و مدام در ذهنت با شرایط جدید درگیر هستی.

توی اکثر مقاله هایی که من خوندم عواملی مثل دونستن زبان اون کشور برای برقراری هر چه زودتر ارتباط با فرهنگ اون کشور خیلی تونسته موثر باشه .
    و در کل این که روحیه اجتماعی بالایی داشته باشی و بتونی با مردم قاطی شی و منزوی نشی.
    عده دیگری هم کسانی بودند که با هدف محکم تری نسبت به دیگران مهاجرت کردند و ترک کردن کشور براشون به حد کافی قانع کننده بوده که از نظر ذهنی بتونند از پس زندگی جدید و مشکلاتش بر بیاند . اگر باری به هر جهت مهاجرت کرده باشی مدام این مقایسه و شک به جونت میفته که ببین نکنه اشتباه کردم ببین خودم را تو چه حچلی (دیکته اش را بلد نیستم ) انداختم ها٬‌ کشور خودم که جام بهتر بود . . . و از این دست افکار که راحت از پا درت میاره .

شاد باشی دوست عزیز
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

Junior Member

با توجه به چیزایی که گفتین مذهب هم باید تاثیر داشته باشه؟!!

رشته و دانشگاه
    MBA

با توجه به چیزایی که گفتین مذهب هم باید تاثیر داشته باشه؟!!
    بستگی به کشوری داره که داری میری بعضی کشورها چند ملیتی و چند مذهبی بودن درش جا افتاده٬ و مذهب به خودی خود نمیتونه توی شوک فرهنگی سهم زیادی داشته باشه. ولی مثلا برای بعضی جاها بی تاثیر هم نیست .

ببین دوست عزیز حتی تفاوت در عادات غذایی جزء عواملی هست که توی مسائل موثر در شوک فرهنگی ازش نام برده شده. اما جزء ربته های اول نیست این عامل.

کلیت این تغییره مهمه ٬‌کلیت تفاوت در فرهنگ مهمه و خودت به عنوان یک عامل مهم که میتونی نقش کاتالیزور را بازی کنی (با دیدگاهت با مهارت هات با شناختت از محیط و . . . ) . همین مذهب که میگی٬ مگه همه ما مسلمان نیستم ٬‌حالا فکر کن مثلا شما بخواهی از شمال کشور بری جنوب کشور زندگی کنی یا بالعکس . به نظرت آسونه ؟ یا همین تهران خیلی ها حتی بین شرق و غربش تفاوت محسوس قائل هستند چه رسد به شمال و جنوبش. و حاضر نیستند منقطه یا محلی که توش زندگی میکنند را عوض کنند . دیگه برو تا آخر خط !
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)