نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: sustainable building

Junior Member

پیش فرض sustainable building

سلام

راستش یه کمی اطلاعات در مورد این دو تا رشته می خوام (برای کارشناسی)
    مثلا فیلد کاریشون
    تازه بودن
    موجود بودن برای مقاطع بالا تر
    بازار کارشون

sustainable building (1
    construction(2

می بخشید از این سوال ها می کنم
    ولی خوب در موردشون چیزی نمی دونم می خوام تازه انتخاب کنم.

با تشکر

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : sustainable building

نقل قول نوشته اصلی توسط spry نمایش پست ها
    51 بازدید و هیچ جوابی ؟!؟!؟
    سلام دوست عزیز.
    آیا شما مطمئن هستید که قبل از مطرح کردن این سوالات، تمام تلاشتان را برای یافتن پاسخ آن کرده اید؟ به نظر می رسد عناوین این دو رشته (که البته رشته نیستند و گرایش هستند) را از سایت یک دانشگاه خارجی نقل قول کرده اید که برای پاسخگویی به سوالات شما چندان راهگشا نیستند. به عنوان یک قانون نانوشته به یاد داشته باشید، در این فروم برای سوالات کلی، پاسخ های کلی و مبهم وجود دارد. هر چقدر روشن تر، صریح تر و هدفمندتر سوال بپرسید، زودتر و راحت تر به پاسخ مورد نظر می رسید، ضمن این که وقتی سوالتان روشن باشد، پاسخ دهنده از این قضیه مطمئن می شود که نیازی نیست وقت قابل توجهی را صرف جستجو و دسته بندی مطالب مختلف کند و از بین انبوهی از مطالب غیرمرتبط، مطلب مورد نظر شما را بیرون بکشد. و اما پاسخ سوالات شما:
    1 - مباحث طراحی و ساخت ساختمان. البته اینجور که از اسمشان معلوم است، چون این گرایش ها از هر دو دیدگاه عمران و معماری قابل بررسی هستند.
    2 - بستگی دارد تازگی را چطور و در کجا تعریف می کنید. مثلاً گرایش سازه های دریایی از زیرگروه مهندسی عمران کمتر از 15 سال است که در دانشگاههای ایران عرضه می شود ولی مباحث علمی آن از مدتها قبل به صورت پراکنده در رشته های مختلف مهندسی عرضه می شده است، ضمن این که در کشورهایی مثل نروژ، آمریکا و... این گرایش به عناوین دیگر در دانشگاهها از زمانهای قبل تر وجود داشته است. در نتیجه از یک دیدگاه گرایش سازه دریایی تازه هست و از یک دیدگاه دیگر تازه نیست.
    3 - بستگی دارد هدفتان ادامه تحصیل در کجاست؟ (داخل یا خارج، اگر خارج هست اروپا، آمریکای شمالی، استرالیا، آسیا و...)
    4 - باز هم مثل مورد قبل بستگی دارد هدفتان اشتغال در کجاست؟ (داخل یا خارج، اگر خارج هست اروپا، آمریکای شمالی، استرالیا، آسیا و...)
    5 - ضمناً رشته یا گرایشی با عنوان "Construction" وجود ندارد بلکه Construction management ، Construction engineering و یا... وجود دارند که تک تک اینها با هم فرق می کنند.
    می بینید دوست عزیز، در دل سوالات شما صدها سوال جزیی تر نهفته است، آن وقت یک نفر بایستی بنشیند، تک تک این مطالب را شسته و رفته، آماده و طبقه بندی شده از اینترنت یا منابع دیگر پیدا کرده و در اینجا عرضه کند، آن هم با فرض این که آن فرد در همه این زمینه ها یک سررشته و تجربه حداقلی دارد که خب این چندان با منطق جور در نمی آید. پیشنهاد بنده این است که بهتر است قبل از این که فکر کنیم دیگران از روی کم لطفی جواب ما را نمی دهند، ابتدا به این فکر کنیم که ممکن است طرح سوال ما از ابتدا اشکالاتی داشته و سعی کنیم از ابتدا سوالمان را طوری طرح یا اصلاح کنیم که دیگران راحت تر بتوانند به ما کمک کنند.
    موفق باشید.
    پی نوشت: به عنوان یک توصیه دوستانه خدمتتان عرض می کنم (شما خود در مورد نحوه فعالیت در این فروم مختارید) اکثر افرادی که در این فروم فعالیت می کنند و به سوالات پاسخ می دهند، با نیت خیر و به هدف انتشار علم این کار را انجام می دهند. ارسال پست هایی از این جنس و با لحن نه چندان خاضعانه، باعث می شود آن حداقل احتمالی هم که ممکن است یک فرد مطلع به سوال شما پاسخ دهد، از بین برود. بعضی از اوقات برای رسیدن به پاسخ، بایستی تمرین صبر هم داشت.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.