صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 106

موضوع: کمک هزینه تحصیلی در فرانسه

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : کمک هزینه تحصیلی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط tahsil نمایش پست ها
    سلام
    من فوق لیسانس زبان وادبیات فرانسه از دانشگاه دولتی دارم و معدل A هستم. چطور میتونم از یک بورس کامل برای دکترا در اکشور فرانسه استفاده کنم؟ لطفا منو راهنمایی کنید. ممنونم
    دوست عزيز هم رشته اي(نزديك!)!خدمت شما عرض كنم كه وبسايت سفارت فرانسه رو اگر بررسي كرده باشين(توصيه مي كنم همش هر دفعه بررسي كنين!)اون پايين هاش يه چيزايي راجع به بورس هست...اتفاقا رشته شما در مقطع دكترا جز اين موارد دريافت بورس هست...منتهي چونكه ظاهرا مدت اقدام به پايان رسيده از وبسايت برداشته شده است.معدل خوب،مقاله،رايتينگ ادبي قوي و در كل رزومه بسيار خوب شما را بيمه خواهد كرد!اتفاقا شنيده شده كه وضع ويزاي رشته هاي انساني و هنر خوب است!
    موفق باشيد
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

پیش فرض افزایش چشمگیر کمک هزینه تحصیلی در فرانسه

اتحادیه دانشجویان فرانسه از اصلاح نظام اعطای مزایای دانشجویی در این کشور خبر داد که به موجب آن، دانشجویان شاهد افزایش چشمگیر کمک هزینه‌های آموزشی خواهند بود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این اصلاحیه شامل تخصیص 417 میلیون دلار بودجه بیشتر برای دو سال آینده است و از آغاز سال تحصیلی جدید اجرایی می‌شود.

«ژنویو فیوراسیو»، وزیر علوم فرانسه در ملاقات با نمایندگان دانشجویان این کشور ضمن تشریح سیستم جدید گفت: این سیستم دو مرحله دارد که نخست دانشجویانی را که مشکلات مالی زیادی دارند دربرمی‌گیرد و اقدامات بعدی از سال تحصیلی 2015-2014 میلادی اجرایی می‌شود.

وی افزود: اضافه بودجه برای سال نخست 154 میلیون دلار خواهد بود و در مجموع 92 هزار دانشجو از مزایای این افزایش بودجه بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، در سال تحصیلی 2014 -2013 میلادی، اولویت پرداخت این کمک هزینه‌ها با دانشجویان خانواده‌هایی است که وضعیت مالی بسیار نامساعدی دارند و مجبورند در حین تحصیل به کار کردن نیز بپردازند و این امر شانس موفقیت آنها در تحصیل را کاهش می‌دهد. فیوراسیو جزئیات این اصلاحات را که از ماه سپتامبر سال جاری میلادی اجرایی می‌شود اینگونه اعلام کرد:

- کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان خانواده‌های کم‌درآمد 15 درصد یعنی 920 دلار در سال افزایش خواهد یافت.
    - سالانه 55 هزار کمک هزینه تحصیلی به ارزش 1313 دلار برای دانشجویان خانواده‌های با درآمد متوسط در نظر گرفته می‌شود.
    - برای دانشجویانی که از حمایت مالی خانواده‌هایشان محرومند علاوه بر دریافت کمک هزینه‌های مردمی همچنین 1000 کمک هزینه فوق‌العاده در نظر گرفته می‌شود.
    - از ماه سپتامبر امسال تمام کمک هزینه‌های تحصیلی برای پوشش نرخ تورم یک درصد افزایش خواهند یافت تا قدرت خرید برای 572 هزار دانشجوی دریافت‌کننده این کمک هزینه‌ها افزایش یابد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    law & sociology shahid beheshti university and international law at university of tehran

پیش فرض پاسخ : افزایش چشمگیر کمک هزینه تحصیلی در فرانسه

سلام من لیسانس علوم اجتماعی از دانشکاه شهید بهشتی دارم . سال دوم رشته حقوق هستم در پیام نور . امسال هم توی فوق لیسانس رشته حقوق بین الملل رتبه ام 70 شده است
    می خوام برای مقطع لیسانس حقوق توی فرانسه اقدام کنم به نظرتون باید چیکار کنم؟ و اینکه شنیدم دانشگاه هاش رایگان هستش . میخواستم ببینم لیسانس و رتبه فوق لیسانسم توی ایران برای پذیرش گرفتن توی مقطع لیسانس حقوق فرانسه ارزشی داره یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan20 نمایش پست ها
    اتحادیه دانشجویان فرانسه از اصلاح نظام اعطای مزایای دانشجویی در این کشور خبر داد که به موجب آن، دانشجویان شاهد افزایش چشمگیر کمک هزینه‌های آموزشی خواهند بود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این اصلاحیه شامل تخصیص 417 میلیون دلار بودجه بیشتر برای دو سال آینده است و از آغاز سال تحصیلی جدید اجرایی می‌شود.

«ژنویو فیوراسیو»، وزیر علوم فرانسه در ملاقات با نمایندگان دانشجویان این کشور ضمن تشریح سیستم جدید گفت: این سیستم دو مرحله دارد که نخست دانشجویانی را که مشکلات مالی زیادی دارند دربرمی‌گیرد و اقدامات بعدی از سال تحصیلی 2015-2014 میلادی اجرایی می‌شود.

وی افزود: اضافه بودجه برای سال نخست 154 میلیون دلار خواهد بود و در مجموع 92 هزار دانشجو از مزایای این افزایش بودجه بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، در سال تحصیلی 2014 -2013 میلادی، اولویت پرداخت این کمک هزینه‌ها با دانشجویان خانواده‌هایی است که وضعیت مالی بسیار نامساعدی دارند و مجبورند در حین تحصیل به کار کردن نیز بپردازند و این امر شانس موفقیت آنها در تحصیل را کاهش می‌دهد. فیوراسیو جزئیات این اصلاحات را که از ماه سپتامبر سال جاری میلادی اجرایی می‌شود اینگونه اعلام کرد:

- کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان خانواده‌های کم‌درآمد 15 درصد یعنی 920 دلار در سال افزایش خواهد یافت.
    - سالانه 55 هزار کمک هزینه تحصیلی به ارزش 1313 دلار برای دانشجویان خانواده‌های با درآمد متوسط در نظر گرفته می‌شود.
    - برای دانشجویانی که از حمایت مالی خانواده‌هایشان محرومند علاوه بر دریافت کمک هزینه‌های مردمی همچنین 1000 کمک هزینه فوق‌العاده در نظر گرفته می‌شود.
    - از ماه سپتامبر امسال تمام کمک هزینه‌های تحصیلی برای پوشش نرخ تورم یک درصد افزایش خواهند یافت تا قدرت خرید برای 572 هزار دانشجوی دریافت‌کننده این کمک هزینه‌ها افزایش یابد.

افزایش کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان فرانسه

اتحادیه‌های دانشجویی فرانسه از اجرای یک سیستم اصلاح نظام آموزشی در این کشور خبر دادند مبنی بر اینکه طی دو سال آینده میزان کمک‌ هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان تا 18 میلیون یورو (معادل 417 میلیون دلار) افزایش خواهد یافت.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیر تحقیقات و آموزش عالی فرانسه روز پنج‌شنبه هفته گذشته با نمایندگان دانشجویان ملاقات کرد تا جزئیات این اصلاحات را شرح دهد.

طبق اظهارات وی، این اصلاحات طی دو مرحله و ابتدا از دانشجویانی که مشکلات مالی دارند، آغاز می‌شوند و اقدامات بعدی از سال تحصیلی 15-2014 میلادی عملی خواهند شد.

بودجه اضافی برای سال اول 118 میلیون یورو تخصیص داده شده است. بر اساس گزارش این وزارتخانه، 92 هزار دانشجو از مزایای این بودجه بهره‌مند خواهند شد.

بنابر این گزارش در سال تحصیلی 14-2013 میلادی اولویت با دانشجویان محروم و افرادی است که تحت حمایت مالی خانواده‌هایشان نیستند.

وزیر آموزش عالی فرانسه اعلام کرد: در همین رابطه چهار اقدام اصلی از ماه سپتامبر سال جاری میلادی (2013) صورت خواهد گرفت که شامل موارد زیر است:

- افزایش کمک هزینه تحصیلی تا 15 درصد در سال برای 30 هزار دانشجو که از کم‌درآمدترین خانواده‌ها هستند.

- 55 هزار کمک هزینه تحصیلی 1000 یورویی در سال به دانشجویانی که درآمد متوسط یا کم دارند و از پرداخت شهریه‌ دانشگاه و بیمه‌های اجتماعی معاف هستند اما برای برطرف کردن نیازهایشان باید ساعات طولانی کار کنند.

- همچنین برای دانشجویانی که حمایت مالی از سوی خانواده ندارند، هزار کمک هزینه 4000 تا 5500 یورویی در نظر گرفته می‌شود.

- از ماه سپتامبر یک درصد به تمام کمک‌هزینه‌ها افزوده می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت یونیورسیتی ورلد نیوز، علاوه بر اینها در سال تحصیلی 15-2014 میلادی بودجه تکمیلی 200 میلیون یورویی هم برای تحت پوشش قرار دادن دانشجویان بیشتر اضافه می‌شود.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : افزایش چشمگیر کمک هزینه تحصیلی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط hellena نمایش پست ها
    سلام من لیسانس علوم اجتماعی از دانشکاه شهید بهشتی دارم . سال دوم رشته حقوق هستم در پیام نور . امسال هم توی فوق لیسانس رشته حقوق بین الملل رتبه ام 70 شده است
    می خوام برای مقطع لیسانس حقوق توی فرانسه اقدام کنم به نظرتون باید چیکار کنم؟ و اینکه شنیدم دانشگاه هاش رایگان هستش . میخواستم ببینم لیسانس و رتبه فوق لیسانسم توی ایران برای پذیرش گرفتن توی مقطع لیسانس حقوق فرانسه ارزشی داره یا نه؟
    خوب خدمتتون عرض كنم بعد از عرض ادب و سلام تهيت كه براي مقطع ارشد بايد مرتبط باشد دوره و مدرك ليسانستون با برنامه اي كه متقاضي آن در قطع بالاتر هستيد..بنا بر اين با ليسانس علوم اجتماعي گرفتن مستر در حقوق آنقدرها آسان و شايد اصلا شدني نباشد!ببينيد فرانسه تان در چه حدي است؟براي ليسانس اگر اقدام مي كنيد لاجرم بايد بي 1 يا بي 2 اي داشته باشيد در رشته هاي انساني و در راس آنان حقوق و ادبيات حتي شايد بالاتر!تحصيل در فرانسه رايگان است در تمام مقاطع "به زبان فرانسه"!براي ليسانس و پذيرش سال اول و دوم آن به فروم و تاپيك مربوطه مراجعه بفرماييد..فرانسه و مخصوصا استراسبورگ فرانسه بسيار عالي براي رشته شما هستند اگر چه وضعيت ويزا كه خيلي به نسبت دوره ساركوزي بهتر شده اما آنقدرها جالب نيست...موفق باشيد
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member arash1r آواتار ها

سلام من لیسانس فیزیک معدل 13.8 و فوق فوتونیک (دوترم) 15.5 میتونم روی کمک هزینه تحصیلی توو فرانسه حساب کنم؟ سعی میکنم مقاله بدم. هیچ امتحان زبانی هم شرکت نکردم.تازه میخوام شروع کنم لطفا راهنمایی کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Power System Engineering

با سلام خدمت دوستان
    میخواستم ببینم با این شرایط شانسی برای پذیرش با بورس دارم؟

دانشجوی ترم 5 کارشناسی برق قدرت( معدل تا این ترم 14.11)

تافل ibt = 84

2 مقاله کنفرانس داخلی
    2 ترم TA
    ارایه 1 سمینار
    برام فاند خیلی مهمه
    کدوم دانشگاه ؟
    نیاز به نمره زبان فرانسه هست؟
    ارشد رو میخوام یا قدرت بخونم یا Renewable Energy

با تشکر

سلام دوستان
    لطفا یکی منو راهنمایی کنه.خیلی اضطراریه.یه استاد به این شکل بهم جواب داده
    Yes I do but I do not have funding for new PhD candidate. If you can obtain a scolarship I would be able to considère your application
    من باید از کجا پیگیریه اسکالر شیپ رو بکنم؟اصلا اونقدری هست که ساپورت کنه؟

Junior Member

سلام.
    هزينه ي تحصيل (در مقطع كارشناسي ارشد) و زندگي دانشجويي در فرانسه چقدره؟
    ممنون.

Junior Member mersen آواتار ها

كسي اطلاعاتي در مورد بورسيه ايفل داره؟
    http://www.campusfrance.org/en/eiffel
    من كه آخرش نفهميدم شرايطش چيه. چون توش گفته بايد خود دانشگاه فرم رو پر كنه. يعني اول بايد پذيرش بگيريم؟ چه دانشگاه هايي رو تحت پوشش داره و چطور بايد به دانشگاه اعلام كنيم براي اين بورس اقدام كنه؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)