صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 106

موضوع: کمک هزینه تحصیلی در فرانسه

پیش فرض پاسخ : کمک هزینه تحصیلی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan20 نمایش پست ها
    افزایش کمک هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان فرانسه

اتحادیه‌های دانشجویی فرانسه از اجرای یک سیستم اصلاح نظام آموزشی در این کشور خبر دادند مبنی بر اینکه طی دو سال آینده میزان کمک‌ هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان تا 18 میلیون یورو (معادل 417 میلیون دلار) افزایش خواهد یافت.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیر تحقیقات و آموزش عالی فرانسه روز پنج‌شنبه هفته گذشته با نمایندگان دانشجویان ملاقات کرد تا جزئیات این اصلاحات را شرح دهد.

طبق اظهارات وی، این اصلاحات طی دو مرحله و ابتدا از دانشجویانی که مشکلات مالی دارند، آغاز می‌شوند و اقدامات بعدی از سال تحصیلی 15-2014 میلادی عملی خواهند شد.

بودجه اضافی برای سال اول 118 میلیون یورو تخصیص داده شده است. بر اساس گزارش این وزارتخانه، 92 هزار دانشجو از مزایای این بودجه بهره‌مند خواهند شد.

بنابر این گزارش در سال تحصیلی 14-2013 میلادی اولویت با دانشجویان محروم و افرادی است که تحت حمایت مالی خانواده‌هایشان نیستند.

وزیر آموزش عالی فرانسه اعلام کرد: در همین رابطه چهار اقدام اصلی از ماه سپتامبر سال جاری میلادی (2013) صورت خواهد گرفت که شامل موارد زیر است:

- افزایش کمک هزینه تحصیلی تا 15 درصد در سال برای 30 هزار دانشجو که از کم‌درآمدترین خانواده‌ها هستند.

- 55 هزار کمک هزینه تحصیلی 1000 یورویی در سال به دانشجویانی که درآمد متوسط یا کم دارند و از پرداخت شهریه‌ دانشگاه و بیمه‌های اجتماعی معاف هستند اما برای برطرف کردن نیازهایشان باید ساعات طولانی کار کنند.

- همچنین برای دانشجویانی که حمایت مالی از سوی خانواده ندارند، هزار کمک هزینه 4000 تا 5500 یورویی در نظر گرفته می‌شود.

- از ماه سپتامبر یک درصد به تمام کمک‌هزینه‌ها افزوده می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت یونیورسیتی ورلد نیوز، علاوه بر اینها در سال تحصیلی 15-2014 میلادی بودجه تکمیلی 200 میلیون یورویی هم برای تحت پوشش قرار دادن دانشجویان بیشتر اضافه می‌شود.
    اما چه طور میشه برای این کمک هزینه ها اقدام کرد؟!

Member azerrila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at azad university of najaf abad

سلام دوستان من ایشالله بهمن 93 با معدل 17 لیسانسم رو توی رشته ی مکانیک از دانشگاه آزاد واحد نجف آباد میگیرم ،
    زبان انگلیسیم خوب هست و احتمالا آیلتس 7 به بالا بتونم بگیرم، در حد بیسیک فرانسوی بلدم ولی میتونم توی کمتر از 5 ماه این زبان رو مسلط بشم.

سوالم این بود که اگر مدرک زبان فرانسوی داشته باشم میتونم فاند کامل یا کمک هزینه تحصیلی از فرانسه برای ارشد رشته ی مکاترونیک یا بیومکانیک بگیرم یا خیر ضمن اینکه آیا فرانسه اجازه ی کار در حین تحصیل به دانشجو های ارشد میده که من نیازی به پشتیبانی مالی از ایران نداشته باشم؟ همینطور ممنون میشم اگر به اینکه داشتن مقاله خارجی به رزومم چقدر کمک میکنه هم اشاره کنید.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط azerrila نمایش پست ها
    سلام دوستان من ایشالله بهمن 93 با معدل 17 لیسانسم رو توی رشته ی مکانیک از دانشگاه آزاد واحد نجف آباد میگیرم ،
    زبان انگلیسیم خوب هست و احتمالا آیلتس 7 به بالا بتونم بگیرم، در حد بیسیک فرانسوی بلدم ولی میتونم توی کمتر از 5 ماه این زبان رو مسلط بشم.

سوالم این بود که اگر مدرک زبان فرانسوی داشته باشم میتونم فاند کامل یا کمک هزینه تحصیلی از فرانسه برای ارشد رشته ی مکاترونیک یا بیومکانیک بگیرم یا خیر ضمن اینکه آیا فرانسه اجازه ی کار در حین تحصیل به دانشجو های ارشد میده که من نیازی به پشتیبانی مالی از ایران نداشته باشم؟ همینطور ممنون میشم اگر به اینکه داشتن مقاله خارجی به رزومم چقدر کمک میکنه هم اشاره کنید.
    ممنون
    اینجا به خیلی از سوال هاتون پاسخ داده شده

Junior Member

با درود،
    من دارای مدرک لیسانس گرافیک، منتظر جواب از ۳ دانشگاه در فرانسه برای مقطع مستر می باشم می خواستم بدونم برای رشته من کمک هزینه ی تحصیلی وجود دارد یا خیر؟ آیا بستگی به دانشگاه دارد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

سلام خدمت تمامی دوستان
    من پذیرش دکترا برای رشته مدیریت از دانشگاه AIX-EN-PROVENCE گرفتم دانشگاه به علت اینکه مستر 2 رو اونجا نگرفتم فاند نمیده گرفتن فاند از CERGAM هم بسیار مشکل هست کسی میتونه منو راهنمایی کته که از جایی بتونم در فرانسه فاند بگیرم ... ممنون میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anastiya نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامی دوستان
    من پذیرش دکترا برای رشته مدیریت از دانشگاه AIX-EN-PROVENCE گرفتم دانشگاه به علت اینکه مستر 2 رو اونجا نگرفتم فاند نمیده گرفتن فاند از CERGAM هم بسیار مشکل هست کسی میتونه منو راهنمایی کته که از جایی بتونم در فرانسه فاند بگیرم ... ممنون میشم .
    سلام، بهتون تبریک میگم. شما میتونی هم از بورس سفارت استفاده کنی هم بورس ایفل که البته از ددلاینش گذشته.
    میتونید از رزومه خودتون بگین؟ من امسال قصد دارم واسه فرانسه اقدام کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

نقل قول نوشته اصلی توسط ali739 نمایش پست ها
    سلام، بهتون تبریک میگم. شما میتونی هم از بورس سفارت استفاده کنی هم بورس ایفل که البته از ددلاینش گذشته.
    میتونید از رزومه خودتون بگین؟ من امسال قصد دارم واسه فرانسه اقدام کنم.
    سلام علی جان
    ممنون ... متاسفانه در خصوص بورس سفارت که دد لاینش هم گذشته نیاز ببه یک استاد ایرانی بود که دانشگاه اون هم باید با دانشگاه مارسی ارتباط میداشت که نشد بورس ایفل هم نهایتا فکر میکنم یک سال ساپورت میکنه که من نیاز به 3 سال ساپورت دارم ...
    در خصوص خودم مدیریت اجرایی خودم با گرایش مدیریت خدمات ... و استادی هم که پیدا کردم تخصص ایشان در زمینه مدیریت خدمات هست که هم تعدادشون کم هست هم بسیار بازار خوبی داره در اروپا و امریکا ... در خصوص حوزه کاری هم من بالغ بر 5 سال در زمینه خدمات (خدمات پس از فروش ) یکی از بزرگترین شرکت های تولیدی ایران سابقه فعالیت در سطح مدیر دارم البته از کارشناس شروع کردم و الان مدیر شدم و این داشتان که هم مدیریت خدمات خوندم و هم سابقه کاری من مرتبط بودن خیلی کمکم کرد همچنین پروپوزالی که نوشته بودم میشه گفت هم با خدمات و نوآوری در ارتباط بود ....

باز در انتها اگر کسی راه حلی برای پیدا کردن بورس داره ممنون میشم راهنمایی کنه ...

Junior Member

سلام دوستان.

من امروز نتایج بورس دکتری ایفل رو نگاهکی انداختم. فقط یه خانم ایرانی بون که رشتشون هم در ردیف اقتصادی ها بود.

کلا کسی می دونه به ایرانی ها چه جور بورس می دن؟ ظاهرا وضع زیاد خوب نیست؟

ممنون

Junior Member

پذیرش گرفتم ولی خیلی نگرانم
    مدرک فعلی- رشته: مهندسی برق - کنترل
    دانشگاه فعلی: آزاد
    معدل: 16
    سطح زبان فرانسه: ندارم
    سطح زبان انگلیسی: آیلتس 6
    سابقه کار: پراکنده 2 سال
    پذیرش برای مقطع- رشته: کارشناسی ارشد برق
    کورس به زبان: انگلیسی
    از دانشگاه: مدرسه عالی مهندسی برق پاریس
    شهریه دانشگاه: 7500 یورو در سال
    فاند: ندارم
    مرحله درخواست ویزا: تعیین وقت
    ولی با چیزایی که من شنیدم حتی اگر ویزا هم بگیرم فکر نکنم بتونم برم، والا کسانی که الان فرانسه هستند خیلی از هزینه های بالا و مشکلات زیاد مالی حرف می زنند و من واقعا نمی دونم اصلا آیا صلاح هست آدم از اینجا بره و بعد یا خیلی خیلی بهش سخت بگذره یا اصلا مجبور بشه برگرده؟
    گفته می شه کار نیست باید زبان فرانسه بلد باشی تا بعد از 4 5 ماه تازه کار پیدا کنی، کمک هزینه مسکن 140 یورو بیشتر نیست، دانشگاه فاند نمیده، هزینه زندگی هم سالی 7000 یورو هست حد اقل من اصلا نمیدونم این اطلاعات درست هست یا نه، کسی که بهم این اطلاعاتو داده آدم درست و راستگویی هست اما امیدوارم که از وجود یک سری کانال ها و منابع کسب درآمد در پاریس بی خبر باشه چون خودش هم گفت بیش تر تحقیق کنم.
    خلاصه فعلا که زیر دل من خالی شده و خیلی نگرانم اگر کسی اطلاعاتی و کمکی می تونه بکنه لطف بزرگی کرده در حق من.

نقل قول نوشته اصلی توسط almo نمایش پست ها
    پذیرش گرفتم ولی خیلی نگرانم
    مدرک فعلی- رشته: مهندسی برق - کنترل
    دانشگاه فعلی: آزاد
    معدل: 16
    سطح زبان فرانسه: ندارم
    سطح زبان انگلیسی: آیلتس 6
    سابقه کار: پراکنده 2 سال
    پذیرش برای مقطع- رشته: کارشناسی ارشد برق
    کورس به زبان: انگلیسی
    از دانشگاه: مدرسه عالی مهندسی برق پاریس
    شهریه دانشگاه: 7500 یورو در سال
    فاند: ندارم
    مرحله درخواست ویزا: تعیین وقت
    ولی با چیزایی که من شنیدم حتی اگر ویزا هم بگیرم فکر نکنم بتونم برم، والا کسانی که الان فرانسه هستند خیلی از هزینه های بالا و مشکلات زیاد مالی حرف می زنند و من واقعا نمی دونم اصلا آیا صلاح هست آدم از اینجا بره و بعد یا خیلی خیلی بهش سخت بگذره یا اصلا مجبور بشه برگرده؟
    گفته می شه کار نیست باید زبان فرانسه بلد باشی تا بعد از 4 5 ماه تازه کار پیدا کنی، کمک هزینه مسکن 140 یورو بیشتر نیست، دانشگاه فاند نمیده، هزینه زندگی هم سالی 7000 یورو هست حد اقل من اصلا نمیدونم این اطلاعات درست هست یا نه، کسی که بهم این اطلاعاتو داده آدم درست و راستگویی هست اما امیدوارم که از وجود یک سری کانال ها و منابع کسب درآمد در پاریس بی خبر باشه چون خودش هم گفت بیش تر تحقیق کنم.
    خلاصه فعلا که زیر دل من خالی شده و خیلی نگرانم اگر کسی اطلاعاتی و کمکی می تونه بکنه لطف بزرگی کرده در حق من.
    به نظر من شما دو تا اشتباه کردی.یکی این که از مدرسه عالی پذیرش گرفتین که مجانی نیست و باید شهریه بدین.دوم این که این مدرسه تو پاریسه که هزینه زندگی ش دو برابر شهرای دیگه است.خیلی از دانشگاه های فرانسه هستن که زبان انگلیسی تدریس میکنن و شهریه ندارن ( شهریه و بیمه باهم حدود 500 یورو در سال هست) ، مثل جوزف فورنیه و خیلی دانشگاه های دیگه که تو شهرستانن.اینجوری هم شهریه نمیدین هم هزینه زندگیتون نصف میشه.ضمنا تا جایی که من اطلاع دارم هزینه زندگی ماهانه تو پاریس حداقل 1000 یورو هست.اون 7000 یورو در سالی که شما گفتین برای زندگی در شهرستان هاست..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)