صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 82

موضوع: بررسی علت ریجکت از دانشگاه های فنلاند (پست اول حتما خوانده شود)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه TUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezio.Auditore نمایش پست ها
    خوب پس ملاک چی هست؟ شما سابقه کار داشتی با معدل بالا نتیجه نگرفتین, یکی دیگه سابقه کار پژوهشی داشته و نتیجه نگرفته, یکی با معدل 13 و خورده ای و یکم سابقه تحقیق پژوهش گرفته.
    اینطور که معلوم هست, اسامی متقاضیان رو رو توپ مینویسن, میندازن تو گردونه بعدش هم گردونه رو میچرخونن و از توش اسم درمیارن.
    راستش منم نمیدونم ملاک چیه چون من با همین شرایط از جای دیگه پذیرش گرفتم.ازونجا که خیلی واسم سخته قبول کردن اینکه ریجکت شدم ترجیح میدم همون فکر کنم که اسمارو میندازن توی گردونه و میچرخونن

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

Exclamation پاسخ : دانشگاه TUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezio.Auditore نمایش پست ها
    خانمها و آقایون محترم, لطفا الکی و رو هوا امید ندین. اینطوری که داره پیش میره احتمالا بعد از اعلام نتایج هم باز برای امید دادن به هم میگیم که این یک قسمت از پذیرش شده هاست, صبر کنین تا به بقیه با ایمیل خبر بدن...
    بهتره چشممون رو باز کنیم و واقعیت رو ببینیم. خوب معلومه که با معدل 13 یا 14 و بدون هیچ سابقه پژوهش و تحقیق نمیان پذیرش بدن که بره تو کشورشون مجانی درس بخونه. لطفا هم عزیزانی که تو بخش شانس پذیرش نظر میدن رو هوا حرف نزنن. چون ما که واقعا نمیدونیم این حرفها الکی هست و در نتیجه مبنای برنامه ریزی ها رو بر این حرفها قرار میدیم و نهایتش این میشه که شده.
    دانشگاه TUT اگر بخواد به هر کسی که یه لیسانس شکسته بسته داره پذیرش بده که از دانشگاه های غیر انتفاعی هم میاد پایین تر. حالا باز بعضی از عزیزان آخر اعتماد به نفس کاذب هستن و با وضعیت درامی که دارن دنبال فاند هم میگردن.
    با سلام،

ارسال شما باید حذف میشد ولی برای این حذفش نکردم که دوستان جوابتون را بدند.

کسی به قول شما بی هوا امید نداده !!

شرایط فنلاند نسبت به سالهای پیش متفاوت شده، شما اگر نتیجه پذیرش را بخونید میبیند که از دانشگاه Helsinki که رتبه جهانی در حدود 60 داره با معدل 14 پذیرش گرفتند.

دلیل قبول نشدن بسیار از دوستان ما با وجود شایستگی که دارند، زیاد شدن متقاضیان فنلاند و حساس شدن دانشگاه ها به مدارک تحصیلی، معدل و دانشگاه تحصیل شده است.

وقتی رشته ای که من اقدام کردم بیش از 400 نفر متقاضی پیدا میکنه و من ریجکت میشم، ولی در سال پیش با معدل و شرایط پایین تر از من پذیرش گرفتند دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه.

دوستانی که
    لطف میکنند و به سوالات کاربران در انجمن شانس پذیرش برای فنلاند پاسخ میدهند هم علم غیب ندارند، فقط با استفاده از شرایط سال های قبل نظر میدهند.

شما هم بهتره بجای نا امید کردن کاربران پست های مفیدتری ارسال کنید.

با تشکر

این ارسال و تمام ارسال های مرتبط به این پست شما بعد از مدت کوتاهی حذف خواهند شد.
    ویرایش توسط mic_makarti : April 30th, 2011 در ساعت 01:40 PM

Junior Member

سلام به همه ی دوستان

در مورد معیارهای پذیرش این دانشگاه تا اونجا که من فهمیدم علاوه بر معدل و سابقه کار، نامه SOP شما و به عبارتی آشنایی و علاقه شما براشون خیلی مهمه. عبارتی که توی ایمیل به خود من گفتند این بود:

Your academic and professional profile confirms your interest in developing your skills concerning ....

این موضوع را حتی یک ماه پیش به استادی که برام توصیه نامه هم نوشته بود گفته بودند. یعنی اونها حتی برای اطمینان به استاد من هم ایمیل زده بودند.

به عبارتی اگر هدف دار انتخاب رشته کرده باشید و SOP خوبی نوشته باشید، شانس شما بسیار بیشتر می شه.

با آرزوی موفقیت و شادکامی برای همه ی دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط ali0robot نمایش پست ها
    اگر معدل نباشه
    من با معدل 14 و 3 سال سابقه کار و آیلس 6 آکادمیک و کلی کار پژوهشی و مقام در مسابقات رباتیک و تدریس غیر رسمی در دانشگاه که در نامه ریکامندیشن هم توسط مدیر گروه ذکر شده بود و ... دیگه میلی نگرفتم درسمم 2 سالی هست تموم شده پس معیار سنجششنون چی بوده ؟
    سلام،
    من روی نتیجه ی خودم و دوستانم میگم این فنلاندیا امسال انگار متقاضی ها رو بر اساس معدل مرتب کردن و از بالا شروع کردن به پذیرش دادن، حالا اگه کسی میگه من معدلم بالا بود و نتیجه نگرفتم دیگه خیلی بدشانس بوده.
    من دیدم کسانی رو که غیر از معدل، رزومه ی خیلی خوبی داشتن اما پذیرفته نشدن.
    صحبت دوستمون راجع به اینکه اونا به سابقه کار اهمیت میدن که دیگه آخرش بود !!

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.samei نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان

در مورد معیارهای پذیرش این دانشگاه تا اونجا که من فهمیدم علاوه بر معدل و سابقه کار، نامه SOP شما و به عبارتی آشنایی و علاقه شما براشون خیلی مهمه. عبارتی که توی ایمیل به خود من گفتند این بود:

Your academic and professional profile confirms your interest in developing your skills concerning ....

این موضوع را حتی یک ماه پیش به استادی که برام توصیه نامه هم نوشته بود گفته بودند. یعنی اونها حتی برای اطمینان به استاد من هم ایمیل زده بودند.

به عبارتی اگر هدف دار انتخاب رشته کرده باشید و SOP خوبی نوشته باشید، شانس شما بسیار بیشتر می شه.

با آرزوی موفقیت و شادکامی برای همه ی دوستان
    دوستان این موضوع حقیقت داره ؟ کس دیگه ای هم هست که قبول شده باشه و برای استادش ایمیل داده باشن؟ یعنی هر کی قبول شده با استادش برا تایید تماس گرفتن؟ اگه اینجوری باشه که از روی همین نشونه می فهمیم که کی قبول شده و کی نه(اون هایی که ایمیل به استادشون دادن یعنی قبول و اگه ندادن یعنی ریجکت)؟

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali2011 نمایش پست ها
    دوستان این موضوع حقیقت داره ؟ کس دیگه ای هم هست که قبول شده باشه و برای استادش ایمیل داده باشن؟ یعنی هر کی قبول شده با استادش برا تایید تماس گرفتن؟ اگه اینجوری باشه که از روی همین نشونه می فهمیم که کی قبول شده و کی نه(اون هایی که ایمیل به استادشون دادن یعنی قبول و اگه ندادن یعنی ریجکت)؟
    با سلام،

در حقیقت به این صورت نیست، منظور چک کردن توصیه نامه هست.

روند انتخاب تقریبا و تا اونجایی که من پرسیدم به صورت زیر :

1- چک کردن ددلاین
    2- چک کردن کامل بودن مدارک
    3- چک کردن نمره زبان و سطح مدرک کارشناسی (منظور اینکه طرف لیسانس داره یا نه !)
    4- چک کردن ارتباط رشته (و مدرک) اخذ شده به رشته اقدام شده.
    5- چک کردن میزان موفقیت متقاضی در دانشگاه (ها) و دروس پیشین.
    6- استعلام و تائید مدارک فرساده شده توسط متقاضی.

اهمیت مدارک فرستاده شده (تا اونجایی که من پرسیدم و تجربه های قبلی):

1- معدل
    2- Motivation
    (شاید بشه مقاله و کلا پژوهش را دسته 2 حساب کرد)
    3- سابقه کاری

سوال: درصورت دریافت نکردن ایمیل چه اتفاقی می افتد ؟!

جواب 1 : بر اساس تجربه قبلی دانشگاه Turku رشته IT که بنده ریجکت شدم، هیچگونه ایمیلی مبنی بر اعلام نتیجه به من نرسید و بعد از چند روز از اعلام نتایج نامه ریجکت با پست درب خانه تحویل داده شد!

جواب 2 : بعد از چند روز (تقریبا یک هفته یا یکی دو روز بیشتر) به بنده ایمیل زدند که ریجکت شدی (TKK)

موفق باشید.
    ویرایش توسط mic_makarti : April 30th, 2011 در ساعت 02:51 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TUT

من احساس میکنم که شرط اصلیشون معدل نبوده.آخه من معدلم 14 هست و اکسپت شدم.رو رزومه کاری هم حتما تاکید داشتن.من رزومه نسبتا خوبی تو رشته ای که اپلای کردم داشتم(mechateronic)
    وفکر کنم واسه همین اکسپت شدم.اما با این رزومه خوب از یه دانشگاه درجه چندم نروژ ریجکت شدم.زیاد نمیشه یه قانون خاص برا دانشگاه ها گذاشت.یه قاعده کلی دارن که کلییی استثنا داره.
    ممکن برای یه کار کوچیک علمی که خودتم نمیدونی، دانشگاه بهت پذیرش بده،اما با وجود کلیییی مقاله ریجکت بشی چون تو ضمینه کاری دانشگاه هیچ کاری نکردی.

Member

در مورد معدل من فکر میکنم معدل کل اصلا براشون اهمیتی نداره بلکه معدل دروس مهم مثلا برای رشته من (فناوری اطلاعات) دروس برنامه نویسی . ریاضی شبکه .... براشون مهم باشه. من خودم معدلم 15.73 هست ولی نمراتم ریاضی یک 20 ریاضی دو 18 معدلات دیفرانسیل 19.5 برنامه نویسی پیشرفته 19.25 در حالی که اندیشه اسلامی یک 15 اندیشه اسلامی دو 11 یعنی تمام دروس عمومی من زیر 15 بوده. دروس پایه من همه بالای 18 و دروس اصلی و تخصص من بین 14 تا 19 بوده. من هیچ مقاله ای نداشتم هر چند شانزده ماه سابقه کار داشتم. ولی دلیل قبولی خودم رو فقط و فقط نمرات تخصصی خوب (معدل تخصصی 16.90) و نمرات ریاضی بالا و به خصوص موتیویشن لتری نوشتم که علاقه واقی خودم رو حتی از بچگی به کامیونیکیشن ثابت کردم. از موتیویشن لترم واقا راضی بودم هرچند کمی احساسی بود. ولی من اصلا رزومه خوبی نداشتم در واقع میشه گفت رزومه من واقعا معمولی بود و لینکه هیچ گون مقاله یا حتی مدارک بین المللی شبکه و کامپیونر هم نداشتم. به هر حال قبول شدم. خلاصه کلام: فکر میکنم معدل کل اصلا براشون اهمیت ندارخ اونا خودشون معدل رو از نمرات دروس موردنظر خودشون حساب میکنن. فکر نمیکنم معدل پانزدهی که توشط دروس عمومی و اسلامی بیم 19 تا 20 حاصل شده باشه یک معدل واقعی در فنلاند به حسلب بیاد. پس اگر دیدین با معدل مثلا پانزده رد شدین ولی دوستتون با معدل چهارده قبول شد تعجب نکنید. *********به نظر من در کشورهای اسکاندیناوی بیش از نود درصد اهمیت برای پذیرش فقط برای معدل دروس اختصاصی هست. و نمره زبان فقط یه شرط هست نه بیشتر مقاله هم خیلی ناثیر کمی داره.)*******در مورد انتقاد یکی از دوستان در مورد الکی امید دادن::::: من خودم به شخصه به هیچ کس بی جهت امید نمیدم ولی یه حسی دارم که بهم میکه این دوستانی که فارق التحصیل نبودن شاید دوشنبه خبراهای خوبی بشنون. این حدس منه و قصد دلخوش کردن کسی رو ندارم.....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط *sara* نمایش پست ها
    راستش منم نمیدونم ملاک چیه چون من با همین شرایط از جای دیگه پذیرش گرفتم.ازونجا که خیلی واسم سخته قبول کردن اینکه ریجکت شدم ترجیح میدم همون فکر کنم که اسمارو میندازن توی گردونه و میچرخونن
    چندتا آیتم رو بچه ها بهش دقت نمی کنن
    1-سن (بالای 25 نداشته باشین وگرنه پوئن منفی هست)
    2تاریخ فارق التحصیلی (یعنی بقوله خودشون fresh man باشید)
    3-دانشگاه آزاد یه پوئن منفی هست حتی اگه معدلتون خوب باشه
    4- قبول شدن در آزمون سراری با رتبه خوب (مخصوصا TUTکه از ایرانی ها خوشش میاد و قلقمون دستشونه)
    5-درس هایی که در لیسانس پاس کردین و مطابقت با آینده تحقیقاتی در دانشگاه ECT
    6-ایده های تحقیقاتیتون خیلی مهمه حتما باید یکی از استادا بگه من اینو می خوام
    اینارو ذکر نکرده بودین من گفتم
    یکی از دوستام قبلا تو دفتر گروه NTNU کار می کرد بیشتره اینارو برام توضیح داد

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط raymound نمایش پست ها
    چندتا آیتم رو بچه ها بهش دقت نمی کنن
    1-سن (بالای 25 نداشته باشین وگرنه پوئن منفی هست)
    2تاریخ فارق التحصیلی (یعنی بقوله خودشون fresh man باشید)
    3-دانشگاه آزاد یه پوئن منفی هست حتی اگه معدلتون خوب باشه
    4- قبول شدن در آزمون سراری با رتبه خوب (مخصوصا TUTکه از ایرانی ها خوشش میاد و قلقمون دستشونه)
    5-درس هایی که در لیسانس پاس کردین و مطابقت با آینده تحقیقاتی در دانشگاه ECT
    6-ایده های تحقیقاتیتون خیلی مهمه حتما باید یکی از استادا بگه من اینو می خوام
    اینارو ذکر نکرده بودین من گفتم
    یکی از دوستام قبلا تو دفتر گروه NTNU کار می کرد بیشتره اینارو برام توضیح داد
    مورد یک رو فکر نمیکنم درست باشه. من دوستم 32 سالشه از University of Helsinki پذیرش گرفت. یکی دیگه از دوستام 31 ساله از چالمرز . من خودم هم 30 ساله هستم که از TUT گرفتم. سن برای بعضی کشورها مهمه مثلا لهستان مجارستان مالزی ولی توی کشورهای سطح بالایی مثل نروژ سوئد آمریکا اکثرا بعد از بچلر چند سال تجربه کاری بدست میارن بعد ارشد. سن پایین مثلا چه تاثیر توی لیاقت های تحصیلی میونه داشته باشه. توی بهترین کشورهای دنیا فرهنگ تحصیل در سن بالا بسیار جا افتاده تر هست تا یه کشور بی پایه و اساس مثل لهستان که سن بالای سی سال رو ریجکت میکنه ولی بدون نمره آیلتس با معدل دوازده پذیرش میده. در مورد دانشگاه آزاد : اینکه سطح تحصیل توی دانشگاه آزاد پایین است من هیچ حرفی ندارم ولی دانشگاههای سراسری شهرستان های درجه دو توی کیفیت پایین تحصیلی هیچی کم از دانشگاه آزاد ندارن. عزیزم ببخشید که من کمی رک هستم ولی یه مقدار داری مساله رو بغرنج میکنی. همین دانشگاه NTNU همین امسال به یکی از بچه های دانشگاه آزاد اونم با معدل سیزده و نیم برای بهترین رشته ( نمیتونم اسم ببرم) پذیرش داد. اونوقت فنلاد خیلیها رو با معدل شانزده رد کرد. اینه که اصلا نمیشه یه نسخه کلی نوشت. در کل با اینکه من برای همه افراد فروم واقعا احترام قایل هستم ولی مواردی رو که ذکر کردی خیلیهاش رو شک دارم درست باشه. اگر خودت نتایج پذیرش رو چک کنی میبنی بیشتر از نصف قبولی های فنلاند و نروژ و به خصوص سوئد دانشگاه آزادی های با معدل خوب بوده اند.حتی بچه های پیام نور هم بوده که پذیرش خوب بگیرند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)