صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 82

موضوع: بررسی علت ریجکت از دانشگاه های فنلاند (پست اول حتما خوانده شود)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه TUT

موارده خاص رو مقاسه نکنید عمومییت به کارتون بدین

فقط در مورد دانشگاه سراسری و سن بگم
    مورد یک رو فکر نمیکنم درست باشه. من دوستم 32 سالشه از University of Helsinki پذیرش گرفت. یکی دیگه از دوستام 31 ساله از چالمرز . من خودم هم 30 ساله هستم که از TUT گرفتم. سن برای بعضی کشورها مهمه مثلا لهستان مجارستان مالزی ولی توی کشورهای سطح بالایی مثل نروژ سوئد آمریکا اکثرا بعد از بچلر چند سال تجربه کاری بدست میارن بعد ارشد.
    کسی که سنش بیشتر باشه امتیازش کمتر از یک جوان هست نه اینکه این بهتره یا اون فقط یک امتیازه
    مثلا 20 تا 25 5 امتیاز
    25-30 4 امتیاز

ولی دانشگاههای سراسری شهرستان های درجه دو توی کیفیت پایین تحصیلی هیچی کم از دانشگاه آزاد ندارن
    عزیزم
    1. کسایی که بندر عباس می خونن رتبه کنکورشون رو یک نگاه بفرمایید با اونایی که آزاد تهران می خونن مقایسه کنید عمومی هم نگاه کنید نه خاص بعد خودتون قضاوت کنید زمان ما که زیره 6000 منطقه یک من کسی ندیدم حتی مدیرت هم قبول شه
    2.قبولی در دانشگاه دولتی به منزله قبولی در یک امتحان رسمی معتبر و گرفتن اسکولارشیپ دولتی هست امتیاز نداره؟
    3.معدل کسایی که سراسری می خونن خیلی پایینتر از آزاد هست چون عموما سختگیرترن مثلا دانشگاه ما میانگین معدل دانشکده فنی 13 بود
    4.حتی برای هیئت علمی شدن من از استادم پرسیدم گفت در دانشگاه شیراز حتی اگر یکی از مراتب تحصیلی در دانشگاه آزاد باشه ما هیئت علمیت نمی کنیم حتی یاسوجم اینجوریه!!

هدف این نبود که بگیم این بهتره یا اون خیلی از بچه های آزاد شاید یه کنکور رو فقط بد داده باشن و کیفیت خیلی بالاتری داشته باشن و این دلیل بر هیچ چیزی نیست ولی بطور کلی کسایی که دانشگاه سراسری خوندن معمولا در پذیرش ها کمی شانسشون بیشتره
    مثلا 2 امتیاز برای قبولی در کنکور می دن
    دانشگاه های سراسری در رده 4 امتیاز
    دانشگاه های آزاد در رده 3 امتیاز

همین دانشگاه NTNU همین امسال به یکی از بچه های دانشگاه آزاد اونم با معدل سیزده و نیم برای بهترین رشته ( نمیتونم اسم ببرم) پذیرش داد.
    احتمالا با استاد صحبت کرده بوده چون همچین کاندیدا هایی معمولا از مرحله PRELIMINARY هم عبور نمی کنن همچین اتفاقاتی می افته ولی عمومییت نداره

این بگفته خوده دانشگاه هست
    Those students who have fulfilled all the conditions have been ordered by
    study points. Due to the small number of places only those with the highest
    number of points can be admitted.

اگر اطلا عات دقیق تری می خواین به من پیغام خصوصی بدین تا ایمیل دوستم رو بهتونبدم که خودش یکمدت اونجا کار می کرده

نقل قول نوشته اصلی توسط raymound نمایش پست ها

احتمالا با استاد صحبت کرده بوده چون همچین کاندیدا هایی معمولا از مرحله PRELIMINARY هم عبور نمی کنن همچین اتفاقاتی می افته ولی عمومییت نداره
    سلام،
    با تشکر از برادرمون که احتمال میدم در کمیته انتخاب متقاضیان اکثر دانشگاه ها عضویت دارند . یه نکته ای رو عرض کنم که اون دوستمون که با معدل13 (دانشگاه آزاد) از NTNU پذیرش گرفت هیچ تماسی با هیچ استادی نداشتند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    New Jersey Institute of Technology

کیفیت تحصیل تو دانشگاه آزاد مخصوصا تهران هیچ کمی از دانشگاه های سراسری تو تهران نداره. بچه های دانشگاه ما (تهران مرکز) تو تمام مسابقات دانشجویی همیشه یا اول هستن یا دوم . رباتیک مسابقات بتون و . . .
    این دلایل رو ما فقط برای گمراه کردن خودمون استفاده میکنیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezagolestanica نمایش پست ها
    کیفیت تحصیل تو دانشگاه آزاد مخصوصا تهران هیچ کمی از دانشگاه های سراسری تو تهران نداره. بچه های دانشگاه ما (تهران مرکز) تو تمام مسابقات دانشجویی همیشه یا اول هستن یا دوم . رباتیک مسابقات بتون و . . .
    خوب شما دلیل دیگه ای سراغ دارین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezagolestanica نمایش پست ها
    دقیقا موافقم. مثلا علوم و تحقیقات با سراسریها برابری میکنه...این ربطی به پذیرش ندادن نداره!

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط raymound نمایش پست ها
    خوب شما دلیل دیگه ای سراغ دارین؟
    هر کس نظر شخصی خودش رو داره و هر کس فقط برای خودش میتونه تصمیم بگیره.فقط اینو بگم من به عنوان کسی که همه عمرم رو توی تهران بودم از بین دانشگاه آزاد تهران و دانشگاه سراسری توی شهری که هزار کیلومتر با تهران فاصله داره صد درصد آزاد تهران رو انتخاب میکنم.در ضمن دوست عزیز شما اصلا از جو دانشگاه آزاد خبر ندارین. آقایون چون به شهریه های کلون دانشجویان دانشگاه آزاد نیاز دارن هر کاری میکنن تا دانشجو درس رو بار دوم پاس کنه. نمره گرفتن از دانشگاه آزاد اونقدرها راحت نیست که فکر میکنی. دانشگاه سراسری هم داریم تا دانشگاه سراسری.!!!!اصلا بهتره این بحث دانشگاه آزاد رو همین جا تموم کنیم.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

دانشگاه ازاد های شهرهای بزرگ مخصوصا تهران از خیلی از دانشگاه های دولتی سطح بالاتری دارن.حتی غیر انتفاعی هایی مثله علم و فرهنگ تهران.شمال امل و فکر کنم سجاد مشهد بسیار بسیار قوی تر از دانشگاه های دولتی مثله ارومیه بیرجند و یا.... هستند. میشه به رتبه های دانشجویانی که اونجا قبول شدن نگاه کنین.مخصوصا دو سه سالی که بومی شده این وضعیت خیلی بیشتر داره بیداد میکنه. مثلا من خودم با رتبه 7500 ریاضی دارم شمال می خونم. در حالی که همین رشته منو یه شاهرودی داره با رتبه 18000هزار شبانه می خونه دانشگاه صنعتی شاهرود. تازه این 7500من جز متوسط هاست. خیلی ها با 4500 5000هستند اینجا. تهران جنوب رو هم من میدونم یکی از دوستام 2800 اورد چون دولتی رشته مورد علاقشو قبول نشد الان اونجا میخونه.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member irtakweb آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بررسی علت ریجکت از دانشگاه های فنلاند (پست اول حتما خوانده شود)

بچه ها چرا اینقدر قضیه را پیچیده می کنید !!
    من می خوام یک جمع بندی کلی واسه بحث بکنم .
    ببینید من از دانشگاه پیام نور شهرستان با معدل 15 پذیرش گرفتم تو tut ضمنا تو Chalmers هم گرفتم
    Sop آنچنانی هم نداشتم ، باور می کنید برای Sop که شاید بعضی بچه ها 1 ماه وقت گذاشن 1 ساعت بیشتر وقت نذاشتم(شاید توش غلط املایی هم باشه!!) ، مقاله هم نداشتم فقط چند تا مدرک مجتمع فنی و سابقه کار بدون بیمه!(که چیزه خیلی مهمی نیست)
    باور کنید اینقدر که شما به دانشگاه آزاد و پیام نور و دولتی گیر میدین اونا نمیدن!
    من با اطلاعاتی که دارم (جمع بندی ها و مکاتبات) : تا به حال بجز یکی از بچه ها که از Alto بدون پایان درسشون قبولی گرفته باشه کسی نگرفته .
    فقط و فقط 2 حالت وجود داره که 50 ، 50 است .
    1. همون جور که ایمیل زدم به دانشگاه Abo،UTA , ... گفتن امسال به علت شلوغی معیار های دیگه ای هم افزوده شده ، شاید علاوه بر مراحل قبلی یک اولویت هم واسه بچه هایی که درسشون تموم شده گذاشتن (خوب وقتی تعداد بچه های فارغ التحصیل زیاده ممکنه بقیه را یررسی نکنن).
    2. احتمالش حست واسه بچه هایی که درسشوت تموم نشده دوشنبه اطلاع رسانی کنن ، مثلا من که فارغ التحصیل بودم تقریبا آخر وقت اداری جمعه ایمیل گرفتم!! شنبه و فردا هم که تعطیله ، فرضا که فارغ التحصیل هم بوده باشید و پذیرش گرفته باشید وقت نشده که ایمیل بزنن (چون ایملها یکمی پرسوناله ، اسم رشته و گرایش و .....) پس هنوز جای امید هست.

*نکته واسه بچه های معماری و بعضی رشته های دیگه : همون جوری که توجه کردید هر دانشکده تو یک رو ز جواب داده مثلا دانشکده مدیریت چهارشنیه گذشته جواب داده اما it جمعه ، پس شما ها که اصلا جوابی نگرفتید شاید هنوز بررسی ها ادامه داره ، پس امیدوار باشید.

در پایان امیدوارم همتون قبول بشید و خواهشمندم این بحث رو دیگه زیاد ادامه ندید تا نتایج بیاد صبر کنید . بزارید کمی روح و روان بچه ها آروم باشه!

Junior Member

تا اونجایی که از نتایج برمیاد اینکه از چه دانشگاهی باشی اهمیتی نداره ! اصلا مگه فکر می کنید اونا تک تک دانشگاه های اینجا رو میشناسن ؟ البته فقط در یک صورت تفاوت داره , اینکه شما صنعتی شریف بوده باشید !!!
    کی گفته سخت گیری همه دانشگاه های سراسری از همه ی دانشگاه های آزاد بیشتره !!؟؟ خب یه مقدار بررسی و جستجو قبل از ادای کلمات بد نیست !
    معدل امسال حرف اول رو در پذیرش می زد , فارق از اینکه شما چه دانشگاهی بودید !

Junior Member

سلام دوستان
    مي خواستم ببينم كسي تجربه اي در زمينه رزرو ها داره؟؟ من براي OULU رشته (IB (international business اقدام كرده بودم. كلا 289 نفر براي اين رشته اقدام كرده بودند كه 21 نفر رو accept كردن و 9 نفر رو reserve كه من رزرو شماره 5 هستم. مثل اينكه رقابت امسال خيلي بالا بوده چون منم شرايطم بد نبود ( معدلم 17.95 و ايلتس 8 و 3 سال سابقه كار داشتم) ولي با اين حال رزرو شدم !!!!! مي خواستم ببينم كسي از سالهاي پيش تجربه اي در زمينه رزرو ها داره..... مي تونم اميدوار باشم؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)