صفحه 1 از 22 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 214

موضوع: ژورنالهای پولی - Open Access Journals

Junior Member

پیش فرض ژورنالهای پولی - Open Access Journals

سلام
    آیا ژورنالهای isi پولی اعتباری دارند یا فقط elsevier ,....?

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : ژورنالهای پولی

نقل قول نوشته اصلی توسط ELEYA نمایش پست ها
    سلام
    آیا ژورنالهای isi پولی اعتباری دارند یا فقط elsevier ,....?
    lمگه مجله آی اس آی پولی هم هست؟اگه هست لطف کنید لینکش رو بذارید ما هم ببینیم. من که فکر نمیکنم باشه. دوست عزیز:
    Elsevier
    Springer
    Maney
    Wiley
    Brill و چند تا پابلیشر دیگه هم هستن که مجلات معتبری دارند. کلا پیشنهاد من اینه که سراغ مجلات پولی نرید. چون رزومه خراب کن هستن. همه دنیا میدونن کدوم مجلات پولی هستن و اون وقت میگن طرف نتونست مقاله جای خوب چاپ کنه پول داده. این نظر من هست.

آنچه که در ایران به اشتباه ژورنال پولی‌ گفت میشود در حقیقت ژورنالهای open access میباشند که مبلغ چاپ را به جای دریافت از user از author دریافت میکنند تا paper برای همه قابل دسترسی‌ و استفاده باشد.اخیرا open access publishing حتی مورد توجه publisherhaye معتبری مانند springer قرار گفت و جدیداً هر دو آفر publication suppose to subscription fee یا open acess را به نویسندگان مقالات پیشنهاد میدهند. مشگل از زمانی‌ ایجاد شد که تعدادی ژورنالها با اسامی مشابهی مانند /applied sciences, world /applied sciences, middle east applied sciences, ... که به شکل جالبی‌ از فرمت چاپ یکسانی برخوردار میباشند و بنظر می‌رسد از یک منبع یکسان ساپورت میشوند، خود را isi نامیدند و به شکل جالبی‌ همگی‌ فقط در zological record ایندکس میباشند و نه در sci, بنابرین امکان گرفتن ایمپکت فاکتور برایشان نیز موجود نیست. و اما اینکه همه ژورنالهای open access را بی‌ کیفیت بدانیم اشتباهی‌ بسیار بزرگ هست. copernicus که معتبرترین publisher open access دنیا در آلمان می‌باشد ناشر مجموع از ژورنلهأی بسیار با کیفیت مانند hydrology and earth system sciences (بهترین ژورنال فیلد hydrology متعلّق به دانشگاه دلفت با ایمپکت فاکتور ۲.۴۶۲)، natural hazards and earth sciences (معتبرترین ژورنال فیلد geohazards متعلّق به european geoscience union با ایمپکت فاکتور ۱.۳۵۷)، atmospheric chemistry and physics (ایمپکت فاکتور ۴.۸۸۱)، ... می‌باشد. به اینها ژورنالهای معتبری مانند journal of nanomaterials (if= ۱.۰۲۳)، abstract and /applied analysis (if=۲.۲۲۱)،... را اضافه کنید که در publisher آمریکایی به نام hindawi چاپ میشوند و از کیفیت بسیار بالایی نیز برخردر میباشند. یا، publisher open access آمریکایی bentham که ژورنالهای بسیار با کیفیتی در medical sciences چاپ می‌کند، مانند current cancer drug targets (if= ۵.۱۲۹)، current molecular medicine (if= ۵.۰۹۶)، current alzheimer research (۴.۹۷۱).

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan78404 نمایش پست ها
    آنچه که در ایران به اشتباه ژورنال پولی‌ گفت میشود در حقیقت ژورنالهای open access میباشند که مبلغ چاپ را به جای دریافت از user از author دریافت میکنند تا paper برای همه قابل دسترسی‌ و استفاده باشد.اخیرا open access publishing حتی مورد توجه publisherhaye معتبری مانند springer قرار گفت و جدیداً هر دو آفر publication suppose to subscription fee یا open acess را به نویسندگان مقالات پیشنهاد میدهند. مشگل از زمانی‌ ایجاد شد که تعدادی ژورنالها با اسامی مشابهی مانند /applied sciences, world /applied sciences, middle east applied sciences, ... که به شکل جالبی‌ از فرمت چاپ یکسانی برخوردار میباشند و بنظر می‌رسد از یک منبع یکسان ساپورت میشوند، خود را isi نامیدند و به شکل جالبی‌ همگی‌ فقط در zological record ایندکس میباشند و نه در sci, بنابرین امکان گرفتن ایمپکت فاکتور برایشان نیز موجود نیست. و اما اینکه همه ژورنالهای open access را بی‌ کیفیت بدانیم اشتباهی‌ بسیار بزرگ هست. copernicus که معتبرترین publisher open access دنیا در آلمان می‌باشد ناشر مجموع از ژورنلهأی بسیار با کیفیت مانند hydrology and earth system sciences (بهترین ژورنال فیلد hydrology متعلّق به دانشگاه دلفت با ایمپکت فاکتور ۲.۴۶۲)، natural hazards and earth sciences (معتبرترین ژورنال فیلد geohazards متعلّق به european geoscience union با ایمپکت فاکتور ۱.۳۵۷)، atmospheric chemistry and physics (ایمپکت فاکتور ۴.۸۸۱)، ... می‌باشد. به اینها ژورنالهای معتبری مانند journal of nanomaterials (if= ۱.۰۲۳)، abstract and /applied analysis (if=۲.۲۲۱)،... را اضافه کنید که در publisher آمریکایی به نام hindawi چاپ میشوند و از کیفیت بسیار بالایی نیز برخردر میباشند. یا، publisher open access آمریکایی bentham که ژورنالهای بسیار با کیفیتی در medical sciences چاپ می‌کند، مانند current cancer drug targets (if= ۵.۱۲۹)، current molecular medicine (if= ۵.۰۹۶)، current alzheimer research (۴.۹۷۱).
    درسته اما منظور من این مجلات نبود. اخیرا مثلا تو هند مجلاتی ایجاد شده که به ازای هر صفحه مثلا 100 دلار میگیره. و آی اس آی هم نیستن. منظور من این مدل مجلات هست. در جریان این مجلات هم نبودم. اطلاعات جالبی بود.

درسته، ژورنالهای /open /access بی‌ کیفیت زیادی در هند و پاکستان چاپ میشوند که در بعضی‌ از آنها حتی از لقب وسوسه کننده isi هم استفاده میشود. توضیحات تکمیلی هم دادم تا این اشتباه پیش نیاید که همه ژورنالهای /open /access بی‌ کیفیت میباشند.

در تکمیل مطلب بالا باید این نکته را نیز خاطرنشان کنم که دسته دیگری هم از ژورنالهای open access موجود میباشند که به دلیل وابستگی به دانشگاها و مؤسسات تحقیقاتی‌ دارای اسپانسر بود و در نتیجه بصورت free charge چاپ میشوند. مانند maejo journal of science and technology که یک journal تایلندی می‌باشد و متعلّق به دانشگاه maejo تایلند یا مجموعه turkish journal‌ها که متعلّق به دانشگاه technical middle east turkey میباشند. اکثر مجلاتی که در اروپای شرقی‌ چاپ میشوند جز این دسته قرار میگیرند که بسیاری از آنها حائز ایمپکت فاکتور میباشند و از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردارند. مانند: acta phyica polonica, polish academy of technical sciences, archives of mechanics, ..

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    درسته اما منظور من این مجلات نبود. اخیرا مثلا تو هند مجلاتی ایجاد شده که به ازای هر صفحه مثلا 100 دلار میگیره. و آی اس آی هم نیستن. منظور من این مدل مجلات هست. در جریان این مجلات هم نبودم. اطلاعات جالبی بود.

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

من خودم مقالمو برای یه ژورنال open access فرستادک که ISI هم بود . توی رشته خودم شناخته شده هم هست. کاری هم نداشتن که چند صفحه هست مقاله یه هزینه ثابت میگیرن اونم به این دلیل که ژورنال open access هست و بعدا از کسی برای دریافت مقاله پول نمیگیرن. الان حتی انتشارات نیچر هم از این مدل زورنال ها داره . آقا اوضاع اقتصادی خرابه همه میخوان یه پولی گیرشون بیاد )
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

همونطوری که برخی از دوستان گفتن، پولی بودن به هیچ وجه به معنی بی اعتبار بودن نیست. خیلی از مجلات معتبر هستند که charge دارند. عموما یه سری مجلات هستن که در یه فیلد خاص شناخته شده هستند و اعبتار دارند حالا اگر هم خیلی معتبر نباشند یه شاخصهائی هست که کمک میکنه به این مسئله:
    مثلا خیلی ها روی ISI بودن تاکید دارند در حالیکه ISI فقط یه لیست هست که تائید میکنه ژورنال توسط ارگان تامسون اندیکس میشه و تحت بررسی هست اما اون چیزی که در واقع شروع اعتبار مجله هست اینه که مجله توی JCR ایندکس بشه و IF اش محض اطمینان بالای 0.1 باشه. این یعنی از حداقل اعتبار علمی برخوردار هست و خلاصه یه مجله ی الکی نیست. (البته اینجا بحث استثناها نیست).
    حالا خیلی ازین مجلات پولی هستند که به همون سیاست های مجله برمیگرده...

من از کجا می‌تونم لیست ژورنال‌ها همراه impact factor اونا رو بدونم، البته من تو سایت web of knowledge رفتم و تو زمینه خودم computer scince چند ژورنال رو پیدا کردم. می‌خواستم کسی‌ لیست این ژورنال هرو داره.
    و همچنین این impact factor رو کی‌ به ژورنال‌ها میده، یعنی‌ ممکن ۱ ژورنال isi نباشه ولی‌ impact factor داشته باشه ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_telecom نمایش پست ها
    من از کجا می‌تونم لیست ژورنال‌ها همراه impact factor اونا رو بدونم، البته من تو سایت web of knowledge رفتم و تو زمینه خودم computer scince چند ژورنال رو پیدا کردم. می‌خواستم کسی‌ لیست این ژورنال هرو داره.
    و همچنین این impact factor رو کی‌ به ژورنال‌ها میده، یعنی‌ ممکن ۱ ژورنال isi نباشه ولی‌ impact factor داشته باشه ممنون
    ژورنال های ISC مربوط به جهان اسلام ایمپکت فاکتور دارن.
    فایل پیوست 5035

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_telecom نمایش پست ها
    impact factor رو همین موسسه تامسون (isi) تعیین میکنه
    این لیست مربوط به سال 2009 هست که البته با 2010 خیلی فرقی نمی بایست داشته باشه (آخرین لیست بعد از اتمام اون سال منتشر میشه)
    توجه کنید که اسم ژورنال ها مخفف هستند مثلا ژورنال Journal of Image and Vision اینجوری میشه: J Imag Vis یکی از فاکتورهای دیگه واسه جست و جوی ژورنال ها ISSN هست که شماره ی انتشارش هست از روی اینم میتونین ژورنال رو پیدا کنید. ضمن اینکه اگر همون عبارت مخفف رو هم گوگل کنید باز سایت ژورنال رو پیدا میکنید
    یه راه دیگه سایت Journalseek هست که میتونید ISSN ژورنال مورد نظرتون رو بدید تا لینک مجله رو واسه تون بیاره و خلاصه کلی راه دیگه...
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

صفحه 1 از 22 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)