نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: ویزای همراه سنگاپور | کلیه مسائل مربوط به همراه دانشجو

پیش فرض ویزای همراه سنگاپور | کلیه مسائل مربوط به همراه دانشجو

کسی می دونه اگه بخوایم خودمون درخواست ویزای همراه سنگاپور رو بدیم چه کار باید انجام بدیم؟
    مراحلشو کسی می دونه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه سنگاپور

This is my question too. I've got admission from insead in singapore. For me the university will send in principle approval form that I can enter singapore without visa,but for my wife they said that my wife should apply for tourist visa. I don't know what is the procedure and where I should do that.
    It would be appeciated if someone helps us.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه سنگاپور

با سلام
    جواب دومی: برای ما که باید برای مصاحبه بریم سنگاپور، گفتند چون سنگاپور تو ایران سفارت نداره یا باید از سفارت سنگاپور تو کشورهایی مثل امارات و عربستان اقدام کنیم. یا از آژانس های محلی بخوایم برامون ویزا بگیرن. دومی اگه مطمئن باشه راحتتره. یه پولی به آژانسا می دید کارای گرفتن ویزا رو براتون انجام می دن.

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه سنگاپور - کلیه مسائل مربوط به همراه دانشجو

این جوابی که من می دم در مورد ویزای همراه دانشجوهای دانشگاه NTU صدق می کنه، فرقش با NUS رو من نمی دونم دقیقا چیه...
    ضمناً این ها تجربیات شخصی من در ترم گذشته است، توصیه می کنم شما در هر مرحله با ISC یا همون International Student Center چک کنید که روند عوض نشده باشه...

دانشجوهای NTU که قصد دارن همسرشون رو با خودشون بیارن اینجا، باید برای ورود اولیه ی همسرشون ویزای کوتاه مدت توریستی SHORT VISIT PASS بگیرن، مشابه همونی که به احتمال زیاد باهاش اومدید برای مصاحبه...
    سعی کنید طوری تاریخ این ویزا رو تنظیم کنید تا حداقل زمان ممکن از اعتبارش هدر بره، از اون جایی که اعتبار این ویزا فقط دوماهه، اگه خیلی زود اقدام کنید و مثلا موقع ورود یک ماهش رفته باشه ممکنه توی روند آتی کمی ایجاد اشکال کنه، اگه حدوداً یک هفته یا ده روز گذشته باشه هیچ مشکلی نیست...
    شما که تشریف آوردید این جا، بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام، از طرف دانشگاه هماهنگی های لازم انجام می شه و برای تسهیل فرایند صدور کارت اقامت دانشجویی (STUDENT PASS) خود دانشجوها، تاریخ خاصی مقرر می شه تا از طرف ICA گروه آفیسرهاشون بیان توی خود NTU و مدارک لازم رو از دانشجوها تحویل بگیرن، تاریخ اون روز رو ISC یا International Student Center خود دانشگاه روز اولی که تشریف می آرید اینجا و «چک این» می کنید بهتون اعلام می کنه و کل مدارک لازم رو هم بهتون می گه که چیاست... تنها مدرکی هم که ممکنه برای این آفیسر ها خیلی مهم باشه عکس شماست که باید حتما جدید باشه و حتما و کاملا شبیه خودتون باشه، لذا سعی کنید در مورد مدل مو و ریش و سبیل دست به تغییرات اساسی نزنید در این بازه ی زمانی...
    ده روز بعدش هم همون هیات می آن و شما می رید و خیلی شیک کارت اقامت دانشجویی خودتون رد دریافت می کنید... تا اینجای کار، همسر شما با همون مهر ورودی که توی پاسپورتش زدن و سی روز اعتبار داره در سنگاپور هستن، اما وقتی سی روز تموم شه اصولا حضور ایشون توی سنگاپور غیرقانونیه، لذا شما بعد از دریافت کارت اقامت دانشجویی سریعاً به ISC مراجعه می کنید و ازشون فرم لازم برای ویزای اقامت طولانی مدت همسر (LONG VISIT PASS) رو می گیرید و پر می کنید... این فرم در واقع درخواست شما از دانشگاهه برای صدور نام ی ساپورت از همسرتون... یادتون باشه که سند ازدواجتون رو حتما ترجمه کرده باشید و به تایید دادگستری و امور خارجه رسونده باشید چون اون ترجمه ی تایید شده در تمامی این مراحل از شما خواسته می شه...
    ISC حدود یک هفته بعد از این ماجرا فرم ساپورت مالی همسرتون رو آماده می کنه و شما به همراه همسرتون تشریف می برید به مرکز ICA که کنار ایستگاه ام.آر.تی Lavender باشه... خیلی مراقب باشید که توی تنظیم این زمان ها دقت لازم رو داشته باشید تا سی روز اقامت همسرتون تموم نشه... و قبل از این که تموم بشه به این مرحله برسید...
    وقتی که برید ICA و درخواست رو بدید، آفیسر گرامی یه مهر سی روزه ی دیگه توی پاسپورت همسر شما می زنه... و هزینه ی تشکیل پرونده ی درخواست کارت اقامت رو از شما می گیره (حدود 30-40 دلار)
    حالا اگه توی این سی روز جواب درخواست شما اومد، که فبهالمراد، یک روز تشریف می برید ICA و کارت اقامت رو می گیرید... اما اگه طرفای 10 روز از سی روز دوم مونده بود و هنوز خبری نشده بود (که محتمله این طور بشه) شما دوباره می رید ISC و دوباره درخواست فرم می دید و بهشون می گید که جواب نیومد... اونها دوباره یه هفته بعدش یه فرم دیگه با یه نامه به شما می دن که ببرید ICA ، آفیسر دوباره یه پاس 29 روزه می زنه توی پاسپورت همسر گرامی و حدود 40 دلاری هم پول بی زبون می ستاند ...
    در اکثر موارد یکی دو هفته بعد از این ماجرا جواب می آد، این جوری که ICA نامه می ده به ISC و ISC به شما خبر می ده که برید ICA و کارت رو بگیرید... شما هم یک وقت اینترنتی می گیرید (جزییاتش رو بهتون می گن) و یک روز می رید اونجا و مدارک لازم رو می دید و یک ساعت بعدش کارت رو صادر می کنن... مبارکه...
    حالا حالتی که بررسی نشد اینه که تا دو هفته مونده به اتمام 29 روز آخر هم خبری نشد، شما در این حالت باید سریع از همین جا درخواست یک ویزای کوتاه مدت (SHORT VISIT PASS) جدید برای همسرتون بدید و اون ویزا رو داشته باشید تا اگه مهلت 29 روزه در حال اتمام بود و خبری نشده بود، طبق قوانین اینجا یک روز با همسرتون تشریف ببرین خارج از سنگاپور و ایشون با ویزای جدید دوباره وارد خاک سنگاپور می شن و مجدداً منتظر می مونید تا خبر از ICA بیاد.... (من در مورد لزوم این خروج و ورود بی تقصیرم، قانون اینجاست... مثل قانون ممنوعیت خرید و فروش آدامس...)
    یک نکته ی دیگه هم این که نامه ی ساپورتی که ISC می ده لزوماً چهار ساله نیست، مراقب این مساله باشید، اگه مدتش کوتاه تر بود این روند باید بعد از اتمام اون بازه ی زمانی دوباره تکرار بشه....

نکته ی دیگه ای یادم نمی آد D: اگه چیز دیگه ای بود در پست های بعدی خواهم نوشت...

دوستای گلم، اگه این پست براتون مفید بوده، خواهش می کنم فقط و فقط با نمره ی مثبت دادن بهش من رو هم مطلع کنید...!
    موفق باشید و به امید دیدار شما...
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

سلام. ممنون بابت پست کاملتون. یه سوال مهم ازتون داشتم. خیلی ممنون میشم پاسخ بدین.
    راستش ما از سنگاپور پذیرش داریم. اما ما شاید به علت یه مشکل شخصی، مجبور بشیم دوبار بیایم سنگاپور.یعنی یکبار بیایم برای ثبت نام دانشگاه، بعد برگردیم ایران (برای انجام کارمون) و بعد چند روز دوباره بیایم سنگاپور.
    ولی فقط یک بار میتونیم از IPA استفاده کنیم. برای همین میخوام بدونم آیا میشه با ویزای توریستی وارد سنگاپور شد؟ آیا برای ثبت نام در دانشگاه حتما باید با IPA وارد بشیم و رو پاسپورتمون مهر خاصی بخوره؟ یعنی آیا میشه با ویزای توریستی اومد و بعد درخواست STUDENT PASS داد؟
    آیا بهتره (یا باید؟!) دفعه اول با ویزای توریستی وارد سنگاپور بشیم و دفعه دوم با IPA یا برعکس؟ این موضوع خیلی برامون مهمه.
    خیلی ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad81 نمایش پست ها
    سلام. ممنون بابت پست کاملتون. یه سوال مهم ازتون داشتم. خیلی ممنون میشم پاسخ بدین.
    راستش ما از سنگاپور پذیرش داریم. اما ما شاید به علت یه مشکل شخصی، مجبور بشیم دوبار بیایم سنگاپور.یعنی یکبار بیایم برای ثبت نام دانشگاه، بعد برگردیم ایران (برای انجام کارمون) و بعد چند روز دوباره بیایم سنگاپور.
    ولی فقط یک بار میتونیم از IPA استفاده کنیم. برای همین میخوام بدونم آیا میشه با ویزای توریستی وارد سنگاپور شد؟ آیا برای ثبت نام در دانشگاه حتما باید با IPA وارد بشیم و رو پاسپورتمون مهر خاصی بخوره؟ یعنی آیا میشه با ویزای توریستی اومد و بعد درخواست STUDENT PASS داد؟
    آیا بهتره (یا باید؟!) دفعه اول با ویزای توریستی وارد سنگاپور بشیم و دفعه دوم با IPA یا برعکس؟ این موضوع خیلی برامون مهمه.
    خیلی ممنون.
    حقیقتش تا جایی که من یام می آد تنها روالی که این وسط وجود داشت، زمان ثبت نام بود که بعد از اتمام مراحل ثبت نام، روی نامه ی IPA یه مهر می زدن که ایشون ثبت نامش رو انجام داد و بعدش با اون نامه ی مهر شده می شد در زمان مقرر درخواست Student Pass اصلی رو داد...
    یادمه زمانی که درخواست Student Pass رو می دادیم، نامه ی IPA رو ازمون گرفتن و یه فرمی بهمون دادن که توش نوشته بودم «من توجیه شدم که از این تاریخ تا زمان صدور کارت Student Pass نمی تونم از مرز سنگاپور خارج شم...»... این شاید این معنی رو بده که لابد قبلش می شده دیگه!؟!؟ کسی ایده ای نداره؟
    فکر می کنم بهترین مرجعی که می تونه جواب قطعی به شما بده International Students Center خود دانشگاه باشه...
    خوشحال می شم اگر شما هم تجربیات خودتون رو برای دیگران به اشتراک بذارید، بله با شمام دوست عزیز!
    طبق قوانین انجمن، برای تشکر از ارسال یک پست، کافیه بهش امتیاز مثبت بدید پایین هر پست سمت راست، دکمه ی امتیاز، اونجاست...!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)