صفحه 6 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 259

موضوع: اطلاعات سفر به کابل (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعات در مورد سفر به کابل (ویزا، هتل، بلیط ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط reza152 نمایش پست ها
    سلام، ورود خودم را به applyabroad تبریک میگم!
    آقا امشب دوست دخترم با من به هم زد (نامرد!) و امشب کلی ناراحتم، حالا این چه ربطی به "سفر به کابل" داره عرض میکنم.
    از آنجا که حال ما کلی گرفته بود نشستیم تو اینترنت گشتن! تونستم نقشه شهر کابل و 17 هتل نزدیک به سفارت به همراه شماره تلفن و آدرسشون را پیدا کنم. (کاشکی همه ی جدایی ها همینطور ختم به خیر بشه!) قیمت اتاق های چند تا هتل را هم پیدا کردم و همگی را تو یه فایل ورد نوشتم. امیدوارم که دوستان دیگه همت به خرج بدن تا بتونیم نرخ اتاق تمام هتل ها را پیدا کنیم. و این جدول را یواش یواش کامل کنیم.
    نقشه شهر کابل: http://www.aims.org.af/maps/urban/kabul.pdf
    اون فایل ورد رو هم هر کاری کردم نشد بفرستم، اگه کسی می دونه چطور میشه فرستاد من را راهنمایی کنه.
    خوب تبدیلش کن به PDF بعد بذار اینجا

Junior Member

مشکل من اینه که نمی تونم هیچ فایلی را از کامپیوترم به روی applyabroad آپلود کنم. (حالا چه docx چه PDF)

راهنمای گرفتن ویزای افغانستان:

- خانوم رحمانی ساعت ۹ صبح میاد

- روند کامل قبلا گفته شده، باز من به اختصار به صورت فلوچارت وار! بهترین روش رو بیان می‌کنم:

۱ اول با اصل passport و ۳ تا کپی‌ از صفحه اولش و ۲ تا عکس و ۲تا کپی‌ از confirmation وقت سفارت US و گواهی پزشکی‌ میرید به سراغ خانوم رحمانی

تبصره: وقتی‌ رفتید پیش خانوم رحمانی، اگه هر مدرکی‌ رو مثل گواهی پزشکی‌، یا تأئید وقت سفارت، همراهتون نبود، بگید کارتون رو انجام بده، و مدارک ناقص رو موقع تحویل ویزا بهش میدید حتما

۲ از خانوم رحمانی، فرم ویزا افغانستان رو به همراه فیش پرداخت ۴۰ یورو رو میگیرید، حتما تو این مرحله یادتون باشه فیش پرداخت ۴۰ یورو رو هم بگیرید، چون خودش نمیده، اما بگید که بده، و میده!

۳ اول میرید فیش رو میدین به پیک موتوری ها، حواستون باشه، اول باید برن پول رو پرداخت کنن، رسید رو بیارن، بعدش پولشون رو بهشون بدین، جلو جلو پول ندین، یکی‌ از پیک ها، جلو من راه افتاد بره، ۱۰ متر جلو تر تصادف کرد! پس اول پیک موتوری، چون تو این فاصله که می‌رن و بر میگردن، شما میرید کارای پر کردن فرم رو انجام میدین.

۴ بعد از ok کردن پرداخت پول، میرید روبه روی سفارت، مغازه‌ای با تابلوی سبز، برای تایپ و تکمیل فرم سفارت افغانستان، ۲ تا عکس رو هم بهش بدین که منگنه کنه به فرم، ۱۰۰۰ تومن هم پول میگیره، خودشم می‌دونه دقیقا چی‌ بنویسه، نگران پر کردن سوالای فرم نباشین اگه جوابشو نمیدونین، اون خودش همرو می‌دونه و پر می‌کنه

۵ بعد که فرم پر شد، عکس رو هم منگنه کرد، فرم رو حتما امضا کنید، پایین فرم رو، بعد صبر می‌کنید پیک موتوری، رسید رو بیاره، رسید پرداخت پول رو با فرم میبرید اون مغازه که کپی‌ میگیره، از هر کدوم ۳ تا کپی‌ میگیرید، و بعدش میرید سمت خانوم رحمانی، پس شد رسید پرداخت پول با ۳ تا کپیش، فرم پر شده سفارت افغانستان با ۳ تا کپیش که امضا هم دارن

تبصره: قبل از گرفتن رسید پرداخت، نرید از فرم سفارت کپی‌ بگیرید، چون باید از رسید پرداخت هم کپی‌ بگیرید، و مجبور میشید دوباره صف کپی‌ رو تحمل کنید

۶ برمیگردید پیش خانوم رحمانی و کار شما در اینجا تموم می‌شه! اگه کارتون مثل من فوری هست و pasport رو سریع میخواین، اصرار کنید امروز میخوان حتما، من ساعت ۱۰:۳۰ صبح کارم تموم شد و همون روز ساعت ۲ ظهر passport رو که توش ویزای افغانستان خورده بود پس گرفتم!

نکته کنکوری: سعی‌ کنید صبح زود، ساعت ۹ یعنی‌، نه زودتر! اونجا باشید، چون هر چی‌ به ظهر نزدیک میشه، به صورت نمایی! تابع انتظار کشیدنتون افزایش می‌یابد.

موفق باشید.
    ویرایش توسط mohammad8816 : May 25th, 2011 در ساعت 01:01 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط reza152 نمایش پست ها
    مشکل من اینه که نمی تونم هیچ فایلی را از کامپیوترم به روی applyabroad آپلود کنم. (حالا چه docx چه PDF)
    اشتباه از من بود آقا، من دیدم اون فایل آخرش .pdf بود، فکر کردم اونو تونستی‌ up کنی‌، الان نگاه می‌کنم میبینم http هست و باید بگم خسته نباشم!

Junior Member

سلام
    براي June 13 دنبال همسفر كابل ميگردم. اگه كسي خواست پيغام بده.

منم 6 june میرم اگه کسی هست!
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

حالا که همه دارن تاریخ رفتن اعلام می کنن منم حسودی ام شد : June 15 ... ترجیح میده آدم تنها نره کلا. نمیدونم چرا..
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

افغانی یاد بگیرید، در سفر لازمتون میشه.

اگر دوست شیرین زیان افغانی در فروم داریم لطفا اشتباهاتم رو تصحیح کنند و به لیست کلمات متداول اضافه کنند. ممنون.

افاغنه خیلی با کلمه‌ی جان در انتهای اسم همدیگر رو خطاب میکنند. گاهی خود اسم شخص پیشوند با پسوند جان داره. مثلا من میشم سانرایز جان.

آن اندازه که در فارسی کلمات فرانسوی نفوذ کرده، در زبان دری کلمات انگلیسی هست. به قول دوست افغانی ام روز به روز هم کلمات انگلیسی بیشتر میشه چون بعد از امنیت افغانستان، افغانی های سراسر دنیا به وطن خودشون برمیگردن و کلمات جدید وارد زبانشون میشه.

این لغات ممکنه همه جا بکار نربرند چون افغانها چندیدن نژاد مختلف هستند. بعضی شبیه قارسی خودمون رو دارند (دری) و بعضی هم وقتی پشتو حرفبزن هیچ نمیفمم. بعضی هم فارسی ما رو نمیفهمن! از یک سربازی جلوی یکی از وزارتهانه‌هاشون چیزی پرسیدم هیچی حالیش نشد!

نه: نی‌جان (nay-jan) یا نی
    عمو: کاکا
    دایی: ماما
    تمام شد: خلاص شد
    اتاقتان را تمیز کنیم؟ : اتاقتان را صفایی کنیم؟ (otagh-a-tan ra safaei kenim)
    صبحانه: نهار
    نهار: چاشت
    ظهر: چاشت
    دوچرخه: بایسکل
    موتور: موتَر ساکله
    ماشین: موتَر (خیلی براشون جالبه که ماها میگیم ماشین)
    بستنی: آیس کریم
    مشکل: پرابلم
    مشکلی نیست: نو پرابلم
    مرسی: تشکور
    سالن: صالون
    فرودگاه: مَیدان هوایی
    داروخانه: دواخانه
    دویست: دو صد
    پانصد: پنج صد
    دویست و پنجاه: دو صد پنجاه یا پنجاه دو صد (واو بینش نیست)
    تحصیل: اِستادی (study)
    هتل: هوتل
    استخر: حوض
    شنا: آب بازی
    دلم خنک شد: دلم یخ کرد
    استکان: پیاله
    دانشگاه: پوهنتون
    صورت حساب: برگه
    بازرسی: تلاشی
    تاکسی: تکسی
    خیابان: سرک
    میخکوب: استاپله
    حمله انتحاری: یکانی (yakaani)
    ارتش: اردو
    تُو: تو (too)
    یِک: یَک (yak)
    مایه داری؟ : فیصل داری؟
    کباب مخصوص: کباب اسپشال
    نیروی انتظامی: قوه
    شکستن: کفیدن
    گردو: چارمغز
    ساعت چنده؟ : چند بجه؟
    تلفن: تلفون
    مهر میزنی؟: تاپه مِیکنی؟
    بنزین: تیل
    ناراحت: خفته
    کفش: کلوش
    تعطیلی: رخصتی
    آدامس: ساجق
    بیمارستان: شفاخانه
    دکتر: دکتور
    آبگوشت: شوربا
    رسم: عنعنه
    دانشکده: فاکولته
    درصد: فی صد
    حوله: قطیفه
    توالت: تشناب
    سیب زمینی: کچالو
    دوربین: کمره
    خسته شدی؟ : مانده شدی؟
    تفریح: میله (meilah)
    کتک زدن: لت و کوب
    صحبت کردن: گپ
    شیرینی: کلچه
    دزد: کیسه‌بر
    بهداشت: صحه
    کبریت: گوگرد
    گواهینامه: شهادتنامه
    مداد: پنسل
    دمپایی: چپلق
    قرص: گولی
    شلوار: پیجیمه

در مورد مردم:

افاغنه خیلی مهربان هستند. برای ایرانی‌ها احترام قائل هستند. اغلب از ما در مشاغل جدی‌تر هستند. اولین چیزی که در مَیدان هوایی (فرودگاه) توجه شما رو جلب خواهد کرد، ادب آنهاست. به دنبال گرفتن tip اضافی از شما نیستند هرچند کسی بدش نمیاد. امابرای این کار دو ساعت مخ نمیزن تا شیرینی هر کاری رو از شما بگیرن. ممکنه از روی بی اطلاعی شما از قیمت‌ها بعضی فروشنده‌ها بخوان گرونتر بگیرن. به اندازه‌ی ایرانی‌ها تظاهر ندارند. در مغازه‌ها همیشه به شما چایی تعارف خواهند کرد.

در مورد کابل:

بر خلاف آنچه که در فروم سایر دوستان در گذشته گفتند که بهتره در هتل بمانیم، و از آنچا که بسیار کله شق هستم، تا تونستم شهر رو گشتم و دائم عکس گرفتم. حتی از مردم خیابان و کوچه‌ها اجازه میگرفتم و ازشون عکس میگرفتم. هم به مناطق خوبش و هم مناطقی که مثل حلبی آباد هست رفتم با کوچه‌هایی خاکی و مردم فقیر و سطح بهداشت خیلی کم. هر روز کارم گشتن در شهر بود.

متاسفم که دید ما از امنیت کابل درست نیست. اینجا بسیار امن است. برخلاف دوستانی که قبلا رفتند و کابل رو پایگاه نظامی ذکر کردند که در همه‌جا اسلحه و تیربار هست من تجربه متفاوتی دارم. نیرو‌های امنیتی به اندازه شهر معمولی ایران در خیابانها هستند ولی شاید کمی بیشتر. اما کاملا عادی و طبیعی هست. در جاهایی که مراکز مهم هست نیروها بیشتر هستند. در نقاط عادی شهر اصلا احساس نمیکنید نیرویی هست. کابل امنیت بسیار خوبی داره. حتی گاهی بیش از تهران. شما در تهران همه‌ی اخبار رو در سطح شهر نمی‌شنوید.

اینجا برق زیاد میره. روزی چندین بار. ولی خیلی زود هم میاد. شاید به نیم دقیقه نکشه.

برای خانم‌ها:
    من اگر دختر بودم باز امنیت کامل رو حس میکردم. بیخود خانواده‌هاتون رو به کابل نکشونید. در هتل قایم نشید که بسیار خنده داره. این ترس فقط و فقط از روی بی اطلاعی ما در مورد کابل هست. خانمها میتونید بدون حجاب در کابل بگردید، راحت در مغازه‌ها خرید کنید، با مردم حرف بزنید. کسی مزاحم شما نخواهد شد. به نظرم درتهران خانمها و کلا مردم بیشتر در معرض مزاحمت هستند. اینها فقط در مورد کابل هست.

در مورد سایر شهرهای افغانستان:
    یک کلمه: جنوب افغانستان امن نیست. بخصوص جنوب در مرز پاکستان و مثلث مرز افغانستان، ایران و پاکستان (نیمروز).

آب و هوا:
    خیلی بهتر از تهران هست. مثل تهران آلودگی هوانداره. چند روزی بعد از یه عمر نفسی کشیدم. اغلب ۳-۵ درجه خنک تر از تهران هست که میتونید در سایت‌های مختلف چک کنید. هوا کمی خشکه. شب سرد نیست. روز یه تی‌شرت برای بیرون رفتن کافیه. در هتل لازم نیست ایرکاندیشن رو روشن کنید. ممکنه بعضی روزها باد بیاد که این بده. چون سطح شهر رو گرد و خاک میپوشونه (اغلب ساعت ۲ ظهر تا ۶ عصر). پشه مزاحم نداره. ضد آفتاب حتما لازم دارید.

حمل و نقل:
    تاکسی زرد رنگ دارن. ماشینها اغلب تویوتاي‌ کرولای قدیمی ژاپنی هست. ماشینهای مردم دو گروه هست: یا ماشینهای قدیمی داغون اغلب ژاپنی و یا شاسی بلند خفن 2011. البته بیشتر من شهر رو پیاده گشتم و کمتر تاکسی سوار شدم.

مغازه‌ها:
    داروخانه خیلی زیاد داره. موز زیاد میفروشن. عکاسی، شیرینی فروشی، تعمیر کامییوتر، خیاطی و ... هرچی بخواید هست. انتظار نداشته باشید مغاز‌های کامپیوترش مثل پایتخت باشه. یه چیزی در حد اتاقهای آجری کج و کوله درب داغون صد سال پیش در ذهنتون باشه. اما جاهای خوب و تقریبا شیک و خیابانهای پر درخت و خوش منظره هم داره.

من یقین دارم تا نیاید همان افکار قبلی رو در مورد امنیت و مردم افغان خواهید داشت.

نکته مهم:

حتما درفرودگاه registration card رو بگیرید. احتمالا به آسانی مسئولش رو پیدا نمیکنید چون کم میاد پشت میزش و همه بیخیال این کارت میشن و اگر این کارت رو نداشته باشید اغلب مشکلی پیش نمیاد. ولی اگر (فقط بر فرض) مشکلی پیش بیاد (که نمیاد) و شما مجبور باشید کارت نشون بدید، در صورت همراه نداشتنش ۲۰۰۰ دلار جریمه میشید.
    ویرایش توسط Sunrise : May 26th, 2011 در ساعت 05:23 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)