صفحه 7 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 259

موضوع: اطلاعات سفر به کابل (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعات در مورد سفر به کابل (ویزا، هتل، بلیط ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    افغانی یاد بگیرید، در سفر لازمتون میشه.

اگر دوست شیرین زیان افغانی در فروم داریم لطفا اشتباهاتم رو تصحیح کنند و به لیست کلمات متداول اضافه کنند. ممنون.

افاغنه خیلی با کلمه‌ی جان در انتهای اسم همدیگر رو خطاب میکنند. گاهی خود اسم شخص پیشوند با پسوند جان داره. مثلا من میشم سانرایز جان.

آن اندازه که در فارسی کلمات فرانسوی نفوذ کرده، در زبان دری کلمات انگلیسی هست. به قول دوست افغانی ام روز به روز هم کلمات انگلیسی بیشتر میشه چون بعد از امنیت افغانستان، افغانی های سراسر دنیا به وطن خودشون برمیگردن و کلمات جدید وارد زبانشون میشه.

این لغات ممکنه همه جا بکار نربرند چون افغانها چندیدن نژاد مختلف هستند. بعضی شبیه قارسی خودمون رو دارند (دری) و بعضی هم وقتی پشتو حرفبزن هیچ نمیفمم. بعضی هم فارسی ما رو نمیفهمن! از یک سربازی جلوی یکی از وزارتهانه‌هاشون چیزی پرسیدم هیچی حالیش نشد!

نه: نی‌جان (nay-jan) یا نی
    عمو: کاکا
    دایی: ماما
    تمام شد: خلاص شد
    اتاقتان را تمیز کنیم؟ : اتاقتان را صفایی کنیم؟ (otagh-a-tan ra safaei kenim)
    صبحانه: نهار
    نهار: چاشت
    ظهر: چاشت
    دوچرخه: بایسکل
    موتور: موتَر ساکله
    ماشین: موتَر (خیلی براشون جالبه که ماها میگیم ماشین)
    بستنی: آیس کریم
    مشکل: پرابلم
    مشکلی نیست: نو پرابلم
    مرسی: تشکور
    سالن: صالون
    فرودگاه: مَیدان هوایی
    داروخانه: دواخانه
    دویست: دو صد
    پانصد: پنج صد
    دویست و پنجاه: دو صد پنجاه یا پنجاه دو صد (واو بینش نیست)
    تحصیل: اِستادی (study)
    هتل: هوتل
    استخر: حوض
    شنا: آب بازی
    دلم خنک شد: دلم یخ کرد
    استکان: پیاله
    دانشگاه: پوهنتون
    صورت حساب: برگه
    بازرسی: تلاشی
    تاکسی: تکسی
    خیابان: سرک
    میخکوب: استاپله
    حمله انتحاری: یکانی (yakaani)
    ارتش: اردو
    تُو: تو (too)
    یِک: یَک (yak)
    مایه داری؟ : فیصل داری؟
    کباب مخصوص: کباب اسپشال
    نیروی انتظامی: قوه
    شکستن: کفیدن
    گردو: چارمغز
    ساعت چنده؟ : چند بجه؟
    تلفن: تلفون
    مهر میزنی؟: تاپه مِیکنی؟
    بنزین: تیل
    ناراحت: خفته
    کفش: کلوش
    تعطیلی: رخصتی
    آدامس: ساجق
    بیمارستان: شفاخانه
    دکتر: دکتور
    آبگوشت: شوربا
    رسم: عنعنه
    دانشکده: فاکولته
    درصد: فی صد
    حوله: قطیفه
    توالت: تشناب
    سیب زمینی: کچالو
    دوربین: کمره
    خسته شدی؟ : مانده شدی؟
    تفریح: میله (meilah)
    کتک زدن: لت و کوب
    صحبت کردن: گپ
    شیرینی: کلچه
    دزد: کیسه‌بر
    بهداشت: صحه
    کبریت: گوگرد
    گواهینامه: شهادتنامه
    مداد: پنسل
    دمپایی: چپلق
    قرص: گولی
    شلوار: پیجیمه

آقا ماشالا، یاد روز امتحان GRE افتادم ، اومدی همه سوالاتو نوشتی‌، ملت کفّ کرده بودن از این حافظه!
    یه لطف کن، یه سر هم به قسمت تجربیات مصاحبه بزن و برامون بگو تو سفارت چی‌ گذشت، چون اون قسمت از همه چی‌ مهم تره...

تا حالا شده کسی خیلی سریع کلیر بشه؟ مثلا یک هفته ای؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط geologist نمایش پست ها
    تا حالا شده کسی خیلی سریع کلیر بشه؟ مثلا یک هفته ای؟
    من مواردی دیدم از بچه های فروم. اما رشته هاشون یا فنی نبوده یا اگه بوده زمینه اش حساس نبوده.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Member tojar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MISSOURI S&T

سلام دوستان
    در رابطه با آدرس هتل تو محدوده امن کابل بنده از دوستانم که مهندسین پیمانکار تو کابل هستم آمار رو گرفتم. این آقایون محدوده وزیر اکبرخان رو پیشنهاد نمیکنن و میگن خیلی امن نیست. البته چیزهایی که میگم فقط برای امنیت بیشتره و ایشالا هیچ خطری نیست.
    تاکسي عقب سوار شين

پاسپورت و پول رو يك لحظه از خوت جدا نميكني

سوار تاكسي شدي ميگي كسي رو سوار نكنه

در رو هم قفل ميكني
    اینا نکاته ایمنیه- رعایتش بهتر از نکردنشه.

محدوده ای که گست هوسهای با قیمت مناسب و خوب و امن هستش.

محدوده چهار راه حاج یعقوب تا انصاری (البته ظاهرا میدون هست که اونا میگن چهاراه) یک خیابونه مستقیم بینشونه که تو این خیابون گست هوسهای نسبتا با قیمت خوب است و البته این محدوده امنه. سمت چهار راه انصاری سیتی سنتر است که اونجاها نسبتا گرونه. خیابونی که از چهار راه حاج یعقوب به سمت جنوب است اسمش شارنو (یا شهر نو) است که تو اون هم گست هوس هست. تو این خیابون یک کوچه به اسم کوچه قصابها هست که تو اون گست هوسی به اسم گست هوس مسلم است. دوست من بارها اونجا بوده و میگه این محدوده دیگه کاملا امنه. در ضمن اروپائیها هم اقامت دارن و وقتی که ایشون اونجا بوده شبی 50 دلار با صبحانه، شام و البته استخر هم داره.
    امیدوارم همه دوستان که میرن موفق باشن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Eng

ممنون از اطلاعات شما و همه دوستانی که لطف کردند تجربیات خود را اضافه کردند. سوال من اینه که من به دلیل وقت پیدا نکردن مجبورم اوایل جولای برم کابل و کمی نگرانم به نظر شما برا یک خانم تنها مشکلی پیش نمیاد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط navaaa نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات شما و همه دوستانی که لطف کردند تجربیات خود را اضافه کردند. سوال من اینه که من به دلیل وقت پیدا نکردن مجبورم اوایل جولای برم کابل و کمی نگرانم به نظر شما برا یک خانم تنها مشکلی پیش نمیاد؟
    بر اساس تجربه بچه ها که ظاهرا به صرف اینکه خانم هستید مشکلی پیش نمیاد. مگر مشکلی چیزی مثل بمب که اونم برای همه یکجوره.
    شوخی کردم اگر که مجبورید برید به نظر من جوانب رو رعایت کنید و برید ایشالا که مشکلی نیست.
    موفق باشی.
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Eng

Thank you so much. a.mba

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8816 نمایش پست ها
    راهنمای گرفتن ویزای افغانستان:

- خانوم رحمانی ساعت ۹ صبح میاد

- روند کامل قبلا گفته شده، باز من به اختصار به صورت فلوچارت وار! بهترین روش رو بیان می‌کنم:

۱ اول با اصل passport و ۳ تا کپی‌ از صفحه اولش و ۲ تا عکس و ۲تا کپی‌ از confirmation وقت سفارت US و گواهی پزشکی‌ میرید به سراغ خانوم رحمانی

تبصره: وقتی‌ رفتید پیش خانوم رحمانی، اگه هر مدرکی‌ رو مثل گواهی پزشکی‌، یا تأئید وقت سفارت، همراهتون نبود، بگید کارتون رو انجام بده، و مدارک ناقص رو موقع تحویل ویزا بهش میدید حتما

۲ از خانوم رحمانی، فرم ویزا افغانستان رو به همراه فیش پرداخت ۴۰ یورو رو میگیرید، حتما تو این مرحله یادتون باشه فیش پرداخت ۴۰ یورو رو هم بگیرید، چون خودش نمیده، اما بگید که بده، و میده!

۳ اول میرید فیش رو میدین به پیک موتوری ها، حواستون باشه، اول باید برن پول رو پرداخت کنن، رسید رو بیارن، بعدش پولشون رو بهشون بدین، جلو جلو پول ندین، یکی‌ از پیک ها، جلو من راه افتاد بره، ۱۰ متر جلو تر تصادف کرد! پس اول پیک موتوری، چون تو این فاصله که می‌رن و بر میگردن، شما میرید کارای پر کردن فرم رو انجام میدین.

۴ بعد از ok کردن پرداخت پول، میرید روبه روی سفارت، مغازه‌ای با تابلوی سبز، برای تایپ و تکمیل فرم سفارت افغانستان، ۲ تا عکس رو هم بهش بدین که منگنه کنه به فرم، ۱۰۰۰ تومن هم پول میگیره، خودشم می‌دونه دقیقا چی‌ بنویسه، نگران پر کردن سوالای فرم نباشین اگه جوابشو نمیدونین، اون خودش همرو می‌دونه و پر می‌کنه

۵ بعد که فرم پر شد، عکس رو هم منگنه کرد، فرم رو حتما امضا کنید، پایین فرم رو، بعد صبر می‌کنید پیک موتوری، رسید رو بیاره، رسید پرداخت پول رو با فرم میبرید اون مغازه که کپی‌ میگیره، از هر کدوم ۳ تا کپی‌ میگیرید، و بعدش میرید سمت خانوم رحمانی، پس شد رسید پرداخت پول با ۳ تا کپیش، فرم پر شده سفارت افغانستان با ۳ تا کپیش که امضا هم دارن

تبصره: قبل از گرفتن رسید پرداخت، نرید از فرم سفارت کپی‌ بگیرید، چون باید از رسید پرداخت هم کپی‌ بگیرید، و مجبور میشید دوباره صف کپی‌ رو تحمل کنید

۶ برمیگردید پیش خانوم رحمانی و کار شما در اینجا تموم می‌شه! اگه کارتون مثل من فوری هست و pasport رو سریع میخواین، اصرار کنید امروز میخوان حتما، من ساعت ۱۰:۳۰ صبح کارم تموم شد و همون روز ساعت ۲ ظهر passport رو که توش ویزای افغانستان خورده بود پس گرفتم!

نکته کنکوری: سعی‌ کنید صبح زود، ساعت ۹ یعنی‌، نه زودتر! اونجا باشید، چون هر چی‌ به ظهر نزدیک میشه، به صورت نمایی! تابع انتظار کشیدنتون افزایش می‌یابد.

موفق باشید.
    من امروز ویزای افغانستان را گرفتم و طبق جدول آقا محمد این کار را کردم و هیج مشکلی برام پیش نیامد و کلی در وقتم نیز صرفه جویی شد (با تشکر از محمد جان).
    فقط با اجازه محمد خان من هم یک نکته اضافه کتم! که خانم رحمان را ساعت 8:30 هم می شود پیدا کرد! زن خیلی خوبی، اگر باش صحبت کنید حتماً شرایطتون را در نظر می گیره.

Junior Member

سلام. یه سوالی داشتم. برای کسی که پذیرش از آمریکا و اروپا داره، اگه ویزای افغانستان توی پاسش بخوره، ولی نتونه ویزای آمریکا رو بگیره. بعدن ممکنه برای گرفتن ویزای کشورهای اروپایی دردسرساز بشه؟ بگن واسه چی رفته بودی کابل و گیر تروریست بودن و یا یه همچین چیزی بدن به آدم؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط Lily2011 نمایش پست ها
    سلام. یه سوالی داشتم. برای کسی که پذیرش از آمریکا و اروپا داره، اگه ویزای افغانستان توی پاسش بخوره، ولی نتونه ویزای آمریکا رو بگیره. بعدن ممکنه برای گرفتن ویزای کشورهای اروپایی دردسرساز بشه؟ بگن واسه چی رفته بودی کابل و گیر تروریست بودن و یا یه همچین چیزی بدن به آدم؟
    اگه گیردادن شما توضیح میدی که رفته بودم مصاحبه سفارت آمریکا. به همین سادگی. اونا به صورت default فرض میکنن شما راست میگید مگر اینکه خلافش ثابت بشه. برعکس اینجا!
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)