صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41

موضوع: با توجه به پوزیشن های خالی دنیا تو چه شاخه ای از متالورژی بریم راحت تر بورس میشیم

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض با توجه به پوزیشن های خالی دنیا تو چه شاخه ای از متالورژی بریم راحت تر بورس میشیم

سلام دوستان عزیزم. اصولا مهندسی مواد یه رشته مادر هست که شاخه و زیر شاخه زیاد داره. از ریخته گری و جوشکاری گرفته تا استخراج فلزات و خوردگی و ...من خودم موقع اپلای کردن متوجه شدم که تو یه زمینه های خاصی توجه ویژه ای میشه تو دانشگاه های معتبر دنیا و چه خوب که بچه های لیسانس و فوق لیسانس سعی کنن وارد اون شاخه ها بشن تا بتونن راحت تر بورس بگیرن. در اینجا من به کمک دوستام میخوام بحث رو براتون باز کنم و با توجه به امکاناتی که تو کشور هست مطرح کنیم که چه پروژه هایی میتونه آینده بهتری داشته باشه برای ادامه تحصیل. خیلی خیلی خوشحال میشم اگه به من کمک کنید تا بتونیم فضای بسیار مفیدی رو برای هم رشته ای هامون ایجاد کنیم. از دوستای ویژه ای مثل آقای رادیان هم تقاضا میکنم که افتخار بدن و اگه وقت داشته باشن همکاری داشته باشن.
    ویرایش توسط rezacomposite : May 2nd, 2011 در ساعت 02:55 PM

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : با توجه به پوزیشن های خالی دنیا تو چه شاخه ای از متالورژی بریم راحت تر بورس می

لیست کردن تمام شاخه ها و پروژه ها اصولا کار خیلی سختی هست اما یه جورایی میشه این بحث رو کنترل کرد و عنواین اصلی پروژه هایی که معمولا تو دانشگاه های معتبر دنیا کار میشه رو آورد. من بدون هیچ نظمو ترتیبی چیزایی که به ذهنم میرسه رو سعی میکنم که بگم.
    ساخت نانو مواد فلزی سبک و مستحکم با استفاده از تغییر فرم های شدید مورد استفاده در صنایع هوافضا: در واقع به کمک روش های شکل دهی فلزات مثل ایکپ ،اکستروژن و ...میان رو آلیاژهای تیتانیوم و آلومینیوم و منیزم مانور میدن تا اونا رو نانو ساختار بکنن. از این قبیل پروژه ها من زیاد دیدم و اصولا از اونجایی که امکاناتش تو ایران هست موضوع خوبی هست برای کار.
    کامپوزیت های پایه پلیمری: دوستان اگه بگم این بحث جز داغ ترین بحثا هست بیراه نگفتم. تو خیلی از دانشگاه ها دیدم حتی بیش از 5 استاد تو یه دپارتمان توانشون رو گذاشتن رو این بحث. خیلی بعید میدونم کسی تو این زمینه کار بکنه و آینده خوبی نداشته باشه. نکته ای که تاسف بر انگیز هست اینه که معمولا این زمینه تو ایران کم کار میشه. کمتر اساتیدی رو من میشناسم که تو زمینه پلیمرها کار بکنه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : با توجه به پوزیشن های خالی دنیا تو چه شاخه ای از متالورژی بریم راحت تر بورس می

پوشش های نانو: این بحث هم در نو ع خودش طرفدارهای زیادی داره تو دنیا. مثلا پوشش های نانو کامپوزیتی روی فولاد به روش های مختلف بحثی هست که براش پوزیشن میذارن. البته کار در حد پیشرفته هست و تا حدودی با کاری که تو ایران انجام میشه فرق داره. اما به هر حال داشتن تجربه و مقاله منجر به گرفتن فاند خواهد شد.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

فوم: اصولا بحث مربوط به فوم ها خیلی خیلی داغ هست. مخصوصا فوم های فلزی و پلیمری. متاسفانه این بحث هم زیاد تو ایران کار نمیشه و من درخواست میکنم که بهش توجه بیشتری بکنید. جالبه بدونید که یکی از بزرگای این بحث خانم پروفسور افسانه ربیعی هست توی دانشگاه کارولینای شمالی. همچنین آقای پروفسور آندرس مروتنزن تو دانشگاه EPFL هم آقای Kennedy تو دانشگاه ناتینگاهم از بزرگای این موضوع هستن.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

کامپوزیت های پایه کربن: مواد دمای بالا و بسیار مستحکم کاربرد زیادی تو صنایع هوا فضا مثلا موشک ها دارند. این مواد چقرمگی و مقاومت به اکسیداسیون کمی دارند و بحث روی افزایش این پارامتر ها خیلی داغ هست. مخصوصا توی آمریکا و ژاپن.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

بیو مواد: چیزی که من هیچ وقت بهش علاقه نداشتم اما تا دلتون بخواد تو دنیا طرفدار داره و پوزیشن براش اعلام میشه. مخصوصا توی آمریکا و کانادا. خیلی هم راحت میشه ازش مقاله در آورد

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

آلیاژهای حافظه دار: این موضوع هم خیلی آسون هست و میشه توی ایران روش کار کرد. توکشور آلمان زیاد دیدم که طرفدار داشته باشه. کلا تو آلمان هم نانو هم این موضوع خیلی کار میشه. مخصوصا نانو

Junior Member aryou آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    جوشکاری ،آزاد نجف آباد

توی مباحث جوش چه چیزی تو بورس هست و خوب میشه فاند گرفت؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط aryou نمایش پست ها
    توی مباحث جوش چه چیزی تو بورس هست و خوب میشه فاند گرفت؟
    من کمتر دیدم که توی جوش پوزیشنی باشه. اگرم باشه شاید در مورد آنالیز تنش یا حرارت و مدلینگ باشه. البته در مورد FSW هم یه بار پوزیشن دیدم.

Junior Member

والا گرفتن فاند یه طرف قضیه است و گرفتن ویزا و کلیر شدن هم به طرف دیگه. ظاهرا امسال خیلی دارن به زمینه های رشته مواد گیر می دن. پس بهتره از این نظر هم به این مقوله نگاه بشه.

ممنون از تایپک جالبی که راه انداختید

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)