صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41

موضوع: با توجه به پوزیشن های خالی دنیا تو چه شاخه ای از متالورژی بریم راحت تر بورس میشیم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژی صنعتی/امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : با توجه به پوزیشن های خالی دنیا تو چه شاخه ای از متالورژی بریم راحت تر بورس می

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsamzr نمایش پست ها
    سلامو من مهندسی پلیمر گرایش صنایع می خونم می خواستم بدونم اگر بخوام برای ارشد مواد بخونم ، امکانش هست؟ چه گرایش هایی به پلیمر نزدیک هستش؟ من تو زمینه drug delivery فعالیت می کنم ، آیا همچین زمینه ای در مواد وجود داره؟ زمینه ی پزشکی؟
    سلام اگر ارشد مواد بدی میتونی مهندسی پزشکی (امیرکبیر و تهران) با رتبه زیر 200 قبول شی...= گرایش بایو-مواد (حتمن)
    اما توی گرایش شناسایی، دانشجوی شریف میشناسم روی این زمینه کار کرده = گرایش شناسایی (ترجیحا نه)

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa_Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : با توجه به پوزیشن های خالی دنیا تو چه شاخه ای از متالورژی بریم راحت تر بورس می

ارشد مواد دارم از شريف و دارم براي دكتري ميرم دانشكده مكانيك كه كارشون شبيه سازي انجماد هستش. در تاييد حرف دوستمون بايد بگم در زمينه مهندسي متالورژي نه Material science كارهاي تجربي زياد انجام شده و تقريبا بيشتر جاها دارند روي شبيه سازي اونها كار ميكنند.
    اگه جوش ريخته گري و يا شكل دهي خونديد حتما دانشكده هاي مكانيك رو زير ذره بين بگيرين.
    از طرفي در دانشكده هاي مواد بيشتر material science كار ميكنند (نانو، پودر، thin film ، پليمر و مواد پيشرفته) كه اونقدر كارهاشون سطح بالاتر از ايران هست كه بعيد ميدونم ماها در اين زمينه ها تجربه هاي زيادي داشته باشيم. تك و توك اساتيدي هستند كه به روزند و شانس كار كردن با اونها در دانشگاه هاي ايران خيلي سخت بوحود مياد و شما خيلي سخت بتونيد در اين حوزه ها خرف زيادي داشته باشيد تا شيفته شما بشند.
    در همين دانشكده مواد شريف 5-6 تا كلا استاد بودند كه روي نانو و پودر و پليمر و اين مسايل كار ميكردند كه دانشجوهاشون راحت اپلاي ميكردند و ميرفتند مابقي اساتيد حرفي نداشتند كه بزنند در نتيجه دست شما خيلي خالي ميمونه ...در صنعت هم همينطور هستش شما بايد كار مدلينگ و شبيه سازي لد باشيد.
    اينها نظر من بود و توصيه ميكنم حتما simulation رو ياد بگيريد.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    توصیه من به همه بچه های موادی تو ایران این هست که مدلینگ و کدنویسی رو یاد بگیرن. تقریبا میتونم بگم اکثر پروژه ها نیاز به دانشجویی داره که مدل کردن رو بلد باشه و انجام کارهای تجربی خیلی مورد نیازشون نیست. مخصوصا توی اروپا.

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorob نمایش پست ها
    ارشد مواد دارم از شريف و دارم براي دكتري ميرم دانشكده مكانيك كه كارشون شبيه سازي انجماد هستش. در تاييد حرف دوستمون بايد بگم در زمينه مهندسي متالورژي نه Material science كارهاي تجربي زياد انجام شده و تقريبا بيشتر جاها دارند روي شبيه سازي اونها كار ميكنند.
    اگه جوش ريخته گري و يا شكل دهي خونديد حتما دانشكده هاي مكانيك رو زير ذره بين بگيرين.
    از طرفي در دانشكده هاي مواد بيشتر material science كار ميكنند (نانو، پودر، thin film ، پليمر و مواد پيشرفته) كه اونقدر كارهاشون سطح بالاتر از ايران هست كه بعيد ميدونم ماها در اين زمينه ها تجربه هاي زيادي داشته باشيم. تك و توك اساتيدي هستند كه به روزند و شانس كار كردن با اونها در دانشگاه هاي ايران خيلي سخت بوحود مياد و شما خيلي سخت بتونيد در اين حوزه ها خرف زيادي داشته باشيد تا شيفته شما بشند.
    در همين دانشكده مواد شريف 5-6 تا كلا استاد بودند كه روي نانو و پودر و پليمر و اين مسايل كار ميكردند كه دانشجوهاشون راحت اپلاي ميكردند و ميرفتند مابقي اساتيد حرفي نداشتند كه بزنند در نتيجه دست شما خيلي خالي ميمونه ...در صنعت هم همينطور هستش شما بايد كار مدلينگ و شبيه سازي لد باشيد.
    اينها نظر من بود و توصيه ميكنم حتما simulation رو ياد بگيريد.
    موفق باشيد
    كاملا موافقم
    ضمن اينكه برخلاف ايران، اينجا در كنار تئوري، واقعا هم عملي كار ميكنند! اينجور نيست بگيم فقط داريم سرچ ميكنيم تا به جواب برسيم، نه...
    من تو ايران اسم self healing رو چندبار شنيده بودم اما اصلا نميدونستم خوردنيه پوشيدنيه!!!
    اينجا هرهفته خودم دارم درستش ميكنم!

بچه هاي موادي ، مهندسي مواد اينجا، ريخته گري، شكل دهي، انتخاب مواد!، جوشكاري و ..... رو رد كرده! اگه دوست داريد بيايد و از حوزه هاي زيبا و جديد مواد لذت ببريد.

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

سلام دوستان مهندسی مواد گرایش الکترو سرامیک میخونم و میخوام واسه دکتری برای امریکا و یا کانادا اقدام کنم.میخواستم راهنماییم کنید موضوع پروژه ارشدم و تو کدوم یک از ضمینه های مغناطیس،مواد پیشرفته،بیومواد... بردارم راحت تر میتونم واسه این دو کشور اپلای بگیرم+دانشگاههایی که تو این ضمینه ها قوی کار میکنن کدوماست؟؟؟؟؟؟؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط garmalu نمایش پست ها
    سلام دوستان مهندسی مواد گرایش الکترو سرامیک میخونم و میخوام واسه دکتری برای امریکا و یا کانادا اقدام کنم.میخواستم راهنماییم کنید موضوع پروژه ارشدم و تو کدوم یک از ضمینه های مغناطیس،مواد پیشرفته،بیومواد... بردارم راحت تر میتونم واسه این دو کشور اپلای بگیرم+دانشگاههایی که تو این ضمینه ها قوی کار میکنن کدوماست؟؟؟؟؟؟؟
    هر ٣ موردي كه گفتين عاليست الباه بايومتويال كاملا اكادميكي بوده و محدودتون ميكنه در صورتي كه دو مورد ديگه صنعتي هم هستند. خود من در مواد پيشرفته دارم كار ميكنم. توي اين زمينه ها كار كرديد؟ نمره زبان؟

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

من برنامه نویسیم خیلی قویه و میخوام در زمینه شبیه سازی و برنامه نویسی برای نوشتن ISI سطح بالا کار کنم . فقط نمی دونم الان چه موضوعاتی در شبیه سازی و برنامه نویسی خیلی طرفدار داره و خیلی به پذیرش کمک میکنه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    میم مواد- تهران//مدیریت مالی-بهشتی

سلام و درود بر همه
    من مقطع کارشناسیم(ترم 2)،معدل رو خراب کردم(ترم 1 16.22 ترم 2 15.66) دیگه عملا الان میشه گفت دل به کنکور ارشد بستم(استریت که دیگه با این معدل نمیشم :| )
    سوالم اینه که،چه گرایشی از مواد بهتره؟!و آیا اگر ترم های بعد خیلی خوب کار کنم،امیدی به اپلای هست؟!(واسه ارشد!)(کشورش اصلا مهم نیست،فقط اسپانیا نباشه :دی :دی )
    تاپیک ها هم،همشون تاریخا قدیمیه ! :دی

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alilord نمایش پست ها
    سلام و درود بر همه
    من مقطع کارشناسیم(ترم 2)،معدل رو خراب کردم(ترم 1 16.22 ترم 2 15.66) دیگه عملا الان میشه گفت دل به کنکور ارشد بستم(استریت که دیگه با این معدل نمیشم :| )
    سوالم اینه که،چه گرایشی از مواد بهتره؟!و آیا اگر ترم های بعد خیلی خوب کار کنم،امیدی به اپلای هست؟!(واسه ارشد!)(کشورش اصلا مهم نیست،فقط اسپانیا نباشه :دی :دی )
    تاپیک ها هم،همشون تاریخا قدیمیه ! :دی
    باید گفت روی چی کار نکنید بهتره!
    روی ریخته گری و جوشکاری خیلی دیگه پوزیشنی وجود نداره.

موفق باشید
    کربلایم آرزوست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    میم مواد- تهران//مدیریت مالی-بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    باید گفت روی چی کار نکنید بهتره!
    روی ریخته گری و جوشکاری خیلی دیگه پوزیشنی وجود نداره.

موفق باشید
    ممنون از پاسختون،میشه لطفا ادامشم اگر میتونید جواب بدید؟ممنون از وقتتون

سلام به همه دوستان موادی

من لیسانسم رو متالورژی صنعتی گرفتم. فوق لیسانسم رو شناسایی. اما متاسفانه حماقت کردم و روی ریخته گری کار کردم.
    الان میخوام اپلای کنم. اما برام مهم نیست که دوباره مستر بگیرم.
    اول که به نظرتون واسه کجا اقدام کنم که بعد از تموم شدن موقعیت کاری خوبی داشته باشه و بتونم بمونم؟
    تو چه حیطه ای اقدام کنم؟
    از طریق دانشگاه یا استاد؟
    خلاصه حسابی ناواردم. اگه میشه کمک کنید.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)