صفحه 27 از 111 نخستنخست ... 17181920212223242526272829303132333435363777 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

من این رو برای گلاب به روتون خریدم :
    http://www.amazon.com/Blue-BB-50-Cer...keywords=bidet

یکساله استفاده میکنم و راضیم ... نصبش هم راحت هست

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_123 نمایش پست ها
    دوست عزیز، Mehrad ممنون از توضیحات و پست های مفیدتون توی این تاپیک
    میشه لطفا اسم و برند اون (گلاب به روتون) شیلنگ بدون نیاز به پیچ و مهره رو بگید.
    من دنبال فروشگاه اندرسون گشتم ولی نبود. اسم فروشگاه اندرسون خالیه؟
    در ضمن میشه یه لطفی بکنید راجع به Sam's Club هم یه توضیحی بدین؟(به جز یه اشاره کوچیک توضیحی راجع بهش ندیدم)
    میشه چند نفری یه کارت عضویت گرفت؟ و اینکه آیا اون کسی که کارت به نامش گرفته میشه امتیاز خاصی داره؟
    متشکرم
    برندش يادم نمياد و مهم هم نيست چون بستگي داره از چه فروشگاهي بخريد و كدوم ايالت باشيد. به اون شلنگها ميگن shower sprayer يا shampoo sprayer. اندرسون فقط توي منطقه ما هست و شما احتمالا بايد جاهاي ديگه دنبالش بگرديد. بيشترين شانس شما توي فروشگاههاي home improvement هست كه چند تا پست قبل توضيح دادم، مثل home depot يا lowe's و امثالهم. توي اين فروشگاهها يا حتي فروشگاههاي عمومي بريد قسمت مربوط به وسايل و تجهيزات حمام يا قطعات لوله كشي مربوط به حمام و دستشويي. البته خودتون رو به اين فروشگاهها محدود نكنيد. توي هر فروشگاهي در قسمت تجهيزات حمام ممكنه پيدا كنيد. من اون مدتيكه جنوب ايلينوي بودم، توي walgreen's كه همه جا بعنوان داروخانه شناخته ميشه از اين شلنگها پيدا كردم. قيافه اينها هم مثل سر دوش حمام ميمونه (خودشون ميگن showerhead) كه به يك شلنگ وصل شده. كاربري اصلي اينها هم شستشوي هاپو و بچه كوچولو هست.

البته اينها به راحتي به سر شير دستشويي بند نميشه، يا بهتره بگم بيشتر شيرهاي دستشويي كه من در آمريكا ديدم. براي همين بايد يك قطعه ديگه هم بخريد و با شنگير (به قول اينها aerator) سر شير دستشويي عوض كنيد كه شلنگ بند بشه. به اون قطعه ميگن male to female aerator adapter. سايز اينها متفاوته و اگه آدم دست به آچاري نيستيد، بايد aerator رو از سر شير دستشويي باز كنيد و به همراه شلنگ ببريد فروشگاه. اين قطعه رو احتمال زياد فقط توي فروشگاههاي home improvement ميتونيد پيدا كنيد.

در مورد sam's club من چند وقت پيش ميخواستم يك پست جامع در مورد فروشگاههاي معروف به club store يا عمده فروشي بذارم (تو مايه پستهاي قديمي ترم در اين تاپيك) ولي يادم رفت و الان هم فرصتش رو ندارم. جواب خيلي مختصر اينكه در اينجور فروشگاهها ميتونيد اجناس رو در بسته بنديهاي بزرگتر بخريد و اينجوري يك كمي صرفه جويي مي كنيد، چون خريدن بسته هاي بزرگ در هر چيزي باعث ميشه قيمت مقداري ارزونتر در بياد. ولي دو تا نكته هست يكي اينكه من با مقايسه قيمت در واحد (يا به اصطلاح per unit) اجناس تفاوت قابل ملاحظه اي در اين فروشگاهها و فروشگاههاي معمولي نديدم. به علاوه به عنوان كوپن باز حرفه اي، قيمت per unit تمام شده چيزايي كه با استفاده از كوپن و sale ميخرم، به طور فاحشي پايينتر از قيمت per unit اينجور فروشگاههاي عمده فروشي در مياد. حتي بدون استفاده از كوپن هم sale هاي فروشگاههاي خرده فروشي ارزونتر از اينجور فروشگاههاي عمده فروشي در مياد. منظورم قيمت per unit هست. تنها توجيه اقتصادي خريد از اين club store ها براي كسايي هست كه وقت و حوصله كوپن و sale و اينها رو ندارن و ترجيح ميدن برن فروشگاه و كل مايحتاج ماهانه رو يكجا بخرن و ببرن خونه.

اينكه كارت عضويت به اسم كي هست به خودي خود اهميت زيادي نداره، به جز برخي مزاياي جانبي مثل تخفيف بنزين و تخفيفهاي حق عضويت و اينها. وگرنه در عمل من ميتونم كارت عضويت رفقام رو بگيرم و برم sam's club يا costco خريد كنم (كه به دلايل فوق الذكر خيلي انگيزه ندارم و ترجيح ميدم كوپن بازي خودم رو بكنم). سياست رسمي sam's club و costco در مورد استفاده اشتراكي از كارت عضويت با هم فرق ميكنه و بايد توي وبسايت خودشون ببينيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

دوستان کسی تجربه استفاده از هیتر رو داره؟ اگه کلا دمای خونه رو بذاریم روی 55 که سیستم گرمایشی خونه روشن نشه، بجاش توی اتاقمون از هیتر استفاده کنیم مثلا برای دمای 70 درجه، به صرفه تر نیست؟ اینحوری فقط دوتا اتاق گرم میشه بجای کل خونه

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط civilfbg نمایش پست ها
    دوستان کسی تجربه استفاده از هیتر رو داره؟ اگه کلا دمای خونه رو بذاریم روی 55 که سیستم گرمایشی خونه روشن نشه، بجاش توی اتاقمون از هیتر استفاده کنیم مثلا برای دمای 70 درجه، به صرفه تر نیست؟ اینحوری فقط دوتا اتاق گرم میشه بجای کل خونه
    این مسئله بستگی به این داره که قبض گاز و برق رو کی پرداخت میکنه. اگر خودتون پرداخت میکنید معمولا هزینه گرمایش با برق گرونتر از گاز است. اگه صاحبخونه پرداخت میکنه معمولا" یه limit تعیین میکنند و اگر شما بصورت مداوم از هیتر استفاده کنید مصرف برقتون بطور غیر عادی افزایش پیدا میکنه و ممکنه صاحبخونه بیاد سراغتون!

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط civilfbg نمایش پست ها
    منم دقیقا همین مشکلو داشتم ... من از یک هیتر برقی برای اتاق استفاده کردم و گاز رو که برای کل منزل بود قطع کردم ... مقدار زیادی در هزینه ها صرفه جویی شد.

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

آقا یه سوالی... خیلی از این سایت هایی که گوپن های قابل پرینت میدن یه برنامه میخوان واسه پرینتش... یعنی خود کوپن رو به صورت پی دی اف نمیدن... اونوفت این کوپن ها رو په جوری میگیرین؟ من نمیتونم روی کامپیوتر های سایتمون چیزی نصب کنم...

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjanchemical نمایش پست ها
    آقا یه سوالی... خیلی از این سایت هایی که گوپن های قابل پرینت میدن یه برنامه میخوان واسه پرینتش... یعنی خود کوپن رو به صورت پی دی اف نمیدن... اونوفت این کوپن ها رو په جوری میگیرین؟ من نمیتونم روی کامپیوتر های سایتمون چیزی نصب کنم...
    متاسفانه راه ديگه اي نداره. حتي اجازه پرينت به صورت آفلاين هم نميدن. اين سايتها اين كار رو مي كنن تا كسي نتونه كوپن ها رو پي دي اف كنه و چندين بار پرينت بگيره. خود من روي لپ تاپ اين برنامه رو نصب كردم تا بتونم پرينت بگيرم. البته الان انقدر سرم شلوغه كه نمي رسم به اين كارها و به همون كوپنهاي روزنامه يكشنبه و كوپنهايي كه گاهي وقتها توي صندوق پستيم مياد قناعت مي كنم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

دوستان بزرگوار عزیز و لذییذ من! چند تا سوال زیبا!
    1. کسی ماساژ تو این spa‌ها رفته؟ رایگان جائی یا روشی رو سراغ ندارید واسش؟ با کوپانش دیدم حدود 20 تا اومد اما می ارزه انقدر؟ ماساژ پا و ماساژ چینی رو هم شنیدم خوبن که با سوزن انجام میدن! کلا کسی بوده که تو این زمینه اکتیو باشه؟
    I love you USA

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    دوستان بزرگوار عزیز و لذییذ من! چند تا سوال زیبا!
    1. کسی ماساژ تو این spa‌ها رفته؟ رایگان جائی یا روشی رو سراغ ندارید واسش؟ با کوپانش دیدم حدود 20 تا اومد اما می ارزه انقدر؟ ماساژ پا و ماساژ چینی رو هم شنیدم خوبن که با سوزن انجام میدن! کلا کسی بوده که تو این زمینه اکتیو باشه؟
    من ماساژ زیاد رفتم ولی هیچکدوم رایگان نبودن. یه ماساژ خوب و حرفه ای خیلی بیشتر از 20 دلار می ارزه.

اگه دوست دارید روی شما آزمایش بشه، خیلی مواقع آموزشگاه های ماساژ دنبال آدم آزمایشگاهی هستن که دانش آموزهاشون روشون تمرین کنند که در اکثر مواقع رایگان هست و بعضی جاها یه پولی هم بهتون میدن ولی انتظار لذت بردن نداشته باشید!

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    من ماساژ زیاد رفتم ولی هیچکدوم رایگان نبودن. یه ماساژ خوب و حرفه ای خیلی بیشتر از 20 دلار می ارزه.

اگه دوست دارید روی شما آزمایش بشه، خیلی مواقع آموزشگاه های ماساژ دنبال آدم آزمایشگاهی هستن که دانش آموزهاشون روشون تمرین کنند که در اکثر مواقع رایگان هست و بعضی جاها یه پولی هم بهتون میدن ولی انتظار لذت بردن نداشته باشید!
    20$؟!!! عمــــــــــــــــراً!
    ماساژ خوب توسط آدم کار درست بالای 70 دلاره و بستگی خیلی زیاد به زمانش داره... 30 دقیقه مثلاً 70 دلاره...1 ساعت 100$ و....
    ویرایش توسط mdemehri : February 15th, 2013 در ساعت 08:28 AM
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)