صفحه 59 از 111 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

سلام.

تاپیک بسیار خوبی بود! من از اول تا آخرش رو با لذت خوندم، از نکاتی هم که دوستان گفتن حتماً نهایت استفاده رو می‌برم.
    از دقت نظر و توصیف و تفصیل کامل دوستان هم ممنون.

روش‌هایی رو که دوستان برای خرید دوچرخه گفته بودند خوندم، ولی سوال من در مورد نوع دوچرخه مناسبه. من زیاد در مورد دوچرخه اطلاعاتی ندارم، و فقط یادمه قدیما یه مدلایی بود به اسم ایران دوچرخ؛)
    برای رفت و آمد به دانشگاه، خرید، متر کردن (حتی حومه شهر) چه نوع دوچرخه‌ای رو پیشنهاد میدین؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

اگه استفاده شما از دوچرخه به دانشگاه و خريد كردن در شعاع ٥-٦ مايلي محدود ميشه mountain bike بگيريد. اگه منطقه شما زياد سربالايي نداره كه مجبور به دنده عوض كردن بشيد، comfort bike هم مي تونيد بگيريد. با چيزي حدود ١٠٠-١٥٠ دلار ميشه يك دوچرخه قابل قبول گرفت. البته اينكه ميگم قيمت sale منظورم هست. دوچرخه اي كه قيمت عاديش ١٠٠ دلار يا كمتر باشه به درد نمي خوره. ولي اگه مثل من اهل سير و سياحت هستيد بايد مقداري سر كيسه رو شل كنيد و road bike يا hybrid bike بگيريد. اون هم sale خوب گير بياريد حدود ٢٠٠-٢٥٠ دلار ميشه. و بيشتر اگه اهل مايه رفتن بيشتر باشيد.

اون اوايل كه اومده بودم آمريكا يك دوچرخه آشغال چيني NEXT از والمارت گرفته بودم ٧٥ دلار و كلي هم خرسند بودم كه چه ديل خوبي پيدا كردم. تا موقعي كه دوچرخه سواري من محدود به دانشگاه و خريد هفتگي بود زياد بد نمي گذشت (البته زياد خوش هم نمي گذشت). ولي به تدريج كه اعتماد به نفس و روحيه ورزشيم بالا رفت و هوس كردم دور واطراف توليدو بچرخم فهميدم چه اشتباهي كردم. يه دفعه كه رفتم يه جايي حدود ٤٠ مايلي غرب توليدو، در راه برگشت تقريبا داشتم گريه مي كردم از درد. توضيح بيشترش منشوري مي باشد.

بعد مقداري گيفت كارت اندوختم از طريق پوينت و bonus هاي بانكي (به پستهاي من در تاپيك بانك مراجعه شود) و از Target يك hybrid bike مارك Schwinn خريدم به قيمت sale ناقابل ٢٠٠ دلار. قيمت اصليش ٢٥٠ دلار بود فكر كنم. البته فقط tax رو پرداخت كردم و اصل ٢٠٠ دلار رو با اون گيفت كارت ها دادم. با اين دوچرخه ٦ بار رفتم ديترويت (كه ٥٥ مايلي شمال شرق توليدو هست)، دو دفعه رفتم Ann Arbor (٥٠ مايلي شمال توليدو)، يك دفعه رفتم Sandusky (٦٠ مايلي شرق توليدو) و جاهايي از اين قبيل بدون اينكه دچار احساس گريه از نوع منشوري بشم. تقريبا همه اين سفرها رو صبح مي رفتم و عصر بر مي گشتم. خلاصه اينجوري بگم كه با اون دوچرخه قبلي جايي دورتر از ١٠-١٥ مايل مي خواستم برم اعمال شاقه بود ولي با اين دوچرخه به ١٠-١٥ مايل ميگم گردش كوتاه تفريحي.

البته اين رو هم بگم كه اگه اهل خريد آنلاين باشيد ممكنه بتونيد دوچرخه هاي دست دوم خوب پيدا كنيد. يكي از دوستام يك دوچرخه Trek خوب گير آورد ١٥٠ دلار كه فكر كنم نوش حدود ٣٠٠ دلاري ميشد (شايد هم بيشتر). با اين دوچرخه يك دفعه رفتم Fort Wayne (١١٠ مايلي جنوب غرب توليدو). صبح راه افتادم و شب رسيدم اونجا. همين راه رو با اون دوچرخه ٧٥ دلاري والمارت نشان مي خواستم برم كه عمرا (با چند تا نون).
    ویرایش توسط Mehrad : June 24th, 2014 در ساعت 03:23 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    يه دفعه كه رفتم يه جايي حدود ٤٠ مايلي غرب توليدو، در راه برگشت تقريبا داشتم گريه مي كردم از درد. توضيح بيشترش منشوري مي باشد.
    من به شخصه تا حالا زین دوچرخه راحت ندیدم که بشه چند ساعت روش نشست. همون مارک Schwinn که گفتی من یه زین جدا خریدم. بهتره ولی یک ساعت بیشتر جواب نمیده!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsh81 نمایش پست ها
    من به شخصه تا حالا زین دوچرخه راحت ندیدم که بشه چند ساعت روش نشست. همون مارک Schwinn که گفتی من یه زین جدا خریدم. بهتره ولی یک ساعت بیشتر جواب نمیده!
    خوب خداییش تو ماشینم باشه آدم، ساعتی یه بار استراحت لازمه! چه برسه به دوچرخه که علاوه بر راحتی زین، پدال زدن و بادخوردن هم داره (هرچند من رکوردم بیشتر از ۲ ساعت نیس...).
    یه مدل دوچرخه‌هایی هم دیدم، recumbent bicycle یا زمین گستر. اینا صندلی دارن و پدالش با زینش تقریباً تو یه سطحه. شاید مشکل شما رو حل کنه. البته من خودم تا حالا سوار نشدم، بنابراین اگر فیدبکی در این خصوص باشه خوشحال میشم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsh81 نمایش پست ها
    بحث فقط زین نیست. دوچرخه آشغال خیلی‌ زود آدم رو خسته میکنه. یعنی‌ آدم احساس کوفتگی در همه بدن میکنه نه فقط ناحیه زین. به مدت طولانی دوچرخه سواری کنید (مثلا ۳-۴ ساعت) تفاوت دوچرخه خوب و بد رو متوجه میشید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط enceladus نمایش پست ها
    سوال من در مورد نوع دوچرخه مناسبه. من زیاد در مورد دوچرخه اطلاعاتی ندارم، و فقط یادمه قدیما یه مدلایی بود به اسم ایران دوچرخ؛)
    برای رفت و آمد به دانشگاه، خرید، متر کردن (حتی حومه شهر) چه نوع دوچرخه‌ای رو پیشنهاد میدین؟
    ۱- اگر شهر شما دارای شیب است

Full Suspension Cross country

مخفف کراس کانتری XC است!

حواست باشد که تعلیقش کامل باشد. بعضی ها تعلیقشان کم است و اذیتت می کنند

به وزنش خیلی دقت کن. هر چه کمتر باشد بهتر است.
    وزنش نباید از ۲۵ پوند بیشتر باشد

چرخ ۲۹ اینچ بگیر.

اگر پول داری جنس کربن بگیر. اگر پول کربن نداری ، آلیومینیوم بخر.
    پول بابت آهن و فولاد نده

۲- اگر یاد قدیما کردی و خواستی بری کوه (جاده خاکی یا سنگی و پر از دست انداز و بالا و پایین)

All Mountain

مخففش می شود AM

این دوچرخه ها همگی تعلیق کامل دارند. اگر دیدی نداشت به فروشنده شک کن و برو از جای دیگر بخر

اگر کوه سنگی (صخره ای) می روی جنس آلومینیوم بگیر. و اگر کوه خاکی (شنی) می روی جنس کربن بگیر.

۳- اگر در شهر بدون شیب زندگی می کنی

Marathon

چون شیب ندارد. وجود تعلیق ضرورتی ندارد.

بعضی از این ماراتن ها تعلیق دارند که به درد مکان های بدون شیب اما ناهموار می خورد. مثلا مواقعی که می خواهی جاده خاکی بروی.

داشتن تعلیق به قیمت نهایی محصول اضافه می کند. بنابراین اگر مطمئنی جای ناهموار نمی روی ماراتن بدون تعلیق بگیر

+++++++++++++++++

جدا از این که چه مدلی می خری ، به زینش نگاه کن.
    زین به دو دسته ی مردانه و زنانه تقسیم می شود. زینی که برای هر دو جنس شاخته شده باشد کیفیت ندارد و دچار مشکل می شوی. مشکلش به گفته ی مهراد از نوع منشوری است!
    همچنین زین به دو دسته ی راحت و مسابقه ای تقسیم می شود. نوع مسابقه ای نازک است تا فرمان پذیری بیشتر شود و با آئرودینامیک بهتر سرعت بگیری. به همین دلیل نوع مسابقه ای ، نشمین گز شما را بیشتر می کند.

همچنین لازم است روکش ژله ای را جداگانه برای زینتان بخرید تا دیرتر دچار نشمین گز شوید
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Member s.mahmoudi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUT- Mech Eng

ممنون از همه.
    کسی تجربه ی scooter داره؟
    سایه ای از سر دیوار گذشت
    غمی افزود مرا بر غمـــــــــها

سلام.
    با تشکر از همه دوستان بابت مطالب فوق العاده ای که گذاشتید.
    من یه جا توی این تاپیک خوندم که آقا مهراد در مورده تخت و سرویس خواب و وسایل منزل توضیح دادن ولی نتونستم پیداش کنم.
    ممکنه آدرس لینکش رو اینجا بزارید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام. اونی که میگه فاندم 20 هزارتاس، خالص شده ش را میگه ! یعنی با کسر شهریه دانشگاه میشه اونقدر ! اونی هم که میگه 70 هزار تاس ، رقم کلیش را میگه که خب به خاطر tuition waive بودن ،دانشگاه مثلا 40 هزار تاش را کم میکنه و خالص سی هزار تا میرسه به دستش ! مثلا همون اولی هم میتونه بگه فاند کلی من 55 هزار تاس احتمالا ! من فک میکنم اکثر اکثر دانشجوها(شایدم همشون) اینجا ماهانه بین 1300 تا 2500 فاند میگیرن ! همین ! اونی که 2500 میگیره خب شاید هزینه ها زندگی هم گرونتر باشه اونجا ! 2500 در ماه فاند واقعا خوبیه !
    راجع به هزینه ها پایه ی زندگی به نظرم از 1000 تا 2000 دلار در ماه هست ! بسته به شهر !
    آقا اگه متعهل باشی و یه نینی هم داشته باشی چقدر میاد رو این مبلغ؟ میشه جوری زندگی کرد که نخوای از خونواده پدری پولی کمک بگیری؟
    ممنون

با سلام
    اگه امکانش هست دوستان لطف کنند و بهترین مکان های خرید را بر اساس دسته بندی زیر بیان کنند. خواهشا بیش از 3 مورد نباشه با توجه به اولویت قیمت و کیفیت:

1- پوشاک مردانه:
    2- پوشاک زنانه:
    3- لباس های رسمی و فرمال:
    4- زیر پوش:
    5- لباس برای فصل سرما:
    6- میوه تازه :
    7- خشکبار:
    8- اودیه جات:
    9- موبایل و لوازم مربوطه:
    10- کامپیوتر ( PC & Mac )
    11- laptop :
    12- ساعت مچی :
    13- عینک آفتابی:
    14- لوازم آشپزخانه:
    15- لوازم التحریر:

اگه مورد دیگه دوستان دارند که بکار اکثر بچه ها میخوره خواهشا اضافه کنید به لیست بالا.

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)