نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
من از فروشگاه‌های مختلف همه جور میوه می‌خریدم و همیشه توی یخچالم پر میوه بود. من یادم نمیاد این مدتی‌ که توی آمریکا بودم برای سیب، هلو، آلو، شلیل، گلابی، انگور بیشتر از پوندی یک دلار (یا در بدترین شرایط ۱/۵ دلار) داده باشم. توت فرنگی‌ حد اکثر پوندی ۲/۵ دلار (معمولاً ۱ تا ۱/۵ دلار). طالبی حد اکثر دونه‌ای ۲ دلار (خیلی‌ وقت‌ها ۱ دلار)، اون غول پیکر هاش دونه‌ای ۲/۵ دلار. کیوی ۳ تا ۱ دلار (گاهی‌ وقت‌ها ۴ تا ۱ دلار). انواع و اقسام berry پینتی ۱ دلار. موز پوندی ۳۰ سنت. آناناس دونه‌ای ۱ دلار (البته پوست کندنش خیلی‌ مشقت باره، بعد از چند دفعه ترجیح دادم فقط کمپوتش رو بخرم همون ۱ دلار). پرتقال پوندی ۱ دلار، ولی‌ چون بعد از مدتی‌ آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی (نیم گالن ۲ تا ۲/۵ دلار) جز لا ینفک یخچالم شده بود، پرتقال خریدن رو ترک کردم. نارنگی هم همون اول ورودم به آمریکا اولین دوست آمریکاییم که من رو برده بود راه و چاه خرید کردن رو بهم نشون بده، جعبه ۵ پوندی خرید ۴ دلار و بهم هدیه داد. بعد از اون دیگه نتونستم ارزونتر از جعبه‌ای ۵ دلار پیدا کنم (بماند که سر همین جعبه نارنگی چه دوستی عمیقی بین ما شکل گرفت).

توی این مدتی‌ که آمریکا بودم و کوپن باز حرفه‌ای بودم، تنها موردی که برای میوه تازه کوپن دیدم، نارنگی بود. بقیه کوپن‌هایی‌ که دیدم برای کمپوت بود و میوه‌های خشک شده. البته روی اون کوپن‌ها رو هم زمین نمینداختم و می‌خریدم، ولی‌ من با میوه تازه بیشتر حال می‌کنم.

در مورد کجاش، هر فروشگاهی که میوه sale بود می‌خریدم و انبار می‌کردم. توی هر فروشگاهی هم که میرفتم بالاخره یه چیزایی‌ sale بود. اینجوری کلکسیون میوه هام تقریبا همیشه تکمیل بود. خیلی‌ روز‌ها پیش صبحانه سالاد میوه میخوردم تا بعد ۱-۲ ساعت برم سر اصل صبحانه. میدونم ممکنه حرف زدنم خیلی‌ مرفه بی‌ درد به نظر بیاد، ولی‌ باور کنید میوه‌ها رو به همون قیمت‌هایی‌ که گفتم می‌خریدم. صبحانه من هم با تکنیک هایی که برای خرید کردن در پست‌های قبلی‌ توضیح دادم، معمولاً نزدیک به مفت در میومد.
من تقریبا تو شوک عمیقم!!!
یه سوال، شما دور و برت فروشگاه زیاد بود؟ می دونم که ماشین نداشتی. چطوری می رفتی این فروشگاها رو؟ جنساتو چطوری حمل می کردی تا خونه؟ من الان فوود لاین تو شعاع 1 مایلی دارم. والمارت تو شعاع 8 مایلی و یه Hariss titter تو شعاع 4 مایلی و دیگر هیچ. هیچ دسترسی هم به مغازه عرب و پاکستانی و کره ای و فارمز مارکت و .... ندارم. همین مرغ چون والمارت ارزونتره 4 دلار اتوبوس آب می وره برام.

شما چه سالی آمریکا بودی؟ هنوزم هستی؟ یعنی می خام بدونم قیمتهایی که گفتی مال این اواخره؟