صفحه 78 از 111 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    7020 هزینه ی زندگی 9 ماه نیست مگه؟ که میشه ماهی 780 دلار قبل مالیات
    حتي به فرض كه اين ٧٠٢٠ دلار رو براي ٩ ماه تقسيم كنيم و بگيم ماهي ٧٨٠ دلار، در نهايت آدم ١٢ ماه هزينه داره. مهم اون ٨٢٠٠ دلار هست كه بايد در طول ١٢ ماه تقسيم بشه و بعد از ماليات ميشه حدودا ماهي ٦٠٠ دلار كه همونطور كه گفتم براي كسي كه بخواد زندگي "معمولي" داشته باشه (با تعريف برخي دوستان) اصلا كافي نيست. حتي براي كسي كه بخواد زندگي دانشجويي داشته باشه ولي روشهاي صرفه جويي رو ندونه كفاف نميده. پرداخت fee و بيمه كه بماند. نكته اصلي اين بود كه رقمهاي توي I20 تا وقتي آدم جزييات نحوه محاسبه هزينه هاي زندگي رو ندونه كمكي نمي كنه. جزييات هزينه هاي سال ٢٠٠٧ كه الان توي وبسايت دانشگاه نيست ولي همون موقع كه نگاه كردم جور نميشد. در مورد رقم كلي فاند هم همينطور. من و بقيه دوستان گفتيم نگاه كردن به اون عدد كلي فاند كمكي نمي كنه. بايد بدونيم چقدر از اون فاند حقوقي هست كه ميدن و چقدرش براي ماليات ميره (معمولا بين ٨ تا ١٢ درصد) و بعد از كسر بيمه و fee دانشگاه نتيجه رو به ١٢ ماه تقسيم كنيم و ببينيم آيا كفاف هزينه ها در شهر مورد نظر رو ميده يا نه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    حتي به فرض كه اين ٧٠٢٠ دلار رو براي ٩ ماه تقسيم كنيم و بگيم ماهي ٧٨٠ دلار، در نهايت آدم ١٢ ماه هزينه داره. مهم اون ٨٢٠٠ دلار هست كه بايد در طول ١٢ ماه تقسيم بشه و بعد از ماليات ميشه حدودا ماهي ٦٠٠ دلار كه همونطور كه گفتم براي كسي كه بخواد زندگي "معمولي" داشته باشه (با تعريف برخي دوستان) اصلا كافي نيست. حتي براي كسي كه بخواد زندگي دانشجويي داشته باشه ولي روشهاي صرفه جويي رو ندونه كفاف نميده. پرداخت fee و بيمه كه بماند. نكته اصلي اين بود كه رقمهاي توي I20 تا وقتي آدم جزييات نحوه محاسبه هزينه هاي زندگي رو ندونه كمكي نمي كنه. جزييات هزينه هاي سال ٢٠٠٧ كه الان توي وبسايت دانشگاه نيست ولي همون موقع كه نگاه كردم جور نميشد. در مورد رقم كلي فاند هم همينطور. من و بقيه دوستان گفتيم نگاه كردن به اون عدد كلي فاند كمكي نمي كنه. بايد بدونيم چقدر از اون فاند حقوقي هست كه ميدن و چقدرش براي ماليات ميره (معمولا بين ٨ تا ١٢ درصد) و بعد از كسر بيمه و fee دانشگاه نتيجه رو به ١٢ ماه تقسيم كنيم و ببينيم آيا كفاف هزينه ها در شهر مورد نظر رو ميده يا نه.
    آقا مهراد دانشگاه که اشتباه نمیکنه! همونطور که گفتم و روی I-20 هم دقیقا و موکدا (دو بار، یک بار تو بند 7 و یک بار تو بند 8) مشخص کردن که هزینه های نامبرده مربوط به یک سال تحصیلی یعنی 9 ماه هستش. دوستان باید قبل از اومدن، تکلیف فاند سه ماه تابستون خودشون رو با پرسیدن از استاد و دانشکده بدونن تا به مشکلی بر نخورن. هزینه های بیمه و کتاب هم در همون I-20 بطور مشخص لحاظ شده.
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

سلام میخواستم بدونم این تخمینی که اینجا دیده میشه واقعیه؟ یعنی با روشهای صرفه جویی که تو این تاپیک بحث شد، میشه این هزینه ها رو پایینتر آورد؟

ITEM UNDERGRADUATE GRADUATE
    Education/Registration Fees $ 11,220 $ 11,220
    Campus Fees $ 1,850 $ 1,590
    Non-Resident Tuition $ 22,878 $ 15,102
    Health Insurance $ 1,383 $ 2,002
    Living Expenses (Off-campus, inc. food) $ 7,200 $ 7,200
    Books & Supplies $ 1,398 $ 1,398
    Personal Expenses $ 1,800 $ 1,521
    Transportation $ 1,350 $ 1,725
    TOTAL $ 49,079 $ 42,037

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Farnaz22800 نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم این تخمینی که اینجا دیده میشه واقعیه؟ یعنی با روشهای صرفه جویی که تو این تاپیک بحث شد، میشه این هزینه ها رو پایینتر آورد؟

ITEM UNDERGRADUATE GRADUATE
    Education/Registration Fees $ 11,220 $ 11,220
    Campus Fees $ 1,850 $ 1,590
    Non-Resident Tuition $ 22,878 $ 15,102
    Health Insurance $ 1,383 $ 2,002
    Living Expenses (Off-campus, inc. food) $ 7,200 $ 7,200
    Books & Supplies $ 1,398 $ 1,398
    Personal Expenses $ 1,800 $ 1,521
    Transportation $ 1,350 $ 1,725
    TOTAL $ 49,079 $ 42,037
    Books & Supplies را می توانی به روش هایی که خودت بهتر می دانی حذف کنی
    چرا Health Insurance بین کارشناسی ها و سایرین متفاوت است! نشان می دهد که می توانی کمش کنی
    Transportation به شهر و دانشگاه بستگی دارد. شاید نتوانی کمش کنی! اما در بسیاری از شهر ها می توانی تا صفر هم ببریش البته این مورد روی مورد بعدی هم تاصیر می گذارد
    Living Expenses باز به شهر بستگی دارد. در بعضی شهر ها کل این مبلغ را باید هزینه مسکن کنی و ....

در مورد Living Expenses و Transportation با توجه به این که کاملا به شهر بستگی دارد، این تاپیک جای مناسبی نیست. سوال خود را در تاپیک دانشگاه مربوط بنویس تا کسانی که آن جا درس می خوانند جواب دهند
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

هزینه ی Health Insurance را در بعضی از دانشگاهها میتوان کم کرد به این صورت که بیمه ی دانشگاه رو لغو کنید و برید یکی از بیمه های ارزان قیمت بیرون رو بگیرید. ولی در همه ی دانشگاهها نمیشه اینکارو کرد. مثلا دانشگاه ما اجازه نمیده از یه منبع بیرونی بیمه بگیریم مگر در دو صورت : 1- توسط دولت کشورمون بیمه باشیم یا 2- کارمند یک شرکت امریکایی باشیم و اون ما رو بیمه کرده باشه.
    پس باید با دانشگاه مقصد چک کنید ببینید میشه بیمه تون رو عوض کنید یا نه. از بچه های اون دانشگاه هم میتونید بپرسید فقط حواستون باشه که اطلاعاتشون بروز باشه. مثلا دانشگاه آرلینگتون در تگزاس تا پارسال اجازه میداد از بیرون بیمه بگیری که خیلی به نفع بچه ها بود اما قانونش عوض شد و دیگه مجبورن بیمه ی دانشگاه رو بگیرن.
    ویرایش توسط sabzdarsabz : March 3rd, 2015 در ساعت 08:00 PM
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

پستهای نامربوط حذف و افراد خاطی تذکر دریافت کردند.
    این موضوع مربوط هزینه های زندگی در آمریکا و روش های صرفه جویی میباشد لطفا از بیان غیر مرتبط خودداری فرمایید.

Senior Member m_rond آواتار ها

واسه کم کردن هزینه ی Health Insurance من یه کمپانی می شناسم که هزینه اش واسه من تقریباً نصف پلنهاییکه دانشگاه معرفی می کنه درمیاد و من با اون کار می کنم. حتی بخاطر یه اتفاقی که واسم افتاد ازش استفاده هم کردم. اگه دانشگاهتون خیلی رو گرفتن بیمه از خارج از دانشگاه گیر نیست می تونین ازش اول یه quote بگیرین و دیدین مناسبه، آنلاین بخرین. من فکر کنم چون این کمپانی آمریکایی هست اگه اسمشو ببرم مصداق تبلیغ به مفهوم تبلیغ یه شرکت یا وبسایت داخلی در فروم نباشه. وبسایتش imglobal هست. در ضمن از 15 می مینیممهای بیمه واسه دانشجوها و اسکالرها بالاتر می ره که به مفهوم هزینه ی بیشتر برای بیمه شما خواهد بود.
    Never Say Never

Junior Member Gav1991 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکترونیک

من هرچی تو پست های قبلی می گردم، هزینه ی زندگی دانشجویی پیدا نکردم. می خواستم از کسی که تازه رفته آمریکا و با هزینه های الان ایران آشناست سؤال کنم. من ایران بدون هزینه ی مسکن هر ماه 300 هزار تومن خرج می کنم. چون هزینه ی مسکن تو آمریکا جا به جا فرق داره، بدون اون، خرج ماهیانه ی من چه قدر میشه؟ هزینه ی بیمه هم حساب کنید و همچنین fee. اینترنت لازمه باشه ولی قبض موبایل ندارم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Gav1991 نمایش پست ها
    من هرچی تو پست های قبلی می گردم، هزینه ی زندگی دانشجویی پیدا نکردم. می خواستم از کسی که تازه رفته آمریکا و با هزینه های الان ایران آشناست سؤال کنم. من ایران بدون هزینه ی مسکن هر ماه 300 هزار تومن خرج می کنم. چون هزینه ی مسکن تو آمریکا جا به جا فرق داره، بدون اون، خرج ماهیانه ی من چه قدر میشه؟ هزینه ی بیمه هم حساب کنید و همچنین fee. اینترنت لازمه باشه ولی قبض موبایل ندارم.
    در مورد هزينه هاي زندگي دانشجويي كه زياد صحبت شده اينجا. براي يك زندگي مجردي دانشجويي علاوه بر هزينه مسكن بين ٢٠٠ تا ٤٠٠ دلار در ماه هزينه تون ميشه. هزينه ها در شهرهاي مختلف متفاوته ولي با توجه به اينكه ميگيد هزينه هاي غير مسكن شما در ايران ماهي ٣٠٠ هزار تومن هست (با فرض اينكه هزينه خوراك رو هم در اين رقم لحاظ كرديد) هزينه هاي شما مي تونه حدود ٢٠٠ دلار در ماه باشه. البته در صورتيكه نكات مربوط به روشهاي صرفه جويي رو كه من و بقيه دوستان در پستهاي قبلي توضيح داديم رعايت كنيد. من در دوره مجرديم با بودجه كلي ماهي ٦٠٠ دلار (شامل همه چي) زندگي مي كردم. يعني ماهي ٤٠٠ دلار كرايه خونه به اضافه ٢٠٠ دلار ساير هزينه ها. گاهي وقتها در ماههاي زمستون كه پول برق بيشتر ميشد، ممكن بود هزينه هام مقداري از ٦٠٠ دلار در ماه بيشتر بشه. البته در اين رقمي كه گفتم هزينه بيمه رو در نظر نگرفتم چون الان هزينه بيمه زياد شده. قبلا پول بيمه دانشجويي من ماهي ٥٠ دلار بود ولي الان به سختي ميشه بيمه دانشجويي كمتر از ماهي ١٠٠ دلار پيدا كرد و بعضي جاها ممكنه بيشتر از ١٠٠ دلار بشه. هرچند بعضي دانشگاهها جزء فاندي كه ميدن بيمه دانشجويي هم هست.
    ویرایش توسط Mehrad : March 10th, 2015 در ساعت 05:18 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

پستهای مربوط به بیمه به اینجا منتقل گردید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)