صفحه 105 از 111 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    بچه ها برای اینکه trial پرایم آمازون (مخصوص دانشجوها) خودش دوباره کارتمونو شارژ نکنه ، باید کدوم قسمت تو سایت تغییر بدیم؟ من تو اکانت پرایمم گشتم جایی برای حذف این گزینه ندیدم.
    این گزینه وجود نداره که از الان تعیین کنید وقتی زمانش تموم شد تمدید نشه.
    راهش اینه که یا نزدیک زمان اتمامش خودتون پرایم رو کنسل کنید.
    و اگه هم نکردید وقتی اتوماتیک تمدید شد و پول کم کرد طی چند روز بعدش اگه کنسل کنید پولتون برمی‌گرده.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    بچه ها برای اینکه trial پرایم آمازون (مخصوص دانشجوها) خودش دوباره کارتمونو شارژ نکنه ، باید کدوم قسمت تو سایت تغییر بدیم؟ من تو اکانت پرایمم گشتم جایی برای حذف این گزینه ندیدم.
    سلام
    دوست عزیز از قسمت پرایم سمت چپ صفحه حالت عادی کنسلش کنین. شش ماه رو براتون نگه میداره و بعدش دیگه چارج نمیشین

https://www.amazon.com/gp/aw/help/id=201118010

سلام.
    من هزینه ها و دخل و خرجم رو میخوام بهتر مانیتور کنم. اپلیکیشن Mint خوب و سیف هست؟! باید اکانت کردیت کارت و بانکیم رو بهش بدم...
    کسی اپلیکیشن بهتری سراغ داره، معرفی کنه. میخوام خودش وارد کنه وگرنه دستی میشه ولی سختمه...
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    من هزینه ها و دخل و خرجم رو میخوام بهتر مانیتور کنم. اپلیکیشن Mint خوب و سیف هست؟! باید اکانت کردیت کارت و بانکیم رو بهش بدم...
    کسی اپلیکیشن بهتری سراغ داره، معرفی کنه. میخوام خودش وارد کنه وگرنه دستی میشه ولی سختمه...
    ممنون
    چند تا از دوستانم، از Mint استفاده میکنند و تا حالا مشکلی نداشتند، حتی چون از لحاظ مالیاتی resident بودند، تکس شون رو با mint به صورت رایگان پر کردند
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zexil906 نمایش پست ها
    میانگین درآمد یک نفر پس از کسر مالیات و به صورت خالص ۲۷۷۰ دلار است.
    میانگین هزینه های زندگی در کشور آمریکا نیز به شرح زیر است :
    هزینه مسکن)
    اجاره بها
    آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۸۹۶ دلار
    آپارتمان یک خوابه خارج از شهر ۷۰۰ دلار
    آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۵۵۰ دلار
    آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر ۱۲۰۰ دلار
    خرید خانه
    یک متر مربع در مرکز شهر ۱۹۰۰ دلار
    یک متر مربع خارج از شهر ۱۲۰۰ دلار
    هزینه غذا)
    رستوران:
    هزینه غذا برای یک نفر در یک رستوران گران در حدود ۱۵ دلار
    کمبو 1 نفره در فست فود در حدود ۶ دلار
    کاپوچینو در حدود ۱٫۵ دلار
    پپسی 1 نفره در حدود ۱٫۵ دلار
    آب معدنی 1 نفره در حدود ۱٫۵ دلار
    سوپر مارکت
    شیر بطری یک لیتری ۱٫۲ دلار
    نان سفید ۵۰۰ گرمی دانه ای ۲٫۳ دلار
    تخم مرغ بسته 12 تایی ۲ دلار
    1 کیلوگرم پنیر ۷٫۲ دلار
    1 کیلوگرم مرغ ۲ دلار
    1 کیلوگرم پرتقال ۳٫۲ دلار
    1 بوته کاهو ۱٫۵ دلار
    1 کیلوگرم سیب زمینی ۲ دلار
    1 کیلوگرم سیب ۳٫۱ دلار
    حمل و نقل
    بلیط یک طرفه داخلی در حدود ۱٫۹ دلار
    ورودی تاکسی در حدود ۲٫۷ دلار
    یک ساعت انتظار تاکسی در حدود ۲۶٫۸ دلار
    یک کیلومتر مسافت با تاکسی در حدود ۱٫۴ دلار
    گازوئیل ۰٫۹ دلار
    پوشاک
    کتانی ۷۲٫۵ دلار
    شلوار ۳۹٫۹ دلار
    پیراهن تابستانی ۳۸٫۷ دلار
    کفش چرم ۸۱٫۷ دلار
    ورزش و فراغت
    باشگاه ورزشی ماهیانه ۴۱ دلار
    1 بلیط سینما ۹٫۵ دلار
    1 ساعت کرایه زمین تنیس ۲۱ دلار
    با درود به شما و بقیه دوستان. بنظرم این رقم ها بخصوص برای تهران برای همه مواردش زیاد صحیح نیس! این رقم ها با دلار 3740 محاسبه نشده و از طرفی هم اگر این مقایسه رو سال 2016 هم بدونیم باز هم همخونی نداره. بعنوان مثال یه پرس غذا در یک رستوران اونم از نوع گرونش 18 هزار تومنه؟ این قیمت یک ساندویچه. یا کرایه تاکسی کورسی 700 تومن نیس. اینجا(مشهد) 1200 تا 1500 تومنه.
    ولی ممنون از شما ازین مطلبی که فرستادین. بشخصه جالب بود برام قیمت ها. مثلا اینکه در مرکز شهر لس آنجلس خونه متری 7 میلیون تومنه!! که نسبت به تهران الان و مشهد الان مقایسه کنیم قیمتش خیلی خوبه.

سلام دوستان
    کسی پارک آبی ( در محدوده شمال شرقی امریکا و ترجیحا نزدیک آبشار نیاگارا در ایالت نیویورک) رفته؟
    چه روشهایی برای خرید بلیط با تخفیف وجود داره؟ چهار نفریم و احتمالا برای دو هفته دیگه بخوایم بریم.
    ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره بگه. کدوم پارک آبی رو پیشنهاد می کنید و بهترین روش برای خرید بلیط؟

Junior Member

در مورد صرفه جویی و کوپن و خرید ، مطالب ارزنده ای عزیزان بخصوص مهراد عزیز نوشته اند ، من به ذهنم رسید که اگه دوستان به روز با جزئیتات از این روزها بنویسنند ، میتونه مفید باشه ، من ازخودم شروع می کنم. اگه نقد هم بشه ، باز هم مفدیه.
    بعد از مدتها مقاومت برای خرید روزنامه یکشنبه ها، ماه پیش صد دلار برای یکسال ، پنج شنبه و یک شنبه رو عضویت خریدم. پس هر یکشنبه ها کوپن ها رو دارم. ابته از بابت بریدن و مدیریت کپن ها ، برای من هنوز سخته ، چند تا ویدیو کوپنینگ در یو تیوپ دیدم ، پس خوشحال نیستم از این بابت ، و اینکه بیشتر کوپن ها ، تکراری هستند و اینکه از این کوپن های روزنامه ،بهتر و راحتتر سایت هایی هست که دقیقا همین کوپن ها رو دارند و راحت میتونید ، پرینت بگیرید و گزینش کنید. شاید خود من هم با اینکه این کوپن های روزنامه ای دارم ، با این وجود شاید ترجیج بدهم که از پرینت کوپن استفاده کنم. البته یه چیز جالب این هست که ما بیشتر خریدمان رو از مایر می خریم که مایر یک برنامه ای داره به نام ام پارک ، که معمولا تمام این کپن هارو داره و باید فقط در این اپلیکیشن ، کلیپ کرد و از تخفیف استفاده کرد. یه اتفاقی که چند بار هم اتفاق افتاده من این کوپن ها رو از ام پارک کلیپ کردم و کوپن کاغذی هم داشتم ، موقع خرید ، هر دو تا کپن رو حساب کرد و یک شامپو پانتن بزرگ ، شش دلاری برام دو دلار افتاد ، که البته فکر میکنم اشتباه اپراتور بود ، به این علت که نمیشه از دو تا کوپن استفاده کرد.
    ابته از عضویت روزنامه هم ناراحت نیستم ، چون که همین دوما هه از چند تا تخفیف خبر دار شدیم که اگر عضویت نداشتیم ، خبر دار نمیشیدم.مثلا هفته پیش یکی از شعبه های آلدی بعد از تعمیرات ، افتتاحیه داشت که برای هرسی دلار ، پنج دلار تخفیف میداد که کوپنیش با این عضویت ها اومد . ما رفتیم و البته برای کرامت مشتری ، خودشون تبلیغاتی که همین کوپن ها رو داشت، اونجا گذاشته بودند . که ما هم چند تا برداشتیم و صدو پنجاه دلار خرید یکی دو هفته رو کردیم و اپراتور به خواست ما ،هر سی دلار ، نگه می داشت تا ما از این پنج دلار تخفیف استفاده کنیم ، البته خیلی ها بودند که فقط یه پنج دلار برای کل خریدشون استفاده می کردند.پس یکی از مزیت این عضویت روزنامه خبرای اینجوری هست ، یا مثال هفته آخر ماه پیش جولای ، فکر کنم جی سی پنی ، به صد نفر اول که شنبه یا یک شنبه اول وارد مغازه میشند ، قرار بود بیست دلار کوپن خرید هر چیزی رو بده که ماکسیمم خرید هم سی دلار بود ، یعنی اگه ما خانواده سه نفری میرفتیم ، دو تا هر روز شصد دلار ، کوپن می گرفتیم می شد ، صد بیست دلار. البته ما این رو بعد از ظهرش دیدیم . الان که دارم می نویسم ، شک دارم که چی سی پنی بود یا یانکریست ، یا یکی دیگه ، ولی از همین برندهای بود که در پاساژ هستند.
    یا یکی از دیگر کوپن هایی که این اواخر استفاده می کنم سایت گروپن هست که مثلا دو تا پیتزای بزرگ هفده دلاری رو ، بیست دلار خریدم ، به این صورت که در گروپن پول پرداخت کردم ، و پریینت رو بردم جت س پیتزا ، و پیتزا رو هر نوع که خواستم رو سفارش دادم که البته نون کلفتش و کره ای خیلی خوشمزه تر و اونایی که آناناس داره .
    یا از گروپن ، عضویت کاستکو رو خریدم شصت دلار که نزدیک پنجاه دلار کوپن کالا داشت ، و البته وقتی رفتیم برای فعال کردن این عضویت کاستکو ، اون کارت صد و بیست دلاری رو وسسوه مون کرد ، که شصت دلار دیگه هم ازمون گرفت که می گفت که آخر سال می تونی این پول رو پس بگیریم.
    از بابت عکس گرین کارت یا پاسبورد هم همین کاستکو از همه جا فکر کنم ارزونتره ، چهار تا عکس ، پنج شش دلار.
    یا چند روز پیش ، از کاستکو ، زعفرانی اسپانیایی ، چهارده گرم رو پنجاه دلار میداد که قیمتش هشتاد دلار بوده ، که چون ما، آنلاین خریدیم و از همون کوپن های عضویت ، یکیش ده درصد تخفیف انلاین بود ، که همین پنجاه دلار هم برامون چهل و پنج دلار میافته . گوشت گوسفند هم همین اخری از کاستکو ، گوشت ستون فقرات ، پوندی شش و نیم دلار پیدا کردیم که خیلی خوشمزه مون هست.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

کوپن ۲۰ دلار از ۳۰ دلار که دیدید احتمالا Younkers بوده. همین کوپن رو ما در Elder Beerman که مال شرکت مادر Bon Ton هست گرفتیم. این شرکت در منطقه میدوست فروشگاه داره و در ایالتهای مختلف اسم فروشگاههاش فرق می کنه. Elder Beerman, Carson's, Younkers, Herberger's, Bergner's و Boston Store. با کوپنهاش میشه خیلی خوب خرید کرد. در یکی از پستهای قدیمی نوشته بودم که یک اورکت خیلی خوب ۲۲۰ دلاری رو با کوپن ۵۰ از ۱۰۰ موقع sale قبل از کریسمس در Elder Beerman گرفتم ۳۴ دلار. خیلی وقتها توی روزنامه پنجشنبه و یکشنبه هم کوپن داره. کوپن ۱۰ از ۲۵ داره و گاهی وقتها کوپن ۱۰ از ۱۰ هم داره. شده که با همین کوپن ۱۰ از ۱۰ بعضی چیزا رو موقع sale در حد چند سنت یا فوقش یکی دو دلار بخرم. JCPenney هم گاهی اوقات کوپن ۱۰ از ۱۰ داره. نکته مهم در مورد اینجور کوپنها اینه که مبلغ خرید شما باید قبل از مالیات از حد مورد نظر (۲۵ دلار یا ۳۰ دلار) بیشتر باشه تا بتونید از تخفیف استفاده کنید. یعنی اگه یک جنس ۲۴ دلاری پیدا کنید، با اینکه بعد از مالیات بیشتر از ۲۵ دلار میشه، کوپن کار نمی کنه. نکته جالبی که در مورد این کوپنهای فروشگاهی دیدم اینه که وقتی کوپن یک فروشگاه رو داشته باشید، این کوپن در فروشگاههای دیگه ای که متعلق به شرکت مادر اون فروشگاه باشه هم قبول میشه. مثلا کوپن Elder Beerman در فروشگاههای Carson's قبول میشه.

در مورد meijer و mperk گفتید مقداری بیشتر توضیح بدم. به طور کلی در همه فروشگاهها (تا جایی که می دونم) کوپنهای کاغذی و کوپنهای الکترونیکی رو نمیشه به طور همزمان استفاده کرد مگر اینکه یکی از کوپنها store coupon باشه و یکی دیگه manufacturer coupon. بالا یا پایین کوپن رو که نگاه کنید (معمولا کنار تاریخ انقضا) می نویسه که store coupon هست یا manufacturer coupon. معمولا وقتی کوپن الکترونیکی مشابه کوپن توی روزنامه باشه، هر دو شون manufacturer coupon هستن. شما هم قاعدتا نمی تونستید کوپن کاغذی و الکترونیکی رو همزمان استفاده کنید و صندوقدار اشتباه کرده. حالا شما که این ریزه کاری رو نمی دونستید و صندوقدار هم نمی دونسته که قبول کرده. ولی اگه یک صندوقدار کوپنی رو در مغایرت با مقررات فروشگاه قبول کنه و مدیرش بفهمه برای صندوقدار بد میشه و حتی ممکنه توبیخ یا اخراجش کنن.

نکته مهمتر در مورد mperks سیستم امتیازدهیش هست که از کوپنهاش هم بیشتر برکت داره. خیلی فروشگاهها برای خریدهایی که با کارت عضویت فروشگاه می کنید به شما پوینت میدن و این پوینتها به حد معینی که برسه تخفیفهایی می گیرید در خریدهای بعدیتون. در این مورد در پستهای قدیمی به تفصیل توضیح دادم. هیچ کدوم از فروشگاههایی که تجربه کردم از این نظر به پای meijer نمیرسن. من تا به حال خیلی از پوینتهای mperk استفاده کردم و در موارد زیادی پوشک بچه رو مفت یا نزدیک به مفت گرفتم. حتی چند دفعه کفش هم خریدم و بعد از استفاده از پوینتهای mperks در حد چند دلار پول دادم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

فروشگاهها دارن قوانینشون در مورد کوپن رو سخت تر می کنن. قبلا گفته بودم اگه موقع خرید کوپن همراهتون نباشه، می تونید بعدا به فروشگاه مراجعه کنید و با ارائه کوپن و رسید خریدتون، مبلغ کوپن رو دریافت کنید که این رو ممکنه به صورت نقد بهتون بدن یا مقدارش رو برگردونن به کارتی که باهاش خرید کردید. معمولا اینجوری بود که می تونستید تا آخر ماه این کار رو بکنید.

الان برخی فروشگاهها مثل meijer, Rite Aid و Walgreen's میگن حداکثر ظرف ۲۴ ساعت (یا یک هفته اگه بخوان خیلی لطف کنن) باید رسید و کوپن رو بیارید. یا میگن باید کوپن و رسید رو ببرید همون شعبه ای که خرید رو‌ انجام دادید. CVS که زمانی بهترین قوانین رو در مورد کوپن داشت، الان میگه آوردن کوپن و رسید کافی نیست و باید جنس خریداری شده رو هم بیارید. فعلا به نظر میاد kroger کمتر از بقیه ادا در میاره در مورد پس دادن مبلغ کوپن و هنوز میشه رسید و کوپن رو در هر شعبه فروشگاه برد. البته احتمالا اینها هم بعد از مدتی همرنگ بقیه میشن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Senior Member mdemehri آواتار ها

وقتی می خواید از گروپان خرید کنید، آخر سر کد OFF رو بزنید رد بخشی که مربوط به کوپن هاست نسبت به خزیدی که کردید ، 5 تا 30 دلار تخفیف میده.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)