صفحه 12 از 111 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    برای خرید Furniture یه فروشگاهی هست به اسم IKEA که بین بچه های ایرانی خیلی معروفه و خیلی ها وسایل اولیه شون رو میرن از اونجا می خرن. مساله ای که هست من هر چی دوست آمریکایی دارم میگن اونجا گرونه و ما خودمون هم دانشجویی از IKEA خرید نمی کنیم. من خودم ساعتها توش چرخیدم و به نظر خودمم با بودجه ی دانشجویی همخونی نداره. مشکل دیگه ای هم که داره اینه که وسایل کف قیمتش (که معمولا دانشجو های معمولی زورشون به همونا میرسه) به شدت مزخرفه!!! اینو من با چشم خودم دیدم. مثلا ارزونترین تختشو. ارزونترین میزش و ....

کلا توصیه اینه که اگه پولتون رو از سر راه نیاوردید یه ذره دندون رو جیگر بذارید و در بدو ورود یه هویی نرید از این جور جاها خرید کنید. این قضیه ی Sale اینجا خیلی جدیه. مثلا Mattres 600 دلاری من دیدم 55 درصد Off خورده بود و واقعا تشک بود نه فوم!!!
    این همون بحث کلاسه دیگه. IKEA یکی‌ از شرکت‌های خیلی‌ معروف اروپایی هست (در اصل سوئدی) که خیلی‌ با کلاس تلقی‌ میشه. در مورد آشغال بودنش با شما موافق نیستم، ولی‌ در مورد گرون بودنش چرا. حالا IKEA که هیچ، همون Walmart هم که اصلا جای با کلاسی نیست، بچه‌ها اصرار دارن برن همه چی‌ رو از اونجا بخرن. من در پست هام با ذکر مثال‌های مختلف نشون دادم که خریدن همه چیز از یک جا، مثلا Walmart به ضرر آدمه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    به قول علی‌ دائی می‌بخشید خیلی‌ عذر میخوام، این توصیه شما یه چیزی تو مایه گوجه فرنگی‌ خریدن از نارمک بود. در جریان هستید که. من که رفتم فروشگاه جنس به درد بخور زیر ۴۰۰-۵۰۰ دلار ندیدم. در مورد همه جور فعالیت هم که ...

اره اون قضیه bedbug یا به زبون خودمون ساس حق با شماست. البته منحصر به نیویورک و شیکاگو هم نیست. این رو یادم رفت تاکید کنم که شما گفتید. یکی‌ از دلایلی که من روی air mattress تاکید کردم ولی‌ یادم رفت بنویسم همین قضیه bedbug بود. در ضمن آدم میتونه مبل و تشک رو همون اول کار با هزینه کم ضّد عفونی کنه.
    با تشکر از جوابهای کامل و مانع مهرادجان..آقا ممد گل و پیمی خان!
    دوستان برنامه من قاراشمیشه!! یعنی 5.5ماه شیکاگو ام..بعدش 3ماه یا مریلندم یا شیکاگو..بعدشم یک مدت 8ماه بیکارم!!! تا ایشالا رزیدنت شم
    فاند هم تا رزیدنتی ندارم و از جیب میپردازم
    واسه همین روی این ایر مترس بیشتر نظرمه..تمیز تر هم هست..چون در عرض 18ماه حداقل 3تا خونه باید عوض کنم..
    حالا وزن 110 کیلوی من رو تحمل میکنه؟؟ سفت هست؟ من روی تشک خیلی سفت راحتم..این خوشخاب های ایرانو نمیتونم تحمل کنم!!!!
    اگه برند خاصی هم هست بگید
    ممنون بسیار

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sodami نمایش پست ها
    با تشکر از جوابهای کامل و مانع مهرادجان..آقا ممد گل و پیمی خان!
    دوستان برنامه من قاراشمیشه!! یعنی 5.5ماه شیکاگو ام..بعدش 3ماه یا مریلندم یا شیکاگو..بعدشم یک مدت 8ماه بیکارم!!! تا ایشالا رزیدنت شم
    فاند هم تا رزیدنتی ندارم و از جیب میپردازم
    واسه همین روی این ایر مترس بیشتر نظرمه..تمیز تر هم هست..چون در عرض 18ماه حداقل 3تا خونه باید عوض کنم..
    حالا وزن 110 کیلوی من رو تحمل میکنه؟؟ سفت هست؟ من روی تشک خیلی سفت راحتم..این خوشخاب های ایرانو نمیتونم تحمل کنم!!!!
    اگه برند خاصی هم هست بگید
    ممنون بسیار
    راستش من به کسی‌ که تشک خوشخواب رو تحویل نمی‌گیره نمی‌دونم چی‌ بگم. اون تشک‌های بادی رو اگه جنس خوب بگیرید می‌تونید با فشار بالا باد کنید، نسبتا سفت میشه. ولی‌ باز هم از نظر سفتی مثل تشک فنری نیست. در مورد تحمل وزن هم حالا انشالله اومدید می‌بینید که توی منطقه Midwest وزن شما عادی تلقی‌ میشه. برند که خیلی‌ زیاده، چند تا معروف‌ها که الان به ذهنم میرسه، AeroBed, Coleman, Mountain Trail, Intex. اگه فرصت دارید توی اینترنت سرچ کنید هم مشخصات برند‌ها رو می‌بینید با قیمتشون، هم نظرات مشتریان.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru

راستش من به کسی‌ که تشک خوشخواب رو تحویل نمی‌گیره نمی‌دونم چی‌ بگم. اون تشک‌های بادی رو اگه جنس خوب بگیرید می‌تونید با فشار بالا باد کنید، نسبتا سفت میشه. ولی‌ باز هم از نظر سفتی مثل تشک فنری نیست. در مورد تحمل وزن هم حالا انشالله اومدید می‌بینید که توی منطقه Midwest وزن شما عادی تلقی‌ میشه. برند که خیلی‌ زیاده، چند تا معروف‌ها که الان به ذهنم میرسه، AeroBed, Coleman, Mountain Trail, Intex. اگه فرصت دارید توی اینترنت سرچ کنید هم مشخصات برند‌ها رو می‌بینید با قیمتشون، هم نظرات مشتریان.
    اونجا از این futon ها پیدا نمیشه که مثل مبل تختخواب شو است؟ یا اینکه این همون springbox است که شما میگید؟ تو کانادا موقع حراجها قیمت نوش با تشک تا 120 دلار هم پایین میاد و بنظ من برای زندگی دانشجویی بد نیست. هم جای زیادی نمیگیره و هم کار هر دو مبل و تختخواب رومیکنه:
    http://www.walmart.ca/en/ip/faux-lea...black/10145601

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

این همون بحث کلاسه دیگه. IKEA یکی‌ از شرکت‌های خیلی‌ معروف اروپایی هست (در اصل سوئدی) که خیلی‌ با کلاس تلقی‌ میشه. در مورد آشغال بودنش با شما موافق نیستم، ولی‌ در مورد گرون بودنش چرا. حالا IKEA که هیچ، همون Walmart هم که اصلا جای با کلاسی نیست، بچه‌ها اصرار دارن برن همه چی‌ رو از اونجا بخرن. من در پست هام با ذکر مثال‌های مختلف نشون دادم که خریدن همه چیز از یک جا، مثلا Walmart به ضرر آدمه.
    ًQuality که بالاست اما دقت کنید من جنسهای کف قیمتش رو گفتم مثلا ارزونترین صندلیش واقعا بدرد نمی خوره و با همون پول یه صندلی second hand خیلی خوب میشه خرید.
    یه چیزی که من تو ایران بهش علاقه داشتم تختخواب هایی بود که یه حالت Lift up داشت و با جک بالا میومد و زیرش کلی وسایل میشد جا داد. تا اوجایی که سرچ کردم اینجا گویا زیاد طرفدار نداره و قیمتهاشم خیلی بالا بود.
    ویرایش توسط pimi810 : November 17th, 2012 در ساعت 09:04 PM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اونجا از این futon ها پیدا نمیشه که مثل مبل تختخواب شو است؟ یا اینکه این همون springbox است که شما میگید؟ تو کانادا موقع حراجها قیمت نوش با تشک تا 120 دلار هم پایین میاد و بنظ من برای زندگی دانشجویی بد نیست. هم جای زیادی نمیگیره و هم کار هر دو مبل و تختخواب رومیکنه:
    http://www.walmart.ca/en/ip/faux-lea...black/10145601
    مشکل ایشون خونه به دوشی این یک سال اول هست و اینکه به همین دلیل نمیخواد برای خریدن اثاثیه که نشه راحت از این ایالت برد به اون ایالت هزینه کنه. وگرنه اگه جاش ثابت بود که همون springbox و mattress رو از دم خونه جناب رشیدی با ۱۶۰ دلار می‌خرید.

مشکل ایشون خونه به دوشی این یک سال اول هست و اینکه به همین دلیل نمیخواد برای خریدن اثاثیه که نشه راحت از این ایالت برد به اون ایالت هزینه کنه. وگرنه اگه جاش ثابت بود که همون springbox و mattress رو از دم خونه جناب رشیدی با ۱۶۰ دلار می‌خرید.
    دقیقا مشکل همینه..بطور میانگین هر 4-5ماه باید شهرمو عوض کنم!!!!

مهراد جان این sale هایی که ازشون گفتین از قانون خاصی پیروی میکنه؟؟یعنی می خوام بدونم ایا ما می فهمیم که فلان جنس کی قراره sale بخوره؟؟سوالم ملموس بود؟؟
    مثلا میوه بخوایم بگیریم باید بدونیم اخر هفته ها saleمی خوره؟یا یه هو که میریم می بینیم saleخورده؟!!
    چی ی ی ی گفتم یعنی!!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    ًQuality که بالاست اما دقت کنید من جنسهای کف قیمتش رو گفتم مثلا ارزونترین صندلیش واقعا بدرد نمی خوره و با همون پول یه صندلی second hand خیلی خوب میشه خرید.
    یه چیزی که من تو ایران بهش علاقه داشتم تختخواب هایی بود که یه حالت Lift up داشت و با جک بالا میومد و زیرش کلی وسایل میشد جا داد. تا اوجایی که سرچ کردم اینجا گویا زیاد طرفدار نداره و قیمتهاشم خیلی بالا بود.
    گفتم بحث کلاسه. برخی‌ از دوستان هستن که خریدن جنس نو از dollar store‌ها براشون افت کلاس داره و باید حتما از فروشگاه با کلاس بخرن، بعد شما صحبت از جنس دست دوم می‌کنید؟

صحبت از جنس دست دوم و کلاس شد، یک نکته رو اضافه کنم. فروشگاه‌هایی‌ هست متعلق به مؤسسات خیریه که اجناس دست دوم رو به قیمت خوب می‌تونید اونجا پیدا کنید. به این فروشگاه‌ها میگن thrift store. معروف‌ترین‌هاشون هم Salvation Army و Goodwill هستن. کسانی‌ که میخوان در کار خیر شریک بشن، اجناس دست دوم خودشون رو به اینجور فروشگاه‌ها اهدا می‌کنن، فروشگاه هم جنس رو با قیمت نسبتا عادلانه میفروشه و سود حاصله رو خرج کارهای خیریه مؤسسه میکنه. توی اینجور فروشگاه‌ها هم تقریبا همه جور چیزی میشه پیدا کرد، از لباس گرفته تا لوازم منزل، حتی کتاب و سی‌دی. حالا لباس رو که من هیچ وقت خوشم نمیاد دست دوم بگیرم، ولی‌ لوازم منزل رو میشه اینجا با قیمت خوب گیر آورد. توی شهر‌های بزرگ و متوسط که این thrift store‌ها شعبه‌های متعدد دارن، ولی‌ اون مدتی‌ که من توی اون دهکوره Carbondale بودم، حتی اونجا هم یک شعبه Goodwill داشت.

ولی‌ باز برگردیم به همون بحث کلاس، دوستان خود با کلاس بین که احتمالا از نزدیکی‌ اینجور فروشگاه‌ها حاضر نیستن رد بشن، چون عمده مشتری‌های اینها برادرا و خواهر‌ای سیاه هستن (به دلایل واضح).

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arez0u نمایش پست ها
    مهراد جان این sale هایی که ازشون گفتین از قانون خاصی پیروی میکنه؟؟یعنی می خوام بدونم ایا ما می فهمیم که فلان جنس کی قراره sale بخوره؟؟سوالم ملموس بود؟؟
    مثلا میوه بخوایم بگیریم باید بدونیم اخر هفته ها saleمی خوره؟یا یه هو که میریم می بینیم saleخورده؟!!
    چی ی ی ی گفتم یعنی!!
    سوال شما ملموس بود، ولی‌ چیزی که برای من ملموس نیست اینه که چرا پست‌های قبلی‌ من رو کامل نخوندید؟ کامل در مورد این چیزا توضیح دادم.

غیر از sale‌های هفتگی که در موردش به تفصیل نوشتم، این اتفاقی که گفتید هم ممکنه بیفته، یعنی‌ میرید فروشگاه می‌بینید فلان نوع سیب به قول شما یهویی sale خورده. من حتی شده sale‌های ۱-۲ روزه اینجوری هم دیدم که توی آگهی‌ sale هفتگی نبوده. این دیگه بحث شانسه. مثلا من یه دفعه رفته بودم Anderson (یکی‌ از بهترین جاهایی‌ که میشه توی شهر ما ازش میوه خرید)، دیدم نارنگی جعبه‌ای ۵ پوندی رو sale زده ۵ دلار، من هم براش کوپن داشتم، خلاصه از خجالتش در اومدم. آای نارنگی بود و آای چسبید با اون قیمت. فرداش که رفتم یه جعبه دیگه بخرم دیگه sale نبود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)