صفحه 13 از 111 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

دوستان بنده مدتیه که استراتژی هاس ارایه شده از طرف Mehrad رو دارم پیاده سازی می کنم و کردیت کارتم به شدت ازم راضیه!!! من فکر می کنم از امثال ایشون میشه به عنوان یکی از عوامل رکود اقتصادی آمریکا در سالهای اخیر نام برد! :P
    Habitat for humanity رو هم به لیست فروشگاههای خیریه ی furniture اضافه کنید. کیفیتش از good will بالاتر بود تا اونجا که من دیدم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    دوستان بنده مدتیه که استراتژی هاس ارایه شده از طرف Mehrad رو دارم پیاده سازی می کنم و کردیت کارتم به شدت ازم راضیه!!! من فکر می کنم از امثال ایشون میشه به عنوان یکی از عوامل رکود اقتصادی آمریکا در سالهای اخیر نام برد! :P
    Habitat for humanity رو هم به لیست فروشگاههای خیریه ی furniture اضافه کنید. کیفیتش از good will بالاتر بود تا اونجا که من دیدم.
    اتفاقا بعضی‌ دوستای جمهوریخواه من که در جریان روش‌های خرید کردن من بودن، به شوخی بهم می‌گفتن تو رو باید از آمریکا بندازن بیرون چون داری اقتصاد آمریکا رو نابود میکنی‌. دوستای دموکرات من هم شبیه همین رو می‌گفتن که این همه اوباما داره stimulus pachkage میده، به خاطر توئه که اثر نمیکنه. اگه بگم غیر از این صرفه جویی‌های خرید، این مدت که اونجا بودم چقدر بانک‌های امریکایی رو تیغ زدم بهشون حق میدید. من فقط از bonus‌هایی‌ که از بانک‌ها گرفتم حدود ۱۵۰۰ دلار به جیب زدم.

من در شهر‌هایی‌ که زندگی‌ کردم، Habitat for humanity فروشگاه نداشته، ولی‌ یادم باشه دفعه بعد که رفتم شهر‌های اطراف برای دوچرخه سواری چک کنم. البته حالا که گفتید برام عجیب بود که توی تولیدو که ما همه جور چیزی داریم، این یه مورد رو چه طور نداریم.

در مورد Goodwill هم نزنید توی سر مال. نوع جنس‌هایی‌ که توی فروشگاه می‌بینید، بستگی داره به محل شعبه. توی Goodwil هم جنس‌های خوب پیدا میشه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اتفاقا بعضی‌ دوستای جمهوریخواه من که در جریان روش‌های خرید کردن من بودن، به شوخی بهم می‌گفتن تو رو باید از آمریکا بندازن بیرون چون داری اقتصاد آمریکا رو نابود میکنی‌. دوستای دموکرات من هم شبیه همین رو می‌گفتن که این همه اوباما داره stimulus pachkage میده، به خاطر توئه که اثر نمیکنه. اگه بگم غیر از این صرفه جویی‌های خرید، این مدت که اونجا بودم چقدر بانک‌های امریکایی رو تیغ زدم بهشون حق میدید. من فقط از bonus‌هایی‌ که از بانک‌ها گرفتم حدود ۱۵۰۰ دلار به جیب زدم.

من در شهر‌هایی‌ که زندگی‌ کردم، Habitat for humanity فروشگاه نداشته، ولی‌ یادم باشه دفعه بعد که رفتم شهر‌های اطراف برای دوچرخه سواری چک کنم. البته حالا که گفتید برام عجیب بود که توی تولیدو که ما همه جور چیزی داریم، این یه مورد رو چه طور نداریم.

در مورد Goodwill هم نزنید توی سر مال. نوع جنس‌هایی‌ که توی فروشگاه می‌بینید، بستگی داره به محل شعبه. توی Goodwil هم جنس‌های خوب پیدا میشه.
    کاملا درست فرمودن دوستاتون!
    شایدم تو شارلوت فقط شعبه داره نمی دونم. Good Will هم من فقط شعبه ی نزیدک دانشگاه رو دیدم ممکنه جاهای دیگه بهتر باشه ولی اون شعبه ش خوب نبود.

جریان این bonus چیه؟ راستی من شنیدم بعضی دانشجوها اینجا بورس بازی می کنن. شما تجربه ای ندارین؟ ( من واقعا نمی دونم یه دانشجوی F1 چطوری می تونه سهام خرید و فروش کنه)

رشته و دانشگاه

کاملا درست فرمودن دوستاتون!
    شایدم تو شارلوت فقط شعبه داره نمی دونم. Good Will هم من فقط شعبه ی نزیدک دانشگاه رو دیدم ممکنه جاهای دیگه بهتر باشه ولی اون شعبه ش خوب نبود.

جریان این bonus چیه؟ راستی من شنیدم بعضی دانشجوها اینجا بورس بازی می کنن. شما تجربه ای ندارین؟ ( من واقعا نمی دونم یه دانشجوی F1 چطوری می تونه سهام خرید و فروش کنه)
    Habitat for humanity همه جا هست، تولیدو هم دفتر دارن، خیلی‌ هم فعالن. ولی‌ تا اونجا که میدونم فروشگاه ندارن. ولی‌ من نگاه کردم دیدم شهر‌های اطراف فروشگاه دارن. حالا من برگشتم تولیدو همون جایی‌ که دفترش هست سر میزنم، شاید فروشگاه هم داشته باشن. Goodwill چند تا شعبه داره توی منطقه ما. فروشگاهی که downtown داره، ۲-۳ دفعه سر زدم. هم خیلی‌ بزرگه، هم جنس‌های خیلی‌ متنوع داره. شما هم اگه به شعبه نزدیک downtown سر بزنید، احتمالا چیز‌های بهتری می‌بینید.

در مورد bonus بانکی‌ توی تاپیک‌هایی‌ که در مورد چیزای بانکی‌ نوشتم اشاره کردم. بانک‌ها برای باز کردن حساب جاری و کردیت کارت به شما bonus میدن (این غیر از cashback هست). ولی‌ حتما پست‌هایی‌ که در مورد مسائل بانکی‌ و کردیت نوشتم با دقت بخوانید که مثل من از حرص bonus گرفتن credit history خودتون رو با حساب‌های متعدد خراب نکنید. من اون موقع بی‌ تجربه بودم و اطلاعات درست و حسابی‌ در مورد مسائل بانکی‌ و کردیت نداشتم. اون پست‌ها رو گذاشتم که بقیه اشتباه‌های من رو تکرار نکنن. الان کردیت من خیلی‌ خوبه، ولی‌ اگه این همه حساب باز نکرده بودم، کردیت من می‌تونست بهتر از این باشه.

در مورد سهام خریدن، من خیلی‌ جدی دنبال نکردم، چون اگه غیر حرفه‌ای وارد بازار بشی، ضرر میکنی‌. من هم که انقدر وقت نداشتم برای آنالیز بازار. یه زمانی‌ بود که توی e-trade حساب داشتم و به عنوان bonus بهم گفته بود فلان قدر سهام رو می‌تونم مستقیما از حسابم بدون کمیسیون معامله کنم، یادم میاد یه جایی‌ نوشته بود که برای این کار باید permanent resident یا citizen باشم، تلفن هم که زدم همین رو بهم گفتن. شاید مقررات اونها اینجوری بوده، شاید برخی‌ سهام‌ها رو برخی‌ جاها بشه با همون F1 status هم معامله کرد. ولی‌ همونطور که گفتم من چون وقت آنالیز بازار و اینها رو نداشتم، دنبالش رو نگرفتم.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

اقا مهراد از تغذیه هم می گین یه کم؟چی به چیه؟چی سالم و با کیفیته؟هزینه های غذای بیرون با غذای توو چه فرقی دارن
    مواد غذایی اینا که saleنمخورن طبیعتا.
    سوسیس کالباس خوبه؟غذاهای فریز شده که فقط باید گرم شن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    Habitat for humanity

در مورد bonus بانکی‌ توی تاپیک‌هایی‌ که در مورد چیزای بانکی‌ نوشتم اشاره کردم. بانک‌ها برای باز کردن حساب جاری و کردیت کارت به شما bonus میدن (این غیر از cashback هست). ولی‌ حتما پست‌هایی‌ که در مورد مسائل بانکی‌ و کردیت نوشتم با دقت بخوانید که مثل من از حرص bonus گرفتن credit history خودتون رو با حساب‌های متعدد خراب نکنید. من اون موقع بی‌ تجربه بودم و اطلاعات درست و حسابی‌ در مورد مسائل بانکی‌ و کردیت نداشتم. اون پست‌ها رو گذاشتم که بقیه اشتباه‌های من رو تکرار نکنن. الان کردیت من خیلی‌ خوبه، ولی‌ اگه این همه حساب باز نکرده بودم، کردیت من می‌تونست بهتر از این باشه.
    مرسی. اون پست ها رو که پیدا نکردم....
    کلا نهایت آدم چند تا کردیت کارد داشته باشه Safe هستش؟ آیا همون یه دونه کافیه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arez0u نمایش پست ها
    اقا مهراد از تغذیه هم می گین یه کم؟چی به چیه؟چی سالم و با کیفیته؟هزینه های غذای بیرون با غذای توو چه فرقی دارن
    مواد غذایی اینا که saleنمخورن طبیعتا.
    سوسیس کالباس خوبه؟غذاهای فریز شده که فقط باید گرم شن.
    آرزو خانوم دارم شاکی‌ میشم ها. من چند صفحه چیز نوشتم در مورد صرفه جویی در هزینه‌ها و قسمت اعظمش هم در مورد مواد خوراکی هست و اینکه چه جوری من با میانگین ۱۲۰ دلار در ماه هزینه‌های مواد خوراکی رو میبستم. بعد شما میاید راحت می‌گید "مواد غذایی اینا که saleنمخورن طبیعتا" . من این همه وقت صرف کردم داستان نوشتم، شما هم یه خورده وقت صرف کنید با دقت بخوانید.

در مورد مواد خوراکی سالم یک تاپیک جدا وجود داره. جواب خیلی‌ مختصر بخوام بدم، سوسیس کالباس اونجا هم زیاد با اینجا فرق نداره و از نظر سلامتی و بهداشتی خوب نیست. به همین دلایلی که دکتر‌ها اینجا میگن خوب نیست، دکتر‌های اونجا هم مخالفن. ولی‌ اگه اصرار دارید بخرید باید شرکت‌های معتبر رو شناسایی کنید. من چون هیچ وقت نمیخریدم، نمی‌تونم در این مورد راهنمایی کنم.

در مورد هزینه‌های غذا بیرون و تو که اختلاف خیلی‌ زیاده. من اون میانگین ۱۲۰ دلار رو با فرض اینکه اصلا بیرون غذا نخورم یا اینکه خیلی‌ کم بیرون غذا بخورم نوشتم. من بعد یه مدتی‌ آشپزی رو گذاشتم کنار، یک دلیلش همخونه بود که همه خونه و به خصوص آشپزخونه رو کرده بود pigsty که من سعی‌ می‌کردم تا اونجا که می‌تونم خونه نباشم. اصلا رغبت نمیکردم پام رو توی آشپزخونه بذارم. یک دلیل دیگه هم این بود که دیدم صرفه جویی که از نظر پولی‌ می‌کنم با آشپزی، توجیه نداره از نظر زمانی. رو آوردم به غذا‌های آماده. مدتی‌ چیزای مختلف رو از این مایکروویوی‌ها امتحان کردم تا دستم اومد که کدوم‌ها کیفیتش خوبه. همین‌ها رو هم با استفاده از روش‌های صرفه جویی که گفتم با قیمت ارزون می‌خریدم، یعنی چیزایی‌ که قیمت عادیش ۳-۴ دلار بود، من حد اکثر ۱/۵ دلار پول می‌دادم، خیلی‌ وقت‌ها هم کمتر یا گاهی زیر یک دلار. یا مثلا پیتزاهای بزرگ ۷-۸ دلاری رو حد اکثر ۲-۳ دلار پول می‌دادم. اینها رو می‌خریدم توی فریزر انبار می‌کردم و همیشه غذا‌های متنوع داشتم. البته خودم رو به غذا‌های مایکروویو‌ی هم محدود نمیکردم. من همیشه معتقدم که صبحانه باید پر بار‌ترین وعده غذایی آدم باشه و از این نظر هم ایران و هم آمریکا به خودم حسابی‌ می‌رسیدم. ناهار و شام هم که به جای خود. غیر از صبحانه شاهانه که در پست‌های قبلی‌ توضیح دادم چه جوری مفت یا نزدیک به مفت در میومد، من انواع و اقسام پنیر‌های دارای سبزیجات و غیره می‌خریدم و با نون میخوردم به عنوان میان وعده. همون پنیر‌ها هم قیمت عادیش ۵-۶ دلار بود ولی‌ من هیچ وقت بیشتر ۲ دلار نمیدادم. یا مثلاً انواع سالاد الویه آماده هست که من بدون گوشت هاش رو هر وقت sale بود می‌خریدم میذاشتم توی یخچال. یا مثلا سوپ‌های Progresso و Campbell رو من همیشه نزدیک به مفت می‌خریدم و انبار میکردم. میوه و سالاد هم جز لا ینفک یخچالم بود. با همین کارها من همیشه با صرف هزینه میانگین ۱۲۰ دلار یخچالم پر خوراکی‌های متنوع و سالم و با کیفیت بود. البته گاهی‌ وقت‌ها آشپزی هم می‌کردم. تنوع هم مهمّه. اینکه آدم بخواد هر روز یه چیز ثابت بخوره، کسل کننده میشه.

در مورد بیرون غذا خوردن بستگی داره که تعریفتون از بیرون چی‌ باشه. اگه برید رستوران که از ۵ تا ۱۰ دلار میدید تا خیلی‌ بیشتر. اگه برید ساندویچی می‌تونید ساندویچ بخورید از ۱ دلار تا ۵ دلار و بیشتر. البته اون‌ها به ساندویچی هم میگن رستوران. یعنی‌ به مک‌دونالد و برگر کینگ و اینها هم میگن رستوران. برای همین ساندویچی‌ها و رستوران‌ها هم کوپن وجود داره. منحصر به رستوران‌های national chain مثل مک‌دونالد و اینها هم نیست. حتی برای رستوران‌های محلّی هم میشه کوپن و gift certificate پیدا کرد. محلّی که میگم هم local منظورم هست هم ethnic. برید توی سایت restaurant.com مشترک بشید خیلی‌ وقت‌ها می‌تونید این gift certificate‌ها رو با ۸۰ درصد تخفیف بخرید. من شده که با ۱ دلار هم gift certificate بیست دلاری رو بخرم. یا از طریق groupon.com تونستم gift certificate بیست دلاری یه پیتزا فروشی نزدیک دانشگاه رو مفت بگیرم، ولی‌ چون ویزام به کلیرنس طولانی‌ خورد و این ترمم رو از دست دادم، باطل شد (درد سر‌های کلیرنس که یکی‌ دو تا نیست). ولی‌ برای این gift certificate‌ها معمولاً باید حد اقلی رو در یک نوبت مراجعه به رستوران هزینه کنید تا قابل استفاده باشه. شرایطش رو توی همون صفحه مربوط به خرید gift certificate نوشته. مثلا اینجور نیست که یک gift certificate بیست دلاری رو ۱۰ دلارش رو خرج کنید بقیه اش بمونه. باید به اندازه حد اقلّ ۲۰ دلار (یا بیشتر) خرید داشته باشید تا بتونید از اون gift certificate استفاده کنید. البته من خیلی‌ بیرون غذا نمی‌خوردم، چون اولا با بیرون غذا خوردن زیاد حال نمیکنم (به خصوص وقتی‌ تنها باشم)، و مهم تر اینکه به دلیل محدودیت غذا‌های حلال انتخاب هام خیلی‌ محدود بود که کدوم رستوران برم. ولی‌ باز هم اگه از طریق کوپن و gift certificate موقعیتی فراهم میشد، غذا می‌خریدم میاوردم خونه. یکی‌ از جاهایی‌ که پاتوق من بود Long John Silver بود که غذا‌های دریائی رو با کوپن‌هاشون با قیمت خیلی‌ ارزون در حد ۲-۳ دلار می‌خریدم. یا مثلا مک‌دونالد ساندویچ ماهی‌ رو در ایام lent (فصل روزه مسیحی‌ ها) نصف قیمت میده. من هر وقت از دم مک‌دونالد رد میشدم عرض ارادت می‌کردم. برای کوپن رستوران هم خودتون رو محدود نکنید به همین چیزایی‌ که گفتم، غیر از لینک‌هایی‌ که در پست‌های قبلی‌ گذاشتم، خیلی‌ وقت‌ها توی همون دفترچه‌های کوپن که میارن فی‌ سبیل الله میذارن توی صندوق پستیتون (و شما هم نگاه نکرده میندازید دور)، کوپن‌های خیلی‌ خوبی هست برای رستوران‌های محلّی. من دیدم رستوران‌های چینی‌ خودشون رو میکشن برای اینکه برید ازشون خرید کنید و خیلی‌ وقت‌ها دیل‌های خوبی هم دارن، ولی‌ اکثرا غذا‌هاشون حلال نیست یا اگه حلال باشه، مواد غیر حلال قاطی غذا می‌کنن. از این نظر من نمیتونستم زیاد استفاده کنم از کوپن هاشون.

باز هم میگم پست‌های قبلی‌ من رو با دقت بخوانید. اگه در مورد برند‌های با کیفیت سوال داشتید، توی تاپیک مرتبط غذا‌های سالم پست بذارید، البته بعد از خوندن پست‌های قبلی‌، چون دیدم بچه‌ها اونجا توضیحات خوبی دادن.

رشته و دانشگاه

مرسی. اون پست ها رو که پیدا نکردم....
    کلا نهایت آدم چند تا کردیت کارد داشته باشه Safe هستش؟ آیا همون یه دونه کافیه؟
    در مورد مسائل بانکی‌ و کردیت توی این دو تاپیک پست‌های مفصل گذاشتم. لطفا کامل و با دقت بخوانید

http://www.applyabroad.org/forum/sho...C%D8%AF/page11

http://www.applyabroad.org/forum/sho...A8%DB%8C/page5

Senior Member mdemehri آواتار ها

کسی آمار بلک فرایدی فروشگاه های خوب رو نداره؟
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Member mahsa_re آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

بچه ها Black Friday آیفون 5 و آیپد خوب sale می خوره ؟ چقدر sale می خورن ؟؟؟
    چی خیلی خوب می صرفه تو این Black Friday بخریم ؟
    آرامش محصول تفکر نيست.آرامش هنر نينديشيدن به انبوه مسايلي است که ارزش فکر کردن را ندارد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)