صفحه 17 از 111 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

بابا به خدا من عصبانی‌ نیستم، اگه بودم که اصلا جواب نمیدادم. در مورد مواد غذایی هم که من کلی‌ توضیح داده بودم. خانوم دمهری هم مشخصا در مورد sale گوشت و مرغ یک پست جداگانه گذاشته بود. خیالتون رو راحت کنم برای سوال‌های آینده شما مرتبط با مواد غذایی: اونجا به جز چیزای لوکس و وارداتی‌، هر چیز خوردنی که فکرش رو بکنید sale می‌خوره و تقریبا برای همه جور مواد خوراکی کوپن وجود داره. استثنای این میوه‌های تازه هست که خیلی‌ به ندرت براش کوپن دیدم. ولی‌ sale برای همه چیز هست. حتی گاهی‌ وقت‌ها برای خوراکی‌های لوکس و وارداتی هم ممکنه sale باشه. حله؟

در مورد پلوپز این سوال در تاپیک چه وسایلی‌ ببریم بحث شده (اسم تاپیک یه چیزی تو همین مایه‌ها بود، دقیقش یادم نیست) بین علما اختلاف نظر هست. تا اونجا که من یادمه بیشتر علما میگن آمریکا بخرید بهتره. البته توجه داشته باشید که برق آمریکا ۱۱۰ ولت هست و وسایل برقی ایران ۲۲۰ ولت. برخی‌ از همون علما می‌گفتن پارس خزر پلوپز صادراتی ۱۱۰ ولت هم داره. باز می‌تونید وبسایت Walmart رو ببینید و قیمت اونجا رو با قیمت ایران مقایسه کنید ببینید کدوم می‌صرفه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Senior Member mdemehri آواتار ها

آرزو جان برای گوشت ومرغ هم می تونی save کنی. مثلاً جایت اگه بُنس کارتش رو داشته باشی می بینی روی بستهی گوشت نوشته قیمت 10.68 $ ولی با کارت 6.30$.... از اون طرف هم به ازای هر 100$ خریدت ( اگر درست یادم مونده باشه). 10c/gl توی پمپ بنزین shell می تونی ذخیره کنی. این خریدت نباید یهویی باشه می تونه به مرور باشه.
    برای دیگ زودپز هم والمارت داره 15-20 دلاره. ما 4 سالی هست داریم. خیلی خوبه.
    برای پلوپز این رو پیشنهاد می دم. یکی از دوستام گفت.... هم پلوپزه هم بخار پز قیمتش هم خوبه
    Rice Cooker and Food Steamer
    لینک آمازون
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

دوتا چیزی که خیلی می تونه روی بیل گازو برقتون تاثیر بزاره اینه.
    دمای A/Cرو وقتی خونه نیستید کم کنیدو مثلاً بذارید روی 67 بعد برید بیرون.... شب هم که اومدید بذارید روی 73 اینا. خیلی صرفه جویی می شه.
    یکی دیگه هم اینکه ماشین لباس شویی و ظرف شویی رو قیل از 12 ظهر روشن کنید + جارو برقی کشیدن.
    ویرایش توسط mdemehri : December 1st, 2012 در ساعت 10:26 PM
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    دوتا چیزی که خیلی می تونه روی بیل گازو برقتون تاثیر بزاره اینه.
    دمای A/Cرو وقتی خونه نیستید کم کنیدو مثلاً بذارید روی 67 بعد برید بیرون.... شب هم که اومدید بذارید روی 73 اینا. خیلی صرفه جویی می شه.
    یکی دیگه هم اینکه ماشین لباس شویی و ظرف شویی رو قیل از 12 ظهر روشن کنید + جارو برقی کشیدن.
    چرا لباسشویی و ظرفشویی قبل از ظهر !!؟ جواب با منبع معتبر باشه لطفا !

کاری که من برای پایین آوردن قبض ها انجام دادم:
    خاموش کردن AC وقتی منزل نیستم ...
    خاموش کردن AC و استفاده از یک شوفاژ برقی در اتاق شب هنگام خواب ...
    نتیجه: قبض برق تقریبا ثابت موند درحالی که گاز نصف شد !

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    چرا لباسشویی و ظرفشویی قبل از ظهر !!؟ جواب با منبع معتبر باشه لطفا !

کاری که من برای پایین آوردن قبض ها انجام دادم:
    خاموش کردن AC وقتی منزل نیستم ...
    خاموش کردن AC و استفاده از یک شوفاژ برقی در اتاق شب هنگام خواب ...
    نتیجه: قبض برق تقریبا ثابت موند درحالی که گاز نصف شد !
    الان منبع من باید چی باشه که شما قبول داشته باشید ؟!!!!!
    اگر توجه داشته باشید ساعت اوج مصرف بعد از ظهر هست نه صبح. دوتا از دوستان من که 25 سال هست در امریکا زندگی می کنه این رو گفتن. الان من نامه ی رسمی از pepco براتون بیارم؟
    فکر کنم ااین تاپیک بیشتر بر حسب مشاهدات و تجربیات هست ...غیر از اینه؟
    خیلی ها که تو کار پلامبینگ و AC هستن ( از دو نفر آدم با سابقه پرسیدم) می گن AC رو خاموش نکنید وقتی نیستید...دماش رو کم کنید بهتره چون برای روشن شدنش خیلی انرژی صرف می شه.

در ضمن هر کسی مختار هست هر کاری دوست داره انجام بده.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

ضمن تایید صحبت‌های خانوم دمهری، برای رفرنس این مورد به وبسایت شرکت‌های برق مراجعه کنید. می‌تونید ببینید که تعرفه برق در ساعت‌های peak و غیر peak دقیقا چقدر هست (که البته این ساعت‌های peak و غیر peak ممکنه در یک منطقه با منطقه دیگه فرق کنه). معمولاً در وبسایت شرکت‌های برق یک قسمت در مورد ووش‌های صرفه جویی در مصرف برق وجود داره. یعنی‌ انقدر هم بی‌ معرفت نیستن اینها که فقط به فکر شارژ کردن مصرف کننده گرامی‌ باشن در مورد تنظیم دمای سیستم گرمایش هم معمولاً می‌تونید در همون وبسایت‌ها راهنمایی‌‌هایی‌ ببینید. این مورد البته تا حد زیادی به عایق بندی ساختمون و همینطور اختلاف دمای بیرون و درون ساختمون بستگی داره.

یک نکته رو هم که در جای دیگه گفته بودم، اینجا هم بگم که تعرفه برق و گاز در ایالت‌های مختلف فرق میکنه و نمیشه حکم کلی‌ کرد. ولی‌ معمولاً اگه خونه all electric باشه هزینه‌های آدم کمتر از موقعی میشه که بخواد گرمایش گازی داشته باشه. در مورد این هم میشه به وبسایت‌های مربوط به PUC ایالت خودتون مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق تر به دست بیارید. اون چیزی هم که در مورد معرفت داشتن گفتم just kidding بود. طبق ضوابط PUC شرکت‌های utility (یعنی‌ اینهایی که دست اندر کار برق و گاز و آب هستن) موظفن که مصرف کننده‌ها رو در مورد پایین آوردن هزینه‌های برق و گاز و اینها راهنمایی‌ کنن. شما حتی ته قبض برق و گاز خودتان هم نگاه کنید، اطلاعاتی در این مورد می‌بینید. توی همین وبسایت‌های PUC هم معمولاً اطلاعات در مورد صرفه جویی در مصرف انرژی هست. PUC: Public Utilities Commission که نهاد نظارتی انرژی هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

در ادامه ی راه های صرفه جویی:
    اگر توی DC or Maryland or Virjina هستید از مترو بین ساعت 9:30 صبح تا 3ظهر استفاده کنید. چون خیلی خیلی ارزون تر هست.
    metrobus ها هم خیلی خوبن. همون 1.20 رو شارژ می کنن برای 2 ساعت و مسیرشون سر راسته.... البته اتوبوس های معمولی هم همین هست قضیش.
    همیشه از کارت مترو smartrip استفاده منید ...چون هر بار که ازش استفاده می کنید 25سنت ذخیره می شه ( چه اتوبوس چه مترو) ...این کارتها رو از CVS می خرید. 10$ هست که 5 دلار برای خود کارت و 5دلار هم پول توشه...حالا هر دفعه سوار اتوبوس شدید یا توی مترو می تونید شارژش کنید هر مقداری که بخواید.
    اگر توی مترو با کارت بانک شارژ کنید حداقل میزان شارژ 20$ هست....اگر با اسکناس باشه به میزان دلخواه.

برای منبع هم می تونید به این لینک مراجعه کنید.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    الان منبع من باید چی باشه که شما قبول داشته باشید ؟!!!!!
    اگر توجه داشته باشید ساعت اوج مصرف بعد از ظهر هست نه صبح. دوتا از دوستان من که 25 سال هست در امریکا زندگی می کنه این رو گفتن. الان من نامه ی رسمی از pepco براتون بیارم؟
    فکر کنم ااین تاپیک بیشتر بر حسب مشاهدات و تجربیات هست ...غیر از اینه؟
    خیلی ها که تو کار پلامبینگ و AC هستن ( از دو نفر آدم با سابقه پرسیدم) می گن AC رو خاموش نکنید وقتی نیستید...دماش رو کم کنید بهتره چون برای روشن شدنش خیلی انرژی صرف می شه.

در ضمن هر کسی مختار هست هر کاری دوست داره انجام بده.
    منبع موثق من هستم که این اتفاق چند بار برام افتاده. چند روز مختلف، در ساعات اوج مصرف (که در تابستان کالیفرنیا از 2 بعدازظهر تا 6 بعد ازظهر هست) مصرف برق ما چیزی نزدیک به صفر بود. نتیجه اینکه یک مقدار قابل توجهی به عنوان جایزه از فیش برقمان کسر کرده بودند. فکر کنم جدود 9-8 دلار بود برای 3 روز. (دقیق خاطرم نیست)
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط mrjalali نمایش پست ها
    منبع موثق من هستم که این اتفاق چند بار برام افتاده. چند روز مختلف، در ساعات اوج مصرف (که در تابستان کالیفرنیا از 2 بعدازظهر تا 6 بعد ازظهر هست) مصرف برق ما چیزی نزدیک به صفر بود. نتیجه اینکه یک مقدار قابل توجهی به عنوان جایزه از فیش برقمان کسر کرده بودند. فکر کنم جدود 9-8 دلار بود برای 3 روز. (دقیق خاطرم نیست)
    این که نشد منبع

منظورم این بود که آیا کنتر ها چند زمانه هستند؟ من کنتر برق منزلمون را نگاه کردم ... چیزی در مورد 2 زمانه بودن ننوشته!
    سوال بعدی اینه که اگر چند زمانه هست از چه ضریبی استفاده می کنند؟

کنتر در منزل شماست و یک عدد بیشتر نداره ... طبق اون عدد برای شما قیض میاد! حالا آیا کنتر در زمانهای مختلف درصورت مصرف یکسان با سرعت های متفاوتی میچرخه !؟

تو شهر ما از جایزه خبری نیست و اولین بار از شما شنیدم

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    این که نشد منبع

منظورم این بود که آیا کنتر ها چند زمانه هستند؟ من کنتر برق منزلمون را نگاه کردم ... چیزی در مورد 2 زمانه بودن ننوشته!
    سوال بعدی اینه که اگر چند زمانه هست از چه ضریبی استفاده می کنند؟

کنتر در منزل شماست و یک عدد بیشتر نداره ... طبق اون عدد برای شما قیض میاد! حالا آیا کنتر در زمانهای مختلف درصورت مصرف یکسان با سرعت های متفاوتی میچرخه !؟

تو شهر ما از جایزه خبری نیست و اولین بار از شما شنیدم

شرکتهایی که smart meter در خانه ها نصب کرده اند شما رو نه بر اساس کل مصرف ماه بلکه بر اساس زمان مصرف هم شارژ میکنند چون اسمارت متر مقدار مصرف شما رو در فواصل منظم هر ساعت به دیتا بیس شرکت برق میفرسته. الآن ایالت انتاریو کانادا هم دقیقا همینطوره و مبلغ پرداختی برای هر کیلووات برحسب زمان مصرف متفاوت است. عدد کلی کنتور دیگه مهم نیست. در امریکا دقیق نمیدونم کدوم ایالتها این سیستم رو نصب کرده اند ولی در آینده نزدیک همه جا رایج خواهد شد. در انتاریو توصیه شرکت های برق اینه که کار laundry رو بعد از ساعت 7 شب یا صبح زود انجام بدید تا مصرف رو پایین بیاورید. با شرکت برق محلی تون چک کنید ببینید اونها چطور شارژ میکنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)