صفحه 18 از 111 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شرکتهایی که smart meter نصب کرده اند شما رو نه بر اساس کل مصرف ماه بلکه بر اساس زمان مصرف هم شارژ میکنند چون اسمارت متر مقدار مصرف شما رو در فواصل منظم هر ساعت به دیتا بیس شرکت برق میفرسته. الآن ایالت انتاریو کانادا هم دقیقا همینطوره و مبلغ پرداختی برای هر کیلووات برحسب زمان مصرف متفاوت است. عدد کنتور مهم نیست. در امریکا دقیق نمیدونم کدوم ایالتها این سیستم رو نصب کرده اند ولی در آینده نزدیک همه جا رایج خواهد شد. در انتاریو توصیه شرکت های برق اینه که کار laundry رو بعد از ساعت 7 شب یا صبح زود انجام بدید تا مصرف رو پایین بیاورید. با شرکت برق محلی تون چک کنید ببینید اونها چطور شارژ میکنند.
    بله ... ایلینوی به تازگی تصویب کردن که از اسمارت استفاده کنند. ولی هنوز کنترها نصب نشده ! در حال حاضر ما فقط یک عدد داریم که خودمون هم میتونیم دستی وارد سایت کنیم !
    منبع:
    http://www.electricnet.com/doc.mvc/icc-approves-comed-smart-meter-implementation-plan-0001

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    بله ... ایلینوی به تازگی تصویب کردن که از اسمارت استفاده کنند. ولی هنوز کنترها نصب نشده !
    منبع:
    http://www.electricnet.com/doc.mvc/i...tion-plan-0001
    انتاریو در زمینه اسمارت متر جزو ایالتهای پیشرو امریکای شمالی است. اطلاعات نرخ برق برحسب زمان استفاده در انتاریو اینجاست:

http://www.hydroone.com/TOU/Pages/Fr...Questions.aspx

Senior Member mdemehri آواتار ها

من یه مورد دیگه ای رو هم بگم. البته این به دوز سوسول بودن افراد بستگی داره همونظور که یعضیا کمتر از bloomig deal خرید کنن کلاسشون میاد پایین...این موضوع هم همونجوریه.

yard sale: ببینید دوستان یه سری می تونید بگید ایــــــــــــش...یه سری می تونید بگیه چه باحال!

توی یارد سیل ها خیلی وقتا خیلی چیزای خوب و ارزونی پیدا می شه. مثال: یک عدد اره برقی برای هرس کردن درخت قیمتش بالای 120 دلار هست....ما یدونه یافتیم 25 دلار!
    یا زیر تلویزیونی تمیــــــــــــــــز 15 دلار...
    چمدون نوووووووو ( تگ داشت) 15 دلار!
    حالا کاسه بشقاب و خرت و پرت دیگه بماند.
    همین دیگه...تابستونا هر جا دیدید یارد سیل هست برید سر بزنید چیزای خوبی پیدا می کنید.
    خب همین .... عرض دیگه ای نیست.279419_biggestgrin.gif
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

یارد سیل رو پایه ام، ولی مساله اینه که خیلی محدودی، ولی اینکه شانسی یک چیز خوب پیدا کنی رو قبول دارم و اگه یک یارد سیل در نزدیکی باشه، حماقته به نظرم نرفتن و ندیدنش به این بهانه که کلاس اش پایینه و از این جور حرفا.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    من یه مورد دیگه ای رو هم بگم. البته این به دوز سوسول بودن افراد بستگی داره همونظور که یعضیا کمتر از bloomig deal خرید کنن کلاسشون میاد پایین...این موضوع هم همونجوریه.

yard sale: ببینید دوستان یه سری می تونید بگید ایــــــــــــش...یه سری می تونید بگیه چه باحال!

توی یارد سیل ها خیلی وقتا خیلی چیزای خوب و ارزونی پیدا می شه. مثال: یک عدد اره برقی برای هرس کردن درخت قیمتش بالای 120 دلار هست....ما یدونه یافتیم 25 دلار!
    یا زیر تلویزیونی تمیــــــــــــــــز 15 دلار...
    چمدون نوووووووو ( تگ داشت) 15 دلار!
    حالا کاسه بشقاب و خرت و پرت دیگه بماند.
    همین دیگه...تابستونا هر جا دیدید یارد سیل هست برید سر بزنید چیزای خوبی پیدا می کنید.
    خب همین .... عرض دیگه ای نیست.279419_biggestgrin.gif
    واقعا که!!!

یه نکته ی دیگه:
    یه سری فروشگاه ها هستن که دارن جمع می کنن....حالا به هر دلیلی....قیمتهاشون خیلی خیلی میاد پایین.
    امروز من رفتم payless چون داشت می بست همه چی 70% off داشت...عالی بود عالی.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!

طی این چهار سال و اندی که اینجا بودم در مورد خرید کردن برای هر چیز به این نتیجه رسیدم که هیچ وقت نباید همه چیز رو از یک جا خرید. اوایل که همه میان هُل می شن می رن یه فروشگاه ( مثلاً kmart) کل وسایل زندگیشون رو از اونجا می خرن و میان خونه!
    هیچ وقت این کار رو نکنید. از قبل از دوستانتون در موزد آفِر های مختلف بپرسید وبدونید چی رو از کجا بخرید خوبه.
    باور کنید خیلی از چیز هایی که تو فروشگاه های معمولی با قیمیت 3-4 دلار هست رو می تونید به راحتی توی 1دلاری پیدا کنید....همین وایپ هست...توی kmart2 دلار و خورده ایه وهمون تو 1دلاری ها پیدا می شه. لیوان و بشقاب... خیلی چیزیا دمه دستی و کوچیک . همینا رو یه جمع بزنید می تونید 100 دلاری صرفه جویی کنید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

من تازه برگشتم آمريكا و با اين واقعيت تلخ روبرو شدم كه تقريبا همه چيزايي كه پيش دوستام گذاشته بودم كمي تا قسمتي گم و گور شده. بيزحمت كسي نگه ميخواستي بذاري storage. چون من اصل ويزا گرفتن و نگرفتنم رو هوا بود. يك بار كه رجكت شدم توي كليرنس، بعدش هم كه كليرنس انقدر طول كشيد كه... بماند. خلاصه اينجوري بگم كه وقتي برگشتم يك آپارتمان داشتم بدون هيچگونه وسايل آشپزخونه و حمام (در حاليكه قبل از ترك آمريكا همه چيز داشتم).

در تاييد فرمايشات قبلي خودم و خانوم دمهري بگم كه من همه خورده ريزهاي آشپزخونه و حموم رو از Dollar Tree خريدم حدود ٣٠ دلار. تنها چيزي كه نتونستم يك دلاري بخرم ، سبد لباس بود كه از Big Lots گرفتم ٣/٥ دلار. از ديروز شروع كردم به خريدن چيزهاي فراتر از خورده ريز، مثلا ميز اتو از Menards خريدم ٧ دلار يا خود اتو ١٠ دلار. گلاب به روتون، مشكل ترين قسمت جستجوي من شلنگ براي دستشويي بود كه از Anderson گرفتم ٦ دلار. از اين شلنگها كه بدون نياز به پيچ و مهره ميشه زد سر شير دستشويي و به راحتي جدا كرد. گير آوردن اين يك قلم واقعا مصيبت بود، چون شلنگهايي كه توي فروشگاه هاي ديگه پيدا ميشه، هم گرونتره و هم اينكه بايد زير شير دستشويي سه راهي بزنن براي نصبش (به اضافه اينكه به دليل اجاره نشيني مجاز به ايجاد تغييرات در سينك و اينجور چيزا نيستم). همين شلنگ اين مدلي رو اگه كسي دنبالش هست Home Depot هم داره ٩ دلار، ولي كيفيتش در حد اينكه من از Anderson گرفتم نيست.

فعلا جستجوي من براي خريد مايكروويو ادامه داره. پايين ترين قيمتي كه تا به حال پيدا كردم ٥٩ دلار بوده در Home Depot. ارزونترهاش به لعنت خدا نمي ارزيد. همين مدل مايكروويو رو (يا مدلهاي مشابه) هيچ جا زير ٦٩ دلار گير نياوردم حتي همون والمارت كه خيليها فكر ميكنن همه چيز رو بايد از اونجا بخرن. همين چيزايي كه توي اين چند روز خريدم اگه ميخواستم همه اش رو از والمارت بخرم، به جاي ٣٠-٤٠ دلار راحت ميرفت روي ١٠٠ دلار.

اقامت چند ماهه من در كاربونديل هيچ خوبي نداشت، دست كم اين يك خوبي رو داشت كه چون اونجا هيچ سرگرمي ديگه نداشتم، همه فروشگاه ها رو مي چرخيدم و در نتيجه مظنه همه جور چيزي و اينكه هر چيزي رو از كجا بايد خريد دستم اومد. جوري كه الان كه برگشتم شهر خودم توليدو، دقيقا مي دونم كه هر چيزي رو از كجا بخرم كه ارزونتر در بياد. هر جاي ديگه آمريكا هم كه برم، همينجور. نتيجه اخلاقي اينكه من انشاالله با همين جور خريد كردن همه لوازم آشپزخونه و حموم رو از ريز تا درشت با حدود ١٠٠ تا حد اكثر ١٥٠ دلار تامين خواهم كرد. تا همينجاي كار كه بدون مايكروويو حدود ٦٠ دلار خرج كردم.
    ویرایش توسط Mehrad : December 18th, 2012 در ساعت 10:50 PM دلیل: شلنگ
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    من تازه برگشتم آمريكا و با اين واقعيت تلخ روبرو شدم كه تقريبا همه چيزايي كه پيش دوستام گذاشته بودم كمي تا قسمتي گم و گور شده. بيزحمت كسي نگه ميخواستي بذاري storage. چون من اصل ويزا گرفتن و نگرفتنم رو هوا بود. يك بار كه رجكت شدم توي كليرنس، بعدش هم كه كليرنس انقدر طول كشيد كه... بماند. خلاصه اينجوري بگم كه وقتي برگشتم يك آپارتمان داشتم بدون هيچگونه وسايل آشپزخونه و حمام (در حاليكه قبل از ترك آمريكا همه چيز داشتم).

در تاييد فرمايشات قبلي خودم و خانوم دمهري بگم كه من همه خورده ريزهاي آشپزخونه و حموم رو از Dollar Tree خريدم حدود ٣٠ دلار. تنها چيزي كه نتونستم يك دلاري بخرم ، سبد لباس بود كه از Big Lots گرفتم ٣/٥ دلار. از ديروز شروع كردم به خريدن چيزهاي فراتر از خورده ريز، مثلا ميز اتو از Menards خريدم ٧ دلار يا خود اتو ١٠ دلار. گلاب به روتون، مشكل ترين قسمت جستجوي من شلنگ براي دستشويي بود كه از Anderson گرفتم ٦ دلار. از اين شلنگها كه بدون نياز به پيچ و مهره ميشه زد سر شير دستشويي و به راحتي جدا كرد. گير آوردن اين يك قلم واقعا مصيبت بود، چون شلنگهايي كه توي فروشگاه هاي ديگه پيدا ميشه، هم گرونتره و هم اينكه بايد زير شير دستشويي سه راهي بزنن براي نصبش (به اضافه اينكه به دليل اجاره نشيني مجاز به ايجاد تغييرات در سينك و اينجور چيزا نيستم). همين شلنگ اين مدلي رو اگه كسي دنبالش هست Home Depot هم داره ٩ دلار، ولي كيفيتش در حد اينكه من از Anderson گرفتم نيست.

فعلا جستجوي من براي خريد مايكروويو ادامه داره. پايين ترين قيمتي كه تا به حال پيدا كردم ٥٩ دلار بوده در Home Depot. ارزونترهاش به لعنت خدا نمي ارزيد. همين مدل مايكروويو رو (يا مدلهاي مشابه) هيچ جا زير ٦٩ دلار گير نياوردم حتي همون والمارت كه خيليها فكر ميكنن همه چيز رو بايد از اونجا بخرن. همين چيزايي كه توي اين چند روز خريدم اگه ميخواستم همه اش رو از والمارت بخرم، به جاي ٣٠-٤٠ دلار راحت ميرفت روي ١٠٠ دلار.

اقامت چند ماهه من در كاربونديل هيچ خوبي نداشت، دست كم اين يك خوبي رو داشت كه چون اونجا هيچ سرگرمي ديگه نداشتم، همه فروشگاه ها رو مي چرخيدم و در نتيجه مظنه همه جور چيزي و اينكه هر چيزي رو از كجا بايد خريد دستم اومد. جوري كه الان كه برگشتم شهر خودم توليدو، دقيقا مي دونم كه هر چيزي رو از كجا بخرم كه ارزونتر در بياد. هر جاي ديگه آمريكا هم كه برم، همينجور. نتيجه اخلاقي اينكه من انشاالله با همين جور خريد كردن همه لوازم آشپزخونه و حموم رو از ريز تا درشت با حدود ١٠٠ تا حد اكثر ١٥٠ دلار تامين خواهم كرد. تا همينجاي كار كه بدون مايكروويو حدود ٦٠ دلار خرج كردم.
    آدم رو وسوسه می کنی بری جمع بزنه وسایلش رو!
    من خورده ریزه های آشپزخونه که کاملا برای 2 نفر کافی هست رو جمعا از یه دلاری و big lots خریدم 30 دلار. ( بشقاب لیوان قاشق چنگال چاقو سیب زمینی پاک کن، دستمال دستگیره، وایپ، جا شکری، ظرف سالاد ،ماهیتابه، chopping boardو ....) البته 15 دلار هم بخار پز خریدم و قابلمه هم هنوز نگرفتم و به مایکروفر هم اعتقادی ندارم.
    اگه قابلمه مسی ارزون دیدی یه خبری هم به ما بده!
    قبل اینکه big lots رو بشناسم یه door knob خریدم از آمازون 20 دلار که خوب اونجا 10 دلاریش هم بود حتی 8 دلاری. البته کیفیتش واقعا خوبه و زیاد پشیمون نیستم!
    سبد لباس مستاجر قبلی گذشته واسم که 15 دلار قیمتشه.
    لحاف و بالش خیلی خوب گرفتم سرجمع 30 دلار.
    الان میبینم واقعا قسمت عمده ی خرید هام وسایل شخصی و لباس و electronics ، .... بوده...

فعلا که در به در دنبال یه صندلی Swivel هستم که رو craigslist زیاده که می خوام یه وانت اجاره کنم برم جمعشون کنم. کلا ماشین دم دست باشه از craigslist میشه یه خونه رو قشنگ فرنیش کرد با 200-300 دلار. اون قسمت Free که بماند چه عتیقه هایی رو بعضا میذارن. حتی مرغ و خروس هم توش پیدا میشه!

home Depot بعضی چیزاش خیلی خوبه و باید قیمت دستت باشه چون خیلی چیزاشم گرونتره. راستی family dollar هم خیلی عالی بود. تناه نکته ی عجیبی که من اونجا دیدم و تو هیچ فروشگاهی تو آمریکا بهش برنخوردم این بود که وقتی با کوله پشتی وارد شدم و خواستم برم تو طرف داد زد: Sir! you should deposit your bag!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    آره توي فروشگاههايي كه اقشار آسيب پذير خريد مي كنن، نسبت به كوله پشتي حساسيت وجود داره به دليل احتمال shoplifting. البته همه شعبه هاي family dollar يك جور برخورد نمي كنن. بستگي به محل هم داره. بعضي جاها ميگم كوله پشتي رو بدم خدمتتون، ميگن نه ببر با خودت. راستش من اين همه مدت كه آمريكا بودم هنوز علت اين حساسيت بيجا رو نفهميدم. چون ديدم فقط به كوله پشتي گير ميدن و اگه مثلا ساك خريد دستت باشه گير نميدن. در حاليكه ساك خريد يا كيف دستي براي shoplifting خيلي راحت تر از كوله پشتي هست. اينهايي كه انقدر به كوله پشتي به طور انحصاري گير ميدن نياز به ارتقاي آي كيو دارن.
    شما یه جایی گفته بودید که پاسپورتتون را توی آمریکا تعویض کرده بودید. اگر اشتباه نکنم شما نوشته بودید که حدود 140 دلار پول داده بودید در صورتیکه توی سایت دفتر حفاظت منافع در واشنگتن نوشته که دانشجوها میتونند پاسپورت رایگان بگیرند. میشه در این مورد و کلا در مورد پروسه تجدید پاسپورت بیشتر توضیح دهید .

نقل قول نوشته اصلی توسط vah48 نمایش پست ها
    شما یه جایی گفته بودید که پاسپورتتون را توی آمریکا تعویض کرده بودید. اگر اشتباه نکنم شما نوشته بودید که حدود 140 دلار پول داده بودید در صورتیکه توی سایت دفتر حفاظت منافع در واشنگتن نوشته که دانشجوها میتونند پاسپورت رایگان بگیرند. میشه در این مورد و کلا در مورد پروسه تجدید پاسپورت بیشتر توضیح دهید .
    ب

برای F1 ها رایگان هست انگار. من اون دفعه رفته بودم دفتر حفاظت از منافع یه خانومی باهام بودم که دانشجو بود گفت مال ما رایگانه و من به اون 148$ ام خیره شده بودم
    می تونید باهاشون تماس بگیرید مطمئن شید ....
    (202) 965-4990
    الان زنگ زدم پرسیدم گفتن: برای گذر نامه رایگان هست اما 20دلار باید بابت هزینه ی پست fedex بپردازید.

مراحل:
    این فرم رو پرینت می گیرید تجديد(تعويض) - تفکيک گذرنامه - گذرنامه جدید و یا فرم درخواست جهت سایر تقاضاهای کنسولی و پر می کنید. به همراه گذرنامه ی قبلیتون + 3 تا عکس براشون می فرستید ( همه چیز رو توی فرم نوشته) بعد هزینش رو هم می فرستید اونا براتون پس می فرستن.
    اگر نزدیک دی سی هستید که خودتون صبح برید ( دوشنبه ها نرید چون وحشتناک شلوغه) و ساعت 4 عصر گدرنامه آماده هست و می تونید برید بگیرید.
    فقط خواهر برادر همسر و مادر و پدر می تونن مدارکتون رو تخویل بدن یا بگیرن....دوست و آشنا رو قبول نمی کنن انگار.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)