صفحه 20 از 111 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

اصولا الگوی جستجو برایی کوپن باید چه جوری باشه؟ مثلا شما خودت هر روز اون منابع که معرفی کردی رو چک می کنی؟ یا هفته ای؟ چون به قول خودت یه مقدار اعتیاد اوره و ادم باید مراقب دوز کوپن بازیش باشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اصولا الگوی جستجو برایی کوپن باید چه جوری باشه؟ مثلا شما خودت هر روز اون منابع که معرفی کردی رو چک می کنی؟ یا هفته ای؟ چون به قول خودت یه مقدار اعتیاد اوره و ادم باید مراقب دوز کوپن بازیش باشه.
    من بسته به نيازم جستجو مي كنم. مثلا در مورد اوركت چون نياز فوري داشتم، اول رفتم همه فروشگاه ها رو چرخيدم تا قيمت مدلهاي مختلف دستم بياد. بعد اين مدل كه توي Elder Beerman ديدم پسنديدم. بعد رفتم گشتم ببينم كوپن براي اينجا و يك دو تا فروشگاه ديگه چي گير مياد. در نهايت ديدم با توجه به قيمت تمام شده بعد از كوپن، حتي بعد از كريسمس هم نمي تونم هيچ جا اوركت اينجوري رو ٣٣ دلار گير بيارم. يعني احتمال عقلايي وجود نداشت با توجه به تجربه ٥ ساله فروشگاه نورديم.

چيزاي ديگه هم همينطور. من پارسال كه ميخواستم برم واشينگتن و نيويورك رو بگردم، اول جستجو كردم ببينم بهترين ديل براي كرايه ماشين رو كي بهم ميده (با توجه به تاريخ سفرم) بعد گشتم دنبال كوپن كه به اون تاريخ بخوره. از Hertz چنان ديلي گرفتم كه چشم خود اون خواهر Hertz چي توي فرودگاه اينجوري شده بود. بعد از همون نيويورك تلفني يك هفته تمديد كردم. از خود Budget يا Enterprise هم مي خواستم بگيرم با اين قيمت در نميومد. الان جزييات هزينه ها يادم نيست و بايد برم حسابهام رو نگاه كنم. ولي دو هفته اون نواحي رو به معني واقعي كلمه متر كردم، برام در اومد حدود ١١٠٠ دلار. تازه اگه بهتر برنامه ريزي كرده بودم، كمتر هم در ميومد. توي نيويورك كه بودم، به سرم زد من كه اين همه جا رو متر كردم، حيفه بوستون رو متر نكنم.

اينها جستجو هاي موردي بود. در مورد خوراكي كه كارم هفتگيه. چون به قول يكي از دوستان حاضر نيستم به هر چيزي ويزا بدم وارد شكمم بشه. در اين مورد جنسهاي خوب رو مي خرم به قيمت جنسهاي درپيت (يا بعضي وقتها به قيمت مفت). تنها راهش هم كوپن بازيه. البته از اين به بعد خيلي به اين كارها نمي رسم، چون مجبورم بشينم عقب افتادگي و وقفه تحصيليم رو جبران كنم. بسوزه پدر اين كليرنس!

اگه منظورتون چيزي هست كه در مورد اعتيادآور بودن كوپن بازي گفتم، منظورم خريدن چيزهاي غيرضروري نبود. منظور من خريدن خوراكيهايي بود كه بدون كوپن عمرا نمي خرم. مثلا خيلي وقتها شده كه چيپس خريدم، چون به جاي ٣-٤ دلار برام زير يك دلار (در يك مورد مفت) در ميومد. يعني در اينجور موارد، كوپن بود كه من رو به خريد ترغيب مي كرد نه نياز واقعي. الان كه كوپن هاي چيپس و اين جور هله هوله ها رو ميبينم كلا ignore ميكنم كه اغوا نشم دوباره.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

چه جالب فکر نمی کردم مسافرت هم دیل داشته باشه. اعتراف کنم فکر می کردم اون شهرها رو با دوچرخه متر کردی! آیا ماشین و هتل و ... رو هم بهتره از چند ما قبل دنبال دیل و کوپن بود؟
    فقط در مورد خوراکی من چون قسمت اعظم خریدم میوه سبزیه خیلی کوپن زیر دستم نمیاد، هر چند دیروز 8 پوند پرتقال خریدم 3.5 دلار. با این وجود سالاد میوه ی صبح سر جاشه

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjanchemical نمایش پست ها
    اسکنشو خودشون انجام میدن؟

راستی یه چیزی...یه جا گفته بودین اگه آنلاین بود...میشه رو کارت لود کنین و اینا... این چه جوریه؟ ببخشید من خیلی گیجم... مثلا یه کوپن از Nike پیدا کردم...به صورت آنلاین یه کدم داره... بعد باید برم از سایت Nike خرید کنم...و برای خریدم باید Sign up کنم؟
    بله خودشون از این دستگاه ها دارن که بیق می کنه و بارکد رو می خونه . این رو هم می خونه. این از کوپنی که پرینتی هست.
    بعضی از کوپن ها هستن که می نویسه in store only : خب اینا رو فقط توی فروشگاه ها می شه استفاده کرد.
    یه سری دیگه می نویسن online onely : اینو هم که وقتی آنلاین خرید می کنید می تونید استفاده کنید. خیلیهاشون فروشگاه های خاصی رو ذکر می کنن.
    یه سری هم می نویسن in store and online : اینا رو به هر دو صورت می شه استفاده کرد.
    ببینید بستگی به کوپون داره .اگه می شه بذارید ببینم.
    برای استفاده اصولاً اگه سایت خاصی باشه بعضیاش رو باید ثبت نام کنید تا بتونید ازش خرید کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjanchemical نمایش پست ها
    راستی اون کپن آنلاینا که کد دارن فقط قابل استفاده آنلاینن؟ یا اونجور که گفتین باید لود کنیم رو کارتو اینا؟ بعد اینکه این فروشگاه ها مثل Walmart و بقیه یه کارتای مخصوص خودشون دارن... اونا رو از کجا میشه اورد؟ به درد میخورن؟
    بله دیگه online only اگه هست فقط آنلاین به درد می خوره.
    آهااااااان اون والمارت و فروشگاه هایی که کارت خودشون رو دارن ...یعنی کردیت کارته. فعلاً کاری نداشته باشید با اونا...با همون کارت بانک خرید کنید.
    اگه هی مختون رو زدن گفتن 15% تو خرید اولتون تخفیف داره و اینا به نظر من ( باز بستگی به خودتون داره) کردیت کارتشون رو باز نکنید. بهش می گن اصطلاحاً می گن شارژ...مثلاً Talbots charge ....

justice-labor-day-sale.jpg
    ببینید توی این کوپن گفته online only.... بعد یه کد داده که نوشته 705 ( با زرود هایلایت شده) وقتی دارید پرداهت می کنید به صورت آنلاین ...می گه آیا کوپنی چیزی دارید؟ اگه دارید توی این کادر وارد کنید و بعد 705 رو می زنید توی کادر و check out می کنید/

حالا این رو ببینید:

coupon_pc934n.jpg

این هم توی مغازه می تونه استفاده شه هم آنلاین. اگه توی مغازه باشه اون بارکد سمت راست رو اسکن می کنن..... برای آنلاین هم یه کد داده که نوشته اگر آنلاین خرید می کنید کد PC934N رو وارد کنید.

متوجه شدید دقیقاً چی شد؟
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

رشته و دانشگاه

در مورد شارژ كارت گفتيد. اين شارژ كارت (يا همون كرديت كارتهاي فروشگاهي) يكي از چيزايي هست كه اگه توي سابقه كرديت آدم باشه، بعضي جاها تاثير منفي ميذاره. مثلا موقع گرفتن بيمه ماشين، چون اونها risk factor رو با فرمولهاي متفاوتي محاسبه مي كنن. اين كرديت كارتهاي فروشگاهي ظاهرش كرديت كارت هست و مثل كرديت كارت هم كار ميكنه (البته فقط در همون فروشگاه و شعبه هاش) ولي در واقع كرديت كارت نيست و شارژ كارته. داشتن كرديت كارتهاي فروشگاهي مضرات ديگه هم داره كه در تاپيك "برخي از كارهايي كه بعد از ورود به آمريكا بايد انجام دهيد" در موردش نوشتم.

ولي توجه داشته باشيد كه كرديت كارت فروشگاهي با كارت عضويت فروشگاه دو تا چيز كاملا متفاوته. در خيلي فروشگاهها شما براي استفاده از تخفيفهاي هفتگي كه ميگن sale و همينطور لود كردن كوپنهاي انلاين، بايد كارت عضويت فروشگاه رو داشته باشيد. اين كارت عضويت فروشگاه ربطي به كرديت يا كرديت كارت فروشگاهي نداره. در مورد اين هم در پستهاي قبليم در همين تاپيك صرفه جويي توضيح مفصل دادم.
    ویرایش توسط Mehrad : December 28th, 2012 در ساعت 05:49 AM
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    چه جالب فکر نمی کردم مسافرت هم دیل داشته باشه. اعتراف کنم فکر می کردم اون شهرها رو با دوچرخه متر کردی! آیا ماشین و هتل و ... رو هم بهتره از چند ما قبل دنبال دیل و کوپن بود؟
    فقط در مورد خوراکی من چون قسمت اعظم خریدم میوه سبزیه خیلی کوپن زیر دستم نمیاد، هر چند دیروز 8 پوند پرتقال خریدم 3.5 دلار. با این وجود سالاد میوه ی صبح سر جاشه
    توي اين كشور كاپيتاليستي براي هر چيزي ديل هست. بايد راهش رو ياد بگيري. نه از چند ماه قبل نبود، همينه كه ميگم خوب برنامه ريزي نكردم ديگه. من يهويي به سرم زد كه برم واشنگتن براي عوض كردن پاسپورت، اون هم يك هفته قبل از سفر. بعد به سرم زد كه خوب برم نيويورك رو هم بگردم. همه شهرهاي مهم اون منطقه رو هم متر كردم. بعد توي نيويورك به سرم زد، حيفه تا اينجا اومدم، بوستون رو متر نكنم. اگه اينا رو به قول اين آمريكاييها spur of the moment تصميم گيري نكرده بودم و از كلي قبلش برنامه ريزي درست و حسابي مي كردم، هزينه دو هفته سفرم ميتونست خيلي كمتر بشه. من توي همون سفر كه رفتم بالاترين پول هتلي كه دادم توي بوستون بود كه courtyard marriott رو گرفتم شبي حدود ٤٥ دلار. هتلهام رو من از priceline مي گيرم. من اگه وقت كنم شايد بشينم يك پست بذارم در مورد قلق priceline و اينكه آدم چه جوري قيمت خوب بگيره براي هتل. ولي حالا فرصت هم نكردم، خودتون گوگل كنيد، وبلاگهايي هست كه قلق قيمت گرفتن از priceline رو توضيح ميده. كلي فوت و فن كوزه گري داره كه من الان فرصتش رو ندارم بشينم يك پست جامع و كامل بذارم.

اون متر كردن دوچرخه اي هم چرا توي منطقه خودمون زياد كردم (اين رو هم فكر نكنم در آينده نزديك فرصتش رو پيدا كنم). Springbreak دو سال پيش با دوچرخه رفتم fort wayne در اينديانا كه ١١٠ مايلي جنوب غرب اينجا هست. راستش هوا بد شد اون چند روز ولي چون من هتلم رو از خيلي وقت قبلش رزرو كرده بودم از طريق priceline (شبي ٢٥ دلار) نمي تونستم بيخيال شم. خلاصه هر جوري بود رفتم. آهان عجالتا اين يك نكته رو بگم كه هتلهايي كه به روش bidding روي priceline ميگيريد، بايد از تاريخش مطمئن باشيد چون هر مشكلي پيش بياد، نمي تونيد كنسل كنيد و non-refundable هست. اون سفر fort wayne يكي از پربارترين سفرهام بود از لحاظ جامعه شناسي و مشاهدات ميداني و اصلا با همين نيت رفتم اونجا. البته يك مزيت جانبيش هم اين بود كه ركورد دوچرخه سواريم رو شكستم. صبح از توليدو راه افتادم و شب تقريبا جنازه ام رسيد به هتل. ولي وقتي اون شب داشتم قبل از رفتن به هتل توي داونتاون ميچرخيدم به قول اين آمريكاييها I was like: yeaaah I made it.

گفتي ميوه. نه متاسفانه تنها كوپني كه من تا به حال براي ميوه تازه ديدم، نارنگي بوده. به قول اينها clementine. غير از اين، فقط براي ميوه هاي خشك شده مثل آلو و زردالو و امثالهم يا كمپوت كوپن ديدم كه البته اونها رو هم ناديده نمي گيرم. هر چند ميوه خشك شده يا كمپوت جاي ميوه تازه رو نمي گيره و ميوه تازه رو مجبورم هر چي sale هست بخرم انبار كنم توي يخچال. پريشب aldi بودم ياد تو رو كردم. ٦ تا كيوي درشت اعلا گرفتم ٢ دلار. اگه كسي سيب زميني مي خواد، بشتابيد به aldi كه در مياد پوندي ١٥ سنت.
    ویرایش توسط Mehrad : December 28th, 2012 در ساعت 05:44 AM

ApplyAbroad Guru

یک سری سایتهایی هستند که بهترین دیل ها رو بطور روزانه با ایمیل برای شما میفرستند. صفحه زیر بعضی از این سایتها رو لیست کرده:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...e_day_services

در کانادا من دیل های سایت wagjag رو دیدم بعضا خیلی خوب بوده است.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    توي اين كشور كاپيتاليستي براي هر چيزي ديل هست. بايد راهش رو ياد بگيري. نه از چند ماه قبل نبود، همينه كه ميگم خوب برنامه ريزي نكردم ديگه. من يهويي به سرم زد كه برم واشنگتن براي عوض كردن پاسپورت، اون هم يك هفته قبل از سفر. بعد به سرم زد كه خوب برم نيويورك رو هم بگردم. همه شهرهاي مهم اون منطقه رو هم متر كردم. بعد توي نيويورك به سرم زد، حيفه تا اينجا اومدم، بوستون رو متر نكنم. اگه اينا رو به قول اين آمريكاييها spur of the moment تصميم گيري نكرده بودم و از كلي قبلش برنامه ريزي درست و حسابي مي كردم، هزينه دو هفته سفرم ميتونست خيلي كمتر بشه. من توي همون سفر كه رفتم بالاترين پول هتلي كه دادم توي بوستون بود كه courtyard marriott رو گرفتم شبي حدود ٤٥ دلار. هتلهام رو من از priceline مي گيرم. من اگه وقت كنم شايد بشينم يك پست بذارم در مورد قلق priceline و اينكه آدم چه جوري قيمت خوب بگيره براي هتل. ولي حالا فرصت هم نكردم، خودتون گوگل كنيد، وبلاگهايي هست كه قلق قيمت گرفتن از priceline رو توضيح ميده. كلي فوت و فن كوزه گري داره كه من الان فرصتش رو ندارم بشينم يك پست جامع و كامل بذارم.

اون متر كردن دوچرخه اي هم چرا توي منطقه خودمون زياد كردم (اين رو هم فكر نكنم در آينده نزديك فرصتش رو پيدا كنم). Springbreak دو سال پيش با دوچرخه رفتم fort wayne در اينديانا كه ١١٠ مايلي جنوب غرب اينجا هست. راستش هوا بد شد اون چند روز ولي چون من هتلم رو از خيلي وقت قبلش رزرو كرده بودم از طريق priceline (شبي ٢٥ دلار) نمي تونستم بيخيال شم. خلاصه هر جوري بود رفتم. آهان عجالتا اين يك نكته رو بگم كه هتلهايي كه به روش bidding روي priceline ميگيريد، بايد از تاريخش مطمئن باشيد چون هر مشكلي پيش بياد، نمي تونيد كنسل كنيد و non-refundable هست. اون سفر fort wayne يكي از پربارترين سفرهام بود از لحاظ جامعه شناسي و مشاهدات ميداني و اصلا با همين نيت رفتم اونجا. البته يك مزيت جانبيش هم اين بود كه ركورد دوچرخه سواريم رو شكستم. صبح از توليدو راه افتادم و شب تقريبا جنازه ام رسيد به هتل. ولي وقتي اون شب داشتم قبل از رفتن به هتل توي داونتاون ميچرخيدم به قول اين آمريكاييها I was like: yeaaah I made it.

گفتي ميوه. نه متاسفانه تنها كوپني كه من تا به حال براي ميوه تازه ديدم، نارنگي بوده. به قول اينها clementine. غير از اين، فقط براي ميوه هاي خشك شد مثل آلو و زردالو و امثالهم يا كمپوت كوپن ديدم كه البته اونها رو هم ناديده نمي گيرم. هر چند ميوه خشك شده يا كمپوت جاي ميوه تازه رو نمي گيره و ميوه تازه رو مجبورم هر چي sale هست بخرم انبار كنم توي يخچال. پريشب aldi بودم ياد تو رو كردم. ٦ تا كيوي درشت اعلا گرفتم ٢ دلار. اگه كسي سيب زميني مي خواد، بشتابيد به aldi كه در مياد پوندي ١٥ سنت.
    دوست عزیز ما aldi نداریم تو محدودمون!!! تو شانس آوردی که تو اون تولیدوتون همه فروشگاها هستش!!!! واسه اینه که همه رو راحت گشتی و قلق دستت هست!!!!
    I love you USA

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    دوست عزیز ما aldi نداریم تو محدودمون!!! تو شانس آوردی که تو اون تولیدوتون همه فروشگاها هستش!!!! واسه اینه که همه رو راحت گشتی و قلق دستت هست!!!!
    يه چيزي ميگي ها. توي منطقه شما ٦ تا aldi هست. يكيش هم هست كه ميشه از دانشگاهتون با دوچرخه رفت. پيمان هم اولش ميگفت هيچي نيست ولي الان ميره aldi دعا به جون من ميكنه وقتي سالاد ميوه ميخوره.
    انقدر راحت نگيد نيست. به خدا يه چيزي اختراع شده به اسم گوگل. ازش استفاده كنيد، لري و سرگئي دعاتون مي كنن. حالا من هيچي.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    يه چيزي ميگي ها. توي منطقه شما ٦ تا aldi هست. يكيش هم هست كه ميشه از دانشگاهتون با دوچرخه رفت. پيمان هم اولش ميگفت هيچي نيست ولي الان ميره aldi دعا به جون من ميكنه وقتي سالاد ميوه ميخوره.
    انقدر راحت نگيد نيست. به خدا يه چيزي اختراع شده به اسم گوگل. ازش استفاده كنيد، لري و سرگئي دعاتون مي كنن. حالا من هيچي.
    واقعا
    یه سوال: کسایی که کار دندونپزشکی زیاد دارن و ویزای مالتی آیا رفتن به ایران خودش یه نوع صرفه جویی مححسوب میشه؟ یا همینجا هم میشه با قیمت کم کاراشو انجام داد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)