صفحه 21 از 111 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    واقعا
    یه سوال: کسایی که کار دندونپزشکی زیاد دارن و ویزای مالتی آیا رفتن به ایران خودش یه نوع صرفه جویی مححسوب میشه؟ یا همینجا هم میشه با قیمت کم کاراشو انجام داد؟
    نه به هيچ وجه. حتي اگه ويزاي مولتيپل داشته باشيد.
    من در جواب يكي از سوالهاي تاپيك واكسيناسيون در مورد صرفه جويي در هزينه هاي دوا و درمون يك پست گذاشتم. دو بار هم پست خودم رو گزارش كردم كه منتقل بشه به تاپيك مرتبط. اصلا گزارش دهي من تحويل گرفته نشد. جاي منتقل شدنش توي اين تاپيك نيست. تاپيكي هم پيدا نكردم كه كاملا مرتبط با همه صحبتهاي من در اون پست باشه. فكر كنم توي اكتبر بود اون پست. اون پست رو با دقت بخونيد. اين بلاي دندونپزشكي سر من اومد همون سال اول. لينكش رو هم بذاريد اينجا ثواب داره. تا بعد gela خانوم يك عنايتي به اون پست هم بكنه. دست به انتقالش خوبه ماشاالله.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    نه به هيچ وجه. حتي اگه ويزاي مولتيپل داشته باشيد.
    من در جواب يكي از سوالهاي تاپيك واكسيناسيون در مورد صرفه جويي در هزينه هاي دوا و درمون يك پست گذاشتم. دو بار هم پست خودم رو گزارش كردم كه منتقل بشه به تاپيك مرتبط. اصلا گزارش دهي من تحويل گرفته نشد. جاي منتقل شدنش توي اين تاپيك نيست. تاپيكي هم پيدا نكردم كه كاملا مرتبط با همه صحبتهاي من در اون پست باشه. فكر كنم توي اكتبر بود اون پست. اون پست رو با دقت بخونيد. اين بلاي دندونپزشكي سر من اومد همون سال اول. لينكش رو هم بذاريد اينجا ثواب داره. تا بعد gela خانوم يك عنايتي به اون پست هم بكنه. دست به انتقالش خوبه ماشاالله.

یک نکته دیگه اینکه در خیلی‌ ایالت‌ها حتی اگه بیمه‌ درمانی شما پوشش دارویی یا درمانی خوبی نداشته باشه، جاهایی هست برای اقشار کم درامد و آسیب پذیر (مثل دانشجو‌های عزیز) که بیمه‌‌های تکمیلی خوبی رو به طور رایگان میده. یعنی‌ شما مدرک می‌برید که نشون دهنده فلاکت مالی‌ باشه (اظهارنامه مالیاتی سال گذشته، گواهی از دانشگاه، I-20) و می‌تونید از خدمات اینجور جاها استفاده کنید. خدمات اینجور جاها هم منحصر به سیتیزن‌ها نیست و به خارجی‌‌ها هم سرویس میدن. خود من همون سال اول گرفتار مشکل دندون شدم و با توجه به وحشتناک بودن هزینه‌های دندون، علی‌ رغم ویزای سینگل داشتم به طور جدی به برگشتن به ایران فکر می‌کردم، چون واقعا توانایی پرداخت هزینه‌های نجومی اونجا رو نداشتم، بیمه‌ من هم پوشش نمی‌داد. یه کلینیک دندانپزشکی‌ بود که اونجا با ارائه گواهی از دانشگاه و I-20 (و فکر کنم کپی‌ پاسپورت، این رو مطمئن نیستم) تشکیل پرونده دادم. اون دندون مشکل دار من رو root canal (عصب کشی‌) کردن، بعد کاشف به عمل اومد که دندون بغلیش هم وضعش خرابه و باید روت کانال بشه. روت کانال دو تا دندون با روکش سرامیک برای من حدود ۱۰۰۰ دلار خرج برداشت، در صورتی که اگه می‌خواستم به صورت آزاد انجام بدم، هر کدومش چیزی حدود ۱۲۰۰ دلار (یا بیشتر) آب میخورد. کیفیت کار اون کلینیک هم با اینکه مال فقیر بیچاره‌ها بود، واقعا عالی‌ بود و واقعا با دلسوزی و صرف وقت کار میکردن.

اینجا

البته این قیمتها مال 2007 هستش گویا. فکر کنم الان خیلی بیشتر باشه. ولی بازم من نگاه می کنم میبینم ایران رفتن میصرفه. 1000 دلار میشه 3 ملیون و نیم و با این پول میشه اقلا 7 تا دندون عصب کشی کرد. نظرت چیه مهراد جان؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

رشته و دانشگاه

قيمتهاي اينجا كه خيلي فرق نكرده. ايران رو نمي دونم چند ميگيرن براي عصب كشي. البته من با اينجور مقايسه ها و تبديل دلار به ريال براي براورد هزينه ها مشكل دارم چون شما اينجا به دلار حقوق مي گيريد. در ضمن هزينه هاي سفر به ايران رو به پول عصب كشي اضافه كنيد ببينيد از لحاظ دلاري مي صرفه يا نه. شما كه احتمالا نمي خوايد هفت تا دندون عصب كشي كنيد. كسي كه ويزاي سينگل داره كه قطعا بايد به فكر همينجور كلينيك ها در اينجا باشه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

يه چيزي ميگي ها. توي منطقه شما ٦ تا aldi هست. يكيش هم هست كه ميشه از دانشگاهتون با دوچرخه رفت. پيمان هم اولش ميگفت هيچي نيست ولي الان ميره aldi دعا به جون من ميكنه وقتي سالاد ميوه ميخوره.
    انقدر راحت نگيد نيست. به خدا يه چيزي اختراع شده به اسم گوگل. ازش استفاده كنيد، لري و سرگئي دعاتون مي كنن. حالا من هيچي.
    تو کل شارلوت 6 تا هست.....زدیکترینشم 6 مایل فاصله داره که با دوچرخه مصیبتی میشه مخصوصا که میخوای میوه بیاری ....هوام که حسابی سرده!!

پیمان تو خدائی چجوری میری اونجا با دوچرخه
    I love you USA

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    یه توصیه...خرید هاتون رو هیچ وقت توی زمان کریسمس و سال نو انجام ندید بذارید 4-5روز بعد....الان درسته تخفیف های خیلی خوبی هست اما بعد از سال نو قیمتا خیلی خیلی میاد پایین تر.... من سال اول همچین اشتباهی کردم چند تا چیز خریدی خوشحال بعد 3 هفته دیدم خیلی قیمتها اومده پایین فایل پیوست 16135
    لوازم الکترونیکی مثل تلویزیون هم تخفیف می خوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima4444 نمایش پست ها
    لوازم الکترونیکی مثل تلویزیون هم تخفیف می خوره؟
    تا دلتون بخواد. اصولا من بیشترین تخفیفی که دیدم سر لوازم الکترونیکی و البسه بوده. البته نمی دونم یعد سال نو هم مثل Black Friday ساهد تخفیف خواهیم بود یا نه.

رشته و دانشگاه

من يك كشف ديرهنگام كردم بعد از اين همه سال كوپن بازي. بعضي فروشگاه ها كوپن هايي دارن كه اگه فلان مبلغ خريد كنيد، يك مقدار توي كل خريد بهتون تخفيف ميدن. مثل همون كوپني كه من براي خريد اوركت استفاده كردم كه روش نوشته بود، اگه مبلغ خريد ١٠٠ دلار يا بيشتر باشه، ٥٠ دلار تخفيف مي خوره. چيزي كه من تا به حال فكر مي كردم و همه صندوقدار هاي فروشگاه هم همينجوري فكر مي كنن اينه كه برچسب قيمت فعلي ملاك هست براي اون حد نصاب خريد تا بشه از كوپن استفاده كرد.

بعد از اينكه نشستم با دقت رسيد اون خريد قبلي رو نگاه كردم، ديدم اون دو قلمي كه تخفيف كوپن شاملشون شده بود، قيمت sale خورده شون به ١٠٠ دلار نمي رسيد. حتي قيمت sale خورده اونها بعد از tax هم به ١٠٠ دلار نمي رسيد. معنيش اينه كه سيستم كامپيوتري فروشگاه قيمت اصلي جنسها رو (يعني قيمت قبل از sale) رو ملاك قرار داده بود و اجازه داده بود كه من از كوپن استفاده كنم. براي اينكه اين فرضيه خودم رو چك كنم، رفتم فروشگاه و اين دفعه يك كوپن ديگه داشتم كه براي خريد ٢٥ دلار به بالا ١٠ دلار تخفيف ميداد. يك پيراهن بود كه قيمت اصليش ٦٠ دلار بود و sale خورده بود به ٢٠ دلار. اون رو با كوپن بردم پاي صندوق و از صندوقدار خواستم امتحان كنه كه ميشه يا نه. به اصرارمي گفت نميشه، چون قيمت فعليش زير ٢٥ دلار بود. گفتم حالا امتحان كن. امتحان كرد و شد.

گفتم خوب حالا كه فرضيه ام تاييد شد، بايد حالش رو ببرم. رفتم گشتم يك بالش پيدا كردم كه قيمت اصليش ٣٠ دلار بود و sale خورده بود به ١٢ دلار. بردمش پاي صندوق كه يك حاج خانوم به شدت عنق بود. با سرسختي تمام ميگفت اون كوپن رو نميشه براي اين جنس ١٢ دلاري استفاده كرد. از اون انكار و از من اصرار كه ميشه. بالاخره با نهايت بيميلي كوپن رو اسكن كرد و به قول خانوم دمهري اسكنر بيق صدا داد كه يعني كوپن پذيرفته شده. اون حاج خانوم همچين شاكي شده بود كه نگو. براش توضيح دادم كه چون قيمت اصلي جنس ٣٠ دلار بود، سيستم اجازه استفاده از كوپن رو داده، با اينكه قيمت فعليش ظاهرا زير ٢٥ دلاره. خلاصه بيشتر از اينكه ذوق كنم از اينكه بالش ٣٠ دلاري رو ٢ دلار خريدم، ذوق زده بودم از اين كه فرضيه ام اثبات شده. به اين ميگن روحيه دانش پژوهي.

ولي من پنج ساله كه دارم حرفه اي كوپن بازي مي كنم، تازه الان بايد اين كشف رو بكنم؟ نه واقعا چرا؟ تو اين مدت خدا مي دونه چقدر موقعيتهاي اينجوري رو از دست دادم.

پی نوشت:
    ظاهرا توضيحات من در اين پست كاملا روشن نبوده. ته اين يكي پست توضيح دقيقتر دادم در مورد نحوه استفاده از اين جور كوپنها:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...36#post1229136

ویرایش توسط vv_matin : June 18th, 2013 در ساعت 09:48 AM دلیل: درخواست کاربر

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

من يك كشف ديرهنگام كردم بعد از اين همه سال كوپن بازي. بعضي فروشگاه ها كوپن هايي دارن كه اگه فلان مبلغ خريد كنيد، يك مقدار توي كل خريد بهتون تخفيف ميدن. مثل همون كوپني كه من براي خريد اوركت استفاده كردم كه روش نوشته بود، اگه مبلغ خريد ١٠٠ دلار يا بيشتر باشه، ٥٠ دلار تخفيف مي خوره. چيزي كه من تا به حال فكر مي كردم و همه صندوقدار هاي فروشگاه هم همينجوري فكر مي كنن اينه كه برچسب قيمت فعلي ملاك هست براي اون حد نصاب خريد تا بشه از كوپن استفاده كرد.

بعد از اينكه نشستم با دقت رسيد اون خريد قبلي رو نگاه كردم، ديدم اون دو قلمي كه تخفيف كوپن شاملشون شده بود، قيمت sale خورده شون به ١٠٠ دلار نمي رسيد. حتي قيمت sale خورده اونها بعد از tax هم به ١٠٠ دلار نمي رسيد. معنيش اينه كه سيستم كامپيوتري فروشگاه قيمت اصلي جنسها رو (يعني قيمت قبل از sale) رو ملاك قرار داده بود و اجازه داده بود كه من از كوپن استفاده كنم. براي اينكه اين فرضيه خودم رو چك كنم، رفتم فروشگاه و اين دفعه يك كوپن ديگه داشتم كه براي خريد ٢٥ دلار به بالا ١٠ دلار تخفيف ميداد. يك پيراهن بود كه قيمت اصليش ٦٠ دلار بود و sale خورده بود به ٢٠ دلار. اون رو با كوپن بردم پاي صندوق و از صندوقدار خواستم امتحان كنه كه ميشه يا نه. به اصرارمي گفت نميشه، چون قيمت فعليش زير ٢٥ دلار بود. گفتم حالا امتحان كن. امتحان كرد و شد.

گفتم خوب حالا كه فرضيه ام تاييد شد، بايد حالش رو ببرم. رفتم گشتم يك بالش پيدا كردم كه قيمت اصليش ٣٠ دلار بود و sale خورده بود به ١٢ دلار. بردمش پاي صندوق كه يك حاج خانوم به شدت عنق بود. با سرسختي تمام ميگفت اون كوپن رو نميشه براي اين جنس ١٢ دلاري استفاده كرد. از اون انكار و از من اصرار كه ميشه. بالاخره با نهايت بيميلي كوپن رو اسكن كرد و به قول خانوم دمهري اسكنر بيق صدا داد كه يعني كوپن پذيرفته شده. اون حاج خانوم همچين شاكي شده بود كه نگو. براش توضيح دادم كه چون قيمت اصلي جنس ٣٠ دلار بود، سيستم اجازه استفاده از كوپن رو داده، با اينكه قيمت فعليش ظاهرا زير ٢٥ دلاره. خلاصه بيشتر از اينكه ذوق كنم از اينكه بالش ٣٠ دلاري رو ٢ دلار خريدم، ذوق زده بودم از اين كه فرضيه ام اثبات شده. به اين ميگن روحيه دانش پژوهي.

ولي من پنج ساله كه دارم حرفه اي كوپن بازي مي كنم، تازه الان بايد اين كشف رو بكنم؟ نه واقعا چرا؟ تو اين مدت خدا مي دونه چقدر موقعيتهاي اينجوري رو از دست دادم.
    بسیار هم عالی....آقا ما family dollar رفتیم و خیلی باهاش حال کردیم....خیلی جنس ها همون یک دلار بود.....
    یه فروشگاه هم پیدا کردیم به اسم plat's clothing که لباسهای used می فروخت و (البته می خره هم ) و با قیمت های خیلی مناسب میتونین لباسای خوب پیدا کنین..مثل همون تاناکورای خودمونه...اما .ظاهرا هم باکلاسه و طرفدار داره...

خدمتتون عرض کنم...کوپن برای فروشگاهائی مثل family dollar, big lots, پیدا میشه؟
    I love you USA

big lot's گنده زده بود ما قیمتهامون خوبه و کوپن قبول نمی کنیم!

رشته و دانشگاه

Dollar store ها (قبلا يك پست مفصل در موردشون گذاشتم توي همين تاپيك) معمولا كوپن قبول نمي كنن. تنها استثناش Save a lot هست كه اون رو هم دقيقا نميشه جزء dollar store ها به حساب آورد. همون پست رو بخونيد، بيشتر توضيح دادم. باز بايد هر فروشگاهي بپرسيد ببينيد سياستشون چيه. در مورد انواع و اقسام كوپن هم قبلا چند تا پست مفصل گذاشتم و توضيح دادم.

در مورد لباس هم وقتي بشه درست و حرفه اي جنس نو خريد، چرا آدم بره لباس دست دوم بخره؟ من همين اوركت رو با تركيب sale و كوپن خريدم ٣٣ دلار در حاليكه قيمت اصليش ٢٢٥ دلار بود. از اينها هست كه به قول خودشون 1 - 3 هست يعني توش يك كاپشن هم داره. نمي دونم ٣ رو از كجا آوردن، اينكه ميشه ٢ تا در يكي، نه ٣ تا در يكي. از اين ارزونتر هم عمرا نمي تونستم گير بيارم. ديروز كه رفتم، آخرين قيمتي كه براش زده بود ٥٠ دلار بود وگفته بود no additional discount يعني كوپن قبول نمي كرد ديگه. حالا اون كوپن رو كه من روز ٢٢ دسامبر استفاده كرده بودم و تاريخش هم همون ٢٢ دسامبر بود ولي در همون راستاي روحيه دانش پژوهي (!) دلم ميخواست مي تونستم امتحان كنم بيينم ميشه با كوپن اين اوركت رو الان خريد يا نه. يا اينكه همون روز براي اينكه قيمت كل خريدم به ١٠٠ دلار برسه، دو تا جنس ديگه هم روي اوركت گذاشتم. حالا دارم فكر مي كنم اون روز اگه كوپن ٥٠ دلاري رو با اوركت به تنهايي امتحان مي كردم چي ميشد. انشاالله آزمايشهاي بعدي.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)