صفحه 22 از 111 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

من اين مدتي كه آمريكا دانشجو بودم براي كارهاي دانشگاهيم يك دونه كتاب نخريدم و هر كتابي كه مي خواستم از كتابخونه دانشگاه مي گرفتم و اگه احيانا كتابي رو كتابخونه خودمون نداشت، از كتابخونه هاي ديگه ايالتي. از interlibrary loan هم كلا دو بار پيش اومد استفاده كنم چون تقريبا همه چيز توي كتابخونه هاي ايالتي پيدا ميشد.

ولي گفتم يك پست هم در مورد صرفه جويي در خريد كتاب بذارم. آمازون و بقيه كتابفروشي هاي آنلاين رو كه همه در جريانش هستيد. غير از اون گاهي وقتها حراجيهاي كتاب هم وجود داره كه هر جور كتابي رو مي تونيد با قيمتهاي خيلي پايين بخريد، شبيه چيزي كه در بعضي كتابفروشيهاي قديمي نزديك ميدون انقلاب احتمالا ديديد. شبيه اينها رو تقريبا در همه شهرهاي بزرگ آمريكا مي تونيد پيدا كنيد. غير از اين گاهي وقتها كتابخونه هاي محلي هم از اين جور حراجي هاي كتاب مي زنن كه از اون حراجيهاي كتابفروشيهاي ميدون انقلاب هم بهتره. هر جووووور كتابي كه فكرش رو بكنيد توي اين حراجيهاي كتاب پيدا ميشه. درسي، كمك درسي، دانشگاهي، همه رقم ... فقط اينها مثل اون كتابفروشيهاي دم ميدون انقلاب، دادزن ندارن. شبكه كتابخونه هاي lucas county (كه تولدو مركزشه) تقريبا هر ماه از اينجور حراجي ها داره، اونهم با قيمتهاي باورنكردني. يعني كتابهاي hardcover يك دلار و كتابهاي paperback دونه اي ٥٠ سنت! فرقي هم نمي كنه كتاب چي باشه، چه حجمي داشته باشه، يا مال چه سالي باشه. از دم يك دلار يا ٥٠ سنت. اين كتاب داستانهاي در پيت رو كه ٢٥ سنت هم ميدن. حوصله كنيد و بگرديد، كتابهاي به درد بخور هم پيدا مي كنيد. مثلا من چند تا كتاب روشهاي آماري گرفتم دونه اي ٥٠ سنت. واقعا نيازي به خريدشون هم نداشتم، چون هر چي كه مي خواستم از طريق كتابخونه دانشگاه در دسترسم بوده و هست. ولي اينكه اين كتابها رو آدم ٥٠ سنت ببينه و نخره، گناه كبيره است. يا مثلا آناتومي گري (سريالش رو نمي گم، كتاب درسي) بود يك دلار. يا خيلي كتابهاي GRE و GMAT و امثالهم دونه اي ٥٠ سنت. خود من يك انجيل عبري گرفتم يك دلار. انواع و اقسام سي دي هم كه همينجوري ريخته. يا كتابهاي سياسي روز آمريكا يه خورده كه از داغ بودنش بيفته، آدم ميتونه اينجا يك دلار بخره. تازه كسايي كه عضو سيستم كتابخونه lucas county باشن، غير از مزاياي مختلفي كه اين عضويت در حالت عادي براشون داره، توي اين روزهاي حراج ميتوننن يك كيسه پلاستيك رو پر كتاب داستان كنن فقط با دو دلار. فكر كنم شبيه اين حراجيهاي كتاب رو در شبكه كتابخونه اي ايالت هاي ديگه هم بشه پيدا كرد. غير از كتابفروشيهاي اينجوري كه در شهرهاي بزرگ هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

ممنون مهراد جان. برای روزنامه خون ها هم روشهای صرفه جویی سراغ داری؟ مثلا روزنامه های معروف مثل New york times The Washington Pot Financial Times ,.... آیا اشتراک اینا رو بخریم به صرفه ترین راه؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    ممنون مهراد جان. برای روزنامه خون ها هم روشهای صرفه جویی سراغ داری؟ مثلا روزنامه های معروف مثل New york times The Washington Pot Financial Times ,.... آیا اشتراک اینا رو بخریم به صرفه ترین راه؟
    ببخشید ولی اینروزها با وجود اخبار آنلاین از یاهو نیوز تا گوگل نیوز و بقیه مگه کسی روزنامه هم میخره؟ پس چرا همه این روزنامه های معروف دارند یکی بعد از دیگری ورشکست میشن یا فقط آنلاین چاپ میکنن؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

اين روزنامه ها كه همه اش توي كتابخونه دانشگاه هست، آدم ميره مفتي ميخونه. ولي روزنامه ها هم گاهي نرخهاي ويژه براي اشتراك ميدن. مثلا روزنامه شهرمون براي black friday يك آفر داده بود براي اشتراك هفته اي يك دلار تا بيست هفته كه بعد از اون ميشه نرخ ويژه هفته اي ٢/٥ دلار كه بازهم از خريد عادي روزنامه كمتر در مياد. من هم بدون معطلي اشتراك رو گرفتم بعدش هم زنگ زدم بهشون كه تا زمان برگشتنم به تولدو، اشتراك من رو hold كنن كه حسابم الكي شارژ نشه. در اصل اشتراك رو براي روزنامه روز يكشنبه گرفتم (براي كوپنها) كه الان روزنامه يكشنبه هست ٢/٥ دلار كه من فعلا كل روزنامه هاي هفته رو يك دلار ميدم تا بيست هفته. مشترك خبرنامه هاي ايميلي روزنامه ها بشيد، ازاين جور آفرها با ايميل براتون مي فرستن. يك زماني بود كه financial times يك آفر داد براي اشتراك رايگان براي سه ماه كه من هم حالشو بردم. البته اون ايام انقدر سرم شلوغ بود كه فرصت نمي كردم همه روزنامه رو بخونم. گاهي وقتها روزنامه ها قرعه كشي هم مي كنن براي اشتراك رايگان. اين رو هم اگه مشترك خبرنامه هاي ايميليشون باشيد، متوجه ميشيد. يا گاهي وقتها توي fair ها و community event ها از اين قرعه كشيها براي اشتراك رايگان يا نرخهاي ويژه اشتراك دارن. توي اينجور جاها آدم به جاي اينكه دنبال خودكار مفتي باشه، بهتره دنبال غرفه هاي اينجوري بگرده.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ببخشید ولی اینروزها با وجود اخبار آنلاین از یاهو نیوز تا گوگل نیوز و بقیه مگه کسی روزنامه هم میخره؟ پس چرا همه این روزنامه های معروف دارند یکی بعد از دیگری ورشکست میشن یا فقط آنلاین چاپ میکنن؟
    البته بیشتر منظورم اشتراک انلاین و رو کیندل بود که خوب خیلی از مجلات و روزنامه ها نمی ذارن آنلاین بخونی خیلی مطالب رو. ولی جدی شما سطح مقالات روزنامه های با سابقه رو در حد گوگل نیوز یا یاهو میبینید؟ یعنی اینا مطالب رو از همینها میگیرن؟

ApplyAbroad Guru

البته بیشتر منظورم اشتراک انلاین و رو کیندل بود که خوب خیلی از مجلات و روزنامه ها نمی ذارن آنلاین بخونی خیلی مطالب رو. ولی جدی شما سطح مقالات روزنامه های با سابقه رو در حد گوگل نیوز یا یاهو میبینید؟ یعنی اینا مطالب رو از همینها میگیرن؟
    از تظر مقالات الان سطح بعضی از سایت های مشهور مثل huffington post و وبلاگ های commentator های معروف اگر بالاتر از نیویورک تایمز نباشه پایین تر هم نیست. بسیاری از همون ستون نویسان و مقاله نویسان معروف روزنامه های بزرگ خودشون هم وب لاگ دارند یا مقالاتشون رو در سایت های معتبر آنلاین هم ارائه میکنند. بسته به اینکه زمینه مورد علاقه تون چی باشه وب لاگهای تخصصی بسیار معتبر در اون زمینه میشه پیدا کرد.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

برای کفش مردانه و ادکلن فروشگاه آنلاین چی پیشنهاد میکنین دوستان؟

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

یکی از فروشگاههائی که از قلم افتاده...target هست من قبلا از اینجا خرید آنلاین کرده بودم اما حضوری نه!..بسیار باکلاسه اجناس خوبی داره و قیمت ها هم مناسبه اگه بگردین پیدا کنین
    I love you USA

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    یکی از فروشگاههائی که از قلم افتاده...target هست من قبلا از اینجا خرید آنلاین کرده بودم اما حضوری نه!..بسیار باکلاسه اجناس خوبی داره و قیمت ها هم مناسبه اگه بگردین پیدا کنین
    Too expensive for me !!
    I like Costco ... I am its Executive member ... These days I am using organic foods and Costco has satisfied me..
    the only problem is ... most of things there, are family size and you had better share them with your friends....
    there are lots of coupons for Costco ... buy them you have good quality and price.

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    Too expensive for me !!
    I like Costco ... I am its Executive member ... These days I am using organic foods and Costco has satisfied me..
    the only problem is ... most of things there, are family size and you had better share them with your friends....
    there are lots of coupons for Costco ... buy them you have good quality and price.
    I think so.
    I have not been in Costco, however, Sam's club had nothing interesting
    Where do you buy organic foods?

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)