صفحه 28 از 111 نخستنخست ... 18192021222324252627282930313233343536373878 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

سلام دوستانیه دانشجوی دکتری تو امریکا تقریبا ماهی چقدر هزینه باید بکنه برای زندگی؟

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    سلام دوستانیه دانشجوی دکتری تو امریکا تقریبا ماهی چقدر هزینه باید بکنه برای زندگی؟
    بستگی به ایالت، شهر و نوع زندگی داره ...

اگه 50 درصد TA یا RA (فول فاند) باشید حقوقی که دانشگاهتون بهتون میده برای یک زندگی دانشجویی مجردی زیاد هم هست (معمولا ! ) ... شاید فقط مجبور بشید برای خرید وسایل اولیه از ایران پول بیارید.

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    بستگی به ایالت، شهر و نوع زندگی داره ...

اگه 50 درصد TA یا RA (فول فاند) باشید حقوقی که دانشگاهتون بهتون میده برای یک زندگی دانشجویی مجردی زیاد هم هست (معمولا ! ) ... شاید فقط مجبور بشید برای خرید وسایل اولیه از ایران پول بیارید.
    آقای رشیدی لطفاً مستند و با لینک صحبت بفرمایید.
    الان من چند تا RA و TA می شناسم که مجرد و کم خرج هستن ولی متاسفانه نمی تونن با فاند کاملی که از دانشگاه دارن خرجشون رو بدن. حتی ماشین هم ندارن که بگید خرج ماشین می شه.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    آقای رشیدی لطفاً مستند و با لینک صحبت بفرمایید.
    الان من چند تا RA و TA می شناسم که مجرد و کم خرج هستن ولی متاسفانه نمی تونن با فاند کاملی که از دانشگاه دارن خرجشون رو بدن. حتی ماشین هم ندارن که بگید خرج ماشین می شه.
    ... "معمولا" در آخر جمله برای دوستان شما بود !
    در وبسایت همه دانشگاهها یک تخمین هزینه زندگی هست که توسط ایالت برای اون شهر تخمین زده میشه ... برای مثال : http://www.ois.uic.edu/students/pros...ated_expenses/
    فاند دانشگاه برای قرار داد 50 درصد نباید از این مبلغ کمتر باشد ... اگر دانشجو دکتری بودید حتما میدونستید که در I20 وقتی فاند با مبلغ تخمین زده شده برابر باشد دانشجوها به اصطلاح میگن فول فاند....
    با این فاند که به اصطلاح need-base هست میشه زندگی کرد... حالا یکی نمیخواد همخونه بگیره! یا مثلا غیر wholefood از جایی غذا نمیگیره ... یا هر روز میره رستوران ... یا هزار تا فاکتور دیگه که میتونه یالا پایین بشه ...
    حتی در همین فروم دوستان زیادی هستند که با همین فاند متاهلی زندگی می کنند ... همه چیز بستگی به استایل زندگی داره.

البته من با شما بحثی ندارم چون در زمینه ای که اصلا تجربه ندارید نظر می دید ... هر وقت دانشجو دکتری شدید و با تجربه خودتون اینچیزا رو درک میکنید

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

در وبسایت همه دانشگاهها یک تخمین هزینه زندگی هست که توسط ایالت برای اون شهر تخمین زده میشه ... برای مثال : http://www.ois.uic.edu/students/pros...ated_expenses/
    فاند دانشگاه برای قرار داد 50 درصد نباید از این مبلغ کمتر باشد ... اگر دانشجو دکتری بودید حتما میدونستید که در I20 وقتی فاند با مبلغ تخمین زده شده برابر باشد دانشجوها به اصطلاح میگن فول فاند....
    با این فاند که به اصطلاح need-base هست میشه زندگی کرد... حالا یکی نمیخواد همخونه بگیره! یا مثلا غیر wholefood از جایی غذا نمیگیره ... یا هر روز میره رستوران ... یا هزار تا فاکتور دیگه که میتونه یالا پایین بشه ...
    حتی در همین فروم دوستان زیادی هستند که با همین فاند متاهلی زندگی می کنند ... همه چیز بستگی به استایل زندگی داره.

البته من با شما بحثی ندارم چون در زمینه ای که اصلا تجربه ندارید نظر می دید ... هر وقت دانشجو دکتری شدید و با تجربه خودتون اینچیزا رو درک میکنید
    درود
    چقدر خوبه هزینه ها! در ملبورن و گویا باقی شهرهای استرالیا با 1400 دلار می شه یک زندگی نسبتا خوب داشت! (30-40 درصد بیشتر) واسه همین آمریکا فاندها معمولا کمتره؟
    من تصور می کردم چون تعداد فاندها در استرالیا کمتره و اکثرا دولتی هستند مقدارشون بیشتره حدود 2050 دلار به طور متوسط در ماه).
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    چقدر خوبه هزینه ها! در ملبورن و گویا باقی شهرهای استرالیا با 1400 دلار می شه یک زندگی نسبتا خوب داشت! (30-40 درصد بیشتر) واسه همین آمریکا فاندها معمولا کمتره؟
    من تصور می کردم چون تعداد فاندها در استرالیا کمتره و اکثرا دولتی هستند مقدارشون بیشتره حدود 2050 دلار به طور متوسط در ماه).
    به ایالت هم بستگی داره ... این برای شیکاگو بود ... هزینه مسکن هم در اون living expenses برای زندگی در نزدیک دانشگاه یا خوابگاه محاسبه شده ... دانشجوهای نورث وسترن حقوقشون از ما خیلی بیشتره چون evanston از حومه های گرون اطراف شیکاگو هست... پس نتنها بستگی به شهر داره بلکه به محله ی دانشگاه هم وابسته هست.

البته هزینه ها برای 9 ماه بود ...

در شیکاگو با حدود 1500 دلار بعد از مالیات بدون همخونه میشه زندگی نسبتا خوبی داشت .... باز هم این "خوب" از دید شما شاید چیز دیگه ای باشه با اونچه من فکر می کنم.

بله ... من فکر میکنم در کل آمریکا (غیر از شهرهای سوپر گرون) از استرالیا ارزون تر هست.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

محمد جان بزنم به تخته پس شما شیکاگویی ها کلا وضعتون خوبه

ما اینجا تو ASU ، دپارتمان برق ، قبل Candidate شدن (RA چه در دکتری چه مستر ) 1200 تا 1300 تا بعد از Tax دستمون میمونه که بدون همخونه یه جورایی کمه. بعد از Candidate شدن میشه 1500 تا.

اجاره خونه ی درست و درمون ( نه خیلی خوب ، جاییکه محله ی Family باشه ، جک و جونور نداشته باشه ) ماهی 620-30 تاست که با Electricity و Internet تا 750 تا میره بالا تقریبا.

من به هیچ عنوان راضی نیستم

تخمینی که خود دانشگاه تو سایتش زده اگه اشتباه نکنم 1800 تاست.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    محمد جان بزنم به تخته پس شما شیکاگویی ها کلا وضعتون خوبه

ما اینجا تو ASU ، دپارتمان برق ، قبل Candidate شدن (RA چه در دکتری چه مستر ) 1200 تا 1300 تا بعد از Tax دستمون میمونه که بدون همخونه یه جورایی کمه. بعد از Candidate شدن میشه 1500 تا.

اجاره خونه ی درست و درمون ( نه خیلی خوب ، جاییکه محله ی Family باشه ، جک و جونور نداشته باشه ) ماهی 620-30 تاست که با Electricity و Internet تا 750 تا میره بالا تقریبا.

من به هیچ عنوان راضی نیستم

تخمینی که خود دانشگاه تو سایتش زده اگه اشتباه نکنم 1800 تاست.
    به علوم پايه هاي تازه ١٨٠٠ ميدن بعلاوه بيمه دندان من هر ٦ ماه ميرم جرم گيري و معاينه مجاني ... تا ١٠٠٠ دلار هر ترم هزينه دندان پزشكي فري هست بعد از اون ٧٠ درصد پوشش ميده
    به مهندسي هاي ما از اول ١٥٠٠ ميدن ... خوب اينجا خونه گرونتر بعلاوه هزينه گرمايش بالا در زمستان...

تو i20 شما فول فاند بودي ؟ يعني دو بند فاند و هزينه باهم برابر بود !؟
    من از بچه هاي علوم پايتون خبر دارم كه درآمدشون از اوني كه شما گفتي بيشتره ... شايد اونجا هم مثل اينجا علوم پايه ها بيشتر حقوق مي گيرند !

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

به علوم پايه هاي تازه ١٨٠٠ ميدن بعلاوه بيمه دندان من هر ٦ ماه ميرم جرم گيري و معاينه مجاني ... تا ١٠٠٠ دلار هر ترم هزينه دندان پزشكي فري هست بعد از اون ٧٠ درصد پوشش ميده
    به مهندسي هاي ما از اول ١٥٠٠ ميدن ... خوب اينجا خونه گرونتر بعلاوه هزينه گرمايش بالا در زمستان...

تو i20 شما فول فاند بودي ؟ يعني دو بند فاند و هزينه باهم برابر بود !؟
    من از بچه هاي علوم پايتون خبر دارم كه درآمدشون از اوني كه شما گفتي بيشتره ... شايد اونجا هم مثل اينجا علوم پايه ها بيشتر حقوق مي گيرند !
    نه من I-20 فاند نداشت ، بعدا قسمت شد ...

آره اینجا School به School فرق میکنه. این اعداد و ارقامی که گفتم ماله School of electrical engineering بود که من اونجا RA بودم ( با اینکه خودم مواد بودم ) . مثلا یکی از بچه ها مکانیک بود میگفت 1400 تا میگیره.

آقا خدا زیادترش کنه
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

دوستان این اعداد و ارقامی که می گید فقط برای زندگی هست، هزینه دانشگاه چی میشه؟ مثلا اگه یکی ماهی 1500 تا بهش بدن که زندگیش رو کاور کنه پس هزینه دانشگاه چی میشه؟ کسی که فاند می گیره هزینه دانشگاه رو بهش می بخشن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)