صفحه 5 از 111 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط AOM نمایش پست ها
    دقیقا میزان ساعتی که میشه با ویزای دانشجویی خارج از دانشگاه کار کرد چقدره؟
    کار کردن خصوصی(آزاد-شخصی) هم اونجا ممنوعه؟مثلا کاری تو مایه های تدریس خصوصی یا درست کردن ماده یا وسیله ای و فروش اون برای تامین خرجی؟
    دقیقا شما با ویزای دانشجویی نمی تونید خارج دانشگاه کار کنید. البته این قانونیشه. یعنی طبق قانون نمی تونید خارج از دانشگاه برای انجام کاری استخدام بشین و یا قراردادی ببندین.

منظورتون از کار کردن شخصی چیه؟ شما می تونین تدریس خصوصی کنین، مشاوره بدین و ... اما قانونی نیست. پس اولا باید بدون قرارداد این کارا رو انجام بدین و ثانیا دستمزدتونو به صورت نقد Cash بگیرید که جایی ثبت نشه. در مورد خرید و فروش هم همینطور. البته اگه شما مثلا یه ماشین بخرید و بعد از ندتی اونو بفروشید و این وسط یه سودی ببرید کسی از شما ایرادی نمی گیره. (امیدوارم نکته رو گرفته باشید)
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mrjalali نمایش پست ها
    جواب سوالتون بستگی به عوامل مختلف داره که فرد با فرد متفاوته. مثلا فکر می کنید چقدر مکالمه خواهید داشت؟ چقدر اینترنت 3G یا 4G مصرف خواهید کرد؟ آیا فقط به موبایل فکر می کنید یا یک پکیج که شامل تلفن ثابت و اینترنت خونه هم بشه؟ اگه این اطلاعات رو بدین من می تونم بهتون چندتا پیشنهاد بدم
    این مساله که آدم از الان بگه چقدر اینترنت در آینده استفاده خواهد کرد یا چقدر مکالمه خواهد داشت یه کم سخته!!
    فرضا" برایه ماهی 500-400 دقیقه مکالمه و 2GB اینترنت چه شرکتی رو پیشنهاد میکنید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrjalali نمایش پست ها
    جواب سوالتون بستگی به عوامل مختلف داره که فرد با فرد متفاوته. مثلا فکر می کنید چقدر مکالمه خواهید داشت؟ چقدر اینترنت 3G یا 4G مصرف خواهید کرد؟ آیا فقط به موبایل فکر می کنید یا یک پکیج که شامل تلفن ثابت و اینترنت خونه هم بشه؟ اگه این اطلاعات رو بدین من می تونم بهتون چندتا پیشنهاد بدم
    من چیزی راجع به اینترنت 3G . 4Gنمی دونم. امکانش هست توضیح بدید؟ من بایران که فقط از طریق oovoo و google صحبت می کنم اما برای talk و text تو آمریکا و همچنین اینترنت برای GPRS گوشیم و واسه پیدا کردن نقشه هام لازم دارم. من ب ایران تلفنی تماس نمی گیرم. اما اگه از ایران تماس بگیرن برای من هزینه ای داره؟ من تو campus اتاق گرفتم. فکر می کنم تو دانشگاه مشکل اینترنت نداشته باشم............

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    سئوالات من :
    چگونه هزینه اجاره خانه رو کاهش بدیم ؟ آیا دور شدن از دانشگاه و کاهش اجاره خانه می چربه به اضافه شدن هزینه رفت و آمد به دانشگاه ؟
    چگونه هزینه خورد و خوراک را کاهش دهیم ؟ آیا جاهایی هست که مواد غذایی ارزون بشه ازش گرفت ؟
    چگونه هزینه حمل و نقل رو کاهش بدیم ؟ ( من دوستم هزار بار بهم گفته که توی آمریکا اتوبوس رو فراموش کن!، این جمله رو می تونه کسی برای من تفسیر کنه؟!!! من هنوز برام جا نیفتاده)
    چگونه می شه وام گرفت ؟؟ آیا راهی هست ؟
    دوست عزیزم , این سوال بستگی به این داره که در چه شهری هستین , قطعا شرایط شهری مثل نیویورک یا لس آنجلس با شهری مثل مثلا رالی فرق می کنه
    مثلا من در کارولینای شمالی جایی هستم که دوچرخه کاربرد زیادی داره و میشه دست دوم ارزون خرید , اتوبوس هم ایضا برای رفتن به دانشگاه عالیه اما مثلا اینجا مترو و قطار نداره و .....
    برای اجاره = توی امریکا معمولا خونه ها خیلی قدیمی هستن و حواستون باشه خونه ای نگیرین که بعدا در هزینه های تمیزکاری و ضدعفونی و .... بیشتر از هزینه یک خونه بهتر بشه
    معمولا در شهر محل زندگی باید تمام مشاوران مسکن و خونه های دانشجویی رو لیست کنین و سر بزنین و مقایسه کنید.
    حواستون به تلویزیون کابلی , اینترنت , هزینه برق , هزینه های جانبی و بخصوص مالیات هم باشه
    مواد غذایی ارزون در مغازه هایی مثل وال مارت , دالر تری , فامیلی دالر هست مثلا در دالر تری هر چیزی بردارید فقط یک دلار می شه و این می تونه خیلی خوب باشه براتون

مرسی دوست عزیز بسیار عالی و کامل بود ولی به نظر میاد زندگی با درآمدهاشون زیاد هزینه ای نداره ولی خوب کار دانشجوییم خیلی خوب پیدا نمیشه
    beautyskin.blogfa.com

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

مرسی از پاسخت، من تازه اومدم اینجا و متوجه شدم که خیلی از عملیات صرفه جویی در هزینه ها بستگی به این داره که دانشگاهت کجا باشه، توی شارلوت دانشگاه یک جای پرتی قرار داره و همین خیلی محدودت می کنه توی اجاره و خرید و....
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamranmirzaa نمایش پست ها
    دوست عزیزم , این سوال بستگی به این داره که در چه شهری هستین , قطعا شرایط شهری مثل نیویورک یا لس آنجلس با شهری مثل مثلا رالی فرق می کنه
    مثلا من در کارولینای شمالی جایی هستم که دوچرخه کاربرد زیادی داره و میشه دست دوم ارزون خرید , اتوبوس هم ایضا برای رفتن به دانشگاه عالیه اما مثلا اینجا مترو و قطار نداره و .....
    برای اجاره = توی امریکا معمولا خونه ها خیلی قدیمی هستن و حواستون باشه خونه ای نگیرین که بعدا در هزینه های تمیزکاری و ضدعفونی و .... بیشتر از هزینه یک خونه بهتر بشه
    معمولا در شهر محل زندگی باید تمام مشاوران مسکن و خونه های دانشجویی رو لیست کنین و سر بزنین و مقایسه کنید.
    حواستون به تلویزیون کابلی , اینترنت , هزینه برق , هزینه های جانبی و بخصوص مالیات هم باشه
    مواد غذایی ارزون در مغازه هایی مثل وال مارت , دالر تری , فامیلی دالر هست مثلا در دالر تری هر چیزی بردارید فقط یک دلار می شه و این می تونه خیلی خوب باشه براتون
    واقعا که!!!

Junior Member

یکی از هزینه‌های ماهانه اینجا هزینه موبایل هست. برای خیلی ها خریدن پلن های گرون شرکت های عمده موبایل آمریکا خیلی توجیهی نداره، برای یه سرویس خیلی بیسیک حداقل باید ماهی 30 دلار بدید. اگر هم دوست دارید که از اینترنت نامحدود رو گوشیتون استفاده کنید که خب خیلی هزینه میره بالاتر. پیشنهاد من به دوستان این هست:
    برای تماس با ایران (یا خارج از آمریکا و کانادا) از سرویس های تلفن اینترنتی یا voip استفاده کنید. میتونید قیمت هاشون رو مقایسه کنید اینجا
    برای تماسهایی که اضطراری نیست از سرویس هایی مثل Google Voice استفاده کنید. این سرویس بهتون یه شماره تلفن هم میده که میتونید مثل تلفن عادی شمارتون رو به بقیه بدید تا باهاتون تماس بگیرند. ویس میل هم داره که کارتون رو راه می اندازه.
    اگر دنبال یه اپراتور موبایل ارزون و بی دردسر میگردید من Ting رو پیشنهاد میکنم بهتون.
    مزایا: قیمت خوب، آنتن دهی خوب (از شبکه اسپرینت استفاده میکنه)، انعطاف پذیری پلنها (هر میزان از هر سرویسی که لازم دارید انتخاب میکنید)، رنج متنوع گوشی ها، منتقل شدن باقیمانده زمان، تکست یا حجم استفاده نشده به ماه بعد.
    معایب: آیفون نداره (اگر از دوستداران اپل نیستید که این حتی حسن محسوب میشه!)، گوشی رو باید از خودش بگیرید.
    اگر هم از این لینک بخرید که بهتون 25 دلار تخفیف میده.

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    کاملا موافقم، Walmart رو هم اضافه کنی دیگه لیست ات کامل می شه
    walmart خوبه.... Kmart بهتره.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

Ebay رو هم اضافه کنید. من دیگه کم مونده شیر و تخم مرغ رو هم از اونجا بگیرم
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member

دوستان سلام. من نمیدونم این مطلب به اینجا مرتبط میشه یا نه. اگر نه که ببخشید. من از یکی این نقل قول رو شنیدم:"گر دانشجوهای امریکا SSN # داشته باشن می تونن از DSS منطقشون یه مقدار پول بگیرن...ماهی 400 دلار تقریباً." می خواستم بدونم کسی راجع به این قضیه اطلاعی داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)