صفحه 51 از 111 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در مورد نسخه نمي دونم كه داروخانه هاي اينجا نسخه هاي ايران رو قبول مي كنن يا نه. دوستاني كه تجربه داشتن بگن.

چيزهايي كه من براي مادرم فرستادم داروهاي نسخه اي نبود. به قول اينجا over the counter يا OTC بود يعني بدون نسخه. با پست دولتي آمريكا USPS فرستادم. براي اينكه بين راه گم و گور نشه به صورت registered فرستادم كه مقداري گرونتر از حالت معمولي يا First Class هست. هزينه اش بستگي به وزن بسته داره ولي اين دو دفعه اخير فكر كنم هر بسته حدود ٣٠ تا ٣٥ دلار شد. البته بسته هاي من هر دفعه چند قوطي بزرگ قرص توش بود و فكر مي كنم وزنشون حدودا يك پوند بود. اگه به صورت registered نمي فرستادم فكر كنم حدودا ١٢-١٣ دلار ارزونتر ميشد. مسلما اگه دارو رو بديد به كسي با خودش ببره بهتره ولي من كسي رو نداشتم و پست كردم.
    به نظرت این روش پستی برای وسایل الکترونیکی هم جواب میده؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member
    رشته و دانشگاه
    Textile - NC State University

دوستان واسع خرید میز ناهارخوری واسه آشپزخونه چه پیشنهادی دارن ؟

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

تو کانادا که باید نسخه توسط دکتر کانادایی نوشته شده باشه. من پدرم نسخه انگلیسی از ایران داشت واسه داروی دیابت و اینجا بهمون ندادن. احتمالا آمریکا هم اینجوری باید باشه. جالب این بود که طرف گفت ایران که سهله، اینجا ما مشتری داریم که با نسخه آمریکایی میاد و به اونم نمیتونیم بدیم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در مورد نسخه نمي دونم كه داروخانه هاي اينجا نسخه هاي ايران رو قبول مي كنن يا نه. دوستاني كه تجربه داشتن بگن.

چيزهايي كه من براي مادرم فرستادم داروهاي نسخه اي نبود. به قول اينجا over the counter يا OTC بود يعني بدون نسخه. با پست دولتي آمريكا USPS فرستادم. براي اينكه بين راه گم و گور نشه به صورت registered فرستادم كه مقداري گرونتر از حالت معمولي يا First Class هست. هزينه اش بستگي به وزن بسته داره ولي اين دو دفعه اخير فكر كنم هر بسته حدود ٣٠ تا ٣٥ دلار شد. البته بسته هاي من هر دفعه چند قوطي بزرگ قرص توش بود و فكر مي كنم وزنشون حدودا يك پوند بود. اگه به صورت registered نمي فرستادم فكر كنم حدودا ١٢-١٣ دلار ارزونتر ميشد. مسلما اگه دارو رو بديد به كسي با خودش ببره بهتره ولي من كسي رو نداشتم و پست كردم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    تو کانادا که باید نسخه توسط دکتر کانادایی نوشته شده باشه. من پدرم نسخه انگلیسی از ایران داشت واسه داروی دیابت و اینجا بهمون ندادن. احتمالا آمریکا هم اینجوری باید باشه. جالب این بود که طرف گفت ایران که سهله، اینجا ما مشتری داریم که با نسخه آمریکایی میاد و به اونم نمیتونیم بدیم
    کلا نسخه های یک کشور رو در کشور دیگه قبول نمی کنند به خاطر قوانین و سیاست های متفاوت پزشکی که دارند (و ساختار متفاوت نسخه های الکترونیکی و ردیابی داروها و بیمه ...). الان این مسئله در اتحادیه اروپا حل شده و نسخه های کشورهای اتحادیه اروپا در اتحادیه اروپا قابل قبول است ولی مثلا نسخه های آمریکا و کانادا قابل قبول نیست. من فکر می کنم این مسائل حل میشه در آینده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    سلام حتی اینا هم سهله
    اینجور که من شنیدم حتی نسخه های یه ایالت هم در ایالت دیگه اعتبار نداره. اگر اشتباه میکنم دوستان با تجربه تر لطفا اصلاح کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meran71744 نمایش پست ها
    دوستان واسع خرید میز ناهارخوری واسه آشپزخونه چه پیشنهادی دارن ؟
    Try IKEA or or search amazon for a good deal

Member jandaghi1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی، دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط hasantoop نمایش پست ها
    Try IKEA or or search amazon for a good deal
    اول مشخص کن نو می خوای یا دست دوم تمیز.
    اگه نو علاوه بر اون چیزی که دوستمون گفت walmart هم حداقل چیزیه که باید بررسی بشه
    یه سر به costco هم اگه بزنی خیلی شانسی ممکنه چیز خیلی خوبی پیدا کنی ولی معمولا costco خیلی زود این چیزاش تموم میشه
    اینجاییم که به هم کمک کنیم.
    رسم تشکر تو این فروم اینه که اضافه به امتیاز کاربر رو در سمت راست هر پست و بعدش اضافه به امتیاز رو بزنین. (اینجوری پست ها کوتاه تر و بازدهی بیشتر میشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط jandaghi1987 نمایش پست ها
    اول مشخص کن نو می خوای یا دست دوم تمیز.
    اگه نو علاوه بر اون چیزی که دوستمون گفت walmart هم حداقل چیزیه که باید بررسی بشه
    یه سر به costco هم اگه بزنی خیلی شانسی ممکنه چیز خیلی خوبی پیدا کنی ولی معمولا costco خیلی زود این چیزاش تموم میشه
    سلام من خودم از والمارت یه ناهار خوری شش نفره رو خریدم 100 دلار و خیلی هم خوب و محکمه. فقط باید سر هم کنید و همه لوازمش هم داخلش هست و فقط چکش می خواد. این میز از مال Ikea ; که یکی از دوستام داره و چهر نفره هست هم بهتر هست. رنگ بندی هم داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    به نظرت این روش پستی برای وسایل الکترونیکی هم جواب میده؟
    تا اونجایی که من می‌دونم اگر قطعه خاصی باشی (مثلا بورد fpga حتی یه بورد ضعیف) موقع ارسالش گیر می‌دن...

علاوه بر اون، اتفاقی که خودم برخورد کردم باهاش، یه بورد از چین پست شد، گمرک گیر داد که باید حق گمرک بپردازی! بالاخره فاکتور پرداخت نشون دادم که قانع شد قیمت این ۸۰ دلار بیشتر نیست و ۳۰ درصدش رو گمرک گرفت!! :|
    در صورتی که قبلا هم بورد گرفته بودم و مشکلی نبود.

کلا اون کسی که تو گمرکه پست نشته اصلا چیز خاصی نمی‌دونه! فقط بلده گیر بده
    The Future you see is the Future you get.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط n301_d632 نمایش پست ها
    تا اونجایی که من می‌دونم اگر قطعه خاصی باشی (مثلا بورد fpga حتی یه بورد ضعیف) موقع ارسالش گیر می‌دن...

علاوه بر اون، اتفاقی که خودم برخورد کردم باهاش، یه بورد از چین پست شد، گمرک گیر داد که باید حق گمرک بپردازی! بالاخره فاکتور پرداخت نشون دادم که قانع شد قیمت این ۸۰ دلار بیشتر نیست و ۳۰ درصدش رو گمرک گرفت!! :|
    در صورتی که قبلا هم بورد گرفته بودم و مشکلی نبود.

کلا اون کسی که تو گمرکه پست نشته اصلا چیز خاصی نمی‌دونه! فقط بلده گیر بده
    بستگی داره اونجایی که ازش می خرید چقدر معتبر باشه، ولی تقریبا 99 درصد فروشنده های چین یا کره خیلی راحت قبول می کنند روی فاکتور قیمت رو خیلی پایین بنویسند یا برچسب هدیه بزنند که گمرک نخوره. فقط باید بپرسید ازشون!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)