صفحه 56 از 111 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

اختلاف قيمت مواد ارگانيك و غيرارگانيك بسته به اينكه جنس چي باشه و از كجا بخريد خيلي فرق مي كنه. مثلا سيب غيرارگانيك رو ميشه پوندي ١ تا ١/٥ دلار خريد (من پوندي ٥٠ سنت هم خريدم). ولي سيب ارگانيك رو به ندرت مي تونيد كمتر از پوندي ٣ دلار بخريد. يا مثلا موز غيرارگانيك قيمت معموليش حدود پوندي ٥٠ سنت هست (من پوندي ٢٧ سنت هم خريدم). ولي موز ارگانيك رو خيلي بعيده كمتر از پوندي ١/٥ دلار گير بياريد (در موارد خيلي استثنايي پوندي ١ دلار ديدم). يا توت فرنگي غيرارگانيك به طور معمول پوندي ٢ تا ٢/٥ دلار هست (من پوندي ١ يا ١/٥ دلار هم خريدم) ولي توت فرنگي ارگانيك رو من به ندرت كمتر از پوندي ٥ دلار ديدم (در موارد خيلي استثنايي تا پوندي ٤ دلار هم ديدم). يا شير غيرارگانيك معمولا گالني ٢ تا ٢/٥ دلار هست. شير ارگانيك معمولا گالني ٥ تا ٦ دلار هست. همين جور اختلافها در مورد همه مواد غذايي وجود داره.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اختلاف قيمت مواد ارگانيك و غيرارگانيك بسته به اينكه جنس چي باشه و از كجا بخريد خيلي فرق مي كنه. مثلا سيب غيرارگانيك رو ميشه پوندي ١ تا ١/٥ دلار خريد (من پوندي ٥٠ سنت هم خريدم). ولي سيب ارگانيك رو به ندرت مي تونيد كمتر از پوندي ٣ دلار بخريد. يا مثلا موز غيرارگانيك قيمت معموليش حدود پوندي ٥٠ سنت هست (من پوندي ٢٧ سنت هم خريدم). ولي موز ارگانيك رو خيلي بعيده كمتر از پوندي ١/٥ دلار گير بياريد (در موارد خيلي استثنايي پوندي ١ دلار ديدم). يا توت فرنگي غيرارگانيك به طور معمول پوندي ٢ تا ٢/٥ دلار هست (من پوندي ١ يا ١/٥ دلار هم خريدم) ولي توت فرنگي ارگانيك رو من به ندرت كمتر از پوندي ٥ دلار ديدم (در موارد خيلي استثنايي تا پوندي ٤ دلار هم ديدم). يا شير غيرارگانيك معمولا گالني ٢ تا ٢/٥ دلار هست. شير ارگانيك معمولا گالني ٥ تا ٦ دلار هست. همين جور اختلافها در مورد همه مواد غذايي وجود داره.
    سلام
    من دیدم در پست هاتون اشاره میکنید که شما با قیمت های خیلی پایینتر خرید میکنید. میشه توضیح بدید چطوری؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Imania نمایش پست ها
    میشه بفرمایید اختلاف قیمت مواد خوراکی ارگنیک و غیر ارگنیک حدودا چقدره؟
    همونطور که مهراد گفت اختلاف وجود داره. اختلاف قیمت خیلی بالا هم که من دیدم برای گوشت و مرغ بوده. مثلا استیک ارگنیک ممکنه 22 دلار هم باشه. یا سینه ی مرغ ارگنیک 18 دلار. بقیه ی موارد می تونه حدودا ماهی 80-90 تا بیشتر بذاره رو خرجتون.
    من موز ارگنیک دونه ای 27 سنت میخرم. بعضی مواد ارگنیک رو تو فروشگاهایی که خیلی به ارگنیک فروشی معروف نیستن هم می تونید پیدا کنید. مثلا Sam's Club یه سری سبزیجات ارگنیک داره که قیمتشم خوبه.
    در کل شما باید مورد به مورد قیمت ارگنیک و غیر ارگنیک رو در بیارید و بعد ببینید کدوماش رو می تونید تهیه کنید. در بعضی موارد قیمت محصول ارگنیک 20 درصد بالاتره اما کیفیت به شدت فرق می کنه. مثلا شما Peanut butter والمارت رو بخورید یه چیزی تو مایه های گریسه که بهش نمک زدن. اما همون رو از Whole food بگیرید با 2 دلار بیشتر کیفیتش وحشتناک فرق داره. ولی مثلا شاید برای قارچ چنین حساسیتی وجود نداشته باشه.

البته من باید اعتراف کنم که Whole food یه فروشگاه دانشجویی نیست و تشریف ببرید میبینید که اکثرا پولدارهای شهر اونجا خرید می کنن و حتی منطقه به منطقه قیمتهاش فرق می کنه.
    ویرایش توسط pimi810 : February 16th, 2014 در ساعت 10:15 PM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    من دیدم در پست هاتون اشاره میکنید که شما با قیمت های خیلی پایینتر خرید میکنید. میشه توضیح بدید چطوری؟
    شما اگه پستهاي قديمي تر من رو در مورد sale هاي هفتگي و كوپن بخونيد، مطلب براتون روشنتر ميشه. توي اون پستها به تفصيل اين نكات رو توضيح دادم. از سپتامبر ٢٠١٢ شروع كنيد پستها رو بخونيد. ولي بايد كامل و باحوصله بخونيد. البته به طور خاص در مورد ميوه نميشه زياد كوپن پيدا كرد ولي كليات حرفهايي كه در مورد sale و كوپن نوشتم براي خريد همه چي صادقه، من جمله مواد خوراكي. هزينه "ميانگين" ماهانه مواد خوراكي من در توليدو حدود ١٢٠ دلار هست. همون چيزهايي كه ميخرم اگه در حالت sale يا با استفاده از كوپن نخرم، اين هزينه مواد خوراكي در همون توليدو براي همون اجناس ميره بالاي ماهي ٢٠٠ دلار. محل به محل هم فرق مي كنه. مثلا من در منطقه عمومي شيكاگو هم زياد خريد كردم و مي كنم. همون اجناسي كه در توليدو به طور "ميانگين" ماهي ١٢٠ دلار در مياد، در منطقه شيكاگو تقريبا غيرممكنه كمتر از ماهي ١٥٠ تا ١٦٠ دلار بشه. در بعضي مناطق شيكاگو بحث تقريبا نيست، كاملا غيرممكنه كمتر از ١٥٠ دلار در بياد. همين اجناس رو اگه sale نخرم و هر قيمتي كه شد بگيرم، هزينه ها ميره طرف ماهي ٢٠٠ تا ٢٥٠ دلار. باز هم ميگم اون پستهاي قديمي رو كامل و بادقت بخونيد.

پيرو صحبت پيمان اين رو هم اضافه كنم كه Trader Joes و Kroger و همچنين coop هاي محصولات كشاورزي براي مواد خوراكي ارگانيك sale هاي خوبي دارن. در تاپيك غذاهاي سالم در مورد اين بيشتر توضيح دادم. به عنوان ميوه خور حرفه اي بايد بگم تفاوت مزه ميوه هاي ارگانيك و غيرارگانيك اينقدرها چشمگير نيست كه به خاطرش پول اضافي بدم. در مورد برخي ميوه ها مثل توت فرنگي يا هلو يا انگور مزه و كيفيت ميوه ارگانيك مقداري بهتره ولي در مورد ساير ميوه ها (مثلا سيب) انقدر بهتر نيست. در اين مورد در همون تاپيك غذاهاي سالم بيشتر صحبت شده.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

جناب مهرداد، دیدم در تاپیک دیگه ای اجازه خانه یکخوابه در یک شهر معمولی رو 400 دلار آنفرنیشد و 800 دلار فرنیشد نوشته بودید. یعنی خانه ی وسایل دار اجاره اش 2 برابر است؟ در همه جا این امر صادق هست؟ اگر اینطور باشه فکر میکنم هرطور حساب کنیم گرفتن خانه بدون وسایل بهتر است. مگه یک تخت و اجاق رومیزی کوچک و یک یخچال نقلی چقدر هزینه در بردارد؟ حتی آدم با اون 50% باقیمانده میتونه فکر کنم هر روز بیرون غذا بخوره !

و یا furnished مربوط به چیزهای دیگری (مثل رایگان بودن آب و برق و تلفن و اینترنت و سرمایش و گرمایش و ...) هم میشود؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    جناب مهرداد، دیدم در تاپیک دیگه ای اجازه خانه یکخوابه در یک شهر معمولی رو 400 دلار آنفرنیشد و 800 دلار فرنیشد نوشته بودید. یعنی خانه ی وسایل دار اجاره اش 2 برابر است؟ در همه جا این امر صادق هست؟ اگر اینطور باشه فکر میکنم هرطور حساب کنیم گرفتن خانه بدون وسایل بهتر است. مگه یک تخت و اجاق رومیزی کوچک و یک یخچال نقلی چقدر هزینه در بردارد؟ حتی آدم با اون 50% باقیمانده میتونه فکر کنم هر روز بیرون غذا بخوره !

و یا furnished مربوط به چیزهای دیگری (مثل رایگان بودن آب و برق و تلفن و اینترنت و سرمایش و گرمایش و ...) هم میشود؟
    Furnished بودن، یعنی اینکه کاناپه، تخت و مایکروفر و گاهی میز و از این دست وسایل داشته باشه. در اکثر موارد، خونه های Unfurnished هم یخچال و اجاق گاز رو دارند (تا جایی که من دیدم). در مورد هزینه های mattress (همون تخت) و اینا هم توصیه میکنم ارسال های قبلی مهراد در این زمینه رو مطالعه کنید، اتفاقا یکی از دوستان یک خلاصه نویسی ازش گذاشته بود در فروم، اون رو بخونید

ضمنا هزینه های آب و برق و ... ارتباطی به مبله بودن/نبودن خونه نداره
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    Furnished بودن، یعنی اینکه کاناپه، تخت و مایکروفر و گاهی میز و از این دست وسایل داشته باشه. در اکثر موارد، خونه های Unfurnished هم یخچال و اجاق گاز رو دارند (تا جایی که من دیدم). در مورد هزینه های mattress (همون تخت) و اینا هم توصیه میکنم ارسال های قبلی مهراد در این زمینه رو مطالعه کنید، اتفاقا یکی از دوستان یک خلاصه نویسی ازش گذاشته بود در فروم، اون رو بخونید

ضمنا هزینه های آب و برق و ... ارتباطی به مبله بودن/نبودن خونه نداره
    راستش دیدم اختلاف 100%ی تفاوت اجاره بها خیییلی زیاده ، گفتم شاید همه ی اینا رو حساب کردن ! خب پس چرا اینقدر اختلاف فاحشه؟!!
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

رشته و دانشگاه

من اون ۴۰۰ دلار رو در مورد آپارتمان خودم در تولیدو نوشته بودم. معنیش این نیست که در همون تولیدو هم کرایه همه آپارتمان‌ها به همین ارزونی هست. به طور متوسط برای آپارتمان یک خوابه unfurnished باید روی ۵۰۰ دلار فکر کنید. در مورد furnishd هم حدودی گفتم ۸۰۰ دلار. این رقم‌ها شهر به شهر و محل به محلّ فرق میکنه. من در کاربوندیل که بودم استودیو semi-furnished گرفته بودم ماهی‌ ۳۰۰ دلار. یعنی‌ تخت خواب و میز صندلی هم داشت. یخچال و اجاق گاز رو که همه آپارتمان‌ها دارن. وقتی‌ از کاربوندیل برگشتم تولیدو عمراً هیچ جا نتونستم استودیو furnished با کمتر از ۵۰۰ دلار پیدا کنم. آخرش به همون آپارتمان یک خوابه unfurnished ماهی‌ ۴۰۰ دلار رضایت دادم. پست‌های قبلی‌ رو کامل و با دقت بخونید جای دوری نمیره.

Junior Member

سلام داداش مرداد
    حقیقتش من تازه دارم میرم carbondale میشه راهنماییم کنید کجا خرید کنم. من الان ایران هستم واسه اولین بار دارم میرم us.

بیشتر پستای شما رو خوندم..

مرسی

سلام،
    کسی در مورد خرید دوچرخه تجربه داره. راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)