صفحه 7 از 111 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

Cool پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

1- در ebay دو جور روش خرید هست. یکیش buy it now که یک قیمت ثابت هست برای اجناس و یکی هم auction که همون مزایده هست و فروش به بالاترین قیمت پیشنهادی انجام میشه.(ترکیب هر دو تاش هم هست) البته این بالاترین قیمت پیشنهادی، نسبی هستش و به این معنا نیست که مثلا اگه شما رو یه کالایی 100 دلار آفر دادید حتما 100 دلار بپردازید. گاهی شما 100 دلار بید میگزارید اما چون بالاترین قیمت پیشنهادی قبل از شما مثلا 60 دلار بوده، شما با 65 دلار برنده مناقصه می شید. خود ebay به این میگه Automatic biding system. اینم اطلاعات بیشتر http://pages.ebay.com/help/buy/automatic-bidding.html

2- منم اوایل فقط از آمازون خرید میکردم و جرات نزدیک شدن به ebay رو نداشتم. اما الان حدود یکسالی هست که با ebay خیلی خرید می کنم و قیمتهای خیلی خوبی هم بدست میارم. کلی هم وسایلی که لازم ندارم رو تو اونجا فروختم. از وسایل آرایش گرفته تا کرم شب و روتر و گوشی تلفن و سیستم دوربین مدار بسته و سیستم تلفن داخلی و مونیتور و mp3 player و .... و آخرین مورد هم Samsung Galaxy Note بوده که از ebay خریدم. الان هم دنبال یه گوشی galaxy S3 هستم. البته باید در خرید خیلی دقت کنید و کامنت ها و توضیحات فروشنده رو بخونید. بعد از یه مدت دستتون میاد که کی کارش خوبه و کی نیست. از کی بخرید و از کی نخرید. حتی به کی بفروشید و به کی نفروشید. من همیشه به امتیاز فروشنده ها و کامنتایی که خریدارای قبلی براشون نوشتن دقت دارم. از خارج از آمریکا، اصلا لوازم برقی یا چیزایی که ممکنه خراب باشه نمی خرم حتی اگه قیمتش خیلی فرق کنه. پرداخت پول فقط و فقط از طریق Paypal انجام میدم. حتا اگه بخوام با کردیت کارتم خرید کنم. فقط یک مورد پرداخت مستقیم داشتم که اونم شرکتی بود نه فرد و بعد از اینکه وب سایتشونو و آدرسشونو دیدم و تلفنی باهاشون صحبت کردم بهشون مشخصات کارتمو دادم. اگه این کارا رو انجام بدید در صورت بروز مشکل، معمولا با مذاکره می تونید مشکل رو حل کنید. چون کسایی که من برای خرید انتخاب می کنم به نمره شون و کامنتی که براشون نوشته میشه اهمیت میدن. تا حالا چندبار به مشکل خوردم که اکثرا با مذاکره و ایمیل حل شده. مثلا در یک مورد یک دستگاه کنترل شبکه و تست کابل گرفتم که کار نمی کرد. بعد از مذاکره، برام یکی دیگه فرستادن و اون خرابه رو هم ازم نخواستن. در 2 مورد هم کارمون به
    resolution center کشیده که هر دو مورد به نفع من تموم شده.

3- خلاصه اینکه ebay به راحتی و امنیت خاطر amazon نیست. اما هم اقلام منتوع تری داره و هم قیمتهای بمراتب بهتری. ضمن اینکه در بعضی موارد گزینهء offer دادن برای اقلام هم داره که در مذاکره و چونه زدن رو باز میکنه.

ویرایش توسط mrjalali : October 13th, 2012 در ساعت 01:01 PM
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

پیمان Paypal چطور باید گرفت؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من خودم 20 دلاری کلاه سرم رفت تو ebay.

کلا انگار ما یه ebay seller داریم یه Paypal seller.
    اگر از اولی بخرید و مشکل داشته باشین خود ebay یه resolution center داره که می تونید شکایت کنید. اما اگه طرف Paypal seller باشه باید برید resolution center خود paypal و اونجا هم فقط در صوریت جوابتون رو میدن که با paypal خرید کرده باشین.

کلا ebay رو پیشنهاد میشه فقط با paypal خرید کنید.
    واقعا که!!!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    پیمان Paypal چطور باید گرفت؟
    برو سایتش ثبت نام کن خیلی راحته. مشخصات کارتت رو میگیره و ...
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member iGod آواتار ها

دو کلمه هم من بگم نگن لال از دنیا رفت.
    شاید بدونید که سایت های زیادی تو اینترنت هستن که deal of the day دارن. به این صورت که هر روز یک کالای مشخص رو با قیمت مناسب می فروشن.
    من چند سالی هست که هر روز این دو سایت رو چک می کنم: woot.com و 1saleaday.com
    اولی بیشتر وسایل الکترونیکی میاره ولی دومی خدایی هر چند روز یک بار واقعا چیزای خوبی میزاره ولی شیپینگش سه چهار هفته طول می کشه.
    با خرید از این جاها می تونید کلی پول مخصوصا تو وسایل خونه جمع (ذخیره؟ پس انداز؟) کنید.

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

نقل قول نوشته اصلی توسط iGod نمایش پست ها
    دو کلمه هم من بگم نگن لال از دنیا رفت.
    شاید بدونید که سایت های زیادی تو اینترنت هستن که deal of the day دارن. به این صورت که هر روز یک کالای مشخص رو با قیمت مناسب می فروشن.
    من چند سالی هست که هر روز این دو سایت رو چک می کنم: woot.com و 1saleaday.com
    اولی بیشتر وسایل الکترونیکی میاره ولی دومی خدایی هر چند روز یک بار واقعا چیزای خوبی میزاره ولی شیپینگش سه چهار هفته طول می کشه.
    با خرید از این جاها می تونید کلی پول مخصوصا تو وسایل خونه جمع (ذخیره؟ پس انداز؟) کنید.
    شما تا حالا خودتون هم از این سایتها خرید کردین؟
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

Junior Member iGod آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mrjalali نمایش پست ها
    شما تا حالا خودتون هم از این سایتها خرید کردین؟
    بله من حداقل هفته ای یک بار از این سایت ها یه چیزی می خرم. مخصوصا از 1saleaday.com

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

توی این دو تا لینک اطلاعات خوبی در مورد صرفه جویی در هزینه‌های خرید مواد خوراکی هست

http://learn.bankofamerica.com/artic...food-bill.html

http://learn.bankofamerica.com/artic...ave-money.html

چند نکته رو اضافه کنم و بیشتر توضیح بدم. البته این توضیحاتی‌ که میدم منحصر به مواد خوراکی نیست، ولی‌ در مورد مواد خوراکی این نکات مؤثر تر و چشمگیر تره.

فروشگاه‌ها فروش‌های ویژه هفتگی دارن. یعنی‌ هر هفته بعضی‌ اقلام رو انتخاب می‌کنن و با تخفیف میفروشن. فروشگاه‌های مختلف اصطلاح‌های مختلف دارن، مثلا sale ، clearance ، hot price ، hot deal ، special price و چیز‌هایی‌ از این قبیل. ولی‌ متداول‌ترین اصطلاح برای این کار sale هست. بحث کهنه و مونده یا به درد نخور بودن جنس‌ها نیست. فروشگاه‌ها الگو‌هایی‌ برای انبار گردانی دارن که با توجه به عرضه و تقاضا سعی‌ می‌کنن موجودی خودشون رو هر چه زودتر خالی‌ کنن و سفارش‌های جدید بگیرن. همینکه این چرخه پر و خالی‌ شدن موجودی هرچه کوتاهتر بشه، سودش برای فروشگاه انقدر هست که بیان بعضی‌ چیزا رو تخفیف بدن تا ملت ترغیب بشن جنس‌ها رو بخرن. توی وبسایت بیشتر فروشگاه‌ها میشه آگهی این sale‌ های هفتگی رو دید. علاوه بر این، معمولاً به صورت آگهی یک یا چند صفحه‌ای هم اقلام مهم sale رو چاپ می‌کنن و دم در فروشگاه میذارن. البته نحوه انتخاب اون اقلام هفتگی دلایل دیگه‌ای هم داره که با توجه به توضیحات زیر روشنتر میشه.

همونطور که فروشگاه‌ها دوست دارن این چرخه پر و خالی‌ شدن موجودی انبارشون کوتاهتر بشه، شرکت‌های تولید کننده این اجناس هم همین علاقه رو دارن و از هر راهی‌ سعی‌ می‌کنن ملت رو به خرید بیشتر ترغیب کنن تا در اثر خالی‌ شدن سریعتر موجودی انبار فروشگاه بتونن محموله جدید رو زودتر تحویل فروشگاه بدن و این چرخه پر و خالی‌ شدن موجودی انبار فروشگاه و در نتیجه موجودی انبار شرکت تولید کننده کوتاهتر بشه. یکی‌ از متداول‌ترین کار‌ها اینه که میان کوپن‌های تخفیف رو چاپ می‌کنن تا مشتری از این جهت هم انگیزه اش برای خرید بیشتر بشه. به فرض یک کنسرو ماهی‌ تن مارک فلان قیمتش هست ۲ دلار، بعد شرکت سازنده میاد کوپن تخفیف چاپ میکنه برای اون کنسرو به مبلغ ۵۰ سنت. شما که میرید اون کنسرو رو بخرید، موقع حساب کردن جنس اون کوپن رو هم (که عین خود جنس بارکد داره) اسکن می‌کنید یا میدید به صندوقدار اسکن کنه. نتیجه میشه اینکه ۵۰ سنت تخفیف می‌گیرید و به جای ۲ دلار فقط ۱/۵ دلار میدید. البته این کوپن‌ها لزوماً به صورت کاغذی نیست که با توجه به نکته بعدی میگم چطور.

فروشگاه‌ها برای اینکه آمار دقیقتری از نرخ عرضه و تقاضا داشته باشن و بهتر بتونن با نرم افزار‌های انبار گردانی و کنترل موجودی خودشون تجزیه و تحلیل دقیقتری داشته باشن از اینکه کدوم اجناس کمتر یا بیشتر فروش می‌رن، میان کارت‌های عضویت فروشگاه صادر می‌کنن. این کارت‌های عضویت فروشگاهی معمولاً رایگان هست و فقط باید اسم و آدرس خودتون رو پر کنید و به فروشگاه بدید تا کارت عضویت رو بهتون بدن. البته بعضی‌ فروشگاه‌های wholesale (یعنی‌ فروشگاه‌هایی‌ که اجناس رو به صورت فلّه‌ای می‌خرید) برای اون کارت حق عضویت سالیانه میگیرن که بعد توضیح میدم. خیلی‌ از فروشگاه‌ها برای اینکه بتونید از تخفیف‌های ویژه هفتگی استفاده کنید شما رو مجبور می‌کنن که قبل از خریدتون اون کارت عضویت رو (که بارکد داره) اسکن کنید، وگرنه جنس با قیمت عادی حساب میشه. هدف از این هم همون بحث کنترل موجودی و انبار گردانی خودشون هست.

استفاده دیگه‌ای که این کارت‌های عضویت داره اینه که میشه کوپن رو به صورت آنلاین روی کارت عضویت فروشگاه لود کرد. یعنی‌ به جای اینکه کوپن کاغذی رو اسکن کنید، کارت رو که اسکن می‌کنید اگه کوپن الکترونیکی متناسب با جنس خریداری شده روی کارت لود شده باشه، به طور اتوماتیک مبلغ تخفیف اون کوپن از خرید شما کم میشه. یعنی‌ برای همون کنسرو ماهی‌ تن ۲ دلاری، اگه کوپن ۵۰ سنتی رو روی کارت عضویت فروشگاه به صورت آنلاین لود کرده باشید، وقتی‌ کارت رو اسکن می‌کنید و بعد هم کنسرو رو اسکن می‌کنید، همون اتفاق می‌افته. یعنی‌ ۵۰ سنت تخفیف مربوط به اون کنسرو اعمال میشه و شما به جای ۲ دلار قیمت عادی، ۱/۵ دلار میدید.

اون کارت عضویت فروشگاه غیر از اینکه برای sale و همچنین لود کردن کوپن‌های الکترونیک به کار میره، یک کاربرد دیگه هم میتونه داشته باشه. بعضی‌ فروشگاه‌ها اگه تا سقف معینی در ماه با استفاده از کارت عظویتشون خرید کنید، غیر از تخفیف هایی که روی خرید جنس گرفتید، به شما تخفیف بنزین هم میدن. مثلا در kroger به ازای هر ۵۰ دلار خرید که با کارت عضویت kroger انجام بدید، به شما ۱۰ سنت در گالن تخفیف بنزین میده (در بعضی‌ ایالت‌ها گدابازی در میارن و به ازای هر ۱۰۰ دلار ۱۰ سنت در گالن تخفیف میدن). این مورد آخری برای خرید‌های مجردی شاید خیلی‌ دندونگیر نباشه، ولی‌ برای خرید‌های خانوادگی جمع شدن این تخفیف میتونه قابل توجه بشه. مثلا یک خانواده که در ماه ۲۵۰ دلار خرید می‌کنن، تخفیف بنزین میشه ۵۰ سنت در گالن که برای یک باک ۲۰ گالنی میشه، ۱۰ دلار تخفیف بنزین. به هر حال کاچی به از هیچی‌.

قدیمها اینجوری بود که میشد از کوپن الکترونیکی روی کارت عضویت فروشگاه و کوپن کاغذی به طور همزمان استفاده کرد. یعنی‌ شما اون کنسرو ۲ دلاری رو اسکن میکردید (قبلش هم که کارت فروشگاه رو اسکن کردید) اینجوری کوپن الکترونیکی ۵۰ سنتی روی کارت عضویت اعمال میشد، بعد کوپن کاغذی ۵۰ سنتی رو هم اسکن میکردید، نتیجه این میشد که دو تا تخفیف روی همون جنس میگرفتید و قیمت نهایی‌ میشد ۱ دلار. ولی‌ تازگی‌ها که وضع اقتصاد خراب شده، بیشتر فروشگاه‌ها دیگه نمیذارن از کوپن الکترونیک روی کارت عضویت و کوپن کاغذی به صورت همزمان استفاده کنید. یا کوپن کاغذی یا کوپن الکترونیک. البته شاید هنوز هم فروشگاه‌هایی‌ باشن که سیستمشون اجازه استفاده همزمان کوپن کاغذی و کوپن الکترونیک رو بده ولی‌ من بعید میدونم.

نکته دیگه اینکه خیلی‌ از فروشگاه‌ها وقتی‌ کوپن کاغذی رو اسکن می‌کنید، با اعمال برخی‌ شرایط رقم تخفیف کوپن رو دوبل می‌کنن. یعنی‌ برای همون مثال خریدن کنسرو ۲ دلاری، وقتی‌ کوپن کاغذی ۵۰ سنتی رو اسکن می‌کنید، تخفیف به صورت دوبله اعمال میشه یعنی‌ از قیمت ۲ دلار کنسرو به جای ۵۰ سنت، ۱ دلار کم میشه و شما به جای ۲ دلار فقط ۱ دلار میدید. بعد اون موقعی که میشد از کوپن الکترونیک و کوپن کاغذی همزمان استفاده کرد که دیگه بهتر، یعنی‌ اون ۵۰ سنت کوپن الکترونیک به جای خود، این ۵۰ سنت کوپن کاغذی هم دوبله میشد، در نتیجه قیمت نهایی‌ در میومد ۵۰ سنت، به جای اون ۲ دلار قیمت اصلی‌. من در شعبه‌های kroger شهر Fort Wayne ایالت ایندیانا دیدم که کوپن‌ها سه برابر هم میشه.

همه اینها رو گفتم که برسم به نکته اصلی‌، یعنی‌ شما باید همیشه وقتی‌ از کوپن‌هاتون استفاده کنید که اون جنس sale هست. یعنی‌ همون کنسرو ۲ دلاری رو وقتی‌ بخرید که sale هست و میفروشن ۱ دلار. بعد شما یک کوپن ۵۰ سنتی براش دارید که دوبله میشه. نتیجه اخلاقی‌ میشه اینکه کنسرو برای شما مفت در میاد. من خیلی‌ چیزا رو با استفاده از کوپن در زمانی‌ که اون جنس sale هست، مفت یا نزدیک به مفت گرفتم. البته فروشگاه‌ها برای اینکه ضرر نکنن، محدودیت‌هایی‌ رو در مورد دوبله کردن کوپن دارن. معمولاً اینجوری هست که کوپن رو تا سقف ۵۰ سنت دوبله می‌کنن. یعنی‌ اگه یک کوپن ۵۵ سنت باشه، دیگه دوبله نمیشه و همون رقم خودش برای تخفیف منظور می‌شه. بعضی‌ فروشگاه‌ها سقف دوبله شدنشون بیشتر از ۵۰ سنت بود. مثلا شعبه‌های فروشگاه Giant Eagle کوپن‌ها رو تا سقف ۱ دلار هم دوبله میکردن. یعنی‌ کوپن ۱ دلاری رو اسکن میکردی و ۲ دلار از قیمت جنس کم میشد. هدفشون هم رقابت با فروشگاه‌های دیگه بود. ولی‌ الان که وضع اقتصاد خراب شده، اون‌ها هم سقف رو آوردن پایین. بعضی‌ هفته‌ها برای اینکه به مشتریان عزیز حال بدن توی سیستمشون اون سقف ۱ دلاری رو فعال می‌کنن.

حالا احتمالاً می‌پرسید که این کوپن‌ها رو از کجا گیر بیاریم. هر جای آمریکا که باشید، روزنامه اصلی‌ شهرتون در روز یکشنبه یک یا چند دفترچه کوپن به عنوان ضمیمه داره. در حال حاضر هم تقریبا همه جا، قیمت روزنامه روز یکشنبه ۲ دلار هست. این کاری که روزنامه‌ها می‌کنن کاملا win-win هست. روزنامه از شرکت‌ها پول میگیره برای چاپ کوپن، شرکت‌ها از طریق کوپن شما مصرف کننده عزیز رو ترغیب می‌کنن به خرید جنس‌هایی‌ که کوپنشون چاپ شده، فروشگاه انبارش خالی‌ میشه و میتونه جنس جدید بیاره، شما مصرف کننده عزیز هم کلی‌ ذوق می‌کنید به خاطر تخفیفی که از این کوپن‌ها می‌گیرید. همه راضی‌، کاپیتالیسم در خدمت شما. فقط یه مشکل این وسط هست. اگه به کوپن بازی یا sale معتاد بشید، ممکنه جو بگیرتتون و جنس‌هایی‌ که واقعا بهشون نیاز ندارید به هوای اینکه کوپنش رو دارید یا اینکه sale هست بخرید. اینجوری همه طرف‌های درگیر این قضیه سودشون رو بردن، جز شما که الکی‌ یک جنس غیر ضروری رو خریدید به هوای تخفیف. کاپیتالیسم این حقه بازی‌ها رو هم داره. به قول خودشون caveat emptor. یعنی‌ مشتری باید حواسش جمع باشه. من خودم ایران که بودم برای چیپس خریدن پول نمی‌دادم، ولی‌ توی آمریکا گاهی‌ وقت‌ها شده که به هوای اینکه بسته چیپس ۳/۵ دلاری برام ۵۰ سنت در میومده، چیپس خریدم. و خیلی‌ هله هوله‌هایی‌ از این دست که در حالت عادی نمیخریدم. کاپیتالیسم اینه دیگه. caveat emptor.

گاهی‌ وقت‌ها هم میشه که شرکت‌ها میان دفترچه‌های کوپن رو فی‌ سبیل الله میذارن توی صندوق پستی شما، یا اینکه ممکنه با برخی‌ از این شرکت‌هایی‌ که کوپن چاپ می‌کنن تماس بگیرید که به طور رایگان براتون کوپن بفرستن به صندوق پستیتون. راستش من هنوز نفهمیدم اینه چه نفعی از این کار میبرن. اگه توی روزنامه چاپ میکردن، خوب قضیه معلومه. ولی‌ اینکه بیان بدون اینکه ازشون بخواید، کوپن‌ها رو همینجوری بذارن توی صندوق پستیتون، نمی‌دونم چه توجیه اقتصادی براشون داره. شاید هم همین کلکی هست که گفتم، یعنی‌ شما رو ترغیب می‌کنن به خرید جنس‌هایی‌ که در حالت عادی نمیخریدید.

دو نکته دیگه هم بگم (خداییش عجب مقاله‌ای شد تا اینجا). کوپن‌ها تاریخ اعتبار دارن و اگه نگه میدارید که اون جنس مورد نظرتون sale بخوره، حواستون باشه که تاریخ اعتبار کوپن نگذره. در ضمن اقلام مشمول sale فقط همون‌هایی‌ نیست که توی آگهی هفته‌ی چاپ شده. بخوان همه اون اقلام رو توی آگهی چاپ کنن که حجم آگهی خیلی‌ زیاد میشه. وقتی‌ بین قفسه‌ها راه میرید، اقلام مشمول sale برچسب‌های متفاوتی داره. گاهی‌ وقت‌ها هم تاریخ sale برای برخی‌ از این اقلام ممکنه بیش از یک هفته باشه، که اگه به اون برچسب قیمت که روی قفسه زده نگاه کنید، مشخص کرده که این قیمت sale تا چه تاریخی هست.
    ویرایش توسط Mehrad : October 29th, 2012 در ساعت 09:36 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Senior Member mdemehri آواتار ها

خیلی از فروشگاه ها bonus card دارن برای تخفیف می تونید از اونا استفاده کنید. بعضیاشون وقتی اونها رو باز می کنید 10% تخفیف می دن برای همه ی اجناسی که خریدید....از دفعات بعد هم هرچقدر حرید کنید point اضافه می شه...یا براتون کوپون میاد یا تخفیف ویژه یا بازم یه% تخفیف.
    بعضی از فروشگاه ها که میخواید خرید کنید ازشون بپرسید تخفیف روز یا ماه تولد دارید؟ اونم 10-15% هست.
    توصیه: تا اونجایی که می تونید کردیت کارت فروشگاه ها مثل lord and Taylor و خیلی جاهای دیگه رو باز نکنید. اولاً اینکه همون موقع کردیت شما چک می شه و می گن با هر بار چک شدن کردیت point کم می شه ازتون. دوماً واقعاً حساب کنید چیز خاصی نداره اکثر تخفیف هاش برای full price هست....خب آدم یه هفته وایمیسته 20% آف که خورد می خره. چه کاریه!
    توی خیلی از سایت های آنلاین می تونید برید کوپن بگیرید....
    بعضی از فروشگاه ها ایمیلتون رو می گیرن برایتون کوپن می فرستن یا می گن فلان تخفیف رو داریم.
    بهترین زمان برای خرید 75% off فروشگاه هاست...مخصوصاَ بعد از کریسمس.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها

من بدون اینکه به خودم ریاضت اقتصادی بدم، هزینه هام انقدر پایین بود. این رو هم بگم که من آدم خیلی پرخوری هستم و به خصوص میوه خیلی‌ زیاد میخورم (یکی‌ از چیزایی‌ که در آمریکا هزینه رو به شدت بالا میبره) ولی‌ میانگین هزینه‌های خوراکی من ۱۲۰ دلار در ماه بود. به قول آقای گاز: صرفه جویی کم مصرف کردن نیست، درست مصرف کردنه، صرفه جویی هنره.
    .
    Mehrad ]جان این مورد رو هم شفاف سازی بفرمایید شما کجا و چه جوری میوه می خریدید که ارزون هم در بیاد؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    Mehrad ]جان این مورد رو هم شفاف سازی بفرمایید شما کجا و چه جوری میوه می خریدید که ارزون هم در بیاد؟
    فروشگاه کره ای ها میوه و سبزی ارزونه. تنوعشم زیاده. Hmart, Lote mart
    یا فروشگاه های امریکای لاتین مثل mega market
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)