صفحه 76 از 111 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Member rafcity آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی خودرو - (IUST)

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    واقعا شهر به شهر فرق مي كنه و نميشه بر مبناي "ميانگين" تصميم گرفت. توي توليدو كه ما زندگي مي كنيم تقريبا با ماهي ٧٠٠-٨٠٠ دلار ميشه ٢ نفري زندگي كرد. مدتي كه شيكاگو زندگي مي كرديم هزينه مون حدود ٢ برابر اين بود. اگه شهرهايي مثل سن فرانسيسكو يا نيويورك يا بوستون بوديم از شيكاگو هم بيشتر ميشد، بسته به محله شهر شايد تا ٣ برابر اين چيزي كه الان توي توليدو خرجمون ميشه. ما الان توي توليدو ماهي ٤٠٠ دلار كرايه خونه ميديم (به اضافه ٣٠٠-٤٠٠ دلار بقيه هزينه هاي زندگي). توي منهتن نيويورك آپارتمان قابل سكونت رو كمتر از ٢٠٠٠ دلار در ماه بعيده بهتون بدن. از اين ميانگين گيري چه نتيجه عملي ميشه گرفت؟ اگه سوالتون رو به طور دقيق تر با ذكر اسم شهر توي تاپيك پرسش و پاسخ شهرهاي آمريكا بپرسيد، دوستان بهتر مي تونن راهنمايي كنن.

توضيحات دقيقتر در مورد روشهاي پايين آوردن هزينه هاي زندگي رو در پستهاي قبلي همين تاپيك مي تونيد ببينيد. فكر كنم من از سپتامبر ٢٠١٢ در اين تاپيك شروع كردم به پست گذاشتن.
    ممنون از پاسختون. اگه اینجور باشه خب دانشگاه هایی اپلای میکنی که هزینه زندگی اونجا کمتر باشه. راجع به بچه ها اطلاعاتی ندارین که چقدر خرجشون میشه؟ اگه مدرسه دولتی برن. بازم ممنون
    همیشه نگات به اون بالا باشه تا دلت ازین پایینیا نگیره . . .

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط rafcity نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. اگه اینجور باشه خب دانشگاه هایی اپلای میکنی که هزینه زندگی اونجا کمتر باشه. راجع به بچه ها اطلاعاتی ندارین که چقدر خرجشون میشه؟ اگه مدرسه دولتی برن. بازم ممنون
    نسبت مستقيم وجود نداره بين هزينه هاي زندگي و پولي كه دانشگاه ميده ولي معمولا پولي كه به دانشجوي دكترا ميدن انقدر هست كه بشه باهاش زندگي دانشجويي معمولي داشت. روي كلمه "دانشجويي" تاكيد مي كنم. در مورد هزينه بچه هم بستگي داره به سنش و شهري كه زندگي مي كنيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان
    میشه یه قیمت متوسط برای زندگی در شهرهای مختلف آمریکا بگین؟
    یعنی میخوام ببینم که با چقدر فاند داشتن میشه زندگی دانشجویی معمولی داشت؟
    مثلا چند تا شهری که مورد نظر من هستن:
    ایندایاپولیس
    بوستون
    تگزاس- دالاس
    لویزیانا
    نیویورک
    سن دیه گو
    یوتاه

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedshaho1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه یه قیمت متوسط برای زندگی در شهرهای مختلف آمریکا بگین؟
    یعنی میخوام ببینم که با چقدر فاند داشتن میشه زندگی دانشجویی معمولی داشت؟
    مثلا چند تا شهری که مورد نظر من هستن:
    ایندایاپولیس
    بوستون
    تگزاس- دالاس
    لویزیانا
    نیویورک
    سن دیه گو
    یوتاه

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنین

همونطور كه ساير دوستان بارها گفتن مقدار فاند متناسب با يك زندگي دانشجويي خواهد بود... پس اگه شما فول فاند بگيرين نگراني از بابت يك زندگي دانشجويي نخواهيد داشت!
    No news is good news

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط Ibehnoud نمایش پست ها
    همونطور كه ساير دوستان بارها گفتن مقدار فاند متناسب با يك زندگي دانشجويي خواهد بود... پس اگه شما فول فاند بگيرين نگراني از بابت يك زندگي دانشجويي نخواهيد داشت!
    سلام دوست عزیز
    متاسفانه برخلاف تصوری که اکثرا (و خود بنده در قبل) دارن،که میزان پول باید تا حدود زیادی نسبت به میزان هزینه‌های اون شهر بسته بشه، درست نیست!
    بحث فاند هم منظور اونی هست که میره تو جیب آدم، چون Tax واقعا مساله ای هست که اصلا کسی جدی نمی‌گیره. برای مثال من الان تو قرارداد، 1750 دلار زده+ 150 دلار بیمه. خب یه نفر قبل از اومدن، میگه من ماهی 1900 می‌گیرم! درحالیکه من حداقل 200 دلار در ایالت تگزاس دارم مالیات میدم(ارزون ترین ایالت بدون Tax فدرال!)+ 750 دلار بیمه در ترم. بعضی وقتها هم پول شهریه رو هم جمع میزنن و در نتیجه تصور اشتباهی از پولی که سرماه به حسابتون دقیق واریز میشه شکل میگیره.
    حالا این پولی که به جیب آدم میره بعد از کم شدن مالیات و...، برخلاف گذشته ها، دیگه خیلی شهر به شهر توافق چشمگیری نمیکنه. برای مثال خونه تو نیویورک به طور متوسط دو برابر هیوستون هست، اما به هیچ عنوان فاند دو برابر نیست. به ندرت فاندها بالای 24 هزار میرسه (منظور دقیقا همون پولی که تو جیب میره). پس طرف مجبور میشه حتما share کنه، جای پرت خونه بگیره، ماشین و مسافرت رو بی خیال شه و...
    پس در نتیجه، کسی که Urbana champaign میره با کسی که USC، سایز جیبهاشون فرق میکنه.
    اگر کسی مثالهای نقض زیادی داره برای حرف من، ممنون میشم ذکر کنه.
    ارادتمند
    امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    متاسفانه برخلاف تصوری که اکثرا (و خود بنده در قبل) دارن،که میزان پول باید تا حدود زیادی نسبت به میزان هزینه‌های اون شهر بسته بشه، درست نیست!
    موافقم

ار یک زاویه دیگر هم می شود نگاه کرد

توی همین دانشگاه ما ، دپارتمان های مختلف میانگین فاندشان متفاوت است. حتی اختلاف به دو برابر هم می رسد
    حتی توی یک دپارتمان ، دانشجویان فاند های متفاوتی می گیرند

بنابراین میزان فاند ربطی به شهر ندارد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بحث فاند هم منظور اونی هست که میره تو جیب آدم، چون Tax واقعا مساله ای هست که اصلا کسی جدی نمی‌گیره. برای مثال من الان تو قرارداد، 1750 دلار زده+ 150 دلار بیمه. خب یه نفر قبل از اومدن، میگه من ماهی 1900 می‌گیرم! درحالیکه من حداقل 200 دلار در ایالت تگزاس دارم مالیات میدم(ارزون ترین ایالت بدون Tax فدرال!)+ 750 دلار بیمه در ترم. بعضی وقتها هم پول شهریه رو هم جمع میزنن و در نتیجه تصور اشتباهی از پولی که سرماه به حسابتون دقیق واریز میشه شکل میگیره.
    حالا این پولی که به جیب آدم میره بعد از کم شدن مالیات و...، برخلاف گذشته ها، دیگه خیلی شهر به شهر توافق چشمگیری نمیکنه. برای مثال خونه تو نیویورک به طور متوسط دو برابر هیوستون هست، اما به هیچ عنوان فاند دو برابر نیست. به ندرت فاندها بالای 24 هزار میرسه (منظور دقیقا همون پولی که تو جیب میره). پس طرف مجبور میشه حتما share کنه، جای پرت خونه بگیره، ماشین و مسافرت رو بی خیال شه و...
    پس در نتیجه، کسی که Urbana champaign میره با کسی که USC، سایز جیبهاشون فرق میکنه.
    اگر کسی مثالهای نقض زیادی داره برای حرف من، ممنون میشم ذکر کنه.
    ارادتمند
    امیر
    سلام، درسته از شما ماليات رو كم ميكنن ولي با پر كردن فرم هاي مالياتي قسمت زيادي ازش به حسابتون برميگرده! ولي مطمعننا ميزان فاندي كه دانشگاه ميده حتي با كم شدن ماليات متناسب با يك زندگي """دانشجويي""" هستش! البته من سراغ دارم كسايي رو كه حتي مقداري از فاندشون رو پس انداز ميكنن...
    No news is good news

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    موافقم

توی همین دانشگاه ما ، دپارتمان های مختلف میانگین فاندشان متفاوت است. حتی اختلاف به دو برابر هم می رسد

به نظرم نتيجه گيري شما از صحبت هاي خودتون زياد درست نيست! مطمعننا ميانگين فاند ها در بين دپارتمان هاي مختلف يك دانشگاه متفاوته! چون به پوزيشن ها و مقطع هاي مختلفي فاند تعلق ميگيره! مثلا فاند مستر TA از فاند phd كه RA هستش تفاوت زيادي داره! ولي اگه جفتشون از يك دانشگاه فول فاند گرفته باشن ميتونن يك زندگي دانشجويي رو باش سر كنن ...
    No news is good news

Member
    رشته و دانشگاه
    Geotechnical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    موافقم

فول فاندی که دانشگاه می ده (TA or RA) براساس 20 ساعت کار تو هفته هست. حالا حقوق دانشجوی مستر با دکتری(که مدرک مستر رو ارائه کرده) فرق داره. دانشجوی دکتری که امتحات کوال رو پاس کرده باشه، دانشجوی دکتری که پرورپوزالش رو دفاع کرده فرق داره. اختلاف فاند بین دو دپارتمان هم خیلی جزئیه معمولا.

میزان فاند قطعا به دانشگاه و شهر بستگی داره. راجع به اینکه این فاند واسه زندگی کافیه یانه، برا بعضی دانشگاه ها واقعا خوبه. اما من اخیرا دیدم دانشگاه هایی که بچه ها توشون فول فاندن اما حقوقشون واسه یه زندگی متوسط کافی نیست. حدود 200 یا 300 تا در ماه از جیب خرج می شه. البته نمی دونم با صرفه جوئی یا گرفتن خونه جای ارزونتر میشده جبران کرد یا نه، اما مسلما به پس انداز نمی رسه. به نظرم بچه ها که آفر (RA مخصوصا) گرفتن بعدش با یکی دو نفر از بجه هائی که تو اون دانشگاه هستن تماس بگیرن و ببینن مقدار فاندشون با مخارج زندگی دانشجوئی میخونه یا نه.
    !Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive
    (Elbert Hubbard)

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط Ibehnoud نمایش پست ها
    سلام، درسته از شما ماليات رو كم ميكنن ولي با پر كردن فرم هاي مالياتي قسمت زيادي ازش به حسابتون برميگرده! ولي مطمعننا ميزان فاندي كه دانشگاه ميده حتي با كم شدن ماليات متناسب با يك زندگي """دانشجويي""" هستش! البته من سراغ دارم كسايي رو كه حتي مقداري از فاندشون رو پس انداز ميكنن...
    سلام دوست عزیز
    فکر نمی‌کنم قسمت زیادیش رو برگردونن، مثلا اینجا چیزی حدود نصف و کمی کمتر رو شنیدم. خودم هنوز سرسالم نشده که برم ISSSO و دقیق بدونم چقدر برمیگردونن. خصوصا ایالت هایی که Tax فدرال هم دارن دیگه وضعیت بدتر میشه.
    تعریف زندگی دانشجویی برای هرکس می‌تونه متفاوت باشه، برای یکی میتونه استفاده از دوچرخه به جای ماشین، خونه تو محله برادران سیاه پوست به جای سفید پوست، خاموش کردن هیتر یا کولر در بیشترمواقع، تخم مرغ و سیب زمینی آبپز به جای استیک و ... باشه.
    من تمام حرفم اینه که شما در هیوستون، در رشته های مهندسی، چه Rice و چه UH ماهی حدودا 1850 دلار با حذف مالیات بدست ییاری (بیش از 15 مثال از جمله همین هم خونه ای خودم)، و راحت از همین ماه اول، قسمت دوم تعریف زندگی دانشجویی رو داشته باشی (تویوتا کورولا به صورت قصدی بدون بهره، محله امن و شیک سفید پوست، گرمایش، استیک و پن کیک!). اما دوستانی رو سراع دارم (البته زیر 5 نفر) که در نیویورک و لس آنجلس باید قسمت اول تعریف زندگی دانشجویی رو انتخاب کنن.
    حصوصا این موضوع برای افرادی که میخوان ازدواج کنن و یا اهل سختی نیستن، مهمه. باز تاکید میکنم با تعدد مثال نقض بنده رو روشن کنین.
    بنده الان تنها با share کردن، اما ریخت و پاش زیاد در بقیه مسائل، 850 دلار save دارم در ماه. خیلی این رقم بعیده تو شهرهای گرون، نشنیدم از دوستان.
    الان با دوستی صحبت کردم در دانشگاه Berkeley، ماهی 1700 دستشو میگیره در شهر گرون قیمت سن فرانسیسکو و گفت save خیلی خیلی کم دارم.
    ---
    در مورد تفاوت فاند TA و RA، دوست من، کمی از قیدهای smooth تر استفاده کنین، خیلی تفاوت فاحشی نداره، شاید 50-150 دلار، خیلی جاها هم یکسانه (اینجا میدونم یکسانه). کلا خیلی براشون مهمه که یکدست باشن بچه ها که کدورتی پیش نیاد. در کل به خاطر ویزای F1 یه حدآستانه هایی وجود داره.
    ---
    ارادتمند
    امیر
    ویرایش توسط Souri_RS : March 1st, 2015 در ساعت 07:46 PM
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)