صفحه 8 از 111 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    فروشگاه کره ای ها میوه و سبزی ارزونه. تنوعشم زیاده. Hmart, Lote mart
    یا فروشگاه های امریکای لاتین مثل mega market
    کلا فوود لاین گرون نیست میوه هاش؟؟ من ظرف میوها ش رو نشون می کن بعضی وقتها 4-5 روز اصلا دست نمیخوره!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    کلا فوود لاین گرون نیست میوه هاش؟؟ من ظرف میوها ش رو نشون می کن بعضی وقتها 4-5 روز اصلا دست نمیخوره!
    فود لاین. سیف وی. جاینت اینا همه گرونه.حتی اگه کارتش رو هم داشته باشی گرونه باز.
    شاپِرز دارید؟ اونم خوبه برای مواد غذایی
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ثواب داره از این Walmart یه چی بگین..بابا ما تو شهرمون همین یه Walmart رو داریم فقط..خوبه بده؟چه سیاست خریدی داشته باشیم؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

چند مورد در پست قبلیم از قلم افتاد

http://www.applyabroad.org/forum/sho...750#post960750

همونطور که اول اون پست گفتم، این نکات فقط در مورد مواد خوراکی نیست. توی اون دفتر چه‌ها تقریبا همه جور کوپنی پیدا میشه، از مسواک و خمیر دندون گرفته، تا شامپو و مواد شوینده یا حتی غذای سگ و گربه یا پوشک بچه. حتی گاهی‌ وقت‌ها کوپن برای خدمات هم پیدا میشه، مثل شستشوی فرش، تعمیرات منزل، عایقبندی سقف یا حتی آرایشگاه. یا حتی ممکنه کوپن‌های فروشگاه‌های غیر از خوراکی هم پیدا کنید، من یه دفعه با ترکیب کوپن و sale کریسمس از JCPenny یک اورکت خریدم ۲۰ دلار.

یک نکته دیگه در مورد clearance اینکه برچسب clearance گاهی‌ وقت‌ها مربوط به چیزایی‌ میشه که sale نیست و روی دستشون مونده. اگه دقت کنید فروشگاه‌هایی‌ که sale دارن (حالا هر اصطلاحی در مورد sale به کار ببرن)، برچسب sale شون با برچسب clearance فرق می‌کنه. گاهی‌ وقت‌ها در مورد اقلام clearance عناوین گول زننده به کار میره مثل Manager's Special یا چیزایی‌ از این قبیل. در این جور موارد به خصوص در مورد مواد خوراکی حواستون رو جمع کنید. یه وقت ذوق زده نشید شیر یه گالونی رو که تاریخ انقضاش روز بعد هست بخرید. یا گاهی‌ وقت‌ها این اقلام clearance ممکنه چیز‌هایی‌ باشه که discontinue شده، یعنی‌ چیز‌هایی‌ که کارخونه تولید اون محصول رو قطع کرده.

البته فروشگاه‌ها حق ندارن چیز‌هایی‌ که recall شده (یعنی‌ به دلیل مشکل بهداشتی دولت پروانه تولیدش رو لغو یا تعلیق کرده) بفروشن و حتی اگه فروخته باشن وقتی‌ recall شد، موظف هستن که پس بگیرن. رسید‌های خودتون رو دور نندازید، چه برای این موارد، چه برای مواردی که به هر دلیل خودتون میخواید چیزی رو که نمیخواید پس بدید.

صحبت از پس گرفتن کردم. شما با داشتن رسید جنس با مهلت هایی که فروشگاه‌ها دارن و تحت ضوابطی (که معمولاً پشت رسید یا در قسمت customer service فروشگاه نوشته) می‌تونید جنس استفاده نشده رو پس بدید. یا حتی اگه استفاده کردید و جنس مشکل داشته. ولی‌ خدا وکیلی دودره بازی در نیارید. من توی بعضی‌ فروم‌ها چیزایی‌ میخونم شاکی‌ میشم، قضیه در دیزی و گربه و اینها. در ضمن وقتی‌ از یک فروشگاه زنجیره‌‌ای (از هر نوع) چیزی رو خریدید و خواستید پس بدید، مجبور نیستید برید به همون شعبه‌ای که خریدید. در هر شعبه اون فروشگاه می‌تونید پس بدید. حتی در یک ایالت دیگه. من دو دفعه شده که جنسی‌ رو که در یک ایالت خریدم، در ایالت دیگه پس دادم. بعضی‌ فروشگاه‌ها حتی اگه رسید رو گم کرده باشید ولی‌ براشون مسجل بشه که از خودشون خریدید و دلیل موجهی برای پس دادن داشته باشید، پس میگیرن.

نکته دیگه در مورد کوپن اینکه وقتی‌ روزنامه روز یکشنبه رو بخرید، کوپن هایی که اونجا می‌بینید، معمولاً با sale‌های هفته هماهنگه، چون فروشگاه‌ها تصمیم گیری در مورد sale رو به صورت منطقه‌ای انجام میدن و شرکت‌هایی‌ که این کوپن‌ها رو چاپ می‌کنن و به عنوان ضمیمه میذارن لای روزنامه روز یکشنبه، از این نظر هماهنگ هستن. اگه کوپنی دیدید که مثلا توی kroger اون جنس sale نبود، احتمال داره که توی meijer اون جنس sale باشه یا یک فروشگاه دیگه. گاهی وقت‌ها توی خود همون دفترچه کوپن، حتی ممکنه توی اون صفحه‌ای که تبلیغ اون جنس رو کرده و کوپن رو چاپ کرده، توی همون صفحه در ضمن تبلیغ جنس نوشته باشه این جنس در فلان فروشگاه sale هست با این قیمت و اگه این کوپن رو هم استفاده کنید، قیمت نهایی‌ در میاد انقدر. یعنی‌ آخر آی کیو جلبک. خیلی‌ وقت‌ها ممکنه روزنامه روز یکشنبه غیر از اون دفترچه‌های کوپن، آگهی‌های sale هفتگی فروشگاه‌های منطقه رو هم گذاشته باشه. هر فروشگاه هم ممکنه روز شروع sale متفاوتی داشته باشه، مثلا بعضی‌ فروشگاه‌ها ممکنه یکشنبه تا یکشنبه باشه، یک فروشگاه دوشنبه تا دوشنبه باشه، ولی‌ معمولاً یکی‌ از همین دو حالت هست یا یکشنبه sale هفتگی شروع میشه یا دوشنبه. توی منطقه ما Giant Eagle هست که sale هفتگی رو چهارشنبه شروع میکنه. البته اگه این آگهی‌ها رو به صورت آنلاین روی وبسایت این فروشگاه‌ها نگاه کنید، یک مزیت داره. می‌تونید اقلام sale رو بر حسب نوع جنس جستجو کنید. مثلا ببینید فروشگاه فلان چه مواد خوراکی رو sale زده یا چه مواد شوینده رو sale زده.

صحبت از meijer و Giant Eagle کردم، یک نکته حاشیه‌ای به ذهنم رسید. خیلی‌ از فروشگاه‌ها قسمت deli دارن و غیر از اینکه غذا‌های آماده گرم دارن که می‌تونید بخرید و همون بغل بشینید و بخورید، غیر از اون بعضی‌‌هاشون مایکروویو هم دارن که می‌تونید از قسمت مواد خوراکی منجمد، غذا‌های آماده مایکروویو‌ی بخرید و همونجا با مایکروویو فروشگاه گرم کنید و بشینید بخورید. اینها حتی قاشق چنگال و بشقاب یک بار مصرف هم گذاشتن. یعنی یک جور مینی رستوران در فروشگاه که از رستوران‌های بیرون ارزونتر در میاد. علاوه بر این در قسمت deli غیر از محصولات گوشتی، انواع و اقسام سالاد الویه با گوشت یا بدون گوشت هم هست که اگه sale باشه، می‌تونید بخرید ببرید بذارید یخچال خونه تون. deli تقریبا همون چیزی هست که ما توی ایران بهش میگیم مغازه سوسیس کالباس فروشی، با این تفاوت که تنوع اجناس قسمت deli فروشگاه‌ها خیلی‌ بیشتره. در بعضی‌ فروشگاه‌ها در قسمت deli یا نزدیک به اون قهوه مفتی هم هست برای مشتریان عزیز فروشگاه. من با این خیلی‌ حال می‌کنم. گاهی‌ وقت‌ها که از نزدیک فروشگاه‌های اینجوری رد میشم و دلم قهوه میخواد، میرم تو می‌گردم یه چیز sale پیدا می‌کنم می‌خرم تا اون قهوه مفتی حلال بشه. بعضی‌ فروشگاه‌های با کلاس تر که غیر از قهوه مفتی، sample کیک و کلوچه هم میذارن.

گفتم حلال، توی همه فروشگاه‌ها معمولاً یک قسمت برای محصولات kosher (غذای حلال یهودی ها) هست، ولی‌ من جایی‌ ندیدم که قسمت مخصوص محصولات حلال داشته باشه. توی شهر‌هایی‌ که جمعیت مسلمون زیاد باشه، گاهی وقت‌ها ممکنه توی قسمت محصولات گوشتی فروشگاه بتونید مرغ یا گوشت ذبح شرعی پیدا کنید که معمولاً چون وارداتی هست گرون در میاد. اینها رو از مغازه‌های عرب یا پاکستانی‌ بخرید چون کشتار محلّی هست ممکنه ارزونتر در بیاد، ولی‌ باز باید قیمت‌ها رو مقایسه کنید.
    ویرایش توسط Mehrad : October 29th, 2012 در ساعت 10:27 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

دو نکته فنّی در مورد حساب کردن اجناس خریداری شده. در بعضی‌ فروشگاه‌ها در قسمت صندوق، دستگاه‌هایی‌ هست که شما می‌تونید اجناس رو خودتون اسکن کنید (به جای اینکه صندوق دار این کار رو بکنه). من همیشه همین کار رو می‌کنم. بنده خدا جرج بوش یه دفعه خواست افه مردمی بودن در بیاره، جلوی دوربین رفت قیمت جنس رو خودش حساب کنه، بلد نبود چه جوری باید بارکد جنس رو اسکن کنه، بد جور ضایع شد، تا مدت‌ها توی تلویزیون و یوتیوب این کلیپ رو میذاشتن. وقتی‌ خودتون جنس رو اسکن کنید دو تا مزیت داره. یکی‌ اینکه مجبور نیستید توی صف طولانی صندوق وایسید، چون صف این اسکنر‌ها که بهش میگن self checkout معمولاً خلوت تره. مزیت دوم اینکه گاهی‌ وقت‌ها پیش میاد اطلاعات مربوط به قیمت جنس توی سیستم آپدیت نشده و قیمت جنس sale رو به قیمت معمولی‌ حساب میکنه. وقتی‌ صندوق دار جنس‌های شما رو اسکن میکنه، برای اینکه سریع تموم بشه نفر بعدی صف بیاد جلو، تند تند اسکن میکنه میندازه اون ور. شما هم نمیتونید چک کنید که قیمت همه چی‌ درست اسکن شده یا نه. ولی‌ وقتی‌ خودتون اسکن می‌کنید، قیمت هر جنس رو دونه دونه می‌بینید و اگه اشتباه بشه میفهمید و به یکی‌ از کارمند‌ها که اون نزدیکی‌ هست، می‌گید که بیاد مشکل رو حل کنه. علاوه بر این بعضی‌ فروشگاه‌ها یک policy دارن که اگه به دلیل اشتباه سیستمی‌ قیمت جنس اشتباه اسکن بشه، اون جنس رو مفتی بهتون میدن به عنوان عذرخواهی. وقتی‌ میرفتم خرید آآی دلم می‌خواست سیستم قیمت رو اشتباه بزنه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    فود لاین. سیف وی. جاینت اینا همه گرونه.حتی اگه کارتش رو هم داشته باشی گرونه باز.
    شاپرز دارید؟ اونم خوبه برای مواد غذایی
    همین. نه نداریم. یعنی تو شعاع پیاده روی من نبوده!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

رشته و دانشگاه

یک نکته دیگه که در یکی‌ از لینک‌های پست قبلی‌ اشاره کرده و من روشنترش کنم اینه که اگه همه چی‌ رو از یک فروشگاه بخرید قطعاً ضرر می‌کنید. من در اون دوره‌ای که کارم فروشگاه گردی بود، هر هفته میرفتم همه فروشگاه‌ها قیمت همه چیز‌هایی‌ رو که میخواستم بخرم یا ممکن بود بخرم با هم مقایسه می‌کردم. البته من از بچگی‌ خرید‌های خونه رو انجام میدادم و به اصطلاح دستم توی خرج بوده و بدون هیچ شکسته نفسی‌ میگم از بچگیم حرفه‌ای بودم در مورد خرید مایحتاج منزل. ولی‌ قیمت اجناس در هر شهر و ایالت متفاوته. شما یا باید توی شهرتون یکی‌ مثل من رو داشته باشید که بگه چی‌ رو کجا بخرید. یا اینکه خودتون چند هفته وقت بذارید و فروشگاه‌ها رو بگردید تا حدود قیمت‌ها دستتون بیاد. بعد یه مدت دیگه با دیدن قیمت‌های sale می‌تونید بگید که اون جنس با اون قیمت می‌صرفه یعنی‌ واقعا sale هست یا نه. بعضی‌ فروشگاه‌ها قیمت عادی شون به طور غیر عادی بالاست و sale هم که میزنن، واقعا هنر نمی‌کنن و شما ممکنه بتونید همون جنس رو با قیمت عادی یک فروشگاه دیگه ارزونتر بخرید. یا بعضی‌ فروشگاه‌ها ممکنه قیمت عادیشون بد نباشه، ولی‌ sale‌های خوب نزنن یا کوپن شما رو دوبله نکنن. بعد توی یک فروشگاه دیگه با توجه به دوبله شدن کوپن قیمت نهایی‌ براتون ارزونتر تموم بشه. البته من الان دیگه وقت و حوصله‌ این رو ندارم که برم هر هفته همه فروشگاه‌ها رو بگردم، ولی‌ با یاد گرفتن قیمت‌ها الان توی همون چند فروشگاه نزدیک به هم که میرم، میدونم از هر فروشگاه چی‌ بخرم و چی‌ نخرم.

کار دیگه‌ای هم که می‌تونید برای صرفه جویی در وقت بکنید اینه که وقتی‌ قیمت معمولی‌ اجناس و اینکه معمولاً sale اینها توی چه مایه‌ای هست دستتون اومد، هر روز یکشنبه که میشینید کوپن‌ها رو چک کنید، sale‌ها رو هم یا با آگهی‌های sale ضمیمه روزنامه یا از وبسایت فروشگاه‌ها چک کنید و از همون توی خونه برنامه ریزی کنید که کدوم فروشگاه‌ها برید و زیاد توی خود فروشگاه وقت تلف نکنید. حالا ممکنه یه دوری هم بین قفسه‌ها بزنید که شاید یک sale خوب پیدا کنید که توی آگهی sale چاپ نشده.

نکته خیلی‌ مهم دیگه مرتبط با همین که معمولاً ازش غفلت میشه اینه که هیچ وقت نذارید مایحتاج تون ته بکشه و بعد از روی ناچاری هر چی‌ رو با هر قیمتی که همون هفته هست بخرید. هر هفته که میرید خرید هر چی‌ رو که با قیمت خوب گیر آوردید بخرید و انبار کنید، به قول خود امریکایی‌ها stockpiling. این کار احتکار هم نیست که عذاب وجدان بگیرید، چون به دلایلی که در پست قبلی‌ گفتم فروشگاه‌ها از خداشونه که شما جنس‌ها رو غارت کنید که بتونن سفارش جدید رو از شرکت‌های توزیع کننده تحویل بگیرن و انبارشون زودتر پر و خالی‌ بشه. در ضمن اگه یک sale خوب بود و دیدید که کسانی زرنگ تر از شما بودن و زودتر از شما جنس‌ها رو غارت کردن، اصلا خونسردی خودتون رو از دست ندید. فروشگاه‌ها اکثرا یک چیزی دارن به اسم raincheck. یعنی یه رسید می‌نویسن بهتون میدن و امضأ می‌کنن که هر وقت محموله جدید اون جنس رو آوردن حتی اگه sale هفتگی اون جنس تموم شده باشه هم با نشون دادن raincheck جنس رو به همون قیمت sale بهتون میدن. من گاهی‌ وقت‌ها که برای یک جنس کوپن نداشتم، خدا خدا می‌کردم که جنس غارت شده باشه که من بتونم raincheck بگیرم که بعد وقتی‌ کوپن اون جنس گیرم اومد با raincheck برم. من شده که پیتزا‌های فریز شده گنده ۷-۸ دلاری رو همینجوری خریدم ۱/۳۳ دلار. یا بستنی‌های خیلی‌ عالی‌ رو زیر ۲ دلار خریدم.

البته این سیاست رو در مورد همه چی‌ نمیشه پیاده کرد. بعضی‌ چیز‌ها هست که ممکنه مجبور باشید همون هفته بخرید. مثلا اگه حاضر نیستید برای شیر‌های ماندگاری بالا پول بدید و شیر‌های معمولی‌ می‌خرید، خوب خیلی جای مانور دادن ندارید. البته من خیلی‌ وقت‌ها شیر ارگانیک ماندگاری بالا رو با همین raincheck و کوپن به قیمت ۱ دلار خریدم و توی یخچال انبار کردم، یعنی‌ ارزونتر از شیر معمولی‌. هرچند شیر معمولی‌ رو هم معمولاً میشه بالاخره توی یک فروشگاه با قیمت sale پیدا کرد. ولی‌ خوب این شیر‌های معمولی‌ رو sale هم پیدا کنید، نمیتونید زیاد بخرید و انبار کنید، چون تاریخ مصرفش چند روز بیشتر نیست.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arez0u نمایش پست ها
    ثواب داره از این Walmart یه چی بگین..بابا ما تو شهرمون همین یه Walmart رو داریم فقط..خوبه بده؟چه سیاست خریدی داشته باشیم؟
    می‌بخشید میشه بگید شما کجا هستید که غیر از walmart هیچی‌ توش نداره؟ اون موقعی که من توی اون دهکوره carbondale هم بودم، غیر از walmart فروشگاه‌های دیگه هم بود.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    Mehrad ]جان این مورد رو هم شفاف سازی بفرمایید شما کجا و چه جوری میوه می خریدید که ارزون هم در بیاد؟
    من از فروشگاه‌های مختلف همه جور میوه می‌خریدم و همیشه توی یخچالم پر میوه بود. من یادم نمیاد این مدتی‌ که توی آمریکا بودم برای سیب، هلو، آلو، شلیل، گلابی، انگور بیشتر از پوندی یک دلار (یا در بدترین شرایط ۱/۵ دلار) داده باشم. توت فرنگی‌ حد اکثر پوندی ۲/۵ دلار (معمولاً ۱ تا ۱/۵ دلار). طالبی حد اکثر دونه‌ای ۲ دلار (خیلی‌ وقت‌ها ۱ دلار)، اون غول پیکر هاش دونه‌ای ۲/۵ دلار. کیوی ۳ تا ۱ دلار (گاهی‌ وقت‌ها ۴ تا ۱ دلار). انواع و اقسام berry پینتی ۱ دلار. موز پوندی ۳۰ سنت. آناناس دونه‌ای ۱ دلار (البته پوست کندنش خیلی‌ مشقت باره، بعد از چند دفعه ترجیح دادم فقط کمپوتش رو بخرم همون ۱ دلار). پرتقال پوندی ۱ دلار، ولی‌ چون بعد از مدتی‌ آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی (نیم گالن ۲ تا ۲/۵ دلار) جز لا ینفک یخچالم شده بود، پرتقال خریدن رو ترک کردم. نارنگی هم همون اول ورودم به آمریکا اولین دوست آمریکاییم که من رو برده بود راه و چاه خرید کردن رو بهم نشون بده، جعبه ۵ پوندی خرید ۴ دلار و بهم هدیه داد. بعد از اون دیگه نتونستم ارزونتر از جعبه‌ای ۵ دلار پیدا کنم (بماند که سر همین جعبه نارنگی چه دوستی عمیقی بین ما شکل گرفت).

توی این مدتی‌ که آمریکا بودم و کوپن باز حرفه‌ای بودم، تنها موردی که برای میوه تازه کوپن دیدم، نارنگی بود. بقیه کوپن‌هایی‌ که دیدم برای کمپوت بود و میوه‌های خشک شده. البته روی اون کوپن‌ها رو هم زمین نمینداختم و می‌خریدم، ولی‌ من با میوه تازه بیشتر حال می‌کنم.

در مورد کجاش، هر فروشگاهی که میوه sale بود می‌خریدم و انبار می‌کردم. توی هر فروشگاهی هم که میرفتم بالاخره یه چیزایی‌ sale بود. اینجوری کلکسیون میوه هام تقریبا همیشه تکمیل بود. خیلی‌ روز‌ها پیش صبحانه سالاد میوه میخوردم تا بعد ۱-۲ ساعت برم سر اصل صبحانه. میدونم ممکنه حرف زدنم خیلی‌ مرفه بی‌ درد به نظر بیاد، ولی‌ باور کنید میوه‌ها رو به همون قیمت‌هایی‌ که گفتم می‌خریدم. صبحانه من هم با تکنیک هایی که برای خرید کردن در پست‌های قبلی‌ توضیح دادم، معمولاً نزدیک به مفت در میومد.

Senior Member mdemehri آواتار ها

توی امریکا باید بلد بود چی رو از کجا خرید و البته باید دونست که چه زمانی خرید کرد.
    کوپن توی نت هم پره...برید پرینت بگیرید یا هفته ای یه بار از این روزنامه ها بخرید واشنگتن پست و اینا! بینش کلی کوپن داره.
    سایت خیلی جاها رو می تونید چک کنید و ببینید چی ارزون شده و حراجه...یا دمه در فروشگاه ها روزنامه دارن که مال فروشگاهه و حراج ها رو می زنه. 10 تا بلال 2 دلار...این شکلی
    آهاااااااااااان یه نکته یادم اومد توی خیلی از فروشگاه های مواد غذایی روز های کاری( دوشنبه تا جمعه) موادی مثل گوشت و مرغ ارزون تره تا شنبه و یکشنبه ( این نکته تستی بود )
    کنسرو اینا هم اگه دیدید حراجه بخرید و انبار کنید ...خراب نمی شه که.
    ویرایش توسط mdemehri : October 30th, 2012 در ساعت 01:35 AM
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)