صفحه 86 از 111 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ,UCD,MD/MPH

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ما توی شهر بزرگی زندگی میکنیم و اینجا فروشگاه ایرانی هست. خرید از اونجا برای ما خیلیی به صرفه تره .مثلا برنج 10 کیلویی میخرید و خیلی ارزونتر میاد. قیمت ماست و گوشت هم که خیلی خوبه. حتی برای نون خریدن و سبزیجات به صرفه هست.

غذای اماده ما از فروشگاه 11 . 7 پیتزا اماده پخت میخریم که 5.5 دلاره و برای مصرف 4 بار یک نفر کافیه. البته این پیتزا تو قسمت غذاهای اماده خودشون هست و بدون جعبه گذاشتن.

از فروشگاهای اینا sprouts قیمت گوشتش از جاهای دیگه بهتره . برنجش میتونین بگین سمپل میخوام و تست کنید.

پیاز ما از فروشگاه ایرانی میخریم . اما trader joe's این فصل پیاز داغ میفروشه که به نظرم قیمتش خوبه و غذا درست کردنو راحت ترم میکنه.

اینا توصیه های کلی از دید خانم خونست .

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه قضیه کش بک چیه؟
    وقتی کارت میکشیم میگن کش بک میخواید یا نه؟
    اما ما اصلا نمیدونیم چیه،یعنی مثلا ب ازای مبلغ مشخصی خرید مقداری برمیگردونن؟؟!!
    لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه، ممنون.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط alipanah_f نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقتی کارت میکشید و میگه کش بک میخواید، یعنی مثلا ۲۰ دلار بیشتر کارت بکشید و ۲۰ دلار نقدی بهتون برگردونه.

با کش بکی که کردیت کارت ها روی خریدهای خاصی میدن و یک روش صرفه جوییه، متفاوته.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط alipanah_f نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همونطور که دوستمون گفت از این طریق می تونید پول نقد از حسابتون برداشت کنید. یک مزیت عمده این کار موقعی هست که به پول نقد احتیاج دارید ولی ATM بانکتون اون نزدیکی نیست. اینجوری می تونید بدون کارمزد از دبیت کارتتون پول بردارید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

دوستان هر موقع از آفرهای ebay استفاده میکنید بدونید که 10 درصد selling fee داره. من جنسی رو تو ebay به قیمت 420 دلار فروختم(قیمتش تو همین حدودا بود) و ebay ازم 42 دلار کم کرد گفتم تو آفر ننوشته بود که selling fee داره. گفت کل آفرهای ebay این فی رو داره. خلاصه بعد از کلی دعوا راضیش کردم پولم رو برگردونه. شما هم اینو بدونید. فروختن چیزی، فی نداره. استفاده از آفر برای فروختن تا کوپنی چیزی گیرتون بیاد 10 درصد فی داره.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad71 نمایش پست ها
    دوستان هر موقع از آفرهای ebay استفاده میکنید بدونید که 10 درصد selling fee داره. من جنسی رو تو ebay به قیمت 420 دلار فروختم(قیمتش تو همین حدودا بود) و ebay ازم 42 دلار کم کرد گفتم تو آفر ننوشته بود که selling fee داره. گفت کل آفرهای ebay این فی رو داره. خلاصه بعد از کلی دعوا راضیش کردم پولم رو برگردونه. شما هم اینو بدونید. فروختن چیزی، فی نداره. استفاده از آفر برای فروختن تا کوپنی چیزی گیرتون بیاد 10 درصد فی داره.
    فکر میکنم وقتی جنسی رو هم در ebay میفروشید، مبلغی رو ebay برمیداره به عنوان "کمیسیون"
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    فکر میکنم وقتی جنسی رو هم در ebay میفروشید، مبلغی رو ebay برمیداره به عنوان "کمیسیون"
    من جنسی رو تو ebay به قیمت یک دلار فروختم و فقط paypal مقداری برای transfer fee گرفت. همیشه حواستون باشه اگه جنسی رو میفروشید paypal هم مقداری پول برای خودش میگیره. من 420 دلار که فروختم، paypal 12 دلار گرفت. paypal همیشه میگیره ولی ebay در صورت استفاده از آفر فی میگیره.

سلام دوستان ... امیدوارم حالتون خوب باشه. سوالی داشتم, بهترین زمان خرید لباس زمستانه کی هست؟ الان بعد از سال نو (یعنی این هفته) حراج خوبی پیدا میشه؟ مرسی

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomi2011 نمایش پست ها
    سلام دوستان ... امیدوارم حالتون خوب باشه. سوالی داشتم, بهترین زمان خرید لباس زمستانه کی هست؟ الان بعد از سال نو (یعنی این هفته) حراج خوبی پیدا میشه؟ مرسی
    همین الان زمان خوبی هست. به rue21 و ROSS حتما سر بزن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad71 نمایش پست ها
    سلام
    من حدودا سه ماه هست که آمریکا اومدم. من چند تا روش صرفه جویی امتحان کردم که خیلی مفید هست.
    1. من از والمارت فقط نون میخرم(یک دلار). نمیدونم چرا دوستان میگن والمارت ارزونه. برای من گرونه.
    2. ALDI رو از دست ندید. من تقریبا بیشتر خزیدهام از آلدی هست. بعضیا پیتزا دوست دارن(منم همینجور). من هیچ وقت از رستوران غذا نمیگیرم از آلدی پیتزا آماده میگیرم(cheese pizza) خودم بهش گوشت و غیره اضافه میکنم چون برام حلال بودنش مهم هست. کسایی که دنبال رستوران حلال میگیردن میتونن app، zabihah رو دانلود کنن تا مغازه ها و رستورانهای حلال رو پیدا کنن.
    3. وسایل الکترونیکی: اگر هیکل تنومندی دارید بهترین انتخاب شاید توی صف ایستادن باشه ولی اگه از دست دادید فکر نکنید دیگه هیچی. cyber monday هم هست که دیل های خوبی داره. یک app فقط برای black friday هست دانلود کنین و استفاده کنین.
    4. از کوپنهایی که آمازون و ebay میذارن استفاده کنید من خودم 100 دلار مفت بردم.
    5. روزهای خاصی بعضی رستورانهای شهر غذای مفت میدن اگه ارزش داشت از دست ندید من یک بار پیتزای مفت خوردم.
    6. dollar tree یا one dollar store رو از دست ندید این مغازه همه چیزش یک دلار هست. تمام لوازم حمام و نظافت و حتی خوردنی هر کدوم یک دلار.
    7. لباس: rue21/ ross/ jcpenny خوبه. برای jcpenny باید بدونی کی کلیرنس میذاره اگر بتونین گروهی خرید کنین که خیلی به نفع هست مثلا rue21 میگه به اضای هر 120 دلار فکر کنم 60 دلار آف میده.
    موفق باشید
    سلام
    منم تقریبا سه ماهه اومدم امریکا و نظراتم رو به نظرات این دوستمون اضافه میکنم
    اینکه لزوما والمارت ارزونترین نیست موافقم اما خوب فک کنم این قدر زیاد شعبه داره که دم دست ترین انتخاب برای هرکسی هست مثلا تو شهر خود ما که شهر کوچیک دانشجویی هست بقیه فروشگاهها یه شعبه دارن اما والمارت دو تا داره و طبیعتا دسترسی بهش رو راحت تر میکنه
    البته خیلی هم نمیشه راحت مقایسه کرد چون کیفیت هم روی قیمت تاثیر میذاره مثلا من عسل هم از والمارت خریدم هم الدی ، عسل والمارت ارزون تر بود اما به نظرم به کیفیت عسل الدی نبود
    اگه جنسی هم که مقایسه میکنید برای یه شرکته و والمارت داره گرون تر میفروشه عملا والمارت حاضره مابه التفاوت رو بهتون پس بده اسمش رو هم میگه (saving catcher)

درسته که الدی ارزونتره اما نه همیشه مثل همون عسل که گفتم (حالا در این مورد به دلیل کیفیتش میارزه به نظرم من) و بعد هم اینکه الدی فقط پول نقد یا دبیت کارت قبول میکنه
    درصورتی که خرید از جای دیگه میتونه با کردیت کارت باشه که معمولا cash back دارن که به نوعی تخفیفه
    از طرفی اگه عمده خرید هاتون از الدی باشه و با کردیت کارت خرید نکنید سابقه اعتباری خوبی نمیتونید برای خودتون بسازید که بعد ها میتونه برای وام و خرید ماشین به دردتون بخوره مثلا
    خلاصه هرکاری یه سری محاسن داره یه سری معایب

فروشگاههای یه دلاری هم خوبه اما خوب نکته این جاست که باید قیمت هرچیزی دستتون باشه مثلا تن ماهی تو الدی ۶۶ سنت هست یا مثلا رنده تو والمارت ۹۵ سنت که خوب طبیعتا تو فروشگاه یه دلاری یه دلاره
    و اینکه بخواین قیمت هرچیزی رو تو هرفروشگاهی داشته باشین خوب وقت گیر هست و کلا خرید از جاهای مختلف خودش وقت گیر ، برای همین من خودم ترجیح میدم یک جا خرید کنم

یه سری فروشگاه دیگه هم هست sam's club که تو بسته بندی های بزرگتر میفروشه و ارزونتر که خوب یه ایرادش همین بسته های بزرگشه برای یه نفر آدم که باعث میشه بعضی وقت ها تاریخ انقضاش میگذره (البته خودش که میزنن تاریخ best use) ولی به هرحال مونده میشه دیگه

پانوشت:
    خیلی از این صحبت ها تو پست های قبلی دوستان زحمت کشیدن و نوشتن که باید ازشون تشکر کنم به خصوص آقا مهراد که کلی پست دارن و همه پستهاشون ماشاالله طولانی هست و با جزییات همه چی رو توضیح دادن و باید ازشون درخواست کنیم که یه تاپیک مدیریت زمان راه بندازن که ببینیم چه جوری وقت میکردن هم فروشگاهها رو بگردن هم اینجا این همه توضیحات در همه زمینه های اپلای و زندگی و خدمات بانکی و ... توضیحات مفصل بنویسن
    من خودم خیلی از اپلای ابرود استفاره کردم و دوست داشتم و دارم که بتونم به بقیه هم کمک کنم امیدوارم که از این به بعد بیشتر بتونم به فروم سر بزنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)