صفحه 90 از 111 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    به نظرتون قیمت هایی که این سایت میده برای هر شهر، واقعی هست؟
    https://www.expatistan.com/
    ممنون
    من برای شهری که هستم (دنور) نگاه کردم تا حد خوبی واقعی به نظر میاد. البته خونه رو furnished نوشته که اینجا من ندیدم برای اقامت طولانی مدت (بیشتر از 3 ماه) خونه ی furnished اجاره بدن.

ApplyAbroad Hero

من همیشه به اصلاح "هیچ ارزونی ای بی دلیل نیس" اعتقاد داشته و دارم. اونم به خصوص اینجا آمریکا ! دلیل اینکه یه فروشگاه یه لباس 220 دلاری را میده 34 یا مثلا 1300 دلاری را میده 165 چیه ؟!
    لباس (فاسد نشدنی) را بذاره انبار (که ایشالا زمین اینجا زیاده ) و بعد بالاخره یه وقتی بفروشه, نمیشه؟ اون لباس با اون قیمت آف خورده واقعا از هر لحاظ, کیفیت,جنس نخ, سایز (؟) و چیزای دیگه دقیقا همون کیفیت لباس قیمت اول را داره ؟! (البته باید اون دو قیمت را خرید و پوشید و بعد مقایسه کرد!) مثلا با یه بار شستن 10 سانت آب نمیره ؟ این چیزا.... اگه هدف جلب مشتریه و اینکه ما اینقده آف داریم چند وقت به چند وقت, خب اگه اون 1300 دلاریه را بده مثلا 237 دلار( به جا 165 تا ) بازم این هدف حاصل میشه؟! نه ؟
    میدونم اینا احتمالا شاید معادلات بیزنس و این چیزا باشه که شاید نشه راحت توضیح داد دلایل واقعی پشت این کارا.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    من همیشه به اصلاح "هیچ ارزونی ای بی دلیل نیس" اعتقاد داشته و دارم. اونم به خصوص اینجا آمریکا ! دلیل اینکه یه فروشگاه یه لباس 220 دلاری را میده 34 یا مثلا 1300 دلاری را میده 165 چیه ؟!
    لباس (فاسد نشدنی) را بذاره انبار (که ایشالا زمین اینجا زیاده ) و بعد بالاخره یه وقتی بفروشه, نمیشه؟ اون لباس با اون قیمت آف خورده واقعا از هر لحاظ, کیفیت,جنس نخ, سایز (؟) و چیزای دیگه دقیقا همون کیفیت لباس قیمت اول را داره ؟! (البته باید اون دو قیمت را خرید و پوشید و بعد مقایسه کرد!) مثلا با یه بار شستن 10 سانت آب نمیره ؟ این چیزا.... اگه هدف جلب مشتریه و اینکه ما اینقده آف داریم چند وقت به چند وقت, خب اگه اون 1300 دلاریه را بده مثلا 237 دلار( به جا 165 تا ) بازم این هدف حاصل میشه؟! نه ؟
    میدونم اینا احتمالا شاید معادلات بیزنس و این چیزا باشه که شاید نشه راحت توضیح داد دلایل واقعی پشت این کارا.
    خیلی وقتها اون 220 دلاره قیمت واقعی نیست!
    ولی در کل لباس تو آمریکا خیلی خیلی رقابتیه مثل ماشین و سود کرد روش اصلا آسون نیست. خیلی وقتها هزینه ی انبارداری و tracking و تگ کردن یه تیکه لباس ااونقدر بالا میره که اصلا ارزش نگهداری رو نداره. تغییرات فصلی هم که مشکلات رو بیشتر می کنه و هر چند ماه یه بار کل store باید عوض بشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

جواد عزیز مساله خیلی ساده اس همونطور که پیمی گفت خیلی از هزینه ها نمی ذاره این جنس ها رو برای سال بعد زمستون نگه داشت. در ضمن قیمت واقعی و تموم شده این لباس 50 دلاره نه بیشتر، بقیه اش سوده. هزارتاشو فروخته سود کرده و الان که آخر فصله ته مونده هاش رو هم به این قیمت میده که انبارش خالی شه و یه تبلیغی هم کرده باشه. مثلا من کاپشن نایک خریدم 12 دلار. این همونه فقط انبارگردانی آخر فصله. این که دیگه قرار نیست آب بره یا کیفیتش فرق داشته باشه.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

دليل اصليش انبارگرداني و گردش سرمايه هست. در پستهاي قديميم در همين تاپيك توضيح دادم. در ضمن اينجا مد هم خيلي مهمه. براي من مد مهم نبوده و نيست ولي براي فروشگاهها مهمه. يكي از دلائل اينكه روشگاهها ميخوان از شر لباسهاشون راحت بشن اينه كه وقتي جنس از مد بيفته فروختنش سخت تر ميشه.

البته اون اوركت ٢٢٠ دلاري رو خودشون ٣٤ دلار نميدادن. با تركيب كوپن و sale به اون قيمت گرفتم. جنسش هم خيلي خوب بود ودر سرماي شمال اهايو و windchill كنار درياچه Erie به خوبي جواب داد. بعد از اون هم ديگه نتونستم deal به اين خوبي گير بيارم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

در مورد دوچرخه در کاهش هزینه ها بحث شده. اما چند تا نکته خیلی مهمن.
    1. دانشگاه من دوچرخه بهمون میده و آخر ترم میگیره. با دانشگاتون چک کنید.
    2. به آب و هوا توجه کنید. جایی که منم 8 ماه سال هوا سرده و نمیدونم دوچرخه بخرم یا نه. این به خودتون برمیگرده. در مناطق گرمی مثل تگزاسو نوادا و نیومکزیکو دوچرخه کمک کننده هست.
    3. سعی کنید دوچرخه نو باشه یا اگر دست دوم باشه condition ، like new داشته باشه.
    4. مارکهای خوبی هستن برای خزید دوچرخه مثل scott, giant, santa cruz, gt, trek
    5. دوچرخه های تارگت و والمارت خوب نیستن.(اکثرا به این صورت هست)
    6. دوچرخه زیر 200 دلار ریسک هست(اگر قصد اقامت طولانی مدت در شهری رو دارید دوچرخه بهتر بخرید حتما، البته زمانی هم که میخرید مهم هست مثلا بلک فرایدی خوب قیمتا پایین هست)
    7. به صرف اینکه دوچرخه ای برند معروف هست نخریدش. حتما به قطعات دوچرخه دقت کنید، وزن دوچرخه، چرخ، derailleur و غیره.
    8. حتما با کسی که دوچرخه سوار کارآزموده هست صحبت کنید
    9. حتما دوچرخه های خوب رو گوگل کنید. مارکهای خوب رو بگیرید. بعضی از برندها مثل Diamondback معروف نیستن ولی بعضی از دوچرخه هاشون واقعا خوبن و یک دانشجو میتونه بخره.
    10. نوع دوچرخه به خودتون بستگی داره ولی اگر نظر منو میخواید mountain bike بگیرید(road bike و hybrid bike بستگی به نوع استفادتون داره)
    11. دوچرخه رو اگر نو به صورت آنلاین بخرید باید خودتون سر هم کنید چون قطعاتش جداست
    12. معمولا قطعاتی که برای دوچرخه استفاده میکنن ساخت شرکت shimano هست. کیفیت قطعات این دوچرخه به ترتیب از بالاترین کیفیت تا پایین ترین کیفیت به این صورت هست:
    XTR
    SAINT
    DXR
    DEORE - XT
    DEORE - LX
    HONE
    DEORE
    ALIVIO
    ASERA
    ALTOS
    TOURENY
    SIS
    13. frame size با wheel size فرق داره اگر آدمی هستید که دوست دارید کمتر پا بزنید سعی کنید دوچرخه ای بگیرید که wheel size اش 27.5 یا 29 اینچ باشه. برای اینکه بدونید دوچرخه ای سایزتون هست یا نه، فقط به frame size دقت کنید. جداولی تو گوگل میتونید پیدا کنید که frame size دوچرخه رو متناسب با قدتون بهتون میگن.
    14. دوباره، به کیفیت قطعات دوچرخه و لاستیک اون دقت کنید حتما. مخصوصا اگر با دوچرخه مسافت های طولانی دوست دارید طی کنید.
    15. دوچرخه هایی اومده جدیدا که fat bike میگن بهشون. اگر fat bike خوب بخواید بخرید قیمتش خیلی بالاست. ولی fat bike هایی با قیمت کمتر حدودا 200 دلار مثل mangose dolomite هم میتونید پیدا کنید ولی من از کیفیتش اطلاعی ندارم.
    16. اگر دوچرخه نو خریدید(بعد از سر هم کردن اگر اینترنتی خریدید یا رفتید از فروشگاه خریدید) حتما قبل از سوار شدن ببرید پیش دوچرخه سازیها تا براتون safety check & adjustment انجام بدن. این کار هم عمر دوچرخه رو بالا میبره(بعضی وقتا به صورت exponential) و هم شما رو تو راه نمیذاره بعدا.
    17. حتما دقت کنید که صندلی دوچرخه adjustable باشه.
    18. التماس دعا

Junior Member

سلام دوستان

راه کم کردن هزینه مسکن به شکل خیلی شدید چی هست به نظر شما؟

من واقعا شرمنده هستم این مطلب رو به این شکل می نویسم و نمی خواهم دوستان برداشت بدی پیدا کنند ولی من در ایران در دوران خوابگاه دانشگاه و بعد هم سربازی شهرستان به زندگی در شرایط بسیار سخت عادت کرده ام و مشکلی با زندگی به صورت نزدیک به شرایط بی خانمان های آمریکایی ندارم. بدون هیچ تعارف و شوخی عرض می کنم.

می خواستم بدانم اگر فقط یک جای خواب و دوش و نهایتا یک گاز و یخچال مشترک بخواهم چه طوری می توانم پیدا کنم؟ آیا شدنی است؟ سوالم کاملا جدی است.

شرایط بنده اگر ویزا بگیرم به این صورت هست که حدود 820 دلار هر دوهفته قرار است که چک بگیرم اما در یکی از گران ترین و در عین حال تجملاتی ترین شهرهای آمریکا. الان رو سایت ها که نگاه می کردم حس بدی به من دست داد می بینم تمام خانه ها بلا استثنا خیلی جادار و مجلل هستند. هال بزرگ آشپزخانه بزرگ اتاق خواب بزرگ کف پوش چوبی!!........... و بنده به هیچ کدام از اینها نیاز ندارم و اگرچه با داشتن یک همخانه میشود با این پول در یکی از این خانه ها زندگی کرد اما من اصلا حس خوبی ندارم که وقتی عملا از صبح تا شب باید در دانشگاه باشم این همه پول برای چیزی که به هیچ وجه نقش مفیدی در زندگی ام بازی نمی کند بدهم و شاید من را مسخره کنید و بگویید چه آدم خسیسی.......... اما من ترجیح میدهم راهی پیدا کنم که این حقوقم را برای آینده ام جمع کنم.

ممنون می شوم اگر کمکم کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, US

نقل قول نوشته اصلی توسط usphys نمایش پست ها
    سلام دوستان

من واقعا شرمنده هستم این مطلب رو به این شکل می نویسم و نمی خواهم دوستان برداشت بدی پیدا کنند ولی من در ایران در دوران خوابگاه دانشگاه و بعد هم سربازی شهرستان به زندگی در شرایط بسیار سخت عادت کرده ام و مشکلی با زندگی به صورت نزدیک به شرایط بی خانمان های آمریکایی ندارم. بدون هیچ تعارف و شوخی عرض می کنم.

می خواستم بدانم اگر فقط یک جای خواب و دوش و نهایتا یک گاز و یخچال مشترک بخواهم چه طوری می توانم پیدا کنم؟ آیا شدنی است؟ سوالم کاملا جدی است.

شرایط بنده اگر ویزا بگیرم به این صورت هست که حدود 820 دلار هر دوهفته قرار است که چک بگیرم اما در یکی از گران ترین و در عین حال تجملاتی ترین شهرهای آمریکا. الان رو سایت ها که نگاه می کردم حس بدی به من دست داد می بینم تمام خانه ها بلا استثنا خیلی جادار و مجلل هستند. هال بزرگ آشپزخانه بزرگ اتاق خواب بزرگ کف پوش چوبی!!........... و بنده به هیچ کدام از اینها نیاز ندارم و اگرچه با داشتن یک همخانه میشود با این پول در یکی از این خانه ها زندگی کرد اما من اصلا حس خوبی ندارم که وقتی عملا از صبح تا شب باید در دانشگاه باشم این همه پول برای چیزی که به هیچ وجه نقش مفیدی در زندگی ام بازی نمی کند بدهم و شاید من را مسخره کنید و بگویید چه آدم خسیسی.......... اما من ترجیح میدهم راهی پیدا کنم که این حقوقم را برای آینده ام جمع کنم.

سلام. اول اميدوارم كه هيچ وقت مجبور نشين در امريكا مانند بي خانمان ها زندگي كنيد.
    من نمي دونم شما خونه هاي هاي كدوم سايت رو چك كرديد، ولي مي تونم اين رو بگم كه بيشتر دانشجوها در امريكا (حتي خود امريكايي ها) در خونه هاي مجلل و حتي خوب زندگي نمي كنند. همه ي بچه ها استوديو يا خانه هاي خيلي معمولي با دو تا چهار roommate اجاره مي كنند.
    درباره راه كم كردن هزينه مسكن هم دو راه هست. يكي اين كه سعي كنيد تعداد roommate زيادي داشته باشيد. خيلي از هندي ها حتي در اتاق shared زندگي مي كنند. البته پيدا كردن roommate كار راحتي نيست.
    دومين نكته هم اين كه طبيعتا هر چه از مركز شهر و يا دانشگاه دورتر بشين هزينه اجاره هم پايين تر مياد. ولي در عوض مشكل رفت و آمد به دانشگاه به وجود مياد كه يا بايد ماشين داشته باشيد و يا وسيله حمل و نقل عمومي خوب فراهم باشه.
    به هر حال پيشنهاد مي كنم با دانشجويان ايراني (و يا خارجي) دانشگاهي كه قرار هست بريد تماس بگيريد و به دنبال roommate بگرديد. هم چنين بپرسيد كه بيشتر دانشجوها در كدوم محله ها زندگي مي كنند. موفق باشيد.
    .Please upvote my post if you found it helpful or informative

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط usphys نمایش پست ها
    سلام دوستان

بستگی به شهری که میرید داره ولی این فاند برای یک نفر اصلن کم نیست. مخصوصن اگه دانشجو باشید و تکس ازش کم نشه. اگه با ویزای دانشجویی میرین حتمن از دانشگاه راجع به خدماتشون برای housing بپرسین. خیلی دانشگاه ها دانشجوهایی که دنبال هم اتاقی میگردن رو به هم معرفی میکنن. توی خود دانشگاه هم همیشه توی بوردها پر از آگهی برای هم خونه هست. اون هم نشد، استودیو اینجا خیلی زیاده. من فکر میکنم شما سایت های درستی رو نگاه نکردین وگرنه آپارتمان و استودیو که بسیار زیاده بخصوص در شهرهای بزرگ که محدودیت جا هست. اون خونه های جادار که میفرمایید برای خانواده هایی هست که بچه دارن، نه برای دانشجوها. دانشجوها معمولن چند نفر میشن و جایی نزدیک کمپس کرایه میکنن. خونه های نزدیک کمپس معمولن گرون تر هستن ولی خرج رفت و آمد به دانشگاه حذف میشه و به لحاظ امنیت هم شاید بهتر باشه.

من کاملن دغدغه ی شما رو درک میکنم چون خودم اولش که اومدم اینجا خیلی از لحاظ مالی محدودیت داشتم. ولی تجربه ی من و خیلی از دوستان دیگه رو چراغ راهتون کنین و برای انتخاب محل سکونت کمی وسواس به خرج بدین. کمی بیشتر اجاره دادن بهتر از هزار و یک مشکل ناشی از زندگی در منطقه ی بد و ارزونه. یادتون باشه که توی این کشور هر کسی میتونه سلاح گرم داشته باشه. یادتون باشه که درصد سو مصرف مواد اینجا خیلی بالاست. لازم نیست برین در مجلل ترین منطقه خونه بگیرین ولی به خاطر 100 دلار کمتر هم راضی نشین به اینکه در منطقه ی ناامنی زندگی بکنین. بخصوص در شهرهایی مثل نیویورک، شیکاگو، فینیکس و ...
    اولین جایی که من کرایه کردم جای بدی توی شهر نبود ولی چون تجربه نداشتم که به چه مواردی باید دقت میکردم، تا قراردادم تموم بشه خیلی اذیت شدم. تا حدی که چندین بار به مدیریت مجموعه شکایت کردم و یک بار هم مجبور شدم به پلیس زنگ بزنم! در نظر داشته باشین که اینها ممکنه توی ایران هم براتون اتفاق افتاده باشه ولی وقتی در مملکت غریب هستین خیلی مسایل فرق میکنه. اینجا هم معمولن قرارداد خونه ها (مخصوصن وقتی با شرکتها طرف باشین نه با فرد) به شکلی تنظیم میشه که دست و بال مستاجر بدجوری بسته میشه.
    خلاصه فکر نکنین اگه صبح تا شب دانشگاه هستین اصلن مهم نیست کجا زندگی میکنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siavashf نمایش پست ها
    سلام. اول اميدوارم كه هيچ وقت مجبور نشين در امريكا مانند بي خانمان ها زندگي كنيد.
    من نمي دونم شما خونه هاي هاي كدوم سايت رو چك كرديد، ولي مي تونم اين رو بگم كه بيشتر دانشجوها در امريكا (حتي خود امريكايي ها) در خونه هاي مجلل و حتي خوب زندگي نمي كنند. همه ي بچه ها استوديو يا خانه هاي خيلي معمولي با دو تا چهار roommate اجاره مي كنند.
    درباره راه كم كردن هزينه مسكن هم دو راه هست. يكي اين كه سعي كنيد تعداد roommate زيادي داشته باشيد. خيلي از هندي ها حتي در اتاق shared زندگي مي كنند. البته پيدا كردن roommate كار راحتي نيست.
    دومين نكته هم اين كه طبيعتا هر چه از مركز شهر و يا دانشگاه دورتر بشين هزينه اجاره هم پايين تر مياد. ولي در عوض مشكل رفت و آمد به دانشگاه به وجود مياد كه يا بايد ماشين داشته باشيد و يا وسيله حمل و نقل عمومي خوب فراهم باشه.
    به هر حال پيشنهاد مي كنم با دانشجويان ايراني (و يا خارجي) دانشگاهي كه قرار هست بريد تماس بگيريد و به دنبال roommate بگرديد. هم چنين بپرسيد كه بيشتر دانشجوها در كدوم محله ها زندگي مي كنند. موفق باشيد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها
    بستگی به شهری که میرید داره ولی این فاند برای یک نفر اصلن کم نیست. مخصوصن اگه دانشجو باشید و تکس ازش کم نشه. اگه با ویزای دانشجویی میرین حتمن از دانشگاه راجع به خدماتشون برای housing بپرسین. خیلی دانشگاه ها دانشجوهایی که دنبال هم اتاقی میگردن رو به هم معرفی میکنن. توی خود دانشگاه هم همیشه توی بوردها پر از آگهی برای هم خونه هست. اون هم نشد، استودیو اینجا خیلی زیاده. من فکر میکنم شما سایت های درستی رو نگاه نکردین وگرنه آپارتمان و استودیو که بسیار زیاده بخصوص در شهرهای بزرگ که محدودیت جا هست. اون خونه های جادار که میفرمایید برای خانواده هایی هست که بچه دارن، نه برای دانشجوها. دانشجوها معمولن چند نفر میشن و جایی نزدیک کمپس کرایه میکنن. خونه های نزدیک کمپس معمولن گرون تر هستن ولی خرج رفت و آمد به دانشگاه حذف میشه و به لحاظ امنیت هم شاید بهتر باشه.

من کاملن دغدغه ی شما رو درک میکنم چون خودم اولش که اومدم اینجا خیلی از لحاظ مالی محدودیت داشتم. ولی تجربه ی من و خیلی از دوستان دیگه رو چراغ راهتون کنین و برای انتخاب محل سکونت کمی وسواس به خرج بدین. کمی بیشتر اجاره دادن بهتر از هزار و یک مشکل ناشی از زندگی در منطقه ی بد و ارزونه. یادتون باشه که توی این کشور هر کسی میتونه سلاح گرم داشته باشه. یادتون باشه که درصد سو مصرف مواد اینجا خیلی بالاست. لازم نیست برین در مجلل ترین منطقه خونه بگیرین ولی به خاطر 100 دلار کمتر هم راضی نشین به اینکه در منطقه ی ناامنی زندگی بکنین. بخصوص در شهرهایی مثل نیویورک، شیکاگو، فینیکس و ...
    اولین جایی که من کرایه کردم جای بدی توی شهر نبود ولی چون تجربه نداشتم که به چه مواردی باید دقت میکردم، تا قراردادم تموم بشه خیلی اذیت شدم. تا حدی که چندین بار به مدیریت مجموعه شکایت کردم و یک بار هم مجبور شدم به پلیس زنگ بزنم! در نظر داشته باشین که اینها ممکنه توی ایران هم براتون اتفاق افتاده باشه ولی وقتی در مملکت غریب هستین خیلی مسایل فرق میکنه. اینجا هم معمولن قرارداد خونه ها (مخصوصن وقتی با شرکتها طرف باشین نه با فرد) به شکلی تنظیم میشه که دست و بال مستاجر بدجوری بسته میشه.
    خلاصه فکر نکنین اگه صبح تا شب دانشگاه هستین اصلن مهم نیست کجا زندگی میکنین.
    از پاسخهای شما دوستان بسیار سپاسگزارم. راستش خیلی زیاد نگشتم چون هنوز معلوم نیست اصلا ویزا به من بدن یا نه.

اما حتی یک مورد مناسب هم به چشم من نیامد که نزدیک دانشگاه باشه. هرچی بود خیلی مجلل بود و 2000 دلار در ماه به بالا. تازه از اون بدتر ظاهرا اطراف دانشگاه منطقه نا امنی هم هستش. حتی این استودیو که می گید بعضا از یک خوابه گرون تر بود. شاید امکاناتش فرق میکرد مثلا قبض ها رو شامل میشد یا لوازم توش بود. ولی به هرحال قیمت ها سر سام آور بود و با توجه به اینکه چند 10 هزار دانشجو اونجا دارند زندگی می کنند و دانشگاه هم خوابگاهی نداره برای من خیلی نگران کننده شد قضیه. البته با یکی از ایرانی های دانشجو اونجا مکاتبه کردم. ایشون تونستون در راستای خط مترویی که اونجا هست و از نزدیک دانشگاه عبور می کنه یه خونه 1 خوابه با قیمت خیلی خوب بگیرن ولی با کمی فاصله از دانشگاه. اگر من هم بتونم همچین چیزی بگیرم و بتونم با کسی شیر کنم که هزینش نصف بشه حداقل خیلی عالی میشه. دانشگاه هم سیستم هم خونه پیدا کردن داره ولی من هنوز عضوش نشدم.

ولی هزینه مسکن واقعا ناجوانمردانه هستش در آمریکا. به توصیه بعضی دوستان من فقط شهرهای بزرگ اپلای کردم و الان یه جورایی پشیمونم. خوشگلی شهر و بودن شرکت و اینا اطرافش به مسایل امنیتی و دغدغه های مالی نمی ارزه واقعا. شاید بعدا نظرم عوض بشه. نمیدونم.

با آرزوی موفقیت همگی و تشکر مجدد از شما دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)