صفحه 91 از 111 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط usphys نمایش پست ها
    از پاسخهای شما دوستان بسیار سپاسگزارم. راستش خیلی زیاد نگشتم چون هنوز معلوم نیست اصلا ویزا به من بدن یا نه.

اما حتی یک مورد مناسب هم به چشم من نیامد که نزدیک دانشگاه باشه. هرچی بود خیلی مجلل بود و 2000 دلار در ماه به بالا. تازه از اون بدتر ظاهرا اطراف دانشگاه منطقه نا امنی هم هستش. حتی این استودیو که می گید بعضا از یک خوابه گرون تر بود. شاید امکاناتش فرق میکرد مثلا قبض ها رو شامل میشد یا لوازم توش بود. ولی به هرحال قیمت ها سر سام آور بود و با توجه به اینکه چند 10 هزار دانشجو اونجا دارند زندگی می کنند و دانشگاه هم خوابگاهی نداره برای من خیلی نگران کننده شد قضیه. البته با یکی از ایرانی های دانشجو اونجا مکاتبه کردم. ایشون تونستون در راستای خط مترویی که اونجا هست و از نزدیک دانشگاه عبور می کنه یه خونه 1 خوابه با قیمت خیلی خوب بگیرن ولی با کمی فاصله از دانشگاه. اگر من هم بتونم همچین چیزی بگیرم و بتونم با کسی شیر کنم که هزینش نصف بشه حداقل خیلی عالی میشه. دانشگاه هم سیستم هم خونه پیدا کردن داره ولی من هنوز عضوش نشدم.

ولی هزینه مسکن واقعا ناجوانمردانه هستش در آمریکا. به توصیه بعضی دوستان من فقط شهرهای بزرگ اپلای کردم و الان یه جورایی پشیمونم. خوشگلی شهر و بودن شرکت و اینا اطرافش به مسایل امنیتی و دغدغه های مالی نمی ارزه واقعا. شاید بعدا نظرم عوض بشه. نمیدونم.

با آرزوی موفقیت همگی و تشکر مجدد از شما دوستان
    اگه تشریف میبرین نیویورک که بله، قطعن هزینه‌ی مسکن سرسام آوره. من برای خونه Zillow.com و apartments.com رو توصیه میکنم. میتونین اونجا بر اساس منطقه و هزینه و خیلی ویژگی‌های دیگه جستجو رو محدود کنین.
    هزینه ی مسکن یه جورایی با تهران برابری میکنه (البته بستگی به شهر هم داره). درسته که ممکنه اجاره بالا باشه ولی پول پیش در بیشترین حالت به اندازه‌ی یک ماه اجاره بیشتر نیست. خیلی جاها با یک درآمد متوسط میشه یه جای متوسط رو کرایه کرد، در حالی که توی تهران اینطوری هم نیست. مشکل ماها این تبدیل مداوم و ناگزیر تومن به دلار و برعکسه.
    اگر جایی میرین که حمل و نقل عمومی خوبه (مشکل اغلب شهرهای امریکا همین نبود حمل و نقل عمومی مناسبه)، فاصله داشتن از دانشگاه مشکل چندان بزرگی نیست.

ایشالا که ویزا میگیرید و این مراحل اولیه رو هم به خیر و خوشی پشت سر میذارین، چند ماه اول خیلی سخته، ولی زود میگذره.

کلا چطوری میشه با کمترین هزینه دو نفر زندگی کنند؟
    یعنی میخوام بدونم در شرایط حداقل یی چقدر پول لازم هست؟

مرسی

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nourmohammadi نمایش پست ها
    کلا چطوری میشه با کمترین هزینه دو نفر زندگی کنند؟
    یعنی میخوام بدونم در شرایط حداقل یی چقدر پول لازم هست؟

مرسی
    دوست عزیزاین سوال شما کاملا به این بستگی داره که چه نقطه ای از آمریکا تشریف خواهید برد.

سلام. کسی در مورد هزینه های زندگی توی شهر مورگان تاون برای دانشجوهای West Virginia University میدونه؟ زندگی برای 2 نفر به صورت دانشجویی. ممنون میشم اگه هزینه هارو به تفکیک مسکن، خورد و خوراک و غیره بگین. با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

سلام
    کسایی که اطلاع دارند از قیمت ها، خریدکردن از سیتی سنترهای بزرگ را توصیه میکنند و یا خرده فروشی ها رو؟ آیا فرقی میکنه ؟منظورم از خرید مایحتاج خوراکی هست بیشتر. و اینکه میشه کوپن و یا تخفیف برای مواد غذایی پیدا کرد؟ اگه که هر ایالتی فرق میکنه من منحصرا ایالت میزوری مد نظرم هست.
    ممنون

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط simani نمایش پست ها
    سلام
    کسایی که اطلاع دارند از قیمت ها، خریدکردن از سیتی سنترهای بزرگ را توصیه میکنند و یا خرده فروشی ها رو؟ آیا فرقی میکنه ؟منظورم از خرید مایحتاج خوراکی هست بیشتر. و اینکه میشه کوپن و یا تخفیف برای مواد غذایی پیدا کرد؟ اگه که هر ایالتی فرق میکنه من منحصرا ایالت میزوری مد نظرم هست.
    ممنون
    منظورتون از سيتي سنترهاي بزرگ رو متوجه نميشم. يعني خريد كردن در مناطق مركزي شهرهاي بزرگ؟ يا مجتمعهاي تجاري بزرگ در شهرها؟ يا فروشگاههاي زنجيره اي؟

معمولا فروشگاههايي كه در مناطق مركزي يا به اضطلاح داونتاون شهرهاي بزرگ هستن گرونفروشن ولي بزرگي و كوچكي فروشگاهها به خودي خود تعيين كننده ارزوني و گروني قيمت نيست. همچنين قيمت مواد خوراكي در ايالتهاي مختلف تفاوت قابل ملاحظه اي نداره. حالا ممكنه در برخي شهرهاي خيلي كوچك و دورافتاده به دليل نبود تنوع فروشگاه و نبود رقابت بين فروشگاهها و دوري از انبارهاي توزيع كالا، مقداري قبمتها گرونتر از جاهاي ديگه ايالت باشه ولي حتي كوچكي و بزرگي شهر هم به تنهايي تعيين كننده قيمت نيست.

اصول صرفه جويي در هر جاي آمريكا يكسانه. در مورد روشهاي صرفه جويي و كوپن و اين چيزا در پستهاي قبلي توضيح مفصل هست و من و بقيه دوستان تجربيات خودمون رو نوشتيم. من از اكتبر ٢٠١٢ شروع كردم به نوشتن در اين مورد. مي تونيد از اين پست شروع كنيد:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post960750
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

کاربران گرامی
    تعدادی از پست های اخیر به دلیل نامرتبط بودن با عنوان موضوع حذف شدند. لطفا در انتخاب موضوع دقت بیشتری داشته باشید. پست نامرتبط با موضوع را صرفا گزارش کنید.

لطفاً یک بار دیگر مقررات فروم را مطالعه فرمایید.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    منظورتون از سيتي سنترهاي بزرگ رو متوجه نميشم. يعني خريد كردن در مناطق مركزي شهرهاي بزرگ؟ يا مجتمعهاي تجاري بزرگ در شهرها؟ يا فروشگاههاي زنجيره اي؟

معمولا فروشگاههايي كه در مناطق مركزي يا به اضطلاح داونتاون شهرهاي بزرگ هستن گرونفروشن ولي بزرگي و كوچكي فروشگاهها به خودي خود تعيين كننده ارزوني و گروني قيمت نيست. همچنين قيمت مواد خوراكي در ايالتهاي مختلف تفاوت قابل ملاحظه اي نداره. حالا ممكنه در برخي شهرهاي خيلي كوچك و دورافتاده به دليل نبود تنوع فروشگاه و نبود رقابت بين فروشگاهها و دوري از انبارهاي توزيع كالا، مقداري قبمتها گرونتر از جاهاي ديگه ايالت باشه ولي حتي كوچكي و بزرگي شهر هم به تنهايي تعيين كننده قيمت نيست.

اصول صرفه جويي در هر جاي آمريكا يكسانه. در مورد روشهاي صرفه جويي و كوپن و اين چيزا در پستهاي قبلي توضيح مفصل هست و من و بقيه دوستان تجربيات خودمون رو نوشتيم. من از اكتبر ٢٠١٢ شروع كردم به نوشتن در اين مورد. مي تونيد از اين پست شروع كنيد:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post960750
    ممنون از جوابتون.
    من پستهای قبلی شما رو چندتاشو خوندم. چیزی که سوال برانگیز هست برای من این هست که شما چقدر وقت میگذاشتید برای کوپن بازی؟ به نظر خیلی وقت گیر هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

ممنون از جوابتون.
    من پستهای قبلی شما رو چندتاشو خوندم. چیزی که سوال برانگیز هست برای من این هست که شما چقدر وقت میگذاشتید برای کوپن بازی؟ به نظر خیلی وقت گیر هست.
    کوپن ها معمولن با پست یا با ایمیل براتون میاد. اگه روزنامه بخرین تو روزنامه ها هم یه سری کوپن هست. به طور معمول چیزی نیست که بخواین به صورت اکتیو برین بگردین پیداش کنین.

فروشگاه های زنجیره ای مرسوم هم معمولن آفرهای هفتگی دارن، که حتا اگه کوپن نداشته باشین بازم براتون ارزون تموم میشه. مثلن Sprouts که عمدتن میوه و سبزیجات و مواد غذایی میفروشه، گاهی گردو رو حراج میکنه و پوندی 4 یا 5 دلار میفروشه (به حالت معمول پوندی 7 یا 8 دلاره). ما فلایرهای هفتگیشون رو که برامون میاد نگاه میکنیم و اگه ببینیم اون هفته چیزی آفر خورده که ما مصرف میکنیم یا می ارزه (مث همین گردو)، میریم میخریم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

ممنون از جوابتون.
    بستگي داره خودتون چقدر بخواهيد وقت صرف كنيد. من همه اطلاعاتي كه داشتم به اشتراك گذاشتم براي استفاده بقيه. ولي معنيش اين نيست كه همه اين كارها رو خودم فرصت و حوصله دارم انجام بدم. عملا از وقتي رفتم دنبال دكترا (و حتي الان كه موقتا درس رو گذاشتم كنار و مشغول دكتراي بچه داري هستم) كوپن بازي من محدود ميشه به همون چيزايي كه توي روزنامه روز يكشنبه هست و گاهي اوقات كه توي صندوق پستي دفترچه كوپن ميذارن. فروشگاه گردي هم مثل قديم نمي كنم و براي عمده خريدها ميرم meijer كه قيمتهاي خيلي خوبي داره. من الان خريدهايي كه از meijer مي كنم با تركيب كوپنها از Costco هم ارزونتر در مياد. حالا اگه آگهيهاي لاي روزنامه يكشنبه رو ببينم فروشگاه ديگه اي چيزي رو به قيمت خوب داره ميرم مي گيرم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)