صفحه 92 از 111 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1103

موضوع: هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

به نظر من هم وقت زیادیو میگیره ولی این بنده خدا هم گفت که هر چیزی یادگرفته رو به اشتراک گذاشته و همشو خودش انجام نداده. بهترین کار این هست که با شهری که میری باید اشنا بشی. یعنی اینکه شما باید همون چند هفته اول حالا با تجربه بقیه دانشجوهای ایرانی و یا خودت، بفهمی که چه چیزی به صرفه هست که از کجا بخری و اقلام مهم و پرهزینه رو از اونجا بگیری. حالا دیگه اگه خریدت با هدف و از جاهای خاص باشه، پیداکردن کوپنهای اون فروشگاه ها کاری دیگه نداره. در مورد کالاهایی هم مه زیاد نیاز نداری میشه از همون روزها خاص مثل بلک فرایدی که بعضا بچا گفتن سرتون کلا نره! میشه استفاده کرد.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    بستگي داره خودتون چقدر بخواهيد وقت صرف كنيد. من همه اطلاعاتي كه داشتم به اشتراك گذاشتم براي استفاده بقيه. ولي معنيش اين نيست كه همه اين كارها رو خودم فرصت و حوصله دارم انجام بدم. عملا از وقتي رفتم دنبال دكترا (و حتي الان كه موقتا درس رو گذاشتم كنار و مشغول دكتراي بچه داري هستم) كوپن بازي من محدود ميشه به همون چيزايي كه توي روزنامه روز يكشنبه هست و گاهي اوقات كه توي صندوق پستي دفترچه كوپن ميذارن. فروشگاه گردي هم مثل قديم نمي كنم و براي عمده خريدها ميرم meijer كه قيمتهاي خيلي خوبي داره. من الان خريدهايي كه از meijer مي كنم با تركيب كوپنها از Costco هم ارزونتر در مياد. حالا اگه آگهيهاي لاي روزنامه يكشنبه رو ببينم فروشگاه ديگه اي چيزي رو به قيمت خوب داره ميرم مي گيرم.
    با توجه به پستهای اخیر من چند مورد رو توضیح بدم.

عمل کردن به همه نکاتی که من در پستهای مفصل خودم در مورد صرفه جویی و کوپن بازی توضیح دادم قطعا برای یک دانشجوی تمام وقت عملی نیست. خود من همه این نکات رو تجربه کردم ولی اینجوری نبود که همیشه همه این کارها رو به صورت روتین انجام بدم. من که هیچ، حتی قهرمانهای کوپن بازی آمریکایی هم نمی تونن همه این کارها رو یک تنه انجام بدن و اگه گزارشهای تلویزیونی رو در این مورد ببینید، معمولا اعضای خانواده رو هم به کار می گیرن. برای دانشجوهای ایرانی هم عمل کردن به قسمت زیادی از این نکات در صورتی عملی هست که همسرشون یا هم خونه شون در این کار مشارکت کنه.

مطلب دیگه اینه که در پستهای قدیمیم توضیح داده بودم که فروشگاه گردی های اساسی من در دوره ای بود که برای دکترا به یک جای پرت و دورافتاده رفته بودم و اونجا از عالم و آدم ایزوله بود و هیچ سرگرمی خاصی وجود نداشت جز اینکه آخر هفته با دوچرخه توی فروشگاهها بچرخم و قیمتها رو مقایسه کنم. شرایط زندگیم اونجا انقدر افسردگی آور بود که بیشتر از ۲ ترم نتونستم دوام بیارم و برگشتم تولیدو. توی تولیدو هم واقعا فراوانی نعمته و تقریبا هر جای شهر باشید، تعداد زیادی فروشگاه در دسترس هست. خونه من کنار مسیر دوچرخه سواری بود و وقتی تا آخر اون مسیر دوچرخه سواری می رفتم (با عبور از وسط منطقه نیمه جنگلی بسیار زیبا) چند تا فروشگاه نزدیک هم بود و طی این مسیر برای رسیدن به این فروشگاهها یک جور تفریح و ریلکسیشن بود نه صرفا خرید و من همیشه در طول مسیر انواع و اقسام پرندگان و جوندگان و چرندگان رو می دیدم.

البته به تدریج که تجربه ام بیشتر شد از دامنه فروشگاه گردی و کوپن بازیم کم کردم چون دیدم عملا سر زدن به همه فروشگاهها حداکثر ۲۰-۳۰ دلار در ماه برام صرفه جویی اضافی داره و با محدود کردن خریدم به ۲-۳ فروشگاه و اینکه گاهی برای خرید برخی اجناس به بقیه فروشگاهها سر بزنم چیز زیادی از دست نمیدم. در دوران مجردی میانگین هزینه های ماهیانه خوراکی من حدود ۱۲۰ دلار بود که بعضی ماهها ممکن بود زیر ۱۰۰ دلار بشه و بعضی ماهها تا ۱۵۰ دلار هم برسه.

یک نکته دیگه هم ظاهرا برای برخی دوستان روشن نیست که در پستهای قدیمیم توضیح مفصل دادم. کوپنهای مواد خوراکی معمولا محدود به فروشگاه خاصی نیست و در همه فروشگاهها قابل استفاده است. برخی فروشگاهها کوپنهای خاص خودشون رو دارن ولی این کوپنهای فروشگاهی درصد بالایی از کوپنها رو تشکیل نمیده. پستهای قدیمی من رو بخونید مطلب کاملا روشن میشه.

در مورد تجربه دانشجویان ایرانی هم که به قول اینجا not really. تا جایی که من دیدم دانشجویان ایرانی برخی روتینهای غیر مؤثر رو یاد می گیرن و بدون اینکه به گزینه های مفید تر فکر کنن به دانشجویان جدید یاد میدن. مثلا اینکه برای صرفه جویی باید در والمارت همه خریدها رو کرد که کاملا اشتباهه. یا اینکه با مفهوم خرید در dollar store ها کاملا بیگانه هستن. در مورد این چیزا هم در پستهای قبلیم به تفصیل توضیح دادم.

به هر حال این نکات صرفه جویی شاید برای برخی دوستان مسخره به نظر بیاد ولی برای کسی که بچه پولدار نیست یا فاند درست و حسابی نداره، فرق بین گشنه موندن و خوب غذا خوردنه. خود من در دوره فوق لیسانسم سالی ۸۲۰۰ دلار فاند داشتم که بعد از کسر مالیات و بیمه تقریبا ماهی ۶۰۰ دلار برام می موند و اگه مخارجم رو درست مدیریت نمی کردم، امکان نداشت بتونم با چنین پول کمی دوام بیارم، حتی در جای ارزونی مثل تولیدو.
    ویرایش توسط Mehrad : May 14th, 2016 در ساعت 06:34 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Veteran

سلام،

یه سوال آماتور گونه من میخوام خونه اجاره کنم و یکی از فاکتورهام نزدیکی و دسترسی هست به فروشگاههایی که قیمت هاش مناسب باشن که بتونم در هزینه هام صرفه جویی کنم. کلی از صفحات این تاپیک را خوندم و اسامی خیلی زیادی از فروشگاهها نامبرده شده که گیج شدم. ممنون میشم دوستان لطف کنن و تعدادی از این فروشگاهها (حداکثر 5 ) که بنظرشون خرید کردن از ترکیبی از اونها بصرفه است، نا ببرن که من بتونم برای پیدا کردن خونه مکان یابی کنم.

ممنون
    Where there is a WILL, there is a WAY

لطفا قوانین فروم را مطالعه فرمایید.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط ienjf2 نمایش پست ها
    سلام،

یه سوال آماتور گونه من میخوام خونه اجاره کنم و یکی از فاکتورهام نزدیکی و دسترسی هست به فروشگاههایی که قیمت هاش مناسب باشن که بتونم در هزینه هام صرفه جویی کنم. کلی از صفحات این تاپیک را خوندم و اسامی خیلی زیادی از فروشگاهها نامبرده شده که گیج شدم. ممنون میشم دوستان لطف کنن و تعدادی از این فروشگاهها (حداکثر 5 ) که بنظرشون خرید کردن از ترکیبی از اونها بصرفه است، نا ببرن که من بتونم برای پیدا کردن خونه مکان یابی کنم.

ممنون
    بعضی از قروشگاه های محلی از فروشگاه های ملی ارزان تز هستند مثلا اگر دانشگاهت ایرواین هست: wholesome choice

خوراکی:
    WinCo
    Food 4 Less
    ALDI

پوشاک
    jcpenny
    dress for less

غیر خوراکی
    dollar tree
    99 cents
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ienjf2 نمایش پست ها
    سلام،

ممنون
    یک موردی که من در چند تا شهر مختلف دیدم اینه که به عنوان مثال توی شهر ما، فروشگاه A از فروشگاه B ارزونتر هستش ولی در ایالت و شهر دیگه ای، فروشگاه B از فروشگاه A ارزونتر بود (با مقایسه جنس های یکسان) بنابراین بنظرم شاید بهتر باشه که شهر محل تحصیلتون رو هم ذکر کنید یا اینکه در گروه فیس/بوک اون دانشگاه سوالتون رو مطرح کنید
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    یک موردی که من در چند تا شهر مختلف دیدم اینه که به عنوان مثال توی شهر ما، فروشگاه A از فروشگاه B ارزونتر هستش ولی در ایالت و شهر دیگه ای، فروشگاه B از فروشگاه A ارزونتر بود (با مقایسه جنس های یکسان) بنابراین بنظرم شاید بهتر باشه که شهر محل تحصیلتون رو هم ذکر کنید یا اینکه در گروه فیس/بوک اون دانشگاه سوالتون رو مطرح کنید
    قضیه ممکنه جالبتر از این هم باشه. گاهی وقتها شعبه های مختلف فروشگاه A در یک شهر ممکنه قیمتهای متفاوت داشته باشن. یعنی شعبه فروشگاه A که در نزدیکیش فروشگاههای رقیب باشن قیمتهای ارزون داشته باشه و شعبه فروشگاه A در همون شهر که در منطقه گرون باشه یا نزدیکیش فروشگاههای زیادی نباشه، قیمتهاش گرون باشه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

قضیه ممکنه جالبتر از این هم باشه. گاهی وقتها شعبه های مختلف فروشگاه A در یک شهر ممکنه قیمتهای متفاوت داشته باشن. یعنی شعبه فروشگاه A که در نزدیکیش فروشگاههای رقیب باشن قیمتهای ارزون داشته باشه و شعبه فروشگاه A در همون شهر که در منطقه گرون باشه یا نزدیکیش فروشگاههای زیادی نباشه، قیمتهاش گرون باشه.
    میگم مهراد جان نظرت در مرد یک App چیه که مردم به صورت خودجوش موقع فروشگاه گردی قیمت اجناس رو توش ریپورت کنن؟ مثل همین Gas Buddy. به نظرت عملی هستش؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    میگم مهراد جان نظرت در مرد یک App چیه که مردم به صورت خودجوش موقع فروشگاه گردی قیمت اجناس رو توش ریپورت کنن؟ مثل همین Gas Buddy. به نظرت عملی هستش؟
    کار نشد نداره ولی عملی یا به قول اینجا practical نیست. بنزین یک کالای اساسیه که برای مردم برندش خیلی مهم نیست. به استثنای برخی ها که به یک شرکت یا پمپ بنزین خاص وفادارن (که فکر نمی کنم خیلی زیاد باشن) برای مردم مهمه که بنزین رو ارزون بزنن حالا از هر پمپ بنزینی. در نتیجه App هایی مثل Gas Buddy می گیره چون فقط قیمت مهمه نه برند. مواد خوراکی هر کدومش شونصد تا برند داره. چه جوری مردم میخوان برای این همه جنس با این همه برند قیمتها رو گزارش کنن؟

در ضمن جهت اطلاع بگم گوگل مدتیه که قیمت بنزین رو در تعداد زیادی از پمپ بنزینها هر روز به همون سیستم Gas Buddy اطلاع میده. توی گوگل مپ اگه بزنید gas یا اسم شرکت مورد نظر رو بنویسید، زیر پمپ بنزینها قیمت بنزین معمولی یا Unleaded regular رو می نویسه. حتی برای پمپ بنزینهای خارج شهری هم که در مسافرتها چک کردم قیمتهاش دقیقه.
    ویرایش توسط Mehrad : June 7th, 2016 در ساعت 08:41 AM

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

بنزین یک کالای اساسیه که برای مردم برندش خیلی مهم نیست. به استثنای برخی ها که به یک شرکت یا پمپ بنزین خاص وفادارن (که فکر نمی کنم خیلی زیاد باشن) برای مردم مهمه که بنزین رو ارزون بزنن حالا از هر پمپ بنزینی.
    پس چرا چورون و موبیل تا حالا برشکست نکردند؟

توی کالیفرنیا معمولا می رفتم آرکو که ازبقیه ارزان تر بود. دقیقا روبرویش شل بود. شل همیشه نیم دلار در گالن بیشتر بود. اما به ازای هر چهار ماشین در آرکو ، سه ماشین در شل بودند! به هیچ نرم افزاری هم نیار نبود چون قیمت ها از این طرف خیابان دیده می شد. وقتی ده گالن برنزین می زنی اختلاف می شود پنج دلار!
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    پس چرا چورون و موبیل تا حالا برشکست نکردند؟

توی کالیفرنیا معمولا می رفتم آرکو که ازبقیه ارزان تر بود. دقیقا روبرویش شل بود. شل همیشه نیم دلار در گالن بیشتر بود. اما به ازای هر چهار ماشین در آرکو ، سه ماشین در شل بودند! به هیچ نرم افزاری هم نیار نبود چون قیمت ها از این طرف خیابان دیده می شد. وقتی ده گالن برنزین می زنی اختلاف می شود پنج دلار!
    شبیه این وضعیت رو من هم دیدم. نگفتم برند برای هیچ کس مهم نیست. گفتم کسانی هستن که به یک شرکت یا پمپ بنزین وفادارن. برندهای بزرگ از همین طریق درآمد دارن و تعداد کلی پمپ بنزین هاشون زیاده. ولی سؤالی که بهتر بود می پرسیدید اینه که چرا پمپ بنزینهای شرکتهای کوچکتر ورشکست نمیشن. جوابش اینه که همه مردم یا اکثریت مردم خودشون رو به پمپ بنزین شرکتهای بزرگ محدود نمی کنن و هر جا ارزونتر باشه بنزین می زنن.

راستی همون نکته ای که در مورد فروشگاهها دو تا پست بالاتر نوشتم در مورد بنزین هم صادقه. اون مدتی که شیکاگو زندگی می کردیم مصرف بنزینمون بالا بود و مجبور بودیم هزینه ها رو تا میشه پایین بیاریم. پمپ بنزین توی منطقه ما خیلی زیاد و متنوع بود. بین پمپ بنزینهای Mobile یکیشون بود که معمولا همیشه از بقیه Mobile ها و همچنین بقیه شرکتهای دیگه ارزونتر بود.
    ویرایش توسط Mehrad : June 7th, 2016 در ساعت 09:33 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)